Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Rynek • Firmy
Dołącz do nas
Błąd

  Rynek • Firmy

  Stocznie produkcyjne i remontowe ● Rynek budowy statków

  Jakie wyzwania przed stocznią? Wicepremier zabiera głos

  Email Drukuj

  Mateusz Morawiecki (Fot.: Twitter)

  Zapewnienie zamówień na statki oraz "odwrócenie patologii" ostatnich lat to najważniejsze wyzwania stojące przed Stocznią Szczecińską - uważa wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

  Gróbarczyk: Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina

  Email Drukuj

  Fot.: MGMiŻŚ

  Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. została dokapitalizowana przez działającą w ramach Grupy PFR Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., która objęła akcje nowej emisji PGZ S.A. o wartości 101,5 mln zł. Pozyskane środki finansowe, zgodnie z zawartą 20 stycznia br. umową, PGZ S.A. przeznaczy na zakup 100 procent udziałów Szczecińskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o. Inwestycja to ważny krok w kierunku utworzenia największej w Polsce i jednej z największych w Europie grupy stoczniowej. Transakcje wpisują się w zapowiedzi polskiego rządu dotyczące konsolidacji przemysłu stoczniowego, zawartego w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

  Macierewicz: Mam nadzieję, że w Szczecinie będą budowane nie tylko okręty podwodne

  Email Drukuj

  Minister obrony narodowej w Szczecinie (Fot.: Jerzy Kurzątkowski)

  Mam nadzieję, że w Szczecinie będą budowane nie tylko okręty podwodne – powiedział w Szczecinie szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że zobaczymy, jak będzie wyglądała pierwsza produkcja cywilna. Mam nadzieję, że w ciągu roku ta sprawa się rozstrzygnie - mówił.

  Strzeboński: To dobry początek roku dla stoczni, dla Szczecina i Polski

  Email Drukuj

  Fot.: SPP

  To dobry początek roku dla stoczni, dla Szczecina i dla Polski - powiedział PAP prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego Andrzej Strzeboński, komentując zakup Stoczni Szczecińskiej przez fundusz Mars.

  Gróbarczyk: Stocznię Szczecińską przejął fundusz Mars za 100 mln zł

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Towarzystwo Finansowe Silesia sprzedało Stocznię Szczecińską za 100 mln zł Funduszowi Inwestycyjnemu Mars – poinformował w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

  Stocznia złomowa w Szczecinie może ruszyć w każdej chwili

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Wszystko zależy od tego, kiedy Komisja Europejska przedstawi na piśmie swoją zgodę na złomowanie statków.

  Gróbarczyk: Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina

  Email Drukuj

  Fot.: MGMiŻŚ

  Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina - oświadcza minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

  Sąd przedłużył termin składania ofert na Stocznię Marynarki Wojennej w Gdyni

  Email Drukuj

  Stocznia Marynarki Wojennej SA w Gdyni (Fot.: Wikipedia)

  O prawie dwa tygodnie gdański sąd wydłużył termin składania ofert na zakup Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Cena wywoławcza, będącej w upadłości likwidacyjnej, stoczni wynosi ponad 224 mln zł. Jak poinformował sąd, do wtorku nie wpłynęła żadna oferta.

  PGZ utworzył stocznię. Siedziba w Radomiu

  Email Drukuj

  Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, 9 stycznia 2017 roku utworzono nowy podmiot gospodarczy - PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu.

  W Szczecinie może powstać stocznia złomowa

  Email Drukuj

  Komisja Europejska opublikowała listę stoczni, w których będą mogły być złomowane statki pływające pod banderami krajów Unii Europejskiej. Jedyny taki zakład w Polsce jest w Szczecinie. To firma Almex, która mieści się przy ulicy Kujota i dysponuje nabrzeżem przemysłowym.

  Strona 1 z 444  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook