Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Żegluga liniowa • Kontenery
Dołącz do nas

Żegluga liniowa • Kontenerowce

Pojemnikowce ● Morskie przewozy kontenerowe
Nowe kontenerowce - patrz także Statki: Nowe jednostki oraz Stocznie: Nowe budowy

Zmiany w serwisach żeglugowych Eimskip także dla Świnoujścia

Email Drukuj

Nowy serwis ''Red Line'' armatora Eimskip z zawinięciami do Świnoujścia

Islandzki armator Eimskip zmienia z końcem lutego system swoich regularnych połączeń żeglugowych. Na liniach "Zielonej" i "Szarej" wprowadzono zmiany, a działanie linii "Niebieskiej" i "Żółtej" ma pozostać bez zmian. Reorganizacja przyniesie w zawinięciach do polskiego portu zmianę linii z "Szarej" na nowo utworzoną "Czerwoną" i wymianę zatrudnionych statków na oferujące nieco większą zdolność przewozową niż dotychczas.

Nowy serwis kontenerowy Seago Line pomiędzy Polską i Szwecją

Email Drukuj

Kontenerowiec Seago Antwerp, podczas wizyty w Gdańsku. Fot.: Piotr B. Stareńczak

Należący do Maerska operator kontenerowy krótkiego zasięgu Seago Line poinformował o wprowadzeniu nowego serwisu kontenerowego, łączącego Polskę ze Szwecją.

New Ocean Alliance - czyli nowe plany sojuszu armatorskiego

Email Drukuj

Marco Polo - kontenerowiec należący do CMA CGM (Fot.: CMA CGM)

Członkowie New Ocean Alliance, czyli CMA CGM Group, COSCO Container Lines, Evergreen Line i Orient Overseas Container Line (OOCL), ogłosili swoje plany dotyczące wprowadzenia 40 serwisów obsługiwanych przez flotę prawie 350 statków o ładowności 3,5 mln TEU. Armator CMA CGM będzie miał największy udział w sojuszu, oferując 119 statków czyli około 35% łącznego udziału.

The Mission to Seafarers oferuje pomoc południowokoreańskiemu armatorowi

Email Drukuj

Hanjin Korea - jeden ze statków należących do Hanjin Shipping (Fot.: Hanjin Shipping)

Organizacja udzielająca pomocy marynarzom - The Mission to Seafarers - zaoferowała dziś wsparcie południowokoreańskiemu armatorowi Hanjin Shipping. Na pokładzie 97 kontenerowców należących do armatora znajduje się obecnie 2500 marynarzy. 

Eksperci na China Expo tłumaczą m.in., ile kosztuje i ile podróżuje kontener z Chin

Email Drukuj

Eksperci na China Expo tłumaczą m.in., ile kosztuje i ile podróżuje kontener z Chin (Fot.: pixabay)

Ile kosztuje i ile podróżuje kontener z Chin do Polski, a także jak sprawdzić kontrahenta w Państwie Środka mogli dowiedzieć się biznesmeni podczas VI targów China Expo w Warszawie. Niezbędne informacje przekazywali przedstawiciele polskich firm, oferujących wsparcie dla polskich importerów.

Trudna sytuacja na rynku przewozów kontenerowych - duży armator ze stratami

Email Drukuj

China Ocean Shipping Company (COSCO)

Czwarty co do wielkości przewoźnik kontenerowy na świecie China Ocean Shipping Company (COSCO) w pierwszym półroczu bieżącego roku zanotował spadek przychodów. W tym samym okresie ubiegłego roku firma odnotowała 1,9 mld USD zysku, teraz ma ponad miliard dolarów strat.

Na złom idą już kontenerowce młodsze niż 15-letnie - także polskiej budowy

Email Drukuj

Cathrine Rickmers

Po niedawnym otwarciu nowych, szerszych śluz w Kanale Panamskim, w rynkową “czarną dziurę” wpadły kontenerowce panamax. Doszło do tego, że złomowane są zaledwie 13... 14-letnie jednostki tej klasy wielkości. 

Kolejna w tym roku wielka fuzja armatorów kontenerowych

Email Drukuj

Kolejna w tym roku wielka fuzja armatorów kontenerowych

Niemiecki armator Hapag-Lloyd (HL) i United Arab Shipping Company (UASC) z siedzibą w Dubaju osiągnęły porozumienie w sprawie ogólnych warunków połączenia, które zatwierdzili dzisiaj właściciele UASC.

Nowy regularny serwis kontenerowy w DB Port Szczecin

Email Drukuj

India (Fot.: DB Port Szczecin)

Z początkiem nowego roku terminal kontenerowy w DB Port Szczecin został włączony do siatki połączeń duńskiego operatora Seago Line. Pierwsze zawinięcie statku India miało miejsce we wtorek, 12 stycznia.

Duże cięcia serwisów G6

Email Drukuj

Orient Overseas Container Line (Fot.: Wikimedia Commons)

Alians G6 anuluje część serwisów na lini Azja-Europa w sezonie zimowym w walce o równowagę między podażą i popytem która doskwiera armatorom przez większą część 2015 r.

Strona 1 z 19PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook