Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Projektowanie
Dołącz do nas

Projektowanie

Projektowanie statków ● Biura konsultingowe ● Baseny modelowe ● CAD, CAE, CAM, FEA, CFD...

Ekonomiczna konwersja statków według grupy Ulstein

Email Drukuj

Konwersja statku PSV w jednostkę wielozadaniową (Ilustr.: Ulstein Group)

Wysokie koszty dostosowania gotowych jednostek do innego segmentu branży morskiej mogą skutecznie położyć kres modernizacji floty. Grupa Ulstein zaproponowała rozwiązanie.

RMDC zaprojektuje prom ro-pax dla chorwackiego operatora Jadrolinija

Email Drukuj

Prom Vida - jeden z najnowszych nabytków operatora Jadrolinija. Fot.: Croatia FerriesBiuro projektowe Remontowa Marine Design & Consulting sp. z o.o. wygrało przetarg publiczny na wykonanie projektu koncepcyjnego i klasyfikacyjnego promu pasażersko-samochodowego dla największego chorwackiego operatora promowego Jadrolinija Martime Liner Company. Jednostka przeznaczona będzie do obsługi linii na Morzu Adriatyckim pomiędzy portem w Splicie i wyspami Hvar, Korčula oraz Vis.

Remontowa Marine Design & Consulting przedstawia nowy projekt promu pasażersko-samochodowego z napędem hybrydowym

Email Drukuj

RMDC 3324 Prom pasażersko-samochodowy z napędem hybrydowym

Polskie biuro projektowe Remontowa Marine Design & Consulting, mające bogate doświadczenie w projektowaniu jednostek pasażerskich, przygotowało nowatorski projekt promu pasażersko-samochodowego typu "double-ended" z napędem hybrydowym, przeznaczonego do obsługi krótkich połączeń. Projekt promu zapewnia wysokie możliwości przewozowe. W trosce o środowisko prom został zaprojektowany jako przyjazny ekologicznie, zgodnie z najnowszymi trendami na rynku.

Jak polska spółka RMDC wykorzystuje szanse rynkowe…

Email Drukuj

Wizualizacja niszczyciela min Kormoran IIRemontowa Marine Design & Consulting (RMDC) to polska spółka należąca, podobnie jak 22 inne, do grupy kapitałowej Remontowa Holding z Gdańska. Wywodzi się z biura projektowego Gdańskiej Stoczni Remontowej, którego początki sięgają roku 1998. Dziś jest jedną z największych spółek holdingu. Zatrudniając blisko 150 inżynierów jest także największą tego typu firmą w Polsce i jedną z największych w Europie, a jej portfel zamówień jest wypełniony co najmniej do końca roku 2016. Czym jest wypełniony? Oto krótki przegląd.

Ulstein sprzedał już 100 projektów statków offshore

Email Drukuj

Statek z nowatorskim kadłubem X-BOWJak poinformował Ulstein, po podpisaniu kontraktu z Vroon Offshore Services na projekt statku typu PSV łączna liczba sprzedanych projektów statków offshore osięgnęła 100.

Polski projekt śródlądowego pchacza o napędzie na LNG

Email Drukuj

Pchacz na LNGW gdańskim biurze projektowo-konsultingowym, w związku ze spodziewanym w przyszłości powstawaniem gazowych stacji bunkrowych przeznaczonych dla statków korzystających z dróg śródlądowych, powstał projekt pchacza napędzanego czystym paliwem LNG.

Polskie biuro projektowe RMDC zwiększyło udział w projekcie Espadon 200 EAS

Email Drukuj

ESPADON 200 EAS

Biuro projektowo-konsultingowe Grupy REMONTOWA - Remontowa Marine Design and Consulting Ltd. (RMDC) bierze znaczący udział w prestiżowym projekcie przygotowania budowy serii nowoczesnych statków wiertniczych, które mają być zatrudnione w brazylijskim sektorze offshore. Teraz zakres prac gdańskiego biura w ramach projektu ESPADON zwiększa się o kolejne, znaczące części dokumentacji.

Nowoczesny, ekologiczny, pod żaglami...

Email Drukuj

Sunreef 90 Ultimate

Stocznia Sunreef Yachts, od lat projektująca luksusowe katamarany, właśnie prezentuje nowy model linii katamaranów żaglowych od 70 do 170 stóp - Sunreef 90 Ultimate. Biuro projektowe potrzebowało 6 miesięcy intensywnej pracy na jego opracowanie.

Statki wiertnicze w biurze projektowym Grupy REMONTOWA

Email Drukuj

Espadon 200

Gdańskie okrętowe biuro projektowo-konsultingowe Remontowa Marine Design and Consulting Ltd. (RMDC), a także szczeciński Midcon Designer, biorą udział w projektowaniu nowoczesnych statków wiertniczych dla Brazylii. To pierwszy w historii polskiego okrętownictwa przypadek tak szerokiego zaangażowania polskich projektantów w prace nad jednostką offshore tego typu.

Kolejna firma projektuje lodołamacz dla polskich rzek

Email Drukuj

Lodołamacz liniowyPolska firma Midcon Designer Spółka z o.o. zaprojektuje lodołamacz liniowy, który będzie budowany w S.S.R. „Gryfia”. Firma odpowiada za wszystkie fazy projektu, od koncepcji po nadzór nad budową dla RZGW w Szczecinie.

Strona 1 z 4PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook