Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wyposażenie • Systemy
Dołącz do nas
Błąd

  Wyposażenie • Systemy

  Urządzenia i systemy napędowe, pokładowe, przeładunkowe, ratunkowe, sterowe, ogólnookrętowe

  Wärtsilä ponownie wyposaży statki francuskiego operatora

  Email Drukuj

  Wärtsilä Aquarius UV (Ilustr.: Wärtsilä)

  Cztery nowe kontenerowce, budowane dla francuskiego operatora CMA CGM, zostaną wyposażone w nowoczesny system Wärtsilä Aquarius UV, który służy do zarządzania wodą balastową. To już trzecia seria statków tego armatora, dla których wybrano rozwiązania fińskiego koncernu.

  Silniki do statków? Cegielski gotowy na produkcję od zaraz

  Email Drukuj

  Zakłady H. Cegielski - Poznań S.A. Fot. HCP

  Zakłady Cegielskiego w Poznaniu chcą produkować silniki okrętowe. Prezes firmy Wojciech Więcławek deklaruje, że produkcje może rozpocząć od razu.

  Nowe promy Stena Line z rozwiązaniami od Marlink

  Email Drukuj

  Fot.: Stena Line

  Stena Line podąża za najnowszymi standardami w zakresie łączności i komunikacji. Najnowsze promy, które wejdą do floty operatora w ciągu najbliższych lat, nie będą oczywiście od nich odbiegać. Pasażerowie, którzy będą z nich korzystać, będą mogli się cieszyć z internetu szerokopasmowego najwyższej jakości.

  Wärtsilä włącza się do modernizacji promu Moby Zaza

  Email Drukuj

  Fot.: Moby Zaza

  Wärtsilä przeprowadzi modernizację promu Moby Zaza należącego do włoskiej spółki promowej Moby Lines S.p.A.

  Alfa Laval PureBallast otrzymał uznanie U.S. Coast Guard

  Email Drukuj

  PureBallast 3 (Fot.: mat. pras.)

  Alfa Laval - światowy lider w technologii wymiany ciepła, separacji i sterowania przepływami  - otrzymał amerykański certyfikat U.S. Coast Guard na system PureBallast 3. 

  Trwają prace dotyczące napędów hybrydowych

  Email Drukuj

  Ze strony PG umowę zaparafował prof. Piotr Dominiak, prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji, a ze strony Marine Works Adam Zaborowski, dyrektor zarządzający (Fot.: K. Krzempek)

  Hybrydowe napędy z wykorzystaniem silnika elektrycznego to przyszłość przemysłu jachtowego najbliższych lat. Zespół z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, pod kierunkiem dr. hab. inż. Wojciecha Litwina, opracował nowatorską koncepcję hybrydowego układu napędowego.

  Polski system wspomagający bezpieczeństwo w ruchu morskim trafi na promy

  Email Drukuj

  Fot.: Akademia Morska w Szczecinie

  System nawigacyjny zapobiegający kolizjom w ruchu morskim Navdec opracowany przez naukowców z Akademii Morskiej w Szczecinie trafi na promy Polferries. Polski operator jest pierwszym, który komercyjnie wykorzysta system.

  Pierwszy żuraw offshore AHC Palfingera zbudowany i zainstalowany w Polsce

  Email Drukuj

  Próby żurawia AHC Palfingera na statku Vestland Cygnus w Gdyni

  W listopadzie 2015 roku producent wyposażenia okrętowego Palfinger Marine ujawnił, prestiżowy - jak podkreślał, kontrakt zdobyty od Norside na dostawę żurawia offshore o unosie 100 ton z funkcją kompensacji nurzania - active heave compensated (AHC) crane. Zamówiony żuraw przeznaczony był do instalacji na statku Vestland Cygnus. Zarówno budowę żurawia, jak i jego instalację na statku i rozruch zrealizowano w Polsce. Żuraw zmontowano w zakładzie Palfinger Dreggen Poland Sp. z o.o. w Gdyni.

  SmartWire-DT Eaton uzyskuje certyfikat DNV GL

  Email Drukuj

  Przedstawiciele spółki Eaton z certyfikatem DNV GL na targach SMM w Hamburgu

  Eaton poszerza swoją ofertę produktów dla przemysłu morskiego i okrętowego o technologię SmartWire-DT, opatrzoną certyfikatem DNV GL.

  Iran: Prezydent zleca budowę napędu nuklearnego dla transportu morskiego

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani polecił we wtorek szefowi krajowej Organizacji Energii Atomowej przystąpienie do planowania budowy napędu nuklearnego dla transportu morskiego w reakcji na - jak to określił - naruszenie przez USA porozumienia nuklearnego.

  Strona 1 z 18  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook