Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Technologia
Dołącz do nas

Technologia

Procesy produkcyjne w stoczniach ● Materiały ● Wyposażenie stoczni i narzędzia

Gigantyczny skok GSG Towers [VIDEO]

Email Drukuj

Relacja z przekazania do użytku w Stoczni Gdańsk SA nowej hali LKM-2, wyposażonej w nowoczesną linię konserwacyjno - malarską do produkcji wież dla energetyki wiatrowej, które odbyło się 21 października 2016 r.

SPP uruchamia kolejne urządzenia potrzebne do budowy statków

Email Drukuj

Szczeciński Park Przemysłowy, czyli dawna Stocznia Szczecińska, jest w stanie przygotować blachy do budowy dużych statków, jakie przed laty tu budowano.

W Remontowej SA testowano drony przy inspekcjach wnętrz statków [VIDEO]

Email Drukuj

Inspekcja wnętrza statku z wykorzystaniem drona (Fot.: DNV GL)

Międzynarodowe towarzystwo klasyfikacyjne DNV GL (Det Norske Veritas z Germanischer Lloyd) zakończyło niedawno kilka testów sprawdzających wnętrza statków z wykorzystaniem dronów. Prowadzone przez zespół działania miały miejsce w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA na dwóch jednostkach.

Nowoczesny zakup dla parku przemysłowego

Email Drukuj

Szczeciński Park Przemysłowy kupił nowoczesną maszynę do obróbki stali. To pierwszy tak poważny zakup po upadku Stoczni Szczecińskiej Nowa. Maszyna będzie cięła blachy o grubości 16 centymetrów.

Gdańska Stocznia Remontowa SA wykorzystała dron do inspekcji zbiorników tankowca

Email Drukuj

CPO Japan w doku Gdańskiej Stoczni Remontowa SAGdańska Stocznia Remontowa SA należąca do grupy kapitałowej Remontowa Holding wykorzystała dron do inspekcji przestrzeni zamkniętych statku, co może być uznane za rozwiązanie nowatorskie na skalę światową.

"Tak dobrze nigdy nie było". Skok technologiczny w polskich stoczniach

Email Drukuj

Nowa zwijarka w Stoczni Gdańsk Ponad 30 tysięcy zatrudnionych pracowników, najnowocześniejsze statki i okręty wojenne - rozwija się rynek stoczniowy w Polsce. Budujemy nowoczesne promy, statki do budowy i obsługi morskich farm wiatrowych, platformy wiertnicze, holowniki offshore, a nawet statki ratownicze szybkiego reagowania. W pomorskich stoczniach powstają też okręty, które trafią do Marynarki Wojennej.

Nowa super-zwijarka w Gdańsku pozwoli na podwojenie produkcji wież do elektrowni wiatrowych [VIDEO]

Email Drukuj

Nowa zwijarka w Stoczni Gdańsk3 marca br. w hali K1 Stoczni Gdańsk S.A. odbyła się uroczystość uruchomienia nowoczesnego urządzenia do zwijania blachy grubej. Maszyna o wartości ponad 1 mln EUR, jedna z największych tego typu w Polsce umożliwi produkcję ogromnych sekcji do wież wiatrowych.

Wielka suwnica wjechała do stoczni Remontowa Shipbuilding [VIDEO]

Email Drukuj

Suwnica przy nabrzeżu stoczni Remontowa Shipbuilding ranoWe wtorek 10 lutego br. do stoczni Remontowa Shipbuilding przetransportowano nowy nabytek - wielką suwnicę bramową kupioną od Stoczni Gdańsk. Ta nowa inwestycja czołowej polskiej stoczni produkcyjnej należącej do grupy Remontowa Holding pomoże w realizacji wypełnionego portfela zamówień na budowę nowych statków.

Malowanie kadłuba statku dawniej i dzisiaj

Email Drukuj

Aplikacja ochronnych powłok okrętowych dawniej i dzisiaj.

1000 ton przypłynęło ze Szczecina do Gdańska [video]

Email Drukuj

Blok i sekcje na statek PSV 856/2 w zbliżają się do celu podróżyW czwartek, 27 listopada 2014 r. dotarł do stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. w Gdańsku, płynący ze Szczecina, zespół holownika Amon i pontonu heavy-lift Partner 1 z ciężkim ładunkiem pokładowym. Po całonocnej operacji przeładunkowej, 1000 ton w formie dwóch konstrukcji stalowych zostało przesuniętych na nabrzeże.

Strona 1 z 3PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook