Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Masowce
Dołącz do nas
Błąd

  Masowce

  Masowce ● Rynek przewozu ładunków masowych ● BDI
  Nowe masowce - patrz Statki: Nowe jednostki oraz Stocznie: Nowe budowy

  Armia Krajowa - nowy masowiec przekazany PŻM

  Email Drukuj

  Armia Krajowa po zwodowaniu 19 października 2015. Fot.: PŻM

  Pierwszy z serii dwunastu masowców o nośności 38,5 tys. ton m/s Armia Krajowa został przekazany w chińskiej stoczni Yangfan Polskiej Żegludze Morskiej (PŻM).

  Masowiec Armia Krajowa zwodowany

  Email Drukuj

  Armia Krajowa

  W stoczni Yangfan, znajdującej się o 350 km na południe od Szanghaju, dziś rano odbyło się wodowanie nowego statku Polskiej Żeglugi Morskiej - Armia Krajowa. To pierwsza jednostka z nowego programu inwestycyjnego PŻM na lata 2015-2020. W jego ramach powstanie łącznie 18 masowców o łącznej wartości ponad 400 mln dolarów.

  Armia Ludowa idzie na złom

  Email Drukuj

  Armia Ludowa (Fot. Piotr B. Stareńczak)

  Armia Ludowa, czyli ostatni masowiec wybudowany w Stoczni Szczecińskiej pływający we flocie Polskiej Żeglugi Morskiej, zostanie wycofany z eksploatacji. Taką decyzję podjęła rada pracownicza. Statek trafi najprawdopodobniej na złom.

  Harim Group przejmie flotę masowców Pan Ocean

  Email Drukuj

  Masowiec należący do Pan Ocean (Fot. maritime-executive.com)

  Południowokoreańska firma Harim Group dąży do przejęcia największego w tym kraju armatora masowców - Pan Ocean.

  Przewozy PŻM w 2014 roku

  Email Drukuj

  Masowiec Mazury

  W 2014 roku statki Polskiej Żeglugi Morskiej przewiozły łącznie 17,9 mln ton ładunków. W ładowniach masowców PŻM dominowało zboże, którego przewieziono 5,7 mln ton.

  Dominowało zboże

  Email Drukuj

  Masowiec PŻM Drawsko

  W zeszłym roku statki Polskiej Żeglugi Morskiej przewiozły łącznie 17,9 mln ton ładunków. Nieco mniej niż w poprzednim. W ładowniach masowców szczecińskiego armatora dominowało zboże, którego przewieziono 5,7 mln ton.

  Dlaczego PŻM zamawia w Chinach, a nie w Polsce?

  Email Drukuj

  Zamówienie jeziorowców w Chinach było dla Polskiej Żeglugi Morskiej najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem - mówi prezes PŻM.

  Wysokie standardy bezpieczeństwa na statkach PŻM

  Email Drukuj

  Mazury to jeden z masowców we flocie PŻM

  W ubiegłym roku statki Polskiej Żeglugi Morskiej odnotowały bardzo dobre wyniki inspekcji Port State Control (PSC), czyli instytucji, która w portach całego świata kontroluje jednostki pływające pod względem ich standardów bezpieczeństwa oraz warunków pracy załóg.

  Boże Narodzenie na statkach Polskiej Żeglugi Morskiej

  Email Drukuj

  Załoga przy wigilijnym stole

  Święta Bożego Narodzenia około tysiąca trzystu marynarzy, znajdujących się obecnie na 65 statkach Polskiej Żeglugi Morskiej spędzi w najróżniejszych częściach świata.

  Milionowa kaucja daje wolność

  Email Drukuj

  Znak armatorski PŻM

  Przebywający w areszcie kierownik działu spedycji Polskiej Żeglugi Morskiej w Szczecinie wpłacił we wtorek milion złotych kaucji i wyszedł na wolność. Pracownik działu, który miał wpłacić 100 tys. zł poręczenia majątkowego, nie uzbierał potrzebnej sumy. Spędzi święta za kratami.

  Strona 1 z 7  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook