Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Rusza kolejny etap rozbudowy Pętli Żuławskiej

Email Drukuj

W ciągu pięciu najbliższych lat mają powstać nowe przystanie i urządzenia dla wodniaków. Oprócz Wisły i Zalewu Wiślanego inwestycje planowane są też w rejonie Zatoki Gdańskiej.

Odra będzie głębsza. Wróci transport rzeczny na dużą skalę

Email Drukuj

Wróci transport rzeczny na dużą skalę

Ruszają przygotowania do pogłębienia Odry. To efekt Polsko-Niemieckiego porozumienia o Odrze Granicznej podpisanego w Warszawie.
Nasz kraj na uregulowanie rzeki wyda co najmniej półtora miliarda złotych. W czwartek o szczegółach inwestycji rozmawiali uczestnicy spotkania zrzeszeni w ruchu "Unia Rzeczna Odra" razem z Radą Interesantów Portu Szczecin.

Dobre wieści dla Odry: umowa z RFN podpisana

Email Drukuj

Swoje podpisy pod umową złożyli minister środowiska RP Maciej Grabowski oraz minister transportu RFN Alexander Dobrindt

Po wielu latach starań i uzgodnień w poniedziałek podpisano polsko-niemiecką umowę o wspólnej poprawie sytuacji na drogach wodnych na pograniczu. Chodzi przede wszystkim o zapewnienie skutecznej pracy lodołamaczy na Odrze i ochronę przeciwpowodziową, a przy okazji poprawę warunków dla żeglugi śródlądowej.

Odra nadal pusta. Barek z węglem nie ma od kilku lat

Email Drukuj

Od 2013 roku nie ma przewozów węglowych po Odrze. Rzeką płyną tylko barki przewożące ładunki kadłubowe ze stoczni w Koźlu i Januszkowicach oraz transporty konstrukcji ponadgabarytowych. Pojawiają się też barki z kruszywem wydobywanym z dna rzeki. Rozwija się tylko żegluga turystyczna. Nad rzeką powstało kilka marin, między innymi w Gliwicach, Krapkowicach Opolu czy Brzegu.

Komisja Europejska sprawdzi projekt przekopu Mierzei Wiślanej

Email Drukuj

Komisja Europejska sprawdzi projekt przekopu Mierzei Wiślanej

Projekt budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną będzie pierwszą polską inwestycją, na którą zgodę będzie musiała wyrazić Unia Europejska.

XIV Narada Przednawigacyjna „Polska Żegluga Śródlądowa 2015”

Email Drukuj

XIV Narada Przednawigacyjna „Polska Żegluga Śródlądowa 2015” (fot. Związek Polskich Armatorów Śródlądowych)

Aktualne prace prowadzone w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju na rzecz rozwoju żeglugi śródlądowej były tematem wystąpienia wiceminister Doroty Pyć podczas XIV Narady Przednawigacyjnej „Polska Żegluga Śródlądowa 2015”. Coroczne narady przed sezonem nawigacyjnym stanowią okazję do omówienia zagadnień z zakresu żeglugi śródlądowej i służą wymianie poglądów między armatorami a organami administracji żeglugowej śródlądowej i morskiej, a także innymi zainteresowanymi podmiotami.

Wyniki ekspertyzy: Śluza w Brzegu Dln. może być użytkowana

Email Drukuj

Śluza w Brzegu Dln. Fot. wikimedia/Ladar/CC Ekspertyza dotycząca stanu technicznego śluzy w Brzegu Dolnym na Odrze, wykonana przez naukowców z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej, wykazała, że stan śluzy nie zagraża bezpieczeństwu i obiekt w związku z tym może być użytkowany.

Barki stoją w korkach

Email Drukuj

Contargo, wielomodalny niemiecki operator logistyczny, ostrzega klientów, że w portach Rotterdam i Antwerpia należy spodziewać się opóźnień w obsłudze barek nie tylko w tym roku, ale i w przyszłości.

Wciąż odkładane przekopanie mierzei

Email Drukuj

Wciąż odkładane przekopanie mierzei Fot. arch. UM Gdynia W propagowanie przekopania Mierzei Wiślanej, w ramach opracowywanej Strategii Rozwoju Województwa Pomorskiego, zaangażowała się Pomorska Rada Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Gdańsku.

Będzie wniosek o decyzję środowiskową dla drugiego stopnia na Wiśle

Email Drukuj

Elektrownia wodna we Włocławku Fot. Energa

Przygotowania do budowy drugiego stopnia na Wiśle wchodzą w kolejny etap. Zakończone czteroletnie badania wpływu inwestycji na środowisko otwierają drogę do uzyskania podstawowego pozwolenia – decyzji środowiskowej. Łączna wartość inwestycji to 3,5 mld zł.

Strona 1 z 32PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook