Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Remonty • Przebudowy
Dołącz do nas
Błąd

  Remonty • Przebudowy

  Stocznie remontowe ● Remonty i konwersje ● Technologia remontów

  Zmiany związane z konwersją promów HH-Ferries widoczne już gołym okiem

  Email Drukuj

  Tycho Brahe (Fot., źródło: abb.com)

  Dwa promy HH-Ferries mają za sobą kolejny krótki postój w doku, związany z przygotowaniem jednostek do konwersji, po której staną się największymi na świecie promami zasilanymi energią elektryczną.

  Red Jet 3 przejdzie znaczącą modernizację

  Email Drukuj

  Red Jet 3 (Fot.: Wikipedia)

  Należący do Red Funnel prom Red Jet 3 jeszcze w tym miesiącu trafi do stoczni. Jednostka przejdzie cykliczny przegląd, a dodatkowo zostanie poddana modernizacji.

  Prom Jaume II czekają wielkie zmiany

  Email Drukuj

  Jaume II (Fot.: Balearia)

  Należący do firmy Baleària szybki prom Jaume II czekają spore zmiany. Hiszpański przewoźnik przeprowadza optymalizację napędu, z którego korzysta statek. Po zakończeniu prac, prom ma się stać jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

  Gdyńskie firmy przebudują statek PSV włoskiego armatora

  Email Drukuj

  PSV Ievoli Cobalt przed przebudową - wejście do portu Gdynia. Fot.: Piotr B. Stareńczak

  W piątek, 3 lutego 2017 roku, do gdyńskiego portu wszedł, wprowadzony do eksploatacji przed zaledwie kilkoma miesiącami, zaopatrzeniowiec górnictwa morskiego (PSV) Ievoli Cobalt, należący do włoskiego armatora Marnavi.

  Suecia Seaways z czystymi wodami balastowymi

  Email Drukuj

  Po wyprowadzeniu z doku nr 5 prom Suecia Seaways na dalsze prace remontowe zacumował przy nabrzężu Ostrawica I

  Prom pasażersko-samochodowy Suecia Seaways, należący do duńskiego operatora DFDS Seaways, został wyposażony w system do oczyszczania wód balastowych. Instalacji dokonano podczas remontu klasowo i dokowo-konserwacyjnego, jaki prom przechodził w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA.

  Finnlady - największy w tym roku prom w Remontowej SA

  Email Drukuj

  Finnlady w doku nr 5

  Jak informowaliśmy na łamach Portalu Morskiego, w najbliższych miesiącach (wliczając grudzień ubiegłego roku - do marca br.), stocznia wyremontuje łącznie dziewiętnaście promów pasażersko-samochodowych. Niektóre z nich opuściły już stocznię.

  Prom Cinderella wrócił na trasę po sporej metamorfozie

  Email Drukuj

  Cinderella (Fot.: Wikimedia Commons)

  Należący do Viking Line prom Cinderella powrócił na trasę Sztokholm-Mariehamn. Jednostka przez kilkanaście dni przechodziła rozległe prace modernizacyjne.

  Pierwszy z czterech promów brytyjskiego operatora zawinął do Gdańskiej Stoczni Remontowej

  Email Drukuj

  Pride of Canterbury w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA (Fot.: Jerzy Uklejewski)

  Do Gdańskiej Stoczni Remontowa SA przypłynął pierwszy z promów brytyjskiego operatora P&O Ferries, należącego do czołowych graczy w zakresie przewozów promowych na trasie: Europa kontynentalna, a Wielka Brytania. Gdańska stocznia przez 21 dni przeprowadzać będzie jego modernizację.

  Zakończył się remont promu Baltivia należącego do PŻB

  Email Drukuj

  Baltivia (Fot.: Piotr B. Stareńczak)

  Zakład Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu zakończył remont promu Baltivia należącego do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

  Zakończona modernizacja jednostki pływającej SG-312

  Email Drukuj

  SG-312

  Po pięciomiesięcznym pobycie w stoczni do służby w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej wróciła jednostka pływająca SG-312. To w ostatnich latach drugi wyremontowany patrolowiec, na którym pływają funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Tym samym zakończył się proces modernizacji obu wykorzystywanych w MOSG pełnomorskich jednostek typu SKS-40: SG-311 i SG-312.

  Strona 1 z 27  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook