Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Cruising • Wycieczkowce
Dołącz do nas
Błąd

  Cruising • Wycieczkowce

  Wycieczkowe statki pasażerskie ● Cruising ● Wycieczki morskie
  Nowe statki pasażerskie - patrz także Statki: Nowe jednostki oraz Stocznie: Nowe budowy

  Wycieczkowce klasy Oasis na Florydzie [VIDEO]

  Email Drukuj

  Wycieczkowce klasy Oasis (Fot.: youtube/screenshot)

  Wycieczkowce klasy Oasis, należące do Royal Caribbean International: Oasis of the Seas, Allure of the Seas i najnowszy - Harmony of the Seas, po raz pierwszy i prawdopodobnie jedyny, spotkały się w tym samym miejscu o tej samej porze.

  Linie rejsowe Virigin Cruises wyruszają w podróż pod nową nazwą "Virgin Voyages"

  Email Drukuj

  Sir Richard Branson (Fot.: Twitter/Richard Branson)

  Linie rejsowe należące do Sir Richarda Bransona ogłaszają światu nową nazwę, wizerunek, jak również podpisanie umowy na budowę statków i pierwsze na świecie partnerstwo w zakresie czystej energii.

  Wycieczkowce jako luksusowe pływające hotele na Olimpiadzie w Rio

  Email Drukuj

  Silver Cloud w Gdyni w 2010 r.

  Duży wycieczkowiec Norwegian Getaway służyć będzie jako pływający hotel w Rio de Janeiro podczas zbliżających się letnich igrzysk Olimpijskich. Za rok mamy gościć go w Gdyni.

  Zatopił liniowiec Andrea Doria, 60 lat później wciąż pływa

  Email Drukuj

  Astoria w 2016 roku w Gdańsku

  W poniedziałek, 25 lipca, minęło 60 lat od słynnego wypadku, w wyniku którego, po kolizji ze szwedzkim statkiem pasażerskim Stockholm zatonął włoski liniowiec pasażerski Andrea Doria. Zginęło wtedy 46 osób. Co ciekawe - statek będący jednym z najsłynniejszych "sprawców" kolizji morskich pływa do dziś. Niejednokrotnie bywał w polskich portach. Także w tym roku.

  Nieprawidłowości podczas inspekcji sanitarnej na wycieczkowcu Oceana

  Email Drukuj

  Oceana (Fot.: Wikipedia)

  Jeden z wycieczkowców należących do brytyjskiego operatora P&O Cruises nie przeszedł pomyślnej inspekcji sanitarnej. Statek zdobył 82 na wymaganych 100 punktów.

  Szwecja: Duży statek wycieczkowy będzie ośrodkiem dla imigrantów

  Email Drukuj

  Ocean Gala pływał pod nazwą Island Escape (Fot.: Wikimedia Commons)

  Statek wycieczkowy mogący pomieścić 1790 osób będzie domem dla imigrantów oczekujących w Szwecji na azyl. O rozstrzygnięciu przetargu na "ośrodek na wodzie" poinformowały w środę szwedzkie władze.

  W planach kolejne wycieczkowce dla Carnival Corporation & plc

  Email Drukuj

  W planach kolejne wycieczkowce dla Carnival Corporation & plc

  Carnival Corporation & plc, największy na świecie koncern cruisingowy poinformował o podpisaniu umowy przedwstępnej na budowę czterech nowych statków wycieczkowych we włoskiej stoczni Fincantieri.

  Princess Cruises ogłasza europejską trasę w 2017 roku najnowszego wycieczkowca Majestic Princess [VIDEO]

  Email Drukuj

  Majestic Princess (Fot.: Princess Cruises)

  Princess Cruises, amerykańsko-brytyjska linia wycieczkowa, z siedzibą w Santa Clarita w stanie Kalifornia (Stany Zjednoczone), ogłosiła wakacyjne rejsy do Europy na 2017 rok, w tym inauguracyjny rejs najnowszego statku Majestic Princess, który wejdzie do eksploatacji w kwietniu 2017 roku i ostatecznie zostanie przekazany na rynek chiński.

  Carnival Corporation przeznaczy kolejne marki wycieczkowe na rynek chiński

  Email Drukuj

  Costa Atlantica (Fot.: Wikimedia Commons)

  Armator statków wycieczkowych Carnival Corporation planuje dalej rozwijać swoją działalność na chińskim rynku. Od 2017 roku zaczną tam operować dwie dodatkowe linie - poinformował w Szanghaju, na dorocznym wydarzeniu China Cruise Shipping and International Cruise Expo (CCS10), dyrektor generalny Carnival Corp. - Arnold Donald.

  Norwegian Escape już w Eemshaven w Holandii

  Email Drukuj

  Norwegian Escape

  Niemiecka stocznia Meyer Werft w Papenburgu przekazała wycieczkowiec Norwegian Escape, największy we flocie amerykańskiego operatora Norwegian Cruise Line. Statek udał się do Eemshaven w Holandii.

  Strona 1 z 23  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook