Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Project cargo • Heavy lift
Dołącz do nas
Błąd

  Project cargo • Heavy lift

  Ciężarowce ● Przewozy i przeładunki ● Rynek ładunków ciężkich i wielkogabarytowych
  Nowe ciężarowce - patrz także Statki: Nowe jednostki oraz Stocznie: Nowe budowy

  Port Gdańsk - kolejne ładunki inwestycyjne dla Lotosu

  Email Drukuj

  Traveller przy nabrzeżu WOC

  Na ciężarowcu konwencjonalnym Traveller, holenderskiego operatora BigLift przypłynęły kolejne wielkogabarytowe elementy dla rafinerii gdańskiego Lotosu.

  Siatka regularnych połączeń żeglugowych w Porcie Gdańsk wzbogacona o kolejny oceaniczny serwis drobnicowy

  Email Drukuj

  Fot.: Port Gdańsk SA

  Nie tak dawno, w sierpniu 2016 roku Port Gdańsk wzbogacił się o nietypowe połączenie żeglugowe z Arabią Saudyjską oraz Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Tymczasem początek 2017 roku przyniósł kolejne ważne wydarzenie dla portu - ustanowienie regularnego serwisu drobnicowego ze Stanami Zjednoczonymi armatora Spliethoff, będącego czołowym przewoźnikiem morskim specjalizującym się m.in. w transporcie ładunków drobnicowych, ale także ładunków typu project cargo oraz heavy lifts.

  Największy aparat projektu EFRA dotarł do Lotosu [VIDEO]

  Email Drukuj

  Dźwig pływający Maja z ładunkiem dla instalacji EFRA

  W czwartek wyładowano w Gdańsku, przy nabrzeżu rafinerii Lotos, ciężki, wielkogabarytowy ładunek ze statku Wilson Gaeta. Jest to największy aparat instalacji HVDU w ramach projektu EFRA. Rozładunek kolumny o masie 290 t ze statku rozpoczął się wczoraj około godz. 16.

  Zourite i inne jednostki już na pokładzie ciężarowca Hawk

  Email Drukuj

  Zourite na pokładzie ciężarowca Hawk

  Na Zatoce Gdańskiej odbyła się operacja załadunku specjalistycznej barki konstrukcyjnej Zourite i innych jednostek na ciężarowiec wpływny Hawk.

  Holenderski ciężarowiec zabrał dziewięć jachtów Galeona do USA

  Email Drukuj

  Jacht Galeona w czasie załadunku na pokład statku Sampogracht

  W sobotę rano gdyński port opuścił statek Sampogracht, który dzień wcześniej załadował, używając własnych dżwigów pokładowych, dziewięć jachtów motorowych marki Galeon z przeznaczeniem do Palm Beach na Florydzie w USA. Załadunek jachtów, podejmowanych z wody, odbył się przy nab. Francuskim.

  Obsession i Princess Maya z Gdyni na Karaiby

  Email Drukuj

  Obsession podczas załadunku w Gdyni

  W ostatni weekend z Gdyni wypłynął statek Statengracht  holenderskiego armatora Spliethoff z luksusowym katamaranem żaglowo-motorowym ze stoczni Sunreef Yachts na pokładzie. Niedawno podobną drogą ekspediowano z Gdyni bardziej niecodzienną jednostkę pływającą.

  500-tonowy reaktor chemiczny załadowany w Gdyni na BBC Amber

  Email Drukuj

  Załadunek reaktora chemicznego na statek BBC Amber

  W poniedziałek, 1 grudnia, przy Nabrzeżu Polskim Portu Gdynia załadowano na statek wielkogabarytowy element wyposażenia zakładów chemicznych Chevron-Phillips w Houston, w USA.

  Szwedzi muszą poczekać na most, bo w Szczecinie wieje

  Email Drukuj

  Sztorm na Bałtyku pokrzyżował plany wyprawienia w drogę do Szwecji największego przęsła mostu, budowanego dla Szwedów w fabryce na Gocławiu w Szczecinie.

  Dockwise przetransportuje wrak wycieczkowca Costa Concordia

  Email Drukuj

  Rendering: Dockwise Vanguard z wrakiem Costa Concordia10 bm. Boskalis, właściciel holenderskiego armatora Dockwise, poinformował o wygraniu przetargu na przetransportowanie wraku wycieczkowca Costa Concordia z wyspy Giglio do miejsca, w którym wrak zostanie złomowany.

  Transport potężnego żurawia z Niemiec do Gdyni

  Email Drukuj

  Transport żurawiaZ portu w niemieckim Rostock ruszył do Gdyni transport żurawia skonstruowanego przez firmę Liebherr dla stoczni Crist. Przewóz tak dużego ładunku odbywa się na barce dostosowanej do trudnych morskich warunków.

  Strona 1 z 5  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook