Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Zawinięcia
Dołącz do nas
Błąd

  Zawinięcia

  Zawinięcia ciekawych statków do portów polskich i europejskich ● Zapowiedzi ● Relacje

  Pierwszy port na morzu śródziemnym ORP Czernicki w Cagliari

  Email Drukuj

  ORP Czernicki w Cagliari (Fot.: P. Adamaczak)

  ORP Kontradmirał X. Czernicki zakończył dzisiaj wizytę w stolicy Sardynii, Cagliari. Okręt dowodzenia SNMCMG2 obecnie obrał kurs na kolejny włoski port w La Spezia.

  Ropa z Iranu dla Orlenu dopłynęła do Gdańska

  Email Drukuj

  Vilamoura (Fot.: TMS Tankers)

  Według nieoficjalnych informacji BiznesAlert.pl pierwszy ładunek ropy naftowej z Iranu dla PKN Orlen dotarł wieczorem 22 stycznia do gdańskiego Naftoportu. 

  Sezon 2017 w Szczecinie: przynajmniej trzy zawinięcia wycieczkowców

  Email Drukuj

  Braemar w Gdyni

  W sezonie 2017 wycieczkowce odwiedzą szczeciński port przynajmniej trzy razy. Nie zanosi się na rychłe powtórzenie rekordowego wyniku z roku 2010, kiedy to do Grodu Gryfa pełnomorskie statki pasażerskie zawijały aż 12 razy, ale trzy wizyty w 2017 roku, spodziewane według dostępnych obecnie informacji, to i tak nienajgorszy wynik na tle kilku ostatnich lat, na które przypadały zaledwie po jednym, dwa lub najwyżej trzy zawinięcia.

  Albatros - jedna wizyta wycieczkowca w Świnoujściu zapowiedziana na rok 2018

  Email Drukuj

  Albatros na podejściu do portu Gdańsk

  Jak dotąd znane jest jedno zawinięcie wycieczkowca do portu Świnoujście zaanonsowane na dwa najbliższe sezony. Ma do niego dojść w roku 2018 roku.

  W 2017 r. sojusznicze jednostki w Polsce i innych krajach regionu

  Email Drukuj

  Fot.: bremenports.de

  W styczniu mają do Polski przyjechać żołnierze amerykańskiej brygady pancernej, a w kwietniu jeden z czterech batalionów NATO, dyslokowanych w ramach wzmocnienia sojuszniczej obecności na wschodnich pobrzeżach sojuszu.

  Niecodzienny gość w Świnoujściu - kablowiec Nexus

  Email Drukuj

  Nexus w świnoujskim Euroterminalu. Fot.: PFJ Ltd.

  W Świnoujściu zacumował nowoczesny, niemały kablowiec - statek nieczęsto spotykanego w polskich portach rodzaju, dodatkowo zwracający uwagę swoją niecodzienną architekturą, szczególnie kształtem części dziobowej. W polskim porcie Nexus pojawił się w niezupełnie typowej dla siebie roli.

  Okręty wróciły do portu

  Email Drukuj

  Fot.: por. mar. Piotr Chwin

  Dzisiaj, 8 grudnia, w godzinach porannych, okręt rakietowy typu Orkan” z dywizjonu Okrętów Bojowych powrócił do macierzystego portu wojennego w Gdyni.

  Holownik o uciągu na palu ponad 100 T w Świnoujściu na dłużej

  Email Drukuj

  Fairplay 35 jeszcze jako Verina w porcie hiszpańskim

  W poniedziałek, 5 grudnia br. rano, do portu Świnoujście przybył holownik Fairplay 35. Jego sprowadzenie przez, dominujące w usługach holowniczych w Szczecinie, Świnoujściu i Gdyni, niemieckie przedsiębiorstwo holownicze Fairplay Towage (na potrzeby Fairplay Towage Polska Sp. z. o.o.) ma związek nie tylko ze spodziewanym kolejnym zawinięciem dużego gazowca do importowego terminalu LNG w porcie zewnętrznym Świnoujścia. Holownik zostanie w Świnoujściu na dłużej.

  Okręty Marynarki Wojennej w Szczecinie

  Email Drukuj

  ORP Wodnik (Fot.: Wikimedia Commons)

  Dwa okręty Marynarki Wojennej wpłyną we wtorek do Szczecina. 

  Potop pustych kontenerów - Seaspan Ganges ''ewakuował'' większą liczbę z Polski

  Email Drukuj

  Seaspan Ganges (Ex Hanjin Buddha) na redzie Gibraltaru

  Niedawno w terminalu DCT Gdańsk miało miejsce niecodzienne zawinięcie kontenerowca. Nie był to bowiem "rozkładowy" statek z jednego z serwisów liniowych z Gdańskiem na trasie. Niecodzienny był jego ładunek - kilka tysięcy pustych kontenerów z portem przeznaczenia w Chinach.

  Strona 1 z 22  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook