Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Rynek • Firmy
Dołącz do nas
Błąd

  Rynek • Firmy

  Stocznie produkcyjne i remontowe ● Rynek budowy statków

  Spółka PGZ Stocznia Wojenna chce kupić stocznię MW

  Email Drukuj

  Stocznia Marynarki Wojennej (Fot.: Wikipedia)

  Spółka Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna z siedzibą w Radomiu jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na sprzedaż będącej w upadłości likwidacyjnej Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Zaoferowała cenę ponad 224 mln zł. Syndyk wybrała ofertę.

  PO: konsolidacja przemysłu stoczniowego w Szczecinie to działanie pozorowane

  Email Drukuj

  Stocznia Szczecińska (Fot.: Piotr B. Stareńczak)

  Konsolidacja przemysłu stoczniowego to działanie o charakterze pozorowanym – powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Szczecinie poseł PO Zdzisław Gawlik. W jego opinii budowa promów dla PŻB przez grupę kapitałową Mars jest powieleniem planowanej inwestycji z jesieni 2015 r.

  Nowoczesna: budowa Stoczni Szczecińskiej jest przedsięwzięciem nierentownym

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Budowa Stoczni Szczecińskiej jest tak odległa i nierzeczywista jak lot pierwszego człowieka na Marsa w ciągu kadencji PiS – ocenił na piątkowej konferencji prasowej poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Jego zdaniem rząd powinien pomóc finansowo małym firmom z branży stoczniowej.

  Brudziński: Produkcja w Stoczni Szczecińskiej będzie zależna od oferty rynkowej

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Produkcja w Stoczni Szczecińskiej, po przejęciu jej przez Fundusz Inwestycyjny Mars, będzie zależna od oferty rynkowej - powiedział w piątek wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Zapewnił, że władza nie zamierza sterować gospodarką.

  Rząd chce odzyskać aktywa Stoczni Gdańskiej

  Email Drukuj

  Rządowe instytucje liczą na odkupienie aktywów Stoczni Gdańskiej od ukraińskich inwestorów. Powstanie grupa budująca statki i urządzenia dla morskiej energetyki - pisze "Puls Biznesu".

  Jerzy Czuczman o sytuacji w polskim przemyśle stoczniowym

  Email Drukuj

  Jerzy Czuczman

  Dane o ubiegłorocznej sytuacji w polskim przemyśle stoczniowym nie są jeszcze znane, ale jak oceniał na łamach portalu gospodarczego Jerzy Czuczman, prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowego, 2016 rok powinien zakończyć się wynikiem podobnym do tego, jaki otrzymano w roku 2015 - sprzedaż wynosiła wówczas 10,7 mld zł.  

  Jakie wyzwania przed stocznią? Wicepremier zabiera głos

  Email Drukuj

  Mateusz Morawiecki (Fot.: Twitter)

  Zapewnienie zamówień na statki oraz "odwrócenie patologii" ostatnich lat to najważniejsze wyzwania stojące przed Stocznią Szczecińską - uważa wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

  Gróbarczyk: Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina

  Email Drukuj

  Fot.: MGMiŻŚ

  Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. została dokapitalizowana przez działającą w ramach Grupy PFR Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., która objęła akcje nowej emisji PGZ S.A. o wartości 101,5 mln zł. Pozyskane środki finansowe, zgodnie z zawartą 20 stycznia br. umową, PGZ S.A. przeznaczy na zakup 100 procent udziałów Szczecińskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o. Inwestycja to ważny krok w kierunku utworzenia największej w Polsce i jednej z największych w Europie grupy stoczniowej. Transakcje wpisują się w zapowiedzi polskiego rządu dotyczące konsolidacji przemysłu stoczniowego, zawartego w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

  Macierewicz: Mam nadzieję, że w Szczecinie będą budowane nie tylko okręty podwodne

  Email Drukuj

  Minister obrony narodowej w Szczecinie (Fot.: Jerzy Kurzątkowski)

  Mam nadzieję, że w Szczecinie będą budowane nie tylko okręty podwodne – powiedział w Szczecinie szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że zobaczymy, jak będzie wyglądała pierwsza produkcja cywilna. Mam nadzieję, że w ciągu roku ta sprawa się rozstrzygnie - mówił.

  Strzeboński: To dobry początek roku dla stoczni, dla Szczecina i Polski

  Email Drukuj

  Fot.: SPP

  To dobry początek roku dla stoczni, dla Szczecina i dla Polski - powiedział PAP prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego Andrzej Strzeboński, komentując zakup Stoczni Szczecińskiej przez fundusz Mars.

  Strona 1 z 445  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook