Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wyposażenie • Systemy
Dołącz do nas
Błąd

  Wyposażenie • Systemy

  Urządzenia i systemy napędowe, pokładowe, przeładunkowe, ratunkowe, sterowe, ogólnookrętowe

  Towimor dostarcza wciągarki na największe kontenerowce świata

  Email Drukuj

  Wizualizacja obecnie największego w świecie pojemnikowca projektu Samsung 20500

  W minionym tygodniu, w środę, 15 marca, w południowo-koreańskiej stoczni Samsung Heavy Industries (SHI) w Geoje odbył się chrzest rekordowego - największego zbudowanego dotąd w świecie - kontenerowca MOL Triumph, przeznaczonego dla japońskiego armatora Mitsui O.S.K. Lines (MOL). Na pokładzie statku, który ma być przekazany przez stocznię pod koniec marca, zainstalowane są ważne elementy wyposażenia okrętowego dostarczone przez polską firmę - to informacja, do której dotarł Portal Morski.

  Firma grupy Havyard w Polsce z dużym kontraktem od STX France

  Email Drukuj

  Produkcja rozdzielnic elektrycznych w Havyard Production & Service Sp. z o.o. w Gdańsku

  Należąca do norweskiej grupy Havyard spółka HPR z Gdańska zdobyła kontrakt o wartości ok. 80 mln koron norweskich (ok. 9,43 mln USD) od stoczni STX France.

  Świnoujskie promy z nowymi radarami

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  W wyniku ogłoszonego w listopadzie ubiegłego roku przetargu świnoujskie promy obsługujące przeprawę Warszów i Centrum otrzymały nowe systemy radarowe oraz kompasy satelitarne GPS.

  Eaton dostarczył system łączności na największy na świecie statek do budowy instalacji morskich

  Email Drukuj

  Seajacks Scylla (Fot.: mat. pras.)

  Eaton nawiązał współpracę ze spółką Seajacks w celu dostarczenia wysoce zintegrowanego systemu łączności głosowej, transmisji danych i alarmowania dla statku Seajacks Scylla, czyli najnowszego statku do budowy zaawansowanych farm wiatrowych i instalacji morskich. 

  Abel Matutes z napędem LNG. Balearia rozpoczyna ekologiczną rewolucję w Hiszpanii

  Email Drukuj

  Abel Matutes (Fot.: Wikimedia Commons)

  Należący do hiszpańskiego przewoźnika prom Abel Matutes został zaprezentowany jako pierwszy w Hiszpanii prom LNG. Co ciekawe, instalacja silnika odbyła się w czasie, gdy prom znajdował się w normalnej gotowości operacyjnej.

  Osiem narzędzi ułatwiających życie na statku

  Email Drukuj

  Fot.: mat. pras.

  Nowoczesna technologia nie sprawiła i nie może sprawić, że marynarze przestaną być zdani na łaskę natury. Ale pomimo to, warto mieć na oku aplikacje dedykowane załogom statku. Poznaj 8 nowoczesnych narzędzi, które ulepszają życie marynarzom. Wprawdzie nie ograniczą burz ani sztormów, ale pozwolą zaoszczędzić siły, zredukować stres.

  Wärtsilä ponownie wyposaży statki francuskiego operatora

  Email Drukuj

  Wärtsilä Aquarius UV (Ilustr.: Wärtsilä)

  Cztery nowe kontenerowce, budowane dla francuskiego operatora CMA CGM, zostaną wyposażone w nowoczesny system Wärtsilä Aquarius UV, który służy do zarządzania wodą balastową. To już trzecia seria statków tego armatora, dla których wybrano rozwiązania fińskiego koncernu.

  Silniki do statków? Cegielski gotowy na produkcję od zaraz

  Email Drukuj

  Zakłady H. Cegielski - Poznań S.A. Fot. HCP

  Zakłady Cegielskiego w Poznaniu chcą produkować silniki okrętowe. Prezes firmy Wojciech Więcławek deklaruje, że produkcje może rozpocząć od razu.

  Nowe promy Stena Line z rozwiązaniami od Marlink

  Email Drukuj

  Fot.: Stena Line

  Stena Line podąża za najnowszymi standardami w zakresie łączności i komunikacji. Najnowsze promy, które wejdą do floty operatora w ciągu najbliższych lat, nie będą oczywiście od nich odbiegać. Pasażerowie, którzy będą z nich korzystać, będą mogli się cieszyć z internetu szerokopasmowego najwyższej jakości.

  Wärtsilä włącza się do modernizacji promu Moby Zaza

  Email Drukuj

  Fot.: Moby Zaza

  Wärtsilä przeprowadzi modernizację promu Moby Zaza należącego do włoskiej spółki promowej Moby Lines S.p.A.

  Strona 1 z 18  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook