Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie R&D • Nauka • Edukacja
Dołącz do nas

Badania i rozwój • Nauka • Edukacja

Badania i rozwój w okrętownictwie ● Uczelnie okrętowe

Zostań Spawaczem! GSG Akademia Rozwoju przeszkoli za darmo bezrobotnych Pomorzan

Email Drukuj

GSG Akademia Rozwoju oferuje możliwość nauki w zawodzie spawacz. Fot.: GSG

GSG Akademia Rozwoju – spółka należąca do Grupy Stoczni Gdańsk prowadzi rekrutację uczestników do projektu szkoleniowego „Zostań Spawaczem – pracuj w branży konstrukcji stalowych”. Projekt skierowany jest do nieaktywnych zawodowo oraz nieuczących się Pomorzan między 18 a 29 rokiem życia. Pozostały ostatnie wolne miejsca do udziału w pierwszej edycji projektu.

Powstała aplikacja dla zwiedzających dawne tereny Stoczni Gdańskiej

Email Drukuj

Fragment mapy do audio przewodnika po Stoczni Gdańskiej

Powstała mobilna aplikacja dla zwiedzających dawne tereny Stoczni Gdańskiej oparta na relacjach kobiet zatrudnionych niegdyś w zakładzie. Użytkownicy aplikacji poznają stocznię m.in. dzięki wspomnieniom pracownic administracji, żłobka i traserni.

Nowy rozdział współpracy PG i Stoczni Gdańsk

Email Drukuj

W imieniu uczelni umowę sygnował rektor PG - prof. Henryk Krawczyk. Partnera - Stocznię Gdańsk SA i GSG Towers - reprezentowali członkowie zarządu: Jarosław Łasiński oraz Adam Kowalski (Fot.: PG)

Politechnika Gdańska podpisała umowę ramową o współpracy z dużym podmiotem gospodarczym z regionu. Jest nim Stocznia Gdańsk SA wraz z działającą na jej terenie spółką GSG Towers. Odtąd instytucje te będą uczestniczyć we wzajemnej wymianie doświadczeń, wiedzy i potencjału w zakresie interesujących je dziedzin i dyscyplin naukowych.

Podnieś kwalifikacje swoich pracowników z Krajowym Funduszem Szkoleniowym

Email Drukuj

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to doskonała okazja na podnoszenie kwalifikacji swoich pracowników

Czy wiesz, że za darmo możesz wyszkolić swoich pracowników? Co więcej, możesz zdecydować o rodzaju szkolenia, wybrać tematykę i firmę szkoleniową! W ten sposób podniesiesz kwalifikacje pracowników tak, by przynosiły realne korzyści firmie.

Podpisanie porozumienia o współpracy ze słupskim "Mechanikiem"

Email Drukuj

Dla najlepszych uczniów-praktykantów HYDRO-NAVAL zafunduje atrakcyjne kursy np. nurkowania lub kurs sternika motorowodnego czy jachtowego (Fot.: Hydro Naval)

Dnia 12 maja 2015 roku firma HYDRO-NAVAL Spółka z o.o. podpisała Porozumienie o Współpracy z Zespołem Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Słupsku czyli popularnym „Mechanikiem”. Porozumienie zostało zawarte w celu objęcia patronatem klasy o profilu technik-mechanik.

Karpiński: można i trzeba inwestować w sektor stoczniowy

Email Drukuj

Można i trzeba inwestować w sektor stoczniowy, szukając nowych możliwości - czyli nie tylko budowa statków, ale też produkcja wież wiatrowych, tzw. offshore i usługi remontowe - powiedział w poniedziałek w Gdyni minister skarbu państwa Włodzimierz Karpiński.

Historyczna stoczniowa świetlica w rękach miasta. Powstanie w niej muzeum

Email Drukuj

Piotr Krzystek prezydent Szczecina i Mariusz Kolwas prezes Towarzystwa Finansowego Silesia podpisali porozumienie przekazujące Szczecinowi świetlicę stoczniową, w której w sierpniu, przed 33 laty podpisano Porozumienia Szczecińskie.

Porozumienie pomiędzy RMDC, a Politechniką Gdańską

Email Drukuj

Projektant z biura RMDC przy pracyBiuro projektowe Remontowa Marine Design & Consulting Sp. z o.o. (RMDC) podpisało z Wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej porozumienie o współpracy dydaktycznej i naukowej.

Problem ze strefami ekonomicznymi na postoczniowych terenach w Szczecinie

Email Drukuj

Brak decyzji w sprawie rozszerzenia specjalnych stref ekonomicznych o tereny w Szczecinie, na których mają powstać nowe fabryki, niepokoi nie tylko inwestorów. O dotrzymanie obietnic w tej sprawie napisała do premiera zachodniopomorska „Solidarność”. Do związkowców dołączyli parlamentarzyści i szczecińscy radni.

Czy stoczniowy dźwig M15 jest przedwojenny?

Email Drukuj

Czy dźwig M15, stojący przy budynku traserni (widocznej z peronu SKM Stocznia), został zamontowany w 1956 czy w 1936 roku? Pytanie nie jest błahe, bo na mocy planu miejscowego, przyjętego w 2004 roku, wszystkie znajdujące się na terenach postoczniowych urządzenia techniczne, które pochodzą sprzed 1945 roku, podlegają ochronie konserwatorskiej - informuje Dziennik Bałtycki.

Strona 1 z 2PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook