Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie
Dołącz do nas


Stocznie

Badania morza na najnowocześniejszym statku

Email Drukuj

Dr. Fridtjof Nansen

W dniu 24 marca zwodowano Dr. Fridtjof Nansen - jeden z najbardziej zaawansowanych statków badawczych na świecie. Jako jedyny tego typu będzie pływać pod banderą ONZ.

Wyłoniono wykonawcę nowych lodołamaczy dla RZGW w Gdańsku

Email Drukuj

Lodołamacz Foka (Fot.: RZGW w Gdańsku)

Komisja przetargowa wyłoniła wykonawcę nowych lodołamaczy dla Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Specjalistyczny SOV zwodowany w Damen Shipyards Galati

Email Drukuj

Wodowanie Bibby WaveMaster 1

W rumuńskiej stoczni Damen Shipyards Galati w Gałaczu nad Dunajem (80 km od ujścia rzeki do Morza Czarnego) zwodowano specjalistyczny statek typu SOV (Service Operation Vessel) dla armatora Bibby Marine Services Limited, część Bibby Line Group. Jednostka pełnić będzie funkcję statku walk-to-work, czyli zapewni zakwaterowanie i transfer dla techników i inżynierów pracujących głównie na morskich farmach wiatrowych.

Zwodowano pierwszą z dwóch nowatorskich jednostek Crowley'a [VIDEO]

Email Drukuj

Wodowanie El Coquí

W Pascagoula, w stanie Missisipi zwodowano pierwszy na świecie statek typu con-ro z napędem LNG według projektu Wartsila Ship Design Poland Sp. z o.o.. Jednostka El Coquí należy do amerykańskiego armatora Crowley Matime Corp.

Salish Eagle ze stoczni Remontowa Shipbuilding SA dotarł już do Kanady

Email Drukuj

Salish Eagle, Ogden Point, Victoria

W dniu 20 marca do Kolumbii Brytyjskiej zawinął Salish Eagle - prom pasażersko-samochodowy z przyjaznym środowisku napędem gazowym LNG. Jest to druga z trzech bliźniaczych jednostek klasy "Salish", zbudowanych w stoczni Remontowa Shipbuilding SA na zamówienie największego północno-amerykańskiego operatora promowego BC Ferries.

Chińska grupa stoczniowa zamknie trzy swoje "oddziały"

Email Drukuj

COSCO (Zhoushan) Shipyard Co., Ltd.

COSCO Shipping Heavy Industry, z grupy China Ocean Shipping (Group) Company, planuje zmniejszyć liczbę stoczni specjalizujących się w budowie jednostek branży offshore z pięciu do dwóch. Zmiany mają nastąpić do 2020 roku. 

Calais Seaways przechodzi duży remont

Email Drukuj

Calais Seaways (Fot.: Wikipedia)

Należący do DFDS prom Calais Seaways przechodzi kolejną w ostatnim czasie modernizację. Prace na jednostce prowadzone będą do końca miesiąca.

Europejski armator zamawia nowy prom

Email Drukuj

Komputerowa koncepcja promów (Ilustr.: Strategic Marine)

Australijska stocznia Strategic Marine zbuduje dwa nowe promy. Jeden z nich powstanie dla europejskiego armatora - firmy Pentland Ferries.

Nowe statki Norwegian Cruise Line - ujawniono nazwę serii i wizję architektoniczną

Email Drukuj

Wizja architektoniczna nowych statków dla NCL

Leonardo - to nowa nazwa klasy wycieczkowców Norwegian Cruise Line, których budowę, po raz pierwszy, ogłoszono 16 lutego br. Armator ujawnił także wizję architektoniczną statków.

Radio Szczecin: W czerwcu położenie stępki pod budowę promu dla PŻB

Email Drukuj

Fot.: A. Latarska

Jak informuje Radio Szczecin, 8 czerwca, podczas Międzynarodowego Kongresu Morskiego w Szczecinie, odbędzie się uroczystość położenia stępki pod budowę nowego promu dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Jak czytamy, jednostka zostanie zbudowana na pochylni Wulkan na terenie Szczecińskiego Parku Przemysłowego.

Prace nad nowymi promami dla CalMac zmierzają we właściwym kierunku

Email Drukuj

Wizualizacja jednego z nowych promów (Wiz.: CMAL Caledonian Maritime Assets Ltd.)

Firma CalMac Ferries już w przyszłym roku otrzyma dwa nowe promy. Prace nad nowymi jednostkami, które trwają w stoczni Ferguson Marine Engineering, są zaawansowane i wszystko wskazuje na to, że statki zostaną dostarczone armatorowi na czas.

Nowe zamówienie stoczni Crist na statek do przewozu żywych ryb

Email Drukuj

Wizualizacja nowej jednostki typu life fish carrier

Transport ryb i owoców morza z farm morskich do przetwórni, to zadanie nowej jednostki typu life fish carrier, która ma być zbudowana w stoczni Crist SA. Podpisany w tym miesiącu kontrakt, jest kolejnym zleceniem od norweskiego armatora dla gdyńskiej stoczni na jednostkę projektu, według ma być zbudowany jeden już wcześniej zamówiony statek. 

Spliethoff zamawia sześć wielozadaniowych statków

Email Drukuj

Wizualizacja statków wielozadaniowych R-Type (Wiz.: Spliethoff)

Holenderska firma żeglugowa Spliethoff, specjalizująca się m.in. w transporcie ładunków drobnicowych, ładunków inwestycyjnych (project cargo) i ciężkich, złożyła zamówienie na sześć statków wielozadaniowych w chińskiej stoczni Zhejiang Ouhua Shipbuilding Co., Ltd.

Zwodowano nowy statek Carnival Cruise Line

Email Drukuj

Carnival Horizon (Fot.: Twitter)

We włoskiej stoczni Fincantieri, w Marghera zwodowano Carnival Horizon. To najnowszy statek armatora Carnival Cruise Line - należącego do grupy Carnival Corporation.

Strona 1 z 410PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook