Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

PiS chce szybko przekopać Mierzeję Wiślaną

Email Drukuj

Ustalono, że miejscem przekopu będzie tzw. Nowy Świat w okolicach miejscowości Przebrno, około trzy kilometry od centrum Krynicy Morskiej

Przekop Mierzei Wiślanej był jednym z postulatów Prawa i Sprawiedliwości podczas kampanii wyborczej. Rząd zapowiada jak najszybsze rozpoczęcie budowy kanału żeglugowego. Co do tej pory wiadomo o planowanej inwestycji?

670 mln zł na inwestycje na Odrze

Email Drukuj

670 mln zł na inwestycje na Odrze

Zatwierdzona w połowie października przez rząd umowa między Polska a Niemcami umożliwi uruchomienie 670 mln zł, które zostaną przeznaczone na wspólną regulację Odry granicznej. Dzięki temu poprawi się sytuacja na drogach wodnych na pograniczu polsko-niemieckim.

Szczecin: Żegluga Szczecińska i Międzynarodowe Targi Szczecińskie łączą siły

Email Drukuj

Szczecin: Żegluga Szczecińska i Międzynarodowe Targi Szczecińskie łączą siły

Żegluga Szczecińska i Międzynarodowe Targi Szczecińskie połączą siły, aby wykorzystując wspólny potencjał i zwiększyć aktywność związaną z wykorzystaniem bulwarów szczecińskich, Łasztwoni, organizacją wydarzeń i promocją miasta.

Zachodniopomorskie popiera Dolny Śląsk w sprawie Odry

Email Drukuj

Zachodniopomorskie popiera Dolny Śląsk w sprawie Odry

Sejmik Województwa Dolnośląskiego w czerwcu br. wystosował apel do Rady Ministrów w celu przypomnienia o projekcie podniesienia klasy żeglowności na Odrze. Teraz do sprawy dołącza się Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego. Ten region również jest żywo zainteresowany sprawą z uwagi na rozwój jaki mogą przynieść mu inwestycje w poprawę tragicznego stanu na Odrze.

Autostrada wodna na Wiśle. Wisła to prawdziwy żywioł

Email Drukuj

Wisła Listy do redakcji: Korzystam z zaproszenia do udziału w dyskusji nt. użeglownienia koryta naszej perły w koronie - Wisły.

Autostrada wodna na Wiśle. Wisła zagościła nad Loarą

Email Drukuj

Tradycyjne statki rzeczne cumujące na Loarze Fot. Robert Jankowski

Wisła będzie gościem honorowym pięciodniowego Festiwalu Loary we Francji, który w tym roku zacznie się 23 września. Święto tej najdłuższej francuskiej rzeki, która była niegdyś ruchliwym szlakiem żeglugowym, organizuje od 2003 roku co dwa lata Rada Miasta Orleanu. Do francuskiego miasta płyną europejskimi drogami wodnymi, o łącznej długości 2,7 tys. km, cztery polskie, tradycyjne statki i łodzie wiślane. Minęły już Paryż.

Brakuje ludzi do obsadzenia lodołamaczy

Email Drukuj

Lodołamacze RZGW w Szczecinie Są nowe lodołamacze, nie ma ludzi do ich obsadzenia - główny powód? Niskie zarobki w Regionalnym Zarządzie Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Pracownicy domagają się podwyżek, weszli nawet z zarządem w spór zbiorowy. Czy będzie komu kruszyć lód na Odrze?

Przekop przez Mierzeję Wiślaną jednak konieczny? Międzynarodowa żegluga na polskich wodach Zalewu Wiślanego na łasce Rosji

Email Drukuj

22 lipca 2009 r. premier Federacji Rosyjskiej podpisał stanowisko rządu w sprawie umowy o żegludze na Zalewie Wiślanym. Prawie dwie dekady negocjacji polsko-rosyjskich dążących do uregulowania kwestii żeglugi przez Cieśninę Piławską i na Zalewie Wiślanym, które za każdym razem nie dochodziły do skutku w postaci zawarcia umowy dwustronnej satysfakcjonującej obie strony sporu, powodowały zniecierpliwienie oraz presję społeczeństwa, z drugiej strony – Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na czele którego stał Radosław Sikorski potrzebowało sukcesu.

Bocznokołowiec przepłynął po Wiśle

Email Drukuj

Jak poinformowało Polskie Radio RDC, w sobotę rzeką z Płocka pierwszy raz od 42 lat przypłynął do Warszawy statek bocznokołowy.

Dolnośląskie: Sejmik wojewódzki apeluje o dużą modernizację Odry

Email Drukuj

Sejmik Województwa Dolnośląskiego wystosował apel do Rządu RP w sprawie opracowania dokumentacji planistycznej dotyczącej możliwego wykorzystania potencjału transportowego odrzańskiej drogi wodnej od granica z Czechami do ujścia do Bałtyku. Najważniejszy postulat jest taki, aby rzeka osiągnęła IV stopień żeglowności.

Strona 1 z 33PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook