NEWS:
Jesteś Tutaj: Żegluga Żegluga śródlądowa
Dołącz do nas

Żegluga śródlądowa

Żegluga śródlądowa i rzeczno-morska ● Barki ● Statki rzeczno-morskie

Mamry skute lodem

Email Drukuj

Wiele wskazuje na to, że sezon żeglugowy na Wielkich Jeziorach Amerykańskich skończy się w tym roku nieco wcześniej niż zazwyczaj. Zima już się daje we znaki marynarzom.

Z kozielskiej stoczni przez Szczecin

Email Drukuj

Patrolowiec dla greckiej straży granicznej płynął w trzech częściach – osobno kadłub, nadbudówka i sterówka

Dziesięć dni trwał transport do Szczecina jednostki zbudowanej przez stocznię Damen w Kędzierzynie-Koźlu. Patrolowiec dla greckiej straży granicznej płynął w trzech częściach – osobno kadłub, nadbudówka i sterówka – Odrzańską Drogą Wodną. W całości nie zmieściłby się pod mostami.

Odra: Inwestycje za 2,5-6 mld zł – potrzebne czy nie?

Email Drukuj

Jak przypomina Radio Szczecin, w ciągu 6 lat Odra ma uzyskać III klasę żeglowności. Taki optymistyczny plan zakłada Kontrakt Terytorialny – spis najważniejszych inwestycji które mają zostać finansowane do 2020 r. Koszt tej operacji będzie wynosić od 2,5 do 6 mld zł. Pytanie jednak, czy takie inwestycje są konieczne.

Zamiast przebudowy mostu

Email Drukuj

Jeśli most kolejowy w Podjuchach nie będzie przebudowany, traci sens dyskusja o inwestycjach na Odrzańskiej Drodze Wodnej. Z takim wnioskiem, który padł podczas niedawnej debaty o Odrze, zgadza się wielu jej uczestników. Tymczasem kolej zapowiada jedynie usprawnienie obsługi zwodzonego przęsła nad Regalicą.

Nawet sześć miliardów złotych kosztować może przywrócenie III klasy żeglowności na Odrze

Email Drukuj

W ciągu sześciu lat Odra ma uzyskać trzecią klasę żeglowności. Taki optymistyczny plan zakłada Kontrakt Terytorialny - spis najważniejszych inwestycji, które mają zostać sfinansowane do 2020 roku. Koszt tej operacji będzie wynosić od dwóch i pół do sześciu miliardów złotych.

Tractebel pozyskuje kontrakt w zakresie hydrotechniki

Email Drukuj

Rejonowy Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach rozpoczął realizację II etapu „Modernizacji śluz odrzańskich na odcinku będącym w zarządzie RZGW Gliwice - przystosowanie do III klasy drogi wodnej”. W ramach przedsięwzięcia, Tractebel Engineering wykona aktualizację dokumentacji projektowej dla modernizacji dwóch śluz na Kanale Gliwickim - Sławęcice i Nowa Wieś, zlokalizowanych na terenie województwa opolskiego.

Szkolenie w Nowym Dworze Gdańskim

Email Drukuj

Fot. RZGW w Gańsku   W sercu Żuław, Nowym Dworze Gdańskim, z profesjonalnym szkoleniowcem w zakresie ochrony przeciwpowodziowej spotkało się ponad 40 urzędników administracji samorządowej.

Autostrada wodna na Wiśle. W strategii zaplanowano ważne dla Wisły inwestycje

Email Drukuj

Polskie szlaki śródlądowe w większości nie spełniają norm europejskich. (© P. Świderski) W Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku (z perspektywą do 2030 roku) zaplanowano inwestycje na dolnych i górnych odcinkach Wisły. Na dolnej Wiśle mają one doprowadzić do odtworzenia budowli regulacyjnych, a w rezultacie - do jej udrożnienia. Pozwoli to na przywrócenie żeglowności długiego odcinka dolnego biegu rzeki.

Remont ostrogi przy śluzie Gdańska Głowa

Email Drukuj

Ostroga 2a/932 przed remontem. Fot. RZGW GdańskKolejna ostroga na Wiśle zostanie wyremontowana. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku przekazał wykonawcy plac budowy na terenie ostrogi oznaczonej nr. 2a/932. Obiekt znajduje pomiędzy ramionami Wisły i Szkarpawy, w sąsiedztwie śluzy Gdańska Głowa.

Autostrada wodna na Wiśle. Tradycje flisackie są kultywowane

Email Drukuj

Flisacy z Ulanowa w Tczewie podczas spływu do Gdańska w 2008 roku. (© P. Świderski/archiwum DB)Podkarpacki Ulanów, leżący w widłach Tanwi i Sanu, będącego dopływem Wisły, przez wieki był dużym ośrodkiem flisackim i szkutniczym. Ulanowscy flisacy spławiali Wisłą do Gdańska tratwy zbite z sosnowych, świerkowych, jodłowych lub dębowych bali oraz galary, dubasy i inne statki rzeczne, wypełnione zbożem czy towarami leśnymi.

Strona 1 z 28PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...