SAT 25.10.2014

Aktualizowano15:56 GMT

NEWS:
Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Uroczyste przekazanie specjalistycznych statków do eksploatacji

Email Drukuj

Źródło zdjęcia: RZGW Warszawa21 października br. w Giżycku odbyła się uroczystość przekazania do eksploatacji specjalistycznych zestawów pływających zakupionych przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Komunikat nawigacyjny dotyczący zasad śluzowania przez śluzę we Włocławku

Email Drukuj

Foto: Anna BlochRZGW w Warszawie informuje o zasadach śluzowania w "trybie remontowym" w dniach 1 listopada - 31 grudnia 2014 roku przez śluzę we Włocławku.

Pijany sternik lodołamacza na Martwej Wiśle

Email Drukuj

Mężczyzna szarżował lodołamaczem RekinLodołamacz na Martwej Wiśle - mimo, że nie ma jeszcze ani mrozu ani tym bardziej kry. Wszystko tłumaczy stan trzeźwości sternika - 2 promile w wydychanym powietrzu. Sternik został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem po pijanemu grożą mu dwa lata więzienia.

Autostrada wodna na Wiśle. Wisła wymaga działań, a nie tylko deklaracji

Email Drukuj

Elektrownie wodne pozwoliłyby na wzrost gospodarczy naszego kraju. (© Michał Oliva Soto/archiwum PP)Transportowanie ładunków statkami rzecznymi czy wytwarzanie energii elektrycznej w hydroelektrowniach Wisły wymaga podjęcie konkretnych działań. Na razie wola społeczna i władz zagospodarowania rzeki oraz przylegających do niej obszarów jest nikła. Podpisywane przez samorządy województw nadwiślańskich porozumienia i deklaracje pozostają wciąż na papierze.

Z żeglownością Odry nie jest wcale tak źle

Email Drukuj

Pomimo wieloletnich zaniedbań, skutkujących dewastacją zabudowy regulacyjnej i brakiem bieżących prac utrzymaniowych, średnie głębokości Odry nadal kwalifikują ją do minimum III klasy żeglowności a po usunięciu kilku punktowych płycizn – nawet do IV klasy żeglowności.

Specjalistyczne jednostki pływające w RZGW w Warszawie

Email Drukuj

Specjalistyczne jednostki pływające RZGW w WarszawieRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie chcąc zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa na szlakach żeglownych poprzez m.in. dostosowanie oznakowania nawigacyjnego do warunków żeglugi całodobowej, zrealizował projekt „Budowa i zakup specjalistycznych zestawów pływających w celu zapewnienia bezpieczeństwa nawigacyjnego na Wielkich Jeziorach Mazurskich, dzięki przystosowaniu oznakowania dla żeglugi całodobowej”.

Autostrada wodna na Wiśle. Żegluga Tczewska chce szkolić wiślane załogi

Email Drukuj

Szkolenie kadr dla żeglugi na Wiśle, rejsy turystyczne, a w przyszłości również przewóz kontenerów to główne cele powstałej niedawno Żeglugi Tczewskiej.

Autostrada wodna na Wiśle. Ryszard Wąsik przypłynął Wisłę indiańską łodzią

Email Drukuj

Dr med. Ryszard Wąsik, 69-letni emerytowany lekarz i starszy wykładowca Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, wspólnie z 58-letnim bratem Andrzejem spłynęli Wisłą z Goczałkowic-Zdroju do Świbna. Płynąc najpierw pontonem (łodzią pneumatyczną), a potem kanu, zwanym też kanadyjką, pokonali rzeką łącznie około 1000 km.

Autostrada wodna na Wiśle. Najwyższa pora, by nasz rząd zareagował [LIST]

Email Drukuj

Wielka szkoda, że Wisła nie jest rzeką zagospodarowaną i że nie czerpiemy z niej korzyści. (© P. Świderski)Chcielibyśmy wyrazić wielkie uznanie za rozpoczętą przed półtora rokiem akcję "Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle". Artykuły i wypowiedzi ludzi nauki i specjalistów ukazujące się w "Dzienniku" na temat Wisły przekonały już chyba wszystkich - napisali w liście do redakcji przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Wisły w Gdańsku.

Barką staranował wędkarza

Email Drukuj

Gryfino. Na Odrze Zachodniej, w okolicy mostu na wysokości miejscowości Mescherin doszło do kolizji, w której barka staranowała łódkę wędkarską. Policjanci ustalili, że kapitan barki i bosman byli pijani.

Strona 1 z 27PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...