MON 22.09.2014

Aktualizowano16:13 GMT

NEWS:
Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Inwestycje na Wiśle: 7 projektów o wartości ponad 1 mld zł

Email Drukuj

1,043 mld zł. Tyle wynosi wartość inwestycji planowanych w tym momencie do przeprowadzenia w obrębie perspektywy 2014-20 na Wiśle. Inwestycje obejmujące dolną Wisłę, wraz z drogami wodnymi Nogatu, Szkarpawy i Martwej Wisły, to ok. 450 mln zł.

Pyć: Inwestycje na rzekach to priorytet rozwojowy

Email Drukuj

Rewitalizacja transportowej i śródlądowej żeglugi w Polsce to część strategii rozwoju całego kraju – zapowiedziała Dorota Pyć, podsekretarz stanu w MIR. W tej sprawie odbyło się spotkanie w Kątach Rybackich, które dotyczyło planów rozwoju polskiej części Międzynarodowej Drogi Wodnej E70.

Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle. Minister chce rozwoju wodnego transportu

Email Drukuj

Usunięcie tzw. wąskich gardeł na szlaku polskiej części Międzynarodowej Drogi Wodnej E70 to najnowszy projekt rozwoju m.in. transportowych i turystycznych możliwości rzeki Wisły. Kontynuację trwających od ośmiu lat prac na rzecz MDW zadeklarowali w Kątach Rybackich przedstawiciele pięciu województw, przez teren których wiedzie szlak.

MIiR: Ponad 1 mld zł na inwestycje transportowe na Wiśle

Email Drukuj

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przedstawiło nam wykaz inwestycji planowanych do zrealizowania na Wiśle w ramach unijnej perspektywy 2014-20. W Dokumencie Implementacyjnym do „Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku)” zawarte są projekty inwestycyjne o łącznej szacunkowej wartości 1,04 mld zł.

Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle. Konferencja o rzekach na pokładzie jachtu

Email Drukuj

Kilkudziesięciu ekspertów z całego kraju będzie rozmawiać o rozwoju polskich odcinków Międzynarodowych Dróg Wodnych E 70 i E 40. Dyskusja odbędzie się już w najbliższy czwartek, a w efektywnych rozmowach pomóc mają okoliczności - konferencja będzie miała miejsce na pokładzie jachtu, kursującego między portami na Zalewie Wiślanym.

Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle. Próg wodny na Wiśle pod znakiem zapytania

Email Drukuj

Wisła W Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej powstał ekspercki "Masterplan" dla Dorzecza Wisły. Projekt jest już na etapie uzgodnień międzyresortowych, które zakończyć ma zatwierdzenie uchwałą Rady Ministrów.

Zainteresowanie samorządów drogami śródlądowymi musi wzrastać

Email Drukuj

Biorąc pod uwagę skomplikowaną sytuację w polskiej gospodarce wodnej i oczekiwania społeczne i gospodarcze, jakie rozbudziła Odra, uważam za zasadne funkcjonowanie w strukturze samorządu osoby, która będzie reprezentowała potrzeby działań na rzecz wielopłaszczyznowego wykorzystania Odry w naszych regionach - twierdzi Gabriela Tomik, pełnomocnik prezydenta Kędzierzyna-Koźla ds. Odry.

Polska i Niemcy wspólnie poprawią parametry żeglugowe Odry

Email Drukuj

Opracowanie koncepcji regulacji Odry granicznej i likwidacja miejsc limitujących głębokości tranzytowe. Takie będą główne cele współpracy polsko-niemieckiej w zakresie poprawy parametrów żeglownych na Odrze. Umowa pomiędzy rządami Polski i Niemiec w tej sprawie ma zostać podpisana 18 września.

Zapaść w żegludze śródlądowej. To najsłabiej wykorzystywana gałąź transportu

Email Drukuj

fot. Piotr Trochymiak/CC/wikimedia

Inicjatywy samorządów, takie jak przekop przez Mierzeję Wiślaną lub port przeładunkowy w Solcu Kujawskim, mogą wzmocnić pozycję żeglugi śródlądowej w Polsce. Obecnie to najsłabiej wykorzystywana gałąź transportu w kraju. Jest jednak szansa na jej ożywienie, bo ekologiczny transport rzekami i kanałami wspiera Unia Europejska. W Polsce brakuje jednak zarówno infrastruktury, jak i floty.

Przekop przez Mierzeję w 2022 r.: Data realna czy magiczna?

Email Drukuj

Prezydent Elbląga krytykuje rząd za opieszałość w budowie przekopu przez Mierzeję Wiślaną i twierdzi, że data zakończenia inwestycji w 2022 r. jest „absurdalna”. Resort infrastruktury ani nie potwierdza, ani nie prostuje tego terminu – informując, że harmonogram zostanie podany w trakcie konsultacji społecznych, czyli za kilka miesięcy.

Strona 1 z 25PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...