Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Rynek • Firmy
Dołącz do nas

Rynek • Firmy

Stocznie produkcyjne i remontowe ● Rynek budowy statków

Chińska grupa stoczniowa zamknie trzy swoje "oddziały"

Email Drukuj

COSCO (Zhoushan) Shipyard Co., Ltd.

COSCO Shipping Heavy Industry, z grupy China Ocean Shipping (Group) Company, planuje zmniejszyć liczbę stoczni specjalizujących się w budowie jednostek branży offshore z pięciu do dwóch. Zmiany mają nastąpić do 2020 roku. 

Radio Gdańsk: Niskie ceny ropy ograniczają inwestycje długoterminowe

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W środę, 1 marca br., gośćmi Radia Gdańsk, w audycji "Ludzie i Pieniądze" prowadzonej przez Artura Kiełbasińskiego, byli: Wioletta Kakowska-Mehring z portalu Trójmiasto.pl, Grzegorz Strzelczyk - prezes Lotos Petrobaltic, Andrzej Olechnicki - wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego oraz Grzegorz Landowski - wydawca serwisu internetowego PortalMorski.pl.

Spółka PGZ Stocznia Wojenna chce kupić stocznię MW

Email Drukuj

Stocznia Marynarki Wojennej (Fot.: Wikipedia)

Spółka Polska Grupa Zbrojeniowa Stocznia Wojenna z siedzibą w Radomiu jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na sprzedaż będącej w upadłości likwidacyjnej Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Zaoferowała cenę ponad 224 mln zł. Syndyk wybrała ofertę.

PO: konsolidacja przemysłu stoczniowego w Szczecinie to działanie pozorowane

Email Drukuj

Stocznia Szczecińska (Fot.: Piotr B. Stareńczak)

Konsolidacja przemysłu stoczniowego to działanie o charakterze pozorowanym – powiedział w środę podczas konferencji prasowej w Szczecinie poseł PO Zdzisław Gawlik. W jego opinii budowa promów dla PŻB przez grupę kapitałową Mars jest powieleniem planowanej inwestycji z jesieni 2015 r.

Nowoczesna: budowa Stoczni Szczecińskiej jest przedsięwzięciem nierentownym

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Budowa Stoczni Szczecińskiej jest tak odległa i nierzeczywista jak lot pierwszego człowieka na Marsa w ciągu kadencji PiS – ocenił na piątkowej konferencji prasowej poseł Nowoczesnej Piotr Misiło. Jego zdaniem rząd powinien pomóc finansowo małym firmom z branży stoczniowej.

Brudziński: Produkcja w Stoczni Szczecińskiej będzie zależna od oferty rynkowej

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Produkcja w Stoczni Szczecińskiej, po przejęciu jej przez Fundusz Inwestycyjny Mars, będzie zależna od oferty rynkowej - powiedział w piątek wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. Zapewnił, że władza nie zamierza sterować gospodarką.

Rząd chce odzyskać aktywa Stoczni Gdańskiej

Email Drukuj

Rządowe instytucje liczą na odkupienie aktywów Stoczni Gdańskiej od ukraińskich inwestorów. Powstanie grupa budująca statki i urządzenia dla morskiej energetyki - pisze "Puls Biznesu".

Jerzy Czuczman o sytuacji w polskim przemyśle stoczniowym

Email Drukuj

Jerzy Czuczman

Dane o ubiegłorocznej sytuacji w polskim przemyśle stoczniowym nie są jeszcze znane, ale jak oceniał na łamach portalu gospodarczego Jerzy Czuczman, prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowego, 2016 rok powinien zakończyć się wynikiem podobnym do tego, jaki otrzymano w roku 2015 - sprzedaż wynosiła wówczas 10,7 mld zł.  

Jakie wyzwania przed stocznią? Wicepremier zabiera głos

Email Drukuj

Mateusz Morawiecki (Fot.: Twitter)

Zapewnienie zamówień na statki oraz "odwrócenie patologii" ostatnich lat to najważniejsze wyzwania stojące przed Stocznią Szczecińską - uważa wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Gróbarczyk: Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina

Email Drukuj

Fot.: MGMiŻŚ

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. została dokapitalizowana przez działającą w ramach Grupy PFR Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., która objęła akcje nowej emisji PGZ S.A. o wartości 101,5 mln zł. Pozyskane środki finansowe, zgodnie z zawartą 20 stycznia br. umową, PGZ S.A. przeznaczy na zakup 100 procent udziałów Szczecińskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o. Inwestycja to ważny krok w kierunku utworzenia największej w Polsce i jednej z największych w Europie grupy stoczniowej. Transakcje wpisują się w zapowiedzi polskiego rządu dotyczące konsolidacji przemysłu stoczniowego, zawartego w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Strona 1 z 445PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook