Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie
Dołącz do nas


Stocznie

Jakie wyzwania przed stocznią? Wicepremier zabiera głos

Email Drukuj

Mateusz Morawiecki (Fot.: Twitter)

Zapewnienie zamówień na statki oraz "odwrócenie patologii" ostatnich lat to najważniejsze wyzwania stojące przed Stocznią Szczecińską - uważa wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki.

Gróbarczyk: Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina

Email Drukuj

Fot.: MGMiŻŚ

Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. została dokapitalizowana przez działającą w ramach Grupy PFR Agencję Rozwoju Przemysłu S.A., która objęła akcje nowej emisji PGZ S.A. o wartości 101,5 mln zł. Pozyskane środki finansowe, zgodnie z zawartą 20 stycznia br. umową, PGZ S.A. przeznaczy na zakup 100 procent udziałów Szczecińskiego Parku Przemysłowego Sp. z o.o. Inwestycja to ważny krok w kierunku utworzenia największej w Polsce i jednej z największych w Europie grupy stoczniowej. Transakcje wpisują się w zapowiedzi polskiego rządu dotyczące konsolidacji przemysłu stoczniowego, zawartego w Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Macierewicz: Mam nadzieję, że w Szczecinie będą budowane nie tylko okręty podwodne

Email Drukuj

Minister obrony narodowej w Szczecinie (Fot.: Jerzy Kurzątkowski)

Mam nadzieję, że w Szczecinie będą budowane nie tylko okręty podwodne – powiedział w Szczecinie szef MON Antoni Macierewicz. Dodał, że zobaczymy, jak będzie wyglądała pierwsza produkcja cywilna. Mam nadzieję, że w ciągu roku ta sprawa się rozstrzygnie - mówił.

Strzeboński: To dobry początek roku dla stoczni, dla Szczecina i Polski

Email Drukuj

Fot.: SPP

To dobry początek roku dla stoczni, dla Szczecina i dla Polski - powiedział PAP prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego Andrzej Strzeboński, komentując zakup Stoczni Szczecińskiej przez fundusz Mars.

Gróbarczyk: Stocznię Szczecińską przejął fundusz Mars za 100 mln zł

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Towarzystwo Finansowe Silesia sprzedało Stocznię Szczecińską za 100 mln zł Funduszowi Inwestycyjnemu Mars – poinformował w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Stocznia złomowa w Szczecinie może ruszyć w każdej chwili

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Wszystko zależy od tego, kiedy Komisja Europejska przedstawi na piśmie swoją zgodę na złomowanie statków.

Gróbarczyk: Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina

Email Drukuj

Fot.: MGMiŻŚ

Stocznia Szczecińska wraca do Szczecina - oświadcza minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Prom Cinderella wrócił na trasę po sporej metamorfozie

Email Drukuj

Cinderella (Fot.: Wikimedia Commons)

Należący do Viking Line prom Cinderella powrócił na trasę Sztokholm-Mariehamn. Jednostka przez kilkanaście dni przechodziła rozległe prace modernizacyjne.

Crist SA zbuduje wielofunkcyjny prom dla Islandii

Email Drukuj

Wizualizacja promu o stoczniowym numerze budowy NB70

Wczoraj stocznia Crist SA podpisała z islandzkim armatorem kontrakt na budowę stosunkowo niewielkiego, ale pojemnego promu pasażersko-samochodowego, który będzie obsługiwać wymagające kursy pomiędzy wyspami islandzkiego archipelagu Westmana.

Sąd przedłużył termin składania ofert na Stocznię Marynarki Wojennej w Gdyni

Email Drukuj

Stocznia Marynarki Wojennej SA w Gdyni (Fot.: Wikipedia)

O prawie dwa tygodnie gdański sąd wydłużył termin składania ofert na zakup Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni. Cena wywoławcza, będącej w upadłości likwidacyjnej, stoczni wynosi ponad 224 mln zł. Jak poinformował sąd, do wtorku nie wpłynęła żadna oferta.

Pierwszy z czterech promów brytyjskiego operatora zawinął do Gdańskiej Stoczni Remontowej

Email Drukuj

Pride of Canterbury w Gdańskiej Stoczni Remontowa SA (Fot.: Jerzy Uklejewski)

Do Gdańskiej Stoczni Remontowa SA przypłynął pierwszy z promów brytyjskiego operatora P&O Ferries, należącego do czołowych graczy w zakresie przewozów promowych na trasie: Europa kontynentalna, a Wielka Brytania. Gdańska stocznia przez 21 dni przeprowadzać będzie jego modernizację.

PGZ utworzył stocznię. Siedziba w Radomiu

Email Drukuj

Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, 9 stycznia 2017 roku utworzono nowy podmiot gospodarczy - PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu.

Zakończył się remont promu Baltivia należącego do PŻB

Email Drukuj

Baltivia (Fot.: Piotr B. Stareńczak)

Zakład Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Świnoujściu zakończył remont promu Baltivia należącego do Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.

W Szczecinie może powstać stocznia złomowa

Email Drukuj

Komisja Europejska opublikowała listę stoczni, w których będą mogły być złomowane statki pływające pod banderami krajów Unii Europejskiej. Jedyny taki zakład w Polsce jest w Szczecinie. To firma Almex, która mieści się przy ulicy Kujota i dysponuje nabrzeżem przemysłowym.

Strona 1 z 406PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook