Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Po drugie: Autostrada wodna na Wiśle. Klaster gospodarki i udrożnienia dróg wodnych szansą Wisły

Email Drukuj

Możliwościom utworzenia klastra gospodarki wodnej i udrożnienia dróg wodnych, a szczególnie Wisły, poświęcone było spotkanie, które odbyło się 11 grudnia w Sejmie. Z inicjatywy posła Piotra Baucia, zorganizowała je firma konsultingowa Herman und Doland z Gdyni. Umowa stowarzyszeniowa dotycząca klastra ma być podpisana w styczniu przyszłego roku.

Doniesienie do prokuratury w sprawie śluzy w Brzegu Dolnym

Email Drukuj

Śluza w Brzegu Dln. Fot. wikimedia/Ladar/CC Piotr Chmielowski, poseł SLD i członek sejmowej Komisji Infrastruktury, złożył doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego i dyrektora RZGW Wrocław Edwarda Nawirskiego. Poseł uważa, że mogli oni zaniechać swoich obowiązków w zakresie należytego utrzymania śluzy w Brzegu Dolnym na Odrze.

Jazłowiecka: Należy nadać priorytet żegludze śródlądowej

Email Drukuj

Danuta Jazłowiecka Fot. www.jazlowiecka.pl

Żeglowność Odry jest ważnym problemem. Ale brakuje konkretnych działań. Nadszedł czas, by nadać mu odpowiedni priorytet i zamiast rywalizacji o wpływy warto się zastanowić, czy nie lepszym rozwiązaniem byłoby powołanie instytucji koordynującej działania – mówi w rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl Danuta Jazłowiecka, europosłanka PO z okręgu dolnośląsko-opolskiego.

RZGW Wrocław złamał zakaz użytkowania śluzy w Brzegu i prześluzował jeden transport

Email Drukuj

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu zrobił wyjątek od nakazu zamknięcia śluzy w Brzegu Dolnym i zezwolił na prześluzowanie jednego z transportów, który utknął przed  śluzą.

RIPS: Resort środowiska nie jest zainteresowany żeglugą śródlądową

Email Drukuj

Śluza w Brzegu Dln. Fot. wikimedia/Ladar/CC Ministerstwo Środowiska nie posiada ani fachowców, ani pieniędzy, ani ochoty do zadbania o budowle hydrotechniczne na drogach śródlądowych. Ta struktura nie jest zainteresowana uprawianiem żeglugi – uważa Zbigniew Antonowicz z Rady Interesantów Portu Szczecin.

RZGW Wrocław: ocena stanu śluzy w Brzegu Dln. nie została należycie uargumentowana

Email Drukuj

Śluza w Brzegu Dln. Fot. wikimedia/Ladar/CC Złożyliśmy odwołanie od decyzji ws. zamknięcia śluzy w Brzegu Dolnym do Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego – mówi, w rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl, Piotr Stachura, rzecznik Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Paraliż żeglugi na Odrze. Śluza w Brzegu Dolnym zamknięta do odwołania

Email Drukuj

Śluza w Brzegu Dln. Fot. wikimedia/Ladar/CC

Wczoraj rano zamknięta została, do odwołania, śluza w Brzegu Dolnym, na 281. kilometrze Odry. Decyzja ta, podjęta przez Dolnośląskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, w dużej mierze sparaliżowała żeglugę na Odrze.

Przebudowują kanały w Świnoujściu, trafili na kilkanaście niewybuchów

Email Drukuj

12 niewybuchów na dnie Kanału Mieleńskiego w Świnoujściu - w pobliżu bazy firmy Energopol. Znalezisko to bomby głębinowe DN 11 z okresu II wojny światowej.

Pogotowie lodowe dopiero od stycznia. Zima poczeka?

Email Drukuj

Spółka PBH „Odra 3” dysponuje ośmioma lodołamaczami. Jak się dowiedzieliśmy, siedem z nich w przyszłym roku ma przejąć RZGW

Lodołamacze były zwykle gotowe do zimowej akcji na Odrze, Warcie i Noteci od początku grudnia. W tym roku jest inaczej. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie dopiero 2 grudnia otworzy oferty w przetargu na lodołamanie. Usługi te będą świadczone od stycznia do połowy marca 2015 roku. A co, jeśli okażą się potrzebne wcześniej?

Mamry skute lodem

Email Drukuj

Wiele wskazuje na to, że sezon żeglugowy na Wielkich Jeziorach Amerykańskich skończy się w tym roku nieco wcześniej niż zazwyczaj. Zima już się daje we znaki marynarzom.

Strona 1 z 29PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook