Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Remonty • Przebudowy
Dołącz do nas
Błąd

  Remonty • Przebudowy

  Stocznie remontowe ● Remonty i konwersje ● Technologia remontów

  Prom Cinderella wrócił na trasę po sporej metamorfozie

  Email Drukuj

  Cinderella (Fot.: Wikimedia Commons)

  Należący do Viking Line prom Cinderella powrócił na trasę Sztokholm-Mariehamn. Jednostka przez kilkanaście dni przechodziła rozległe prace modernizacyjne.

  Pierwszy z czterech promów brytyjskiego operatora zawinął do Gdańskiej Stoczni Remontowej

  Email Drukuj

  Pride of Canterbury w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA (Fot.: Jerzy Uklejewski)

  Do Gdańskiej Stoczni Remontowa SA przypłynął pierwszy z promów brytyjskiego operatora P&O Ferries, należącego do czołowych graczy w zakresie przewozów promowych na trasie: Europa kontynentalna, a Wielka Brytania. Gdańska stocznia przez 21 dni przeprowadzać będzie jego modernizację.

  Zakończył się remont promu Baltivia należącego do PŻB

  Email Drukuj

  Baltivia (Fot.: Piotr B. Stareńczak)

  Zakład Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu zakończył remont promu Baltivia należącego do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

  Zakończona modernizacja jednostki pływającej SG-312

  Email Drukuj

  SG-312

  Po pięciomiesięcznym pobycie w stoczni do służby w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej wróciła jednostka pływająca SG-312. To w ostatnich latach drugi wyremontowany patrolowiec, na którym pływają funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Tym samym zakończył się proces modernizacji obu wykorzystywanych w MOSG pełnomorskich jednostek typu SKS-40: SG-311 i SG-312.

  Platforma Petrobaltic zadokowana

  Email Drukuj

  Platforma Petrobaltic na barko-pontonie Rem Lift 25 000

  Gdańska Stocznia Remontowa SA, na zlecenie spółki Lotos Petrobaltic SA, przeprowadziła operację zadokowania samopodnośnej platformy wiertniczej Petrobaltic. To już piętnasty tego typu obiekt, który trafił do Remontowej SA, a jednocześnie piąta platforma, którą zadokowano na pokładzie specjalistycznej jednostki heavy-lift Rem Lift 25 000.

  Gdańska Stocznia Remontowa zaangażowana w prace przy platformie Petrobaltic

  Email Drukuj

  Platforma Petrobaltic

  Gdańska Stocznia Remontowa, na zlecenie spółki Lotos Petrobaltic SA, przeprowadzi operację zadokowania, a następnie wydokowania samopodnośnej platformy wiertniczej Petrobaltic

  Baltec Marine i Stocznia Remontowa Nauta montują scrubbery

  Email Drukuj

  Peter Pan w stoczni Nauta (Fot.: Jarosław Staluszka)

  W Stoczni Remontowej Nauta ponownie zostaną zainstalowane tzw. płuczki spalin (scrubbery) na promie typu ro-pax.

  Copenhagen opuścił już stocznię Fayard. W środę prom wchodzi na regularną trasę

  Email Drukuj

  Copenhagen w stoczni Fayard, czerwiec 2015 roku (Fot.: Wikimedia Commons)

  Już godziny dzielą kolejny nowy prom Scandlines od rozpoczęcia normalnej działalności operacyjnej. W poniedziałek, 19 grudnia statek opuścił stocznie Fayard. A już w środę jednostka Copenhagen rozpocznie kursowanie na trasie Gedser-Rostock.

  W doku stoczni Remontowa SA zapaliły się puszki z farbą

  Email Drukuj

  Dym nad remontowanym dokiem.

  W środę, 7 grudnia po godz. 7.00 w Gdańskiej Stoczni Remontowa im. J. Piłsudskiego SA doszło do zadymienia. Paliły się puszki po farbie.

  Szczecin, Stocznia Gryfia wyremontuje 12 masowców PŻM

  Email Drukuj

  Beskidy

  12 statków masowych Polskiej Żeglugi Morskiej (PŻM) zostanie wyremontowanych w 2017 roku przez Morską Stocznię Remontową Gryfia. Podpisana we wtorek umowa o stałej współpracy opiewa na 7,5 mln dolarów.

  Strona 1 z 26  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook