Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Remonty • Przebudowy
Dołącz do nas

Remonty • Przebudowy

Stocznie remontowe ● Remonty i konwersje ● Technologia remontów

Calais Seaways przechodzi duży remont

Email Drukuj

Calais Seaways (Fot.: Wikipedia)

Należący do DFDS prom Calais Seaways przechodzi kolejną w ostatnim czasie modernizację. Prace na jednostce prowadzone będą do końca miesiąca.

Trzy brytyjskie promy po gruntownych remontach

Email Drukuj

Condor Rapide (Fot.: Wikipedia)

Trzy promy pływające dla brytyjskich przewoźników poddane zostały tej zimy gruntownym pracom remontowym. Chodzi o jednostkę Condor Rapide należącą do Condor Ferries, a także promy St Faith i St Cecilia, które należą do Wightlink.

Na promie Pride of York sklep jak nowy!

Email Drukuj

Pride of York w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA

Z Gdańskiej Stoczni Remontowa SA wypłynął prom pasażersko-samochodowy Pride of York. Oprócz prac remontowych stocznia zbudowała od podstaw sklep samoobsługowy o powierzchni 480 m kw.

Rebranding promów DFDS [VIDEO]

Email Drukuj

Optima Seaways (Fot.: DFDS Seaways Lithuania / screenshot)

Należący do DFDS prom Optima Seaways powrócił w ubiegłym tygodniu na trasę po trwającej dwa tygodnie przerwie. Dzięki przeprowadzonym pracom jednostka zyskała nowy blask. Duński przewoźnik podzielił się interesującym nagraniem, na którym można zobaczyć przebieg prac nad rebrandingiem jednostki.

Alondra - przybyła jako kontenerowiec, opuszcza Gdynię jako bydłowiec

Email Drukuj

Alondra - wyholowanie z portu Gdynia

W poniedziałek, 27 lutego, z gdyńskiego portu wyholowano przebudowany, częściowo wyposażony w obrębie nowej, dodanej w Gdyni konstrukcji statek. Zmienia on funkcję z kontenerowca na bydłowiec, czyli statek do przewozu żywego inwentarza.Jest to Alondra (nr IMO 9113719). 

Zmiany związane z konwersją promów HH-Ferries widoczne już gołym okiem

Email Drukuj

Tycho Brahe (Fot., źródło: abb.com)

Dwa promy HH-Ferries mają za sobą kolejny krótki postój w doku, związany z przygotowaniem jednostek do konwersji, po której staną się największymi na świecie promami zasilanymi energią elektryczną.

Red Jet 3 przejdzie znaczącą modernizację

Email Drukuj

Red Jet 3 (Fot.: Wikipedia)

Należący do Red Funnel prom Red Jet 3 jeszcze w tym miesiącu trafi do stoczni. Jednostka przejdzie cykliczny przegląd, a dodatkowo zostanie poddana modernizacji.

Prom Jaume II czekają wielkie zmiany

Email Drukuj

Jaume II (Fot.: Balearia)

Należący do firmy Baleària szybki prom Jaume II czekają spore zmiany. Hiszpański przewoźnik przeprowadza optymalizację napędu, z którego korzysta statek. Po zakończeniu prac, prom ma się stać jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

Gdyńskie firmy przebudują statek PSV włoskiego armatora

Email Drukuj

PSV Ievoli Cobalt przed przebudową - wejście do portu Gdynia. Fot.: Piotr B. Stareńczak

W piątek, 3 lutego 2017 roku, do gdyńskiego portu wszedł, wprowadzony do eksploatacji przed zaledwie kilkoma miesiącami, zaopatrzeniowiec górnictwa morskiego (PSV) Ievoli Cobalt, należący do włoskiego armatora Marnavi.

Suecia Seaways z czystymi wodami balastowymi

Email Drukuj

Po wyprowadzeniu z doku nr 5 prom Suecia Seaways na dalsze prace remontowe zacumował przy nabrzężu Ostrawica I

Prom pasażersko-samochodowy Suecia Seaways, należący do duńskiego operatora DFDS Seaways, został wyposażony w system do oczyszczania wód balastowych. Instalacji dokonano podczas remontu klasowo i dokowo-konserwacyjnego, jaki prom przechodził w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA.

Strona 1 z 27PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook