Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Zakończono prace na Śluzie Miejskiej nr 2 w Bydgoszczy

Email Drukuj

Śluza Miejska nr 2 w Bydgoszczy po remoncie (Fot.: RZGW w Gdańsku)

Już ponad miesiąc działa bez zakłóceń wyremontowana Śluza Miejska nr 2 w Bydgoszczy. Remont tego ważnego obiektu Bydgoskiego Węzła Wodnego trwał od wiosny 2014 r. i pochłonął 11,027 mln. zł.

Nowe przeprawy na Motławie. Gdańsk zyska, czy straci?

Email Drukuj

Mniej więcej w tym miejscu będzie przebiegać kładka. Wodniacy obawiają się utrudnień w żegludze. Fot.: Sławomir LewandowskiKilka dni temu w Gdańsku oficjalnie rozpoczęła się inwestycja, która ma mniej więcej tyle samo przeciwników, co zwolenników. Mowa o kładce na Motławie, która połączy ul. Wartką z wyspą Ołowianka.

Powstaje komitet kierujący inwestycjami w żegludze śródlądowej

Email Drukuj

Spotkanie przygotowujące powołanie Komitetu Sterującego ds. Inwestycji na Śródlądowych Drogach Wodnych (Fot.: MGMiŻŚ)

Wiceministrowie środowiska, rozwoju, energii oraz infrastruktury i budownictwa, marszałkowie i wojewodowie, prezesi zarządów portów, firm sektora transportowego i logistycznego, energetycznego, finansowego oraz samorządu gospodarczego wzięli udział w spotkaniu przygotowującym powołanie Komitetu Sterującego ds. Inwestycji na Śródlądowych Drogach Wodnych. Odbyło się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Poprowadził je Jerzy Materna, sekretarza stanu w tym resorcie.

Rozpoczął się rejs Odrą ze Śląska do Świnoujścia

Email Drukuj

Rozpoczął się rejs Odrą ze Śląska do Świnoujścia

Kilkunastu żeglarzy ze Śląskiego Yacht Clubu wyruszyło w sobotę z Portu Gliwice, by Odrą dopłynąć do Szczecina, a stamtąd nad Bałtyk, do Świnoujścia. W ten sposób chcą promować żeglugę śródlądową. Mają do pokonania blisko 700 km.

Awaria Mostu Cłowego. Ruch pod przeprawą wstrzymany

Email Drukuj

Most Cłowy w Szczecinie (Fot.: Wikipedia)

Uszkodzenie Mostu Cłowego to duży problem dla szczecińskiego portu. Pod przeprawą nie mogą pływać żadne jednostki. Taką decyzję wydał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wraz z Urzędem Żeglugi Śródlądowej.

Resort gospodarki morskiej chce zwiększyć rolę żeglugi śródlądowej w transporcie

Email Drukuj

Wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Jerzy Materna (Fot.: MGMiŻŚ)

Resort gospodarki morskiej chce zwiększyć udział śródlądowego transportu wodnego w przewozie towarów tak, aby po 15 latach był na poziomie 14-15 proc. Obecnie wynosi on 0,4 proc.

Rząd przyjął założenia do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych

Email Drukuj

Przywrócenie do 2030 r. międzynarodowej klasy żeglowności na całej długości Odry i na odcinku Wisły od Warszawy do Gdańska - zakładają przyjęte we wtorek przez rząd założenia do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016-2020, z perspektywą do 2030 r.

Prom Wisłoujście zakończył służbę. Pójdzie na żyletki?

Email Drukuj

Ostatnia przeprawa promu Wisłoujście31 maja br. odbył się ostatni rozkładowy kurs promu, który zapewniał pieszą i pasażerską przeprawę pomiędzy Nowym Portem i Wisłoujściem. Tym samym po niemal 40 latach z krajobrazu Gdańska zniknęła jedna z ostatnich na Pomorzu przepraw promowych.

Ostatni kurs promu Wisłoujście

Email Drukuj

Prom Wisłoujście (Fot.: Wikimedia Commons)

We wtorek, 31 maja odbędą się ostatnie rozkładowe rejsy promu Wisłoujście, który od 39 lat kursuje z Nowego Portu do Twierdzy Wisłoujście - informuje Radio Gdańsk.

Warmińsko-mazurskie/ Samorządy chcą wpisania Kanału Elbląskiego na listę UNESCO

Email Drukuj

Nowy wniosek dotyczy wpisania na listę UNESCO całego kanału wraz z systemem pięciu zabytkowych pochylni (Fot.: Wikimedia Commons)

Warmińsko-mazurskie samorządy wznowiły starania o wpisanie Kanału Elbląskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nowy wniosek przesłany do Narodowego Instytutu Dziedzictwa dotyczy całej drogi wodnej, a nie - jak poprzednio - samych zabytkowych pochylni.

Strona 1 z 38PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook