Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Rynek • Firmy
Dołącz do nas

Rynek • Firmy

Shipping ● Rynki żeglugowe ● Wieści z firm

Wasaline z rekordowym osiągnięciem

Email Drukuj

Fot.: Wasaline ferry / Instagram

Wasaline to kolejny przewoźnik, który pochwalił się wynikiem finansowym, osiągniętym w ubiegłym roku. Dla fińskiej firmy był to już kolejny z rzędu rok rekordów.

Finnlines publikuje wyniki za 2016 r. To był kolejny rekordowy rok

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Firma Finnlines podsumowała ubiegły rok. Dla należącego do grupy Grimaldi przedsiębiorstwa był to pod wieloma względami rekordowy okres.

Tallink triumfuje podczas gali Grand Travel Award

Email Drukuj

Fot.: Tallink Grupp

Firma Tallink Silja otrzymała nagrodę dla najlepszego armatora podczas dorocznej gali Grand Travel Award, która odbyła się w Sztokholmie.

Zadłużenie PŻM: półtora miliarda złotych

Email Drukuj

Karpaty (Fot: PŻM)

Półtora miliarda złotych - to kwota, na którą może być zadłużona Polska Żegluga Morska - poinformował w audycji Radia Szczecin przewodniczący zachodniopomorskiej Solidarności, Mieczysław Jurek. Jak ocenił, to skutek utrzymującego się kryzysu na rynku przewozów żeglugowych.

Na Isle of Man mogą się pojawić kontrole

Email Drukuj

Isle of Man Steam Packet Company

Czy pasażerowie podróżujący promem na Isle of Man będą przechodzić kontrole? Urzędnicy nie wykluczają takiego rozwiązania, które zresztą cieszy się niemałym poparciem społecznym.

DFDS pochwaliło się wynikami za 2016 r. To był czas dużych wzrostów

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

DFDS poinformowało o swoich osiągnięciach w IV kwartale 2016 r. oraz podsumowało cały ubiegły rok, który upłynął pod znakiem wzrostów, zarówno w zakresie wielkości przewozów, jak i rezultatów finansowych.

HH-Ferries potwierdza status kluczowego łącznika pomiędzy Danią a Szwecją

Email Drukuj

Fot.: HH Ferries Group

HH-Ferries podsumowało właśnie ostatni kwartał minionego roku. Promy pływające na trasie Helsingør-Helsingborg przewiozły w tym okresie mniej pojazdów osobowych niż rok wcześniej; zwiększyła się natomiast wielkość przewiezionego frachtu.

Coraz więcej turystów z Azji na promach DFDS

Email Drukuj

Fot.: DFDSconnects

DFDS jest jednym z przewoźników, którzy cieszą się ze wzmożonego zainteresowania swoją ofertą dzięki turystom z Azji. W tym roku na promach duńskiego armatora znów odnotowano zwiększoną liczbę pasażerów z tego kontynentu.

Grupa Grimaldi rozwija siatkę połączeń z Sardynii

Email Drukuj

Fot.: Grimaldi Group

Grupa Grimaldi uruchomiła nowe połączenie towarowe. Statki tego przewoźnika pływają teraz również na trasie Savona-Porto Torres.

Rekordowy rok dla działalności Stena Line w Belfaście

Email Drukuj

Fot.: Stena Line

Rok 2016 był dla Stena Line rekordowy pod względem wielkości przeładunku w Belfaście. Nigdy wcześniej szwedzkiemu przewoźnikowi nie udało się tu osiągnąć takich rezultatów.

Strona 1 z 202PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook