Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Rynek • Firmy
Dołącz do nas

Rynek • Firmy

Shipping ● Rynki żeglugowe ● Wieści z firm

Statki wycieczkowe Żeglugi Gdańskiej wcześnie rozpoczęły sezon

Email Drukuj

Elżbieta, statek Żeglugi Gdańskie (Fot.: Wikipedia)

Elżbieta i Danuta jako pierwsze po zimowej przerwie przecierają turystyczny szlak na Motławie. Statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej pojawiły się w tym roku na trasie wycieczkowej z centrum Gdańska na Westerplatte wyjątkowo wcześnie.

Hamburg Süd w "rękach" Maersk Line

Email Drukuj

Rio Madeira - jeden z kontenerowców należących do Hamburg Süd (Fot.: Hamburg Süd)

Maersk Line podpisał umowę kupna akcji operatora kontenerowego Hamburg Süd (Hamburg Südamerikanische Dampfschifffahrts-Gesellschaft KG) z Grupy Oetkera (Dr August Oetker KG). O planach duńskiego koncernu informowaliśmy na łamach Portalu Morskiego w grudniu ubiegłego roku.

Popularny brytyjski przewoźnik promowy na sprzedaż

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Jeden z głównych przewoźników obsługujących połączenia na Isle of Wight, firma Red Funnel, została wystawiona na sprzedaż. Kwota transakcji powinna przekroczyć 250 milionów funtów.

Stena Line świętuje 50 lat linii Kiel-Göteborg

Email Drukuj

Połączenie Kiel-Göteborg obsługuje prom Stena Germanica, przebudowany w 2015 roku do spalania nowoczesnego, ekologicznego paliwa - metanolu w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA

Jedno z najważniejszych połączeń znajdujących się w siatce połączeń Stena Line kończy 50 lat. Pierwszy rejs na trasie Kiel-Göteborg został wykonany w 1967 r. Szwedzki przewoźnik chce uczcić tę rocznicę w wyjątkowy sposób.

Mols-Linien wciąż na fali wznoszącej

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Duńska firma Mols-Linien (firma jest w trakcie zmiany nazwy na Molslinjen) kontynuuje doskonałą passę. Przewoźnik poinformował właśnie o swoich osiągnięciach z ubiegłego roku. Przedstawiciele firmy mają powody do zadowolenia.

Kapitalny rok dla Brittany Ferries

Email Drukuj

Brittany Ferries (Fot.: Wikipedia)

Brittany Ferries to kolejna firma, która pochwaliła się, że do tej pory nie odczuła negatywnego efektu brytyjskiego głosowania w sprawie tzw. Brexitu. Wręcz przeciwnie, ubiegły rok upłynął firmie pod znakiem rekordowych rezultatów.

Państwa z flotami o największej wartości - ranking

Email Drukuj

Ranking państw z flotami o największej wartości.

Po roku 2016 najwięcej warte są floty Grecji, Japonii i Chin. Większość armatorów straciła ostatnio na wartości posiadanych statków.

Sprzedano ostatni statek Hanjin Shipping

Email Drukuj

Fot.: Hanjin Shipping

Hanjin Rome to ostatni statek byłego południowokoreańskiego armatora Hanjin Shipping, który sprzedano 1 marca br. W lutym sąd formalnie ogłosił bankructwo armatora i nakazał likwidację spółki.

Mols-Linien zmienia nazwę

Email Drukuj

Mols-Linien

Popularny duński przewoźnik, firma Mols-Linien, zmienia nazwę. Wprowadzane zmiany mają związek z realizowaną przez operatora ekspansją.

Powstaje G2 Ocean - koniec marek Gearbulk i Grieg Star?

Email Drukuj

Star Ismene armatora Grieg Star w trakcie rozładunku papieru w Gdyni

Jak ogłoszono 2 marca br. w dniu 21 lutego Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych zaaprobował utworzenie przedsiębiorstwa żeglugowego G2 Ocean. Wcześniej połączenie dwóch armatorów zaakceptowały władze antymonopolowe w Polsce, Niemczech i Brazylii. Połączenie armatorów masowców Gearbulk i Grieg Star tworzy jedną z największych w świecie flot masowców szerokolukowych (o ile nie największą).

Strona 1 z 203PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook