Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Zawinięcia
Dołącz do nas
Błąd

  Zawinięcia

  Zawinięcia ciekawych statków do portów polskich i europejskich ● Zapowiedzi ● Relacje

  ORP Gen. Kościuszko powrócił z arktycznych manewrów

  Email Drukuj

  Fot.: M. Kluczyński

  We współpracy z lotnictwem morskim, w tym śmigłowcem pokładowym fregaty rakietowej OHP ORP Gen. T. Kościuszko, okręty uczestniczące w tegorocznym międzynarodowym ćwiczeniu Task Group-17 (TG-17) doskonaliły elementy defensywnej operacji morskiej.

  Kolejna dostawa LNG do polskiego gazoportu

  Email Drukuj

  Fot.: Polskie LNG

  Według danych Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście dzisiaj o godz. 6.00 do terminalu w Świnoujściu wpłynął metanowiec Al Gharrafa.

  Pierwszy arktyczny gazowiec LNG pojawił się w Murmańsku

  Email Drukuj

  Projekt Jamał LNG - wizualizacja

  Według informacji Rosmorportu gazowiec przybił do portu w Murmańsku z małym testowym ładunkiem LNG. Statek był testowany w Zeebrugge pod koniec stycznia br. Obecnie będzie testowany w warunkach morskich Arktyki.

  Jeden z pierwszych w świecie samochodowców z napędem LNG w Gdyni

  Email Drukuj

  Auto Energy przy nabrzeżu BCT w Gdyni. Fot.: Piotr B. Stareńczak

  Jeden z dwóch pierwszych w świecie samochodowców i jeden z wciąż bardzo nielicznych pełnomorskich statków towarowych z napędem LNG został uroczyście ochrzczony w szwedzkim Malmö we wtorek, 7 stycznia. Dzień później zawinął do Gdyni.

  Port Gdańsk: dostawa ropy irańskiej dla polskiej rafinerii

  Email Drukuj

  Vilamoura (Fot.: Port Gdańsk)

  Kilka miesięcy temu - w sierpniu ubiegłego roku w Gdańsku obsłużono największy w historii portu tankowiec z irańską ropą na potrzeby Rafinerii Lotos, który przywiózł wówczas do portu blisko 300 tysięcy ton surowca.

  Pierwszy port na morzu śródziemnym ORP Czernicki w Cagliari

  Email Drukuj

  ORP Czernicki w Cagliari (Fot.: P. Adamaczak)

  ORP Kontradmirał X. Czernicki zakończył dzisiaj wizytę w stolicy Sardynii, Cagliari. Okręt dowodzenia SNMCMG2 obecnie obrał kurs na kolejny włoski port w La Spezia.

  Ropa z Iranu dla Orlenu dopłynęła do Gdańska

  Email Drukuj

  Vilamoura (Fot.: TMS Tankers)

  Według nieoficjalnych informacji BiznesAlert.pl pierwszy ładunek ropy naftowej z Iranu dla PKN Orlen dotarł wieczorem 22 stycznia do gdańskiego Naftoportu. 

  Sezon 2017 w Szczecinie: przynajmniej trzy zawinięcia wycieczkowców

  Email Drukuj

  Braemar w Gdyni

  W sezonie 2017 wycieczkowce odwiedzą szczeciński port przynajmniej trzy razy. Nie zanosi się na rychłe powtórzenie rekordowego wyniku z roku 2010, kiedy to do Grodu Gryfa pełnomorskie statki pasażerskie zawijały aż 12 razy, ale trzy wizyty w 2017 roku, spodziewane według dostępnych obecnie informacji, to i tak nienajgorszy wynik na tle kilku ostatnich lat, na które przypadały zaledwie po jednym, dwa lub najwyżej trzy zawinięcia.

  Albatros - jedna wizyta wycieczkowca w Świnoujściu zapowiedziana na rok 2018

  Email Drukuj

  Albatros na podejściu do portu Gdańsk

  Jak dotąd znane jest jedno zawinięcie wycieczkowca do portu Świnoujście zaanonsowane na dwa najbliższe sezony. Ma do niego dojść w roku 2018 roku.

  W 2017 r. sojusznicze jednostki w Polsce i innych krajach regionu

  Email Drukuj

  Fot.: bremenports.de

  W styczniu mają do Polski przyjechać żołnierze amerykańskiej brygady pancernej, a w kwietniu jeden z czterech batalionów NATO, dyslokowanych w ramach wzmocnienia sojuszniczej obecności na wschodnich pobrzeżach sojuszu.

  Strona 1 z 23  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook