Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Żegluga śródlądowa Lód na rzekach. Szlaki wodne zamknięte
Dołącz do nas

Lód na rzekach. Szlaki wodne zamknięte

Email Drukuj
Lodołamacz, który brał udział w ubiegłorocznej akcji łamania lodu (Fot.: RZGW w Gdańsku)

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie zamyka dla żeglugi szlaki wodne na Odrze i Regalicy, a także na przekopie Klucz Ustowo, Kanale Odyńca i Jeziorze Dąbie. Rozpoczęła się akcja lodołamania - informuje Stefan Iwicki z RZGW.

- Ruszyliśmy do akcji. Kierujemy się trzema lodołamaczami czołowymi na Jezioro Dąbie, żeby udrożnić tę rynnę, którą będzie spływać połamany lód - informuje Iwicki.

Na Regalicę lodołamacze wypłyną nieco później. Przeszkodą jest remont Mostu Cłowego i dostawa jednego z przęseł - dodaje Iwicki.

- Wstrzymaliśmy się z akcją, żeby nie puścić mas lodu na pchacz, który trzyma to przecięte przęsło. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będziemy mogli ruszyć w górę rzeki Odry Wschodniej w kierunku Gryfina - tłumaczy Stefan Iwicki z RZGW.

Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie ostrzega, że do wieczora porywy wiatru mogą sięgać na wybrzeżu nawet 9 stopni w skali Beauforta. Dobrze, że wieje z południa i południowego wschodu. Nie ma więc zagrożenia cofką.

Źródło:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook