Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Holowania • Ratownictwo
Dołącz do nas

Holowania • Ratownictwo

Ratownictwo okrętowe / mienia ● Podnoszenie i usuwanie wraków ● Holowania morskie
Nowe holowniki, statki ratownicze - patrz także Statki: Nowe jednostki i Stocznie: Nowe budowy

Holownik Leopard - przez wielką wodę z wielką rurą

Email Drukuj

Leopard w Norwegii w marcu 2017 r. - na początku drogi do Panamy

Leopard - holownik polskiego armatora realizuje zlecenie polegające na dostarczeniu z Norwegii do Panamy długiej pływającej rury z tworzywa sztucznego.

Akcja ratownicza na morzu. Z promu Skania wypadł pasażer

Email Drukuj

JCzerwone punkty wskazują miejsce, gdzie operują jednostki ratownicze SARak podaje portal eswinoujscie.pl, w czwartek około godziny 18:00 prom Skania płynący z Polski do Szwecji nadał sygnał mayday.

Shiploader płynie do Narwiku

Email Drukuj

Bever holujący z Gdyni do Narviku ok. 2000-tonowy ładunek na barko-pontonie UR 3

Jak dotąd bez przeszkód przebiega holowanie załadowanego w Gdyni na barko-ponton urządzenia terminalowego o masie ok. 2000 ton przeznaczonego dla portu w Narwiku. Zestaw holowniczy opuścił właśnie Bałtyk (we wtorek rano minął Skagen) i wstępnie spodziewany jest w Narwiku po południu, 17 sierpnia. 

Gdyński mocarz z holowniczych roszad

Email Drukuj

Fairplay-26 po latach pracy w Rotterdamie przeniesiony został do Gdyni

W niedzielę, 12 lipca, do gdyńskiego portu przybył holownik Fairplay-26, większy i silniejszy od największych dotychczas eksploatowanych w Gdyni. Pozostanie w tym porcie na dłużej - Gdynia, przynajmniej na razie, ma się dla niego stać portem bazowym i głównym miejscem zatrudnienia.

Rozpoczęła się finałowa faza przygotowań do ostatniej drogi Concordii

Email Drukuj

Wizualizacja wraku wraz z zamontowanymi sponsonami Rys. theparbucklingproject.com Przy włoskiej wyspie Giglio w poniedziałek rano rozpoczęła się finałowa faza operacji przed odholowaniem wraku statku Costa Concordia do Genui, gdzie odbędzie się jego demontaż. Statek należy tak ustawić na wodzie, by mógł na holu wyruszyć w ostatni rejs.

Holowniki WUŻ Port and Maritime Services Ltd są w stanie obsłużyć największe statki[GALERIA]

Email Drukuj

Holowniki WUŻ GdańskW ubiegłym roku do Gdańska zawinęły 3243 statki, z czego 2420 z ładunkami, a w tym roku, do początku grudnia, wpłynęło ich łącznie 2912. Większość z nich wprowadzają i wyprowadzają z portu holowniki firmy WUŻ Port and Maritime Services Ltd sp. z o.o. w Gdańsku.

Roszady w polskiej flocie Fairplay’a

Email Drukuj

Fairplay XV

Działające w Polsce firmy grupy Fairplay Towage racjonalizują i dostosowują do zapotrzebowania w poszczególnych portach swój tabor pływający.

Nieudana prywatyzacja Polskiego Ratownictwa Okrętowego

Email Drukuj
Ministerstwo Skarbu Państwa odstąpiło od negocjacji w sprawie prywatyzacji spółki Polskie Ratownictwo Okrętowe w Gdyni. Nie podano przyczyn przerwania rozmów. 

Odyseusz gdyńskiego WUŻ-u holuje część wycieczkowca do stoczni w Niemczech

Email Drukuj

Odyseusz

Po przerwie w podróży wymuszonej koniecznością dokonania napraw mocowania ciężkiego ładunku, zespół holownika Odyseusz, z sekcją wycieczkowca dla niemieckiej stoczni, ruszył w dalszą drogę i spodziewany jest u celu we wtorek, 20 listopada.

Svitzer wycofuje się z holowań pełnomorskich

Email Drukuj

LondonJeden z liderów światowego rynku usług holowniczych, duńska firma Svitzer A/S, należąca do A.P. Moller - Maersk Group, ogłosiła rezygnację z holowań pełnomorskich. Wystawiła również na sprzedaż 3 jednostki holownicze: London, Roterdam i Singapore.

Strona 1 z 4PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook