Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Gazowce • Chemikaliowce
Dołącz do nas
Błąd

  Gazowce • Chemikaliowce

  LNG CNG LPG LEG ● Inne gazowce ● Chemikaliowce ● Zbiornikowce specjalne
  Nowe chemikaliowce i gazowce - patrz także Statki: Nowe jednostki oraz Stocznie: Nowe budowy

  Polski kapitan na gazowcu z pierwszym eksportem LNG z USA do Europy

  Email Drukuj

  Kapitan Jacek Polak w sterówce gazowca

  Pierwszy transport amerykańskiego gazu ziemnego w eksporcie do Europy, zrealizowano statkiem Creole Spirit - ciekawym, nowatorskim pod względem technicznym i dowodzonym przez polskiego kapitana.

  Mniejsze rabaty dla gazowców w Kanale Sueskim

  Email Drukuj

  Przez Kanał Sueski będzie przewożony gaz skroplony z Kataru do Świnoujścia. Fot. Fotolia

  Zarząd Kanału Sueskiego poinformował, że w 2015 roku utrzymuje na niezmienionym poziomie stawki opłat za tranzyt, z jednym wyjątkiem - zmniejsza rabaty dla przewoźników skroplonego gazu ziemnego (LNG).

  Egipt wybrał dostawców LNG. Wartość przetargu na 75 dostaw to 2,2 mld USD

  Email Drukuj

  FSRU Höegh Gallant

  Zgodnie z informacjami od Egyptian Natural Gas Holding Company (EGAS) (egipski odpowiednik polskiego PGNiG) dostawcami LNG będą cztery międzynarodowe firmy/armatorzy wybrani spośród siedmiu chętnych. Firma nie ujawniła ich nazw.

  Turcja będzie przepuszczać gazowce płynące do Ukrainy

  Email Drukuj

  Rządy Turcji i Ukrainy podpisały porozumienie w sprawie możliwości żeglugi przez Cieśninę Bosfor statków z gazem skroplonym płynących na Morze Czarne.

  Stocznie indyjskie także będą budować gazowce do transportu LNG

  Email Drukuj

  Największe państwowe przedsiębiorstwo przetwarzania i dystrybucji gazu ziemnego w Indiach, GAIL India Ltd, kupi w stoczniach krajowych 1/3 potrzebnych mu gazowców do przewozu gazu skroplonego (LNG) z USA.

  Ruszył wyścig o panowanie na rynku przewozów morskich LNG

  Email Drukuj

  GE wygrało kontrakt na dostawę systemów zasilających dla dwóch gazowców (statków przewożących gaz skroplony - LNG) dla greckiego przewoźnika Dynagas.

  Będzie renegocjacja kontraktu gazowego z Katarem

  Email Drukuj

  Gazowiec LNG RIVERS Fot. Pline/cc/wikimedia

  To może być spektakularna klapa planów uniezależnienia się od dostaw gazu z Rosji. Podczas obrad sejmowej komisji nadzwyczajnej do spraw energetyki i surowców energetycznych prezes PGNiG Mariusz Zawisza przyznał, że kierowana przez niego firma przygotowuje się do renegocjacji kontraktu gazowego z Katarem. - Wierzę w rozsądek tamtej strony - powiedział Zawisza.

  Hyundai Merchant Marine sprzeda swoje gazowce LNG za 1 mld USD

  Email Drukuj

  Hyundai Merchant Marine planuje sprzedaż 10 gazowców LNG za kwotę ok. 1 mld USD w związku z koniecznością pokrycia strat, jakie firma wygenerowała w ostatnich latach.

  Siarkowiec PŻM poszedł na złom

  Email Drukuj

  Kaliope sprzedana na złom w styczniu 2014 r. Polska Żegluga Morska sprzedała jeden ze swoich siarkowców. Zbudowany w Szczecinie, a przebudowany w Gdańsku Kaliope w zeszłym tygodniu trafił do tureckiej stoczni złomowej. Obecnie PŻM dysponuje dwiema jednostkami do przewozu płynnej siarki. To należąca do armatora Mitrope i pozostająca w jego zarządzie Aurora.

  Topnieje flota siarkowców PŻM

  Email Drukuj

  Kaliope sprzedana na złom w styczniu 2014 r.

  Polska Żegluga Morska, jeszcze kilka lat temu właściciel i operator największej w świecie (pod względem łącznej nośności - w przypadku PŻM liczącej wtedy 46 535 ton) floty zbiornikowców do przewozu płynnej siarki (były to Penelope - zbudowany w 1996 r., Kaliope - 1997, Mitrope - 1999), pozbył się kolejnego wysoce specjalistycznego chemikaliowca.

  Strona 1 z 6  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook