Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Handel Morski • Ładunki
Dołącz do nas

Handel Morski • Ładunki

Wymiana handlowa ● Szlaki ● Commodities Grupy towarowe ● Produkcja, wydobycie, uprawy

Stena Line wprowadza zmiany w połączeniach na Morzu Bałtyckim

Email Drukuj

Stena Nordica (Fot.: Wikimedia Commons)

Stena Line zdecydowała się na wprowadzenie kilku zmian do swojego rozkładu rejsów na Morzu Bałtyckim. Zmiany dotyczą połączeń z Łotwy do Niemiec i Szwecji.

Statek DFDS zakończył ważną misję

Email Drukuj

Ark Futura (Fot.: DFDS)

Należąca do DFDS jednostka Ark Futura zakończyła właśnie bardzo ważną i niebezpieczną misję. Statek brał udział w transporcie broni chemicznej z Libii.

Przejście przez Kanał Panamski jednego z największych samochodowców na świecie [VIDEO]

Email Drukuj

Höegh Target w Kanale Panamskim

W czwartek, 8 września jeden z największych samochodowców na świecie - Höegh Target przepłynął przez nowy zestaw śluz Aqua Clara rozbudowanego Kanału Panamskiego. 

Z Korei do Ameryki. Legiony Polskie ruszają w pierwszy rejs

Email Drukuj

Legiony Polskie (Fot.: Polsteam)

Najnowszy statek Polskiej Żeglugi Morskiej - Legiony Polskie - wyruszył w swój pierwszy rejs. Masowiec przetransportuje elementy stalowe z Korei Południowej do Meksyku i USA.

Pierwszy transport LNG przez rozbudowany Kanał Panamski

Email Drukuj

Maran Gas Apollonia

Gazowiec Maran Gas Apollonia z transportem LNG przepłynął przez nowy zestaw śluz Aqua Clara. To pierwszy tego typu transport przez niedawno rozbudowany Kanał Panamski.

ROHLIG SUUS Logistics wzmacnia ofertę połączeń morskich z Dalekim Wschodem

Email Drukuj

ROHLIG SUUS Logistics wzmacnia ofertę połączeń morskich z Dalekim Wschodem (Fot.: mat. pras.)

Niedawna wizyta przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga w Polsce, stała się okazją do zacieśnienia wzajemnej współpracy obu państw w zakresie nowego Jedwabnego Szlaku, który zakłada utworzenie korytarzy transportowych łączących Chiny z Unią Europejską.

Rynek przewozów na kanale La Manche wciąż rośnie

Email Drukuj

Rynek przewozów na kanale La Manche wciąż rośnie (Fot.: pixabay)

Armatorzy działający w obszarze kanału La Manche oraz na Morzu Irlandzkim nie mają powodów do narzekania. Jak wynika z najnowszego raportu, w pierwszym półroczu odnotowali oni spory wzrost w zakresie wielkości przewiezionego frachtu.

Nowe serwis kontenerowy Azja-Australia

Email Drukuj

Orient Overseas Container Line (OOCL)

Asia Australia Consortium (A3) to nowy alians utworzony przez trzech przewoźników kontenerowych, w celu zapewnienia konkurencyjnej i kompleksowej oferty na trasie Azja-Australia.

Chiński kontenerowiec zainaugurował poszerzony Kanał Panamski

Email Drukuj

Cosco Shipping Panama (Fot.: PanamaCanal.com)

Chiński kontenerowiec Cosco Shipping Panama wpłynął w niedzielę do poszerzonego Kanału Panamskiego, tym samym dokonując jego inauguracji po dziewięciu latach budowy, która zdecydowanie zwiększy wydajność handlową połączenia między Pacyfikiem a Atlantykiem.

Testowa przeprawa masowca przez rozbudowany Kanał Panamski [VIDEO]

Email Drukuj

Masowiec Baroque podczas przeprawy przez nowe śluzy Kanału Panamskiego

Wczoraj, tj. w czwartek 9 czerwca przez zestaw nowych śluz Kanału Panamskiego przepłynął masowiec Baroque. Wydarzenie to jest częścią serii planowanych szkoleń przygotowujących do inauguracji rozbudowanego Kanału.

Strona 1 z 7PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook