Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Zbiornikowce
Dołącz do nas
Błąd

  Zbiornikowce

  Zbiornikowce naftowe i produktowce ● Rynek przewozu ropy i produktów ropopochodnych
  Nowe tankowce - patrz także Statki: Nowe jednostki oraz Stocznie: Nowe budowy

  Grecki armator otrzyma zbiornikowce Aframax

  Email Drukuj

  Chińska stocznia Jiangsu Hantong Ship Heavy Industry Co.,Ltd. poinformowała o podpisaniu kontraktu z greckim armatorem Cardiff Marine Inc. na budowę czterech tankowców Aframax ( average freight rate assessment maximal, nośność od 80 do 120 tys. ton).

  Teekay Tankers stał się największym armatorem zbiornikowców naftowych średniej wielkości

  Email Drukuj

  Teekay Tankers stał się największym armatorem zbiornikowców naftowych średniej wielkości

  Teekay Tankers ogłosił przejęcie 12 nowoczesnych tankowców suezmax (maksymalny rozmiar dla żeglugi przez Kanał Sueski) od firmy PrincipalMaritime Management LLC za łączną kwotę 662 mln euro.

  Libia: tankowiec zbombardowany w porcie, dwóch zabitych

  Email Drukuj

  Tankowiec pod banderą Liberii został w niedzielę zbombardowany przez niezidentyfikowany samolot w libijskim porcie Darna. Zginęło dwóch członków 26-osobowej załogi, a dwóch zostało rannych - poinformowała w poniedziałek grecka straż przybrzeżna.

  Chiny wzbogacą się o flotę tankowców

  Email Drukuj

  Chiny rzuciły poważne wyzwanie światowemu rynkowi przewozów zbiornikowych. Do 30 września dwie największe kontrolowane przez państwo kompanie żeglugi stworzą holding, który stanie się podstawą narodowej floty tankowców. Wzmocnienie kontroli nad importem surowców to tylko jeden z celów tego globalnego projektu Chin.

  Chińskie stocznie zbudują pojemnikowce LNG

  Email Drukuj

  Państwowy Export-Import Bank of China poinformował, że udzieli kredytu 400 milionów dolarów na budowę czterech statków do przewozu płynnego gazu ziemnego (LNG).

  Boom na tankowce

  Email Drukuj

  Aframax Australian Spirit Niskie ceny w stoczniach na nowo budowane tankowce oraz boom energetyczny w Ameryce Północnej są przyczyną wzmożonej aktywności armatorów w składaniu nowych zamówień w stoczniach.

  Amerykańscy komandosi zajęli tankowiec płynący z Libii

  Email Drukuj

  Amerykańskie siły specjalne przejęły kontrolę nad tankowcem, na którego pokładzie znajdowała się ropa naftowa załadowana przez libijskich rebeliantów. Akcję przeprowadzono niedaleko wybrzeża Cypru - poinformowało w poniedziałek ministerstwo obrony USA.

  Maersk Tankers sprzedało 15 tankowców VLCC za 980 mln $

  Email Drukuj

  Maersk Tankers Statki zostały sprzedane do armatora Euronav, za 15 sprzedanych tankowców Maersk Tankers zarobiło 980 mln USD. Średni wiek sprzedanych statków to 4 lata, a ich przekazanie do nowego właściciela z wyjątkiem jednego VLCC, który obecnie jest czarterowany, odbędzie się w pierwszej połowie tego roku.

  Okręty libijskie ostrzelały maltański tankowiec

  Email Drukuj

  Libijskie okręty otworzyły w poniedziałek ogień ostrzegawczy do maltańskiego tankowca. Płynął on bez pozwolenia Trypolisu do blokowanego przez siły rządowe portu Es Sider, który jest opanowany przez zwolenników uzyskania większej autonomii od rządu.

  Scorpio Tankers zamówiło 7 VLCC

  Email Drukuj

  Armator Scorpio Tankers w ubiegłym tygodniu poinformował o podpisaniu kontraktu na budowę 7 tankowców VLCC - Very Large Crude Carrier przez konsorcjum stoczni Daewoo Shipbuilding and Marine Engineering oraz Hyundai Samho Heavy Industries.

  Strona 1 z 6  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook