Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Nowe budowy
Dołącz do nas
Błąd

  Nowe budowy

  Zamówienia stoczniowe ● Rynek budowy nowych statków ● Wodowania, przekazania, etc.
  Patrz także: Statki > Nowe jednostki

  Nowy statek DFDS z nadbudówką z Gdańska już na wodzie! [VIDEO]

  Email Drukuj

  Wodowanie Gardenia Seaways

  W dniu 17 lutego nadano imię i zwodowano nową jednostkę należącą do duńskiego operatora DFDS - Gardenia Seaways.

  Wodowanie częściowo wyposażonej jednostki Voyager

  Email Drukuj

  Voyager (Fot.: MS TFI SA)

  W dniu 21 lutego w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta w Gdańsku odbyło się wodowanie częściowo wyposażonego trawlera rybackiego - Voyager.

  Color Hybrid już oficjalnie w 2019 roku!

  Email Drukuj

  Wizualizacja promu hybrydowego

  O planach realizacji budowy największego hybrydowego statku świata informowaliśmy już na łamach Portalu Morskiego w styczniu br. Teraz przedstawiciele armatora Color Line i stoczni Ulstein Verft poinformowali o podpisaniu oficjalnej umowy. 

  Częściowo wyposażony trawler Berlin opuścił stocznię Crist

  Email Drukuj

  Wizualizacja komputerowa trawlerów projektu NVC 374 WP Cuxhaven i Berlin

  W sobotę, 18 lutego 2017 r. holownik Fenja wyholował z Gdyni kolejny częściowo wyposażony kadłub zbudowany w stoczni Crist SA. Była to druga jednostka z pary identycznych zamówionych w stoczni grupy Kleven przez niemieckiego armatora DFFU (Deutsche Fischfang-Union - spółki- córki wiodącej islandzkiej firmy zajmującej się połowami, przetwórstwem i handlem rybami i owocami morza Samherji).

  Stocznia Safe zdała holownik SD Tempest do obsługi nowych brytyjskich lotniskowców

  Email Drukuj

  SD Tempest - wyjście z portu Gdańsk do Portsmouth. Fot.: Piotr B. Stareńczak

  W sobotę, 18 lutego br., wczesnym popołudniem, port gdański opuścił holownik typu RotorTug o imieniu SD Tempest, przekazany przez stocznię Safe Co. Ltd Sp. z o.o. z Gdańska. Kieruje się do bazy Royal Navy w południowej Anglii.

  Wodowanie ekologicznego promu w stoczni Crist SA

  Email Drukuj

  Wizualizacja promu projektu P310

  Na godziny wieczorne 17 lutego br. zapowiedziano rozpoczęcie testów jednostki projektu P310 w suchym doku (na uwięzi). Hybrydowy prom dwustronny budowany jest w stoczni Crist na zamówienie fińskiego armatora - Finferries. 

  Norwegian Cruise Line Holdings powiększa swoją flotę

  Email Drukuj

  Norwegian Joy (Wiz.: Norwegian Cruise Line)

  Norwegian Cruise Line złożył zamówienie na cztery, przyjazne środowisku statki pasażerskie. Operator realizację budowy powierzył włoskiej stoczni Fincantieri.

  Częściowo wyposażony ''macho''-katamaran Frøy Harvest ze stoczni Finomar

  Email Drukuj

  Wodowanie katamaranu Frøy Harvest z Finomaru dla Sletta Verft

  Szczecińska stocznia Finomar Sp. z o.o. przekazała zwodowany 13 lutego częściowo wyposażony katamaran do obsługi farm rybnych. Frøy Harvest został wyholowany ze Szczecina 16 lutego 2017 r. 

  Szczecińskie firmy chcą budować promy dla PŻB

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Szczecińskie firmy mają zdolności i chęci, by wziąć udział w budowie promów dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, które mają powstać na terenie Stoczni Szczecińskiej - deklaruje przedstawiciel Zachodniopomorskiego Klastra Morskiego.

  Prom Salish Eagle w drodze ze stoczni Remontowa Shipbuilding do Kanady

  Email Drukuj

  Salish Eagle wypływa z portu Gdańsk do Kanady

  W sobotę, 11 lutego, opuścił stocznię Remontowa Shipbuilding SA i gdański port prom pasażersko-samochodowy Salish Eagle z przyjaznym środowisku napędem gazowym LNG. Wyruszył w długą podróź do zachodniej Kanady.

  Strona 1 z 87  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook