Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Rynek • Firmy
Dołącz do nas

Rynek • Firmy

Shipping ● Rynki żeglugowe ● Wieści z firm

Balearia podsumowała pierwszy miesiąc funkcjonowania połączenia z Melillą

Email Drukuj

Balearia korzysta z promu Nissos Chios na zasadzie charteru od firmy Hellenic Maritime Seaways (Fot.: Wikipedia)

Popularny hiszpański przewoźnik pochwalił się rezultatami, jakie udało mu się osiągnąć na zainaugurowanej niedawno trasie pomiędzy Melillą a Malagą, a także Melillą a Almerią. Balearia nie kryje pozytywnego zaskoczenia osiągniętymi wynikami.

Radio Szczecin: Odmłodzona flota PŻM-u sposobem na kryzys

Email Drukuj

Beskidy (Fot.: PŻM)

Najmłodsza flota od lat 70. - tym Polska Żegluga Morska chce konkurować na pogrążonym w kryzysie rynku przewozów.

Ważny certyfikat środowiskowy dla HH Ferries

Email Drukuj

Fot.: HH Ferries Group

Grupa HH Ferries postawiła kolejny ważny krok związany z realizowaną od lat strategią, której celem jest uczynienie swojej działalności jak najmniej dotkliwą dla środowiska. Firma otrzymała certyfikat ISO 14001:2015.

Stena Line czasowo zawiesza połączenie Sassnitz-Trelleborg

Email Drukuj

Sassnitz (Fot.: Stena Line)

Serwis Sassnitz-Trelleborg, który obsługiwany jest przez Stena Line, zostanie chwilowo zawieszony. Ma to związek z pracami konserwacyjnymi, które przeprowadzone zostaną na promie Sassnitz, który kursuje na tej trasie.

Świetny rok dla Færgen

Email Drukuj

Fot.: Faergen

Duński przewoźnik Færgen promowy podał wstępne informacje na temat ubiegłorocznych osiągnięć. Firma pochwaliła się, że udało się jej osiągnąć wzrosty na wszystkich obsługiwanych trasach. Armator poprawił osiągane rezultaty już trzeci rok z rzędu. Na wielu liniach udało się pobić dotychczasowe rekordy.

Przyszłość serwisu Aarhus-Samsø wisi na włosku

Email Drukuj

Issehoved (Fot.: Issehoved)

Wciąż nie wiadomo, co będzie dalej z zainicjowanym podczas ubiegłorocznego sezonu połączeniem Aarhus-Samsø. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miał on zostać zawieszony jedynie na okres zimowy. Teraz jednak nie wiadomo, czy w ogóle powróci.

Zbyt wysoki poziom wody. Nieczynna jedna ze świnoujskich przepraw promowych

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Ze względów bezpieczeństwa, Żegluga Świnoujska zdecydowała o zamknięciu ogólnodostępnej przeprawy promowej "Centrum" (popularne Karsibory). Powodem jest zbyt wysoki poziom wody, który uniemożliwia wjazd samochodów na pokład promu. 

Promy do Anglii: P&O Ferries ustanawia rekord przewozów z Zeebrugge

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Operator promowy P&O Ferries przewiózł w 2016 roku więcej ładunków na swoich trasach z Zeebrugge niż w jakimkolwiek roku od czasu rozpoczęcia operacji z belgijskiego portu w 1966 roku. Jako główną przyczynę wskazano trwający wciąż wzrost wymiany handlowej pomiędzy kontynentem a Wielką Brytanią.

Kłopoty promu Copenhagen

Email Drukuj

Fot.: Scandlines

Tylko przez dwa tygodnie pasażerowie mogli się cieszyć z nowego promu kursującego w barwach Scandlines. Po 14 dniach od wejścia na trasę prom trafił do stoczni Fayard, gdzie będzie przechodził prace naprawcze.

Tallink podsumowuje końcówkę roku

Email Drukuj

Już wkrótce do floty Tallink dołączy supernowoczesny Megastar (Fot.: Wikipedia)

Tallink opublikował statystyki za grudzień 2016 r. oraz cały IV kwartał. Zarówno w ujęciu miesięcznym, jak i kwartalnym przewoźnik poprawił wyniki na wszystkich obsługiwanych przez siebie trasach.

Strona 1 z 201PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook