Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Żegluga promowa • RO-RO
Dołącz do nas
Błąd

  Żegluga promowa • RO-RO

  Żegluga promowa ● Przewozy ro-ro oceaniczne i w żegludze bliskiego zasięgu
  Nowe promy - patrz także Statki: Nowe jednostki oraz Stocznie: Nowe budowy

  Jaki będzie nowy prom PŻB? - kontrakt podpisano, wiadomo niewiele

  Email Drukuj

  Na środę, 8 marca, zapowiedziano podpisanie kontraktu na budowę promu pasażersko-towarowego dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej SA. Ma ono nastąpić w południe, w siedzibie PŻB w Kołobrzegu.

  Viking Line zwiększy liczbę kursów na jednej ze swoich strategicznych tras

  Email Drukuj

  Viking Line

  Firma Viking Line poinformowała, że zwiększy swoją aktywność na jednej z głównych tras. W sezonie letnim liczba kursów na linii Helsinki-Tallinn ma zwiększyć się aż trzykrotnie.

  Cztery nowe promy Stena Line na liniach do Belfastu

  Email Drukuj

  Fot.: Stena Line / twitter

  W ubiegłym roku armator promowy Stena Line poinformował o podpisaniu umowy dotyczącej zbudowania czterech statków typu ro-pax (pasażersko-samochodowych) z planowanym harmonogramem dostaw w latach 2019-2020. W kontrakcie została także zawarta opcja budowy kolejnych czterech statków. 

  Hybrydowe promy Scandlines: Berlin i Copenhagen rozpoczęły regularne rejsy

  Email Drukuj

  Promy Berlin i Copenhagen (Fot.: Lars Sørensen / Scandlines)

  Od 5 lutego br., po niewielkich problemach, linie Scandlines wprowadziły na trasę z Rostock do Gedser dwa nowoczesne promy hybrydowe. Przewoźnik podwoił tym samym swoje zdolności transportowe na najkrótszej trasie Morza Baltyckiego - z Niemiec do Skandynawii. Pomiędzy Rostock, a Gedser promy kursują 21 razy dziennie, a czas trwania jednego kursu to 1 godzina i 45 minut. 

  Dwa nowe promy Scandlines powróciły na trasę

  Email Drukuj

  Fot.: Scandlines

  Dwa należące do Scandlines nowe promy - Berlin oraz Copenhagen - znów są do pełnej dyspozycji pasażerów oraz klientów. Oba statki wróciły na trasę Rostock-Gedser po krótkiej przerwie.

  Rekordowy wynik Stena Line w przewozach frachtowych w Belfaście

  Email Drukuj

  Fot.: Stena Line

  Czołowy operator promowy Stena Line w 2016 roku zanotował rekordowy wzrost przeładunku w porcie w Belfaście. Po raz pierwszy w historii, Stena Line przewiozła ponad 500 000 jednostek frachtowych w irlandzkim porcie.

  Niepewny los jednego z połączeń Stena Line

  Email Drukuj

  Trasę Varberg-Grenaa obsługuje prom Stena Nautica (Fot.: Wikipedia)

  Przyszłość połączenia Varberg-Grenaa, które realizowane jest przez Stena Line, jest niepewna. Wszystko przez plany szwedzkiej gminy, która w miejscu, gdzie dziś znajduje się terminal promowy, chce wybudować nową dzielnicę.

  Nowy wspólny serwis P&O Ferries i Finnlines

  Email Drukuj

  Fot.: Port of Zeebrugge

  P&O Ferries rozwija swoją sieć połączeń. Przewoźnik we współpracy z Finnlines zaoferuje serwis ro-ro z Hiszpanią i Portugalią.

  Bremerhaven: dotarł już sprzęt brygady pancernej U.S. Army wzmacniającej NATO w Europie Wschodniej

  Email Drukuj

  Sprzęt wojskowy załadowany w porcie Baumont.

  Pierwsza partia sprzętu U.S. Army, której wybrane oddziały przebazowywane są do Europy Wschodniej w ramach amerykańskiej inicjatywy wzmocnienia regionu, dotarła już do Europy. Wczoraj do portu Bremerhaven wszedł pierwszy z trzech samochodowców z wyposażeniem Trzeciej Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej z Czwartej Dywizji Piechoty (3/4 ABCT) stacjonującej na co dzień Fort Carson w stanie Colorado.

  Balearia wystartowała z nowym serwisem

  Email Drukuj

  Nissos Chios

  Hiszpańska firma Balearia rusza z nowym szybkim połączeniem promowym. Jej promy będą pływać pomiędzy Melillą a Malagą. Ten sam prom będzie też kursował na trasie Melilla-Almeria.

  Strona 1 z 80  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook