Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Rozpoczął się rejs Odrą ze Śląska do Świnoujścia

Email Drukuj

Rozpoczął się rejs Odrą ze Śląska do Świnoujścia

Kilkunastu żeglarzy ze Śląskiego Yacht Clubu wyruszyło w sobotę z Portu Gliwice, by Odrą dopłynąć do Szczecina, a stamtąd nad Bałtyk, do Świnoujścia. W ten sposób chcą promować żeglugę śródlądową. Mają do pokonania blisko 700 km.

Awaria Mostu Cłowego. Ruch pod przeprawą wstrzymany

Email Drukuj

Most Cłowy w Szczecinie (Fot.: Wikipedia)

Uszkodzenie Mostu Cłowego to duży problem dla szczecińskiego portu. Pod przeprawą nie mogą pływać żadne jednostki. Taką decyzję wydał Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej wraz z Urzędem Żeglugi Śródlądowej.

Resort gospodarki morskiej chce zwiększyć rolę żeglugi śródlądowej w transporcie

Email Drukuj

Wiceminister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Jerzy Materna (Fot.: MGMiŻŚ)

Resort gospodarki morskiej chce zwiększyć udział śródlądowego transportu wodnego w przewozie towarów tak, aby po 15 latach był na poziomie 14-15 proc. Obecnie wynosi on 0,4 proc.

Rząd przyjął założenia do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych

Email Drukuj

Przywrócenie do 2030 r. międzynarodowej klasy żeglowności na całej długości Odry i na odcinku Wisły od Warszawy do Gdańska - zakładają przyjęte we wtorek przez rząd założenia do planów rozwoju śródlądowych dróg wodnych w Polsce na lata 2016-2020, z perspektywą do 2030 r.

Prom Wisłoujście zakończył służbę. Pójdzie na żyletki?

Email Drukuj

Ostatnia przeprawa promu Wisłoujście31 maja br. odbył się ostatni rozkładowy kurs promu, który zapewniał pieszą i pasażerską przeprawę pomiędzy Nowym Portem i Wisłoujściem. Tym samym po niemal 40 latach z krajobrazu Gdańska zniknęła jedna z ostatnich na Pomorzu przepraw promowych.

Ostatni kurs promu Wisłoujście

Email Drukuj

Prom Wisłoujście (Fot.: Wikimedia Commons)

We wtorek, 31 maja odbędą się ostatnie rozkładowe rejsy promu Wisłoujście, który od 39 lat kursuje z Nowego Portu do Twierdzy Wisłoujście - informuje Radio Gdańsk.

Warmińsko-mazurskie/ Samorządy chcą wpisania Kanału Elbląskiego na listę UNESCO

Email Drukuj

Nowy wniosek dotyczy wpisania na listę UNESCO całego kanału wraz z systemem pięciu zabytkowych pochylni (Fot.: Wikimedia Commons)

Warmińsko-mazurskie samorządy wznowiły starania o wpisanie Kanału Elbląskiego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nowy wniosek przesłany do Narodowego Instytutu Dziedzictwa dotyczy całej drogi wodnej, a nie - jak poprzednio - samych zabytkowych pochylni.

Jerzy Szmit liczy na kompromis z ekologami przy przekopie Mierzei Wiślanej

Email Drukuj

Jerzy Szmit liczy na kompromis z ekologami przy przekopie Mierzei Wiślanej

"Mam nadzieję, że w trakcie projektowania będą stworzone kompromisy, które pozwolą, że już bez większych przeszkód będziemy mogli tę inwestycję zrealizować, a potem korzystać z jej efektów" - w taki sposób wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit skomentował w Radiu Olsztyn obawy, że protesty ekologów będą utrudniały realizowanie kanału przez Mierzeję Wiślaną.

Poziom Odry najniższy od kilku lat

Email Drukuj

Poziom Odry najniższy od kilku lat (Fot.: Wikimedia Commons)

W Gozdowicach poziom rzeki jest tak niski, że ruch barek został wstrzymany - informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej.

Rząd przyjął plan budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Email Drukuj

W miejscu przekopu powstanie m.in. śluza i dwa zwodzone mosty (Wizualizacje: Urząd Morski w Gdyni)

Rada Ministrów na dzisiejszym posiedzeniu przyjęła przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej program wieloletni pod nazwą „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Przypomnijmy, iż projekt był przedmiotem obrad Stałego Komitetu Rady Ministrów 12 maja br. Dzień później dokument został przekazany pod obrady najbliższego posiedzenia rządu.

Strona 1 z 38PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook