Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Stan Wisły najniższy od trzech lat. Żegluga jest zagrożona

Email Drukuj

Stan Wisły najniższy od trzech lat. Żegluga jest zagrożona

Dość wysokie stałe temperatury w ostatnich dniach w całym kraju oraz stosunkowo łagodna zima bez dużych opadów śniegu sprawiły, że poziom wody w królowej polskich rzek znacznie się obniżył. Najbardziej poważna sytuacja panuje w stolicy, gdzie wczoraj stan wody wynosił zaledwie... 79 cm. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zawieszone zostały rejsy jednego z promów kursującego między prawym a lewym brzegiem rzeki w Warszawie.

Urzędnicy Żeglugi Śródlądowej bronią swoich stołków

Email Drukuj

Urzędnicy Żeglugi Śródlądowej bronią swoich stołków

Nowe prawo wodne - które ma trafić do Sejmu - zakłada, że Urzędy Żeglugi Śródlądowej - w tym szczeciński - mają zostać zlikwidowane.
Urzędy zajmują się bezpieczeństwem żeglugi na rzekach. Ich likwidacji chce Ministerstwo Środowiska, przeciwny jest Resort Infrastruktury.

Jedyny taki most w Europie przechodzi remont

Email Drukuj

Kolejowy most zwodzony w Podjuchach (Fot.: Youtube)

Kolejowy most zwodzony w Podjuchach przechodzi modernizację. PKP Polskie Linie Kolejowe zamierza wymienić cały system sterowania podnoszonym przęsłem przeprawy, zamierza także zabezpieczyć stalową konstrukcję przed korozją.

Zakończono rewitalizację Kanału Elbląskiego

Email Drukuj

Statek na Kanale Elbląskim (Fot.: RZGW w Gdansku, Piotr Manasterski)

Dobiegło końca ożywianie unikatowego w skali świata obiektu: Kanału Elbląskiego. Ta droga lądowo - wodna, łącząca Elbląg m.in. z Iławą i Ostródą powstała około półtora wieku temu. W sobotę, 30 maja 2015 roku ruszyła na nowo żegluga na całej długości Kanału Elbląskiego.

Poważna operacja w Podjuchach

Email Drukuj

Opóźnienia pociągów i zablokowany tor wodny na Regalicy. Ruszył remont zwodzonego mostu kolejowego w szczecińskich Podjuchach.

Rusza kolejny etap rozbudowy Pętli Żuławskiej

Email Drukuj

W ciągu pięciu najbliższych lat mają powstać nowe przystanie i urządzenia dla wodniaków. Oprócz Wisły i Zalewu Wiślanego inwestycje planowane są też w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Odra będzie głębsza. Wróci transport rzeczny na dużą skalę

Email Drukuj

Wróci transport rzeczny na dużą skalę

Ruszają przygotowania do pogłębienia Odry. To efekt Polsko-Niemieckiego porozumienia o Odrze Granicznej podpisanego w Warszawie.
Nasz kraj na uregulowanie rzeki wyda co najmniej półtora miliarda złotych. W czwartek o szczegółach inwestycji rozmawiali uczestnicy spotkania zrzeszeni w ruchu "Unia Rzeczna Odra" razem z Radą Interesantów Portu Szczecin.

Dobre wieści dla Odry: umowa z RFN podpisana

Email Drukuj

Swoje podpisy pod umową złożyli minister środowiska RP Maciej Grabowski oraz minister transportu RFN Alexander Dobrindt

Po wielu latach starań i uzgodnień w poniedziałek podpisano polsko-niemiecką umowę o wspólnej poprawie sytuacji na drogach wodnych na pograniczu. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie skutecznej pracy lodołamaczy na Odrze i ochronę przeciwpowodziową, a przy okazji poprawę warunków dla żeglugi śródlądowej.

Odra nadal pusta. Barek z węglem nie ma od kilku lat

Email Drukuj

Od 2013 roku nie ma przewozów węglowych po Odrze. Rzeką płyną tylko barki przewożące ładunki kadłubowe ze stoczni w Koźlu i Januszkowicach oraz transporty konstrukcji ponadgabarytowych. Pojawiają się też barki z kruszywem wydobywanym z dna rzeki. Rozwija się tylko żegluga turystyczna. Nad rzeką powstało kilka marin, między innymi w Gliwicach, Krapkowicach Opolu czy Brzegu.

Komisja Europejska sprawdzi projekt przekopu Mierzei Wiślanej

Email Drukuj

Komisja Europejska sprawdzi projekt przekopu Mierzei Wiślanej

Projekt budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną będzie pierwszą polską inwestycją, na którą zgodę będzie musiała wyrazić Unia Europejska.

Strona 1 z 32PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook