SAT 01.11.2014

Aktualizowano09:25 GMT

NEWS:
Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Szkolenie w Nowym Dworze Gdańskim

Email Drukuj

Fot. RZGW w Gańsku   W sercu Żuław, Nowym Dworze Gdańskim, z profesjonalnym szkoleniowcem w zakresie ochrony przeciwpowodziowej spotkało się ponad 40 urzędników administracji samorządowej.

Autostrada wodna na Wiśle. W strategii zaplanowano ważne dla Wisły inwestycje

Email Drukuj

Polskie szlaki śródlądowe w większości nie spełniają norm europejskich. (© P. Świderski) W Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku) zaplanowano inwestycje na dolnych i górnych odcinkach Wisły. Na dolnej Wiśle mają one doprowadzić do odtworzenia budowli regulacyjnych, a w rezultacie - do jej udrożnienia. Pozwoli to na przywrócenie żeglowności długiego odcinka dolnego biegu rzeki.

Remont ostrogi przy śluzie Gdańska Głowa

Email Drukuj

Ostroga 2a/932 przed remontem. Fot. RZGW GdańskKolejna ostroga na Wiśle zostanie wyremontowana. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku przekazał wykonawcy plac budowy na terenie ostrogi oznaczonej nr. 2a/932. Obiekt znajduje pomiędzy ramionami Wisły i Szkarpawy, w sąsiedztwie śluzy Gdańska Głowa.

Autostrada wodna na Wiśle. Tradycje flisackie są kultywowane

Email Drukuj

Flisacy z Ulanowa w Tczewie podczas spływu do Gdańska w 2008 roku. (© P. Świderski/archiwum DB)Podkarpacki Ulanów, leżący w widłach Tanwi i Sanu, będącego dopływem Wisły, przez wieki był dużym ośrodkiem flisackim i szkutniczym. Ulanowscy flisacy spławiali Wisłą do Gdańska tratwy zbite z sosnowych, świerkowych, jodłowych lub dębowych bali oraz galary, dubasy i inne statki rzeczne, wypełnione zbożem czy towarami leśnymi.

Uroczyste przekazanie specjalistycznych statków do eksploatacji

Email Drukuj

Źródło zdjęcia: RZGW Warszawa21 października br. w Giżycku odbyła się uroczystość przekazania do eksploatacji specjalistycznych zestawów pływających zakupionych przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Komunikat nawigacyjny dotyczący zasad śluzowania przez śluzę we Włocławku

Email Drukuj

Foto: Anna BlochRZGW w Warszawie informuje o zasadach śluzowania w "trybie remontowym" w dniach 1 listopada - 31 grudnia 2014 roku przez śluzę we Włocławku.

Pijany sternik lodołamacza na Martwej Wiśle

Email Drukuj

Mężczyzna szarżował lodołamaczem RekinLodołamacz na Martwej Wiśle - mimo, że nie ma jeszcze ani mrozu ani tym bardziej kry. Wszystko tłumaczy stan trzeźwości sternika - 2 promile w wydychanym powietrzu. Sternik został zatrzymany. Za kierowanie pojazdem po pijanemu grożą mu dwa lata więzienia.

Autostrada wodna na Wiśle. Wisła wymaga działań, a nie tylko deklaracji

Email Drukuj

Elektrownie wodne pozwoliłyby na wzrost gospodarczy naszego kraju. (© Michał Oliva Soto/archiwum PP)Transportowanie ładunków statkami rzecznymi czy wytwarzanie energii elektrycznej w hydroelektrowniach Wisły wymaga podjęcie konkretnych działań. Na razie wola społeczna i władz zagospodarowania rzeki oraz przylegających do niej obszarów jest nikła. Podpisywane przez samorządy województw nadwiślańskich porozumienia i deklaracje pozostają wciąż na papierze.

Z żeglownością Odry nie jest wcale tak źle

Email Drukuj

Pomimo wieloletnich zaniedbań, skutkujących dewastacją zabudowy regulacyjnej i brakiem bieżących prac utrzymaniowych, średnie głębokości Odry nadal kwalifikują ją do minimum III klasy żeglowności a po usunięciu kilku punktowych płycizn – nawet do IV klasy żeglowności.

Specjalistyczne jednostki pływające w RZGW w Warszawie

Email Drukuj

Specjalistyczne jednostki pływające RZGW w WarszawieRegionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie chcąc zapewnić najwyższy standard bezpieczeństwa na szlakach żeglownych poprzez m.in. dostosowanie oznakowania nawigacyjnego do warunków żeglugi całodobowej, zrealizował projekt „Budowa i zakup specjalistycznych zestawów pływających w celu zapewnienia bezpieczeństwa nawigacyjnego na Wielkich Jeziorach Mazurskich, dzięki przystosowaniu oznakowania dla żeglugi całodobowej”.

Strona 1 z 27PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...