Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Żegluga śródlądowa - uśpiony potencjał

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Polski sektor żeglugi śródlądowej przeżywał swój okres świetności niemal pół wieku temu. Kolejnych kilka dekad to natomiast czas zaniedbania i braku inwestycji. Branża ta nie jest jednak gospodarczym przeżytkiem, o czym świadczy prężne jej funkcjonowanie na zachodzie Europy, a nawet tuż za naszą wschodnią granicą. 

Mosty Gdańsk i Projmors wykonają dokumentację budowy kanału żeglugowego

Email Drukuj

Umowę podpisano w siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni. Fot.: materiały prasowe

Umowę na wykonanie dokumentacji dotyczącej budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską (potocznie zwaną Przekopem Mierzei) podpisano w siedzibie inwestora, Urzędu Morskiego w Gdyni. Dokument ze strony UM parafowali dyrektor Wiesław Piotrzkowski i Andrzej Kajut, główny księgowy. Tomasz Michnowicz podpisał umowę jako reprezentant konsorcjum firm: Mosty Gdańsk i Biura Projektów Budownictwa Morskiego Projmors.

Trzeci etap akcji lodołamania zakończony

Email Drukuj

Lodołamacz Żbik (Fot.: RZGW w Szczecinie)

W dniu 15 lutego br. lodołamacze Odyniec oraz Dzik rozpoczęły pracę od ponownego, trzeciego już, wyłamania rynny na jeziorze Dąbie, następnie, w późniejszej części dnia, pracę na jeziorze przejęły lodołamacze Świstak oraz Żbik

Nowe lodołamacze na Dolnej Wiśle za 74 mln zł

Email Drukuj

Lodołamacz Tygrys stacjonujący przy nabrzeżu w Sobieszewie. Fot.: RZGW w Gdańsku

W siedzibie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku 14 bm. podpisano umowę o dofinansowanie dla projektu budowy nowych lodołamaczy.

Żegluga na Odrze wstrzymana

Email Drukuj

Fot.: Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Minusowe temperatury i cienka pokrywa lodowa doprowadziły do wstrzymania żeglugi na Odrze - informuje Radio Szczecin.

Przekop Mierzei Wiślanej ma zapewnić bezpieczeństwo państwa

Email Drukuj

Wizualizacja kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Budowa drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez przekop Mierzei Wiślanej ma zapewnić bezpieczeństwo państwa - przekonywał podczas posiedzenia sejmowej komisji gospodarki wodnej wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Paweł Brzezicki.

Czy promy po wybudowaniu tunelu pozostaną?

Email Drukuj

Promy Karsibór (Fot.: Wikipedia)

Jedna z dwóch przepraw promowych po wybudowaniu tunelu z pewnością zniknie. Pozostanie najprawdopodobniej przeprawa w centrum miasta - Bielik. Będzie służyła mieszkańcom i turystom chcącym przeprawić się np. na dworzec kolejowy, rowerzystom i zmotoryzowanym, którzy będą woleli prom. 

Odra znów zamarza. Kłopoty z żeglugą

Email Drukuj

Fot.: RZGW w Szczecinie

Kilkukilometrowy zator lodowy pojawił się ponownie na Odrze Zachodniej, ale lodołamacze Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie cumują przy nabrzeżach.

Węgiel popłynie Odrą do elektrowni Opole

Email Drukuj

Elektrownia Opole (Fot.: Wikipedia)

Jerzy Materna, sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz przedstawiciele tego resortu oraz Ministerstwa Energii, Polskiej Grupy Energetycznej oraz wojewoda opolski tym razem w Warszawie spotkali się by uczynić kolejne uzgodnienia dotyczące wznowienia przewozu towarów na Odrze.

Lodołamacze czekają na ocieplenie

Email Drukuj

Fot.: RGZW w Szczecinie

Silny północny wiatr już w niedzielę zatrzymał akcję lodołamania na wodach Odry i Regalicy. Jednostki zacumowały przy nabrzeżach.

Strona 1 z 42PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook