Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Przekop przez Mierzeję Wiślaną jednak konieczny? Międzynarodowa żegluga na polskich wodach Zalewu Wiślanego na łasce Rosji

Email Drukuj

22 lipca 2009 r. premier Federacji Rosyjskiej podpisał stanowisko rządu w sprawie umowy o żegludze na Zalewie Wiślanym. Prawie dwie dekady negocjacji polsko-rosyjskich dążących do uregulowania kwestii żeglugi przez Cieśninę Piławską i na Zalewie Wiślanym, które za każdym razem nie dochodziły do skutku w postaci zawarcia umowy dwustronnej satysfakcjonującej obie strony sporu, powodowały zniecierpliwienie oraz presję społeczeństwa, z drugiej strony – Ministerstwo Spraw Zagranicznych, na czele którego stał Radosław Sikorski potrzebowało sukcesu.

Bocznokołowiec przepłynął po Wiśle

Email Drukuj

Jak poinformowało Polskie Radio RDC, w sobotę rzeką z Płocka pierwszy raz od 42 lat przypłynął do Warszawy statek bocznokołowy.

Dolnośląskie: Sejmik wojewódzki apeluje o dużą modernizację Odry

Email Drukuj

Sejmik Województwa Dolnośląskiego wystosował apel do Rządu RP w sprawie opracowania dokumentacji planistycznej dotyczącej możliwego wykorzystania potencjału transportowego odrzańskiej drogi wodnej od granica z Czechami do ujścia do Bałtyku. Najważniejszy postulat jest taki, aby rzeka osiągnęła IV stopień żeglowności.

13 centymetrów ratuje prom w Gozdowicach

Email Drukuj

Mimo niskiego stanu wody przeprawa w Gozdowicach działa bez przeszkód, ale wody jest coraz mniej.

Dramatycznie spadł poziom wody w Odrze

Email Drukuj

Z powodu upałów, na wysokości Kostrzyna rzeka ma głębokość zaledwie 62 centymetrów. Im bliżej Szczecina, tym sytuacja jest lepsza, ale to tylko dzięki bliskości morza.

Most w Podjuchach po remoncie

Email Drukuj

Most w Podjuchach po remoncie (Fot.: Youtube)

Remont mostu w Podjuchach zakończony. Modernizacja zwodzonego przęsła trwała ponad dwa miesiące. W tym czasie usprawniono m.in. cały system sterowania podnoszonym przęsłem przeprawy, PKP zabezpieczyło także stalową konstrukcję przed korozją.

Stan Wisły najniższy od trzech lat. Żegluga jest zagrożona

Email Drukuj

Stan Wisły najniższy od trzech lat. Żegluga jest zagrożona

Dość wysokie stałe temperatury w ostatnich dniach w całym kraju oraz stosunkowo łagodna zima bez dużych opadów śniegu sprawiły, że poziom wody w królowej polskich rzek znacznie się obniżył. Najbardziej poważna sytuacja panuje w stolicy, gdzie wczoraj stan wody wynosił zaledwie... 79 cm. Jak poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zawieszone zostały rejsy jednego z promów kursującego między prawym a lewym brzegiem rzeki w Warszawie.

Urzędnicy Żeglugi Śródlądowej bronią swoich stołków

Email Drukuj

Urzędnicy Żeglugi Śródlądowej bronią swoich stołków

Nowe prawo wodne - które ma trafić do Sejmu - zakłada, że Urzędy Żeglugi Śródlądowej - w tym szczeciński - mają zostać zlikwidowane.
Urzędy zajmują się bezpieczeństwem żeglugi na rzekach. Ich likwidacji chce Ministerstwo Środowiska, przeciwny jest Resort Infrastruktury.

Jedyny taki most w Europie przechodzi remont

Email Drukuj

Kolejowy most zwodzony w Podjuchach (Fot.: Youtube)

Kolejowy most zwodzony w Podjuchach przechodzi modernizację. PKP Polskie Linie Kolejowe zamierza wymienić cały system sterowania podnoszonym przęsłem przeprawy, zamierza także zabezpieczyć stalową konstrukcję przed korozją.

Zakończono rewitalizację Kanału Elbląskiego

Email Drukuj

Statek na Kanale Elbląskim (Fot.: RZGW w Gdansku, Piotr Manasterski)

Dobiegło końca ożywianie unikatowego w skali świata obiektu: Kanału Elbląskiego. Ta droga lądowo - wodna, łącząca Elbląg m.in. z Iławą i Ostródą powstała około półtora wieku temu. W sobotę, 30 maja 2015 roku ruszyła na nowo żegluga na całej długości Kanału Elbląskiego.

Strona 1 z 33PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook