TUE 30.09.2014

Aktualizowano13:48 GMT

NEWS:
Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Sześciotonowy transportowiec opancerzony poszedł na dno. Nie żyje mężczyzna

Email Drukuj

Na pokładzie transportowca było czterech mężczyzn Fot. Kwidzyńskie Stowarzyszenie Sportowo Kolekcjonerskie GWARDSześciotonowy transporter opancerzony BRDM 2 zatonął na Wiśle, na wysokości Kwidzyna. Na jego pokładzie było czterech mężczyzn, jednego z nich nie udało się uratować.

Świnoujście: Prawie 5 mln zł z UE na przygotowania do budowy tunelu

Email Drukuj

Fot: UM ŚwinoujścieWładze Świnoujścia otrzymają 4,7 mln zł pomocy unijnej na prace przygotowawcze związane z budową tunelu pod rzeką Świną. Stosowną umowę – pomiędzy władzami miasta i województwa zachodniopomorskiego – podpisano w piątek na świnoujskim promie Bielik, pływającym pomiędzy wyspami Wolin i Uznam.

Stałe połączenie nabiera konkretów

Email Drukuj

Budowa tunelu drążonego jednorurowego w korytarzu północnym Fot: Urząd Miasta Świnoujście Firma URS Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie wygrała przetarg nieograniczony na wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego budowy tunelu. To dokument niezbędny do ogłoszenia przetargu na budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w systemie „Zaprojektuj i zbuduj”.

Rząd da pieniądze na tunel pod Świną

Email Drukuj

Promy typu Karsibór już w 2022 roku mają być zastąpione tunelem pod Świną Fot: Fot.: Joanna Maraszek To niewątpliwie dobra wiadomość nie tylko dla mieszkańców, ale i osób odwiedzających ten kurort. Marszałek województwa zakończył negocjacje dotyczące kontraktu terytorialnego. Została w nim ujęta przeprawa pod Świną.

Tunel w Świnoujściu i pogłębienie toru wodnego w Kontrakcie Terytorialnym

Email Drukuj

Fot: UMWZPWładze woj. zachodniopomorskiego przedstawiły założenia Kontraktu Terytorialnego dla tego województwa. Na liście są m.in. tunel w Świnoujściu, droga ekspresowa S6 pomiędzy Szczecinem i Koszalinem oraz pogłębienie toru wodnego do 12,5 m. W sumie Kontrakt obejmuje 23 przedsięwzięcia, które mają powstać do 2020 r.

Inwestycje na Wiśle: 7 projektów o wartości ponad 1 mld zł

Email Drukuj

1,043 mld zł. Tyle wynosi wartość inwestycji planowanych w tym momencie do przeprowadzenia w obrębie perspektywy 2014-20 na Wiśle. Inwestycje obejmujące dolną Wisłę, wraz z drogami wodnymi Nogatu, Szkarpawy i Martwej Wisły, to ok. 450 mln zł.

Pyć: Inwestycje na rzekach to priorytet rozwojowy

Email Drukuj

Rewitalizacja transportowej i śródlądowej żeglugi w Polsce to część strategii rozwoju całego kraju – zapowiedziała Dorota Pyć, podsekretarz stanu w MIR. W tej sprawie odbyło się spotkanie w Kątach Rybackich, które dotyczyło planów rozwoju polskiej części Międzynarodowej Drogi Wodnej E70.

Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle. Minister chce rozwoju wodnego transportu

Email Drukuj

Usunięcie tzw. wąskich gardeł na szlaku polskiej części Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 to najnowszy projekt rozwoju m.in. transportowych i turystycznych możliwości rzeki Wisły. Kontynuację trwających od ośmiu lat prac na rzecz MDW zadeklarowali w Kątach Rybackich przedstawiciele pięciu województw, przez teren których wiedzie szlak.

MIiR: Ponad 1 mld zł na inwestycje transportowe na Wiśle

Email Drukuj

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przedstawiło nam wykaz inwestycji planowanych do zrealizowania na Wiśle w ramach unijnej perspektywy 2014-20. W Dokumencie Implementacyjnym do „Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku)” zawarte są projekty inwestycyjne o łącznej szacunkowej wartości 1,04 mld zł.

Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle. Konferencja o rzekach na pokładzie jachtu

Email Drukuj

Kilkudziesięciu ekspertów z całego kraju będzie rozmawiać o rozwoju polskich odcinków Międzynarodowych Dróg Wodnych E 70 i E 40. Dyskusja odbędzie się już w najbliższy czwartek, a w efektywnych rozmowach pomóc mają okoliczności - konferencja będzie miała miejsce na pokładzie jachtu, kursującego między portami na Zalewie Wiślanym.

Strona 1 z 25PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...