Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wyposażenie • Systemy
Dołącz do nas
Błąd

  Wyposażenie • Systemy

  Urządzenia i systemy napędowe, pokładowe, przeładunkowe, ratunkowe, sterowe, ogólnookrętowe

  Silniki do statków? Cegielski gotowy na produkcję od zaraz

  Email Drukuj

  Zakłady H. Cegielski - Poznań S.A. Fot. HCP

  Zakłady Cegielskiego w Poznaniu chcą produkować silniki okrętowe. Prezes firmy Wojciech Więcławek deklaruje, że produkcje może rozpocząć od razu.

  Nowe promy Stena Line z rozwiązaniami od Marlink

  Email Drukuj

  Fot.: Stena Line

  Stena Line podąża za najnowszymi standardami w zakresie łączności i komunikacji. Najnowsze promy, które wejdą do floty operatora w ciągu najbliższych lat, nie będą oczywiście od nich odbiegać. Pasażerowie, którzy będą z nich korzystać, będą mogli się cieszyć z internetu szerokopasmowego najwyższej jakości.

  Wärtsilä włącza się do modernizacji promu Moby Zaza

  Email Drukuj

  Fot.: Moby Zaza

  Wärtsilä przeprowadzi modernizację promu Moby Zaza należącego do włoskiej spółki promowej Moby Lines S.p.A.

  Alfa Laval PureBallast otrzymał uznanie U.S. Coast Guard

  Email Drukuj

  PureBallast 3 (Fot.: mat. pras.)

  Alfa Laval - światowy lider w technologii wymiany ciepła, separacji i sterowania przepływami  - otrzymał amerykański certyfikat U.S. Coast Guard na system PureBallast 3. 

  Trwają prace dotyczące napędów hybrydowych

  Email Drukuj

  Ze strony PG umowę zaparafował prof. Piotr Dominiak, prorektor ds. internacjonalizacji i innowacji, a ze strony Marine Works Adam Zaborowski, dyrektor zarządzający (Fot.: K. Krzempek)

  Hybrydowe napędy z wykorzystaniem silnika elektrycznego to przyszłość przemysłu jachtowego najbliższych lat. Zespół z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa, pod kierunkiem dr. hab. inż. Wojciecha Litwina, opracował nowatorską koncepcję hybrydowego układu napędowego.

  Polski system wspomagający bezpieczeństwo w ruchu morskim trafi na promy

  Email Drukuj

  Fot.: Akademia Morska w Szczecinie

  System nawigacyjny zapobiegający kolizjom w ruchu morskim Navdec opracowany przez naukowców z Akademii Morskiej w Szczecinie trafi na promy Polferries. Polski operator jest pierwszym, który komercyjnie wykorzysta system.

  Pierwszy żuraw offshore AHC Palfingera zbudowany i zainstalowany w Polsce

  Email Drukuj

  Próby żurawia AHC Palfingera na statku Vestland Cygnus w Gdyni

  W listopadzie 2015 roku producent wyposażenia okrętowego Palfinger Marine ujawnił, prestiżowy - jak podkreślał, kontrakt zdobyty od Norside na dostawę żurawia offshore o unosie 100 ton z funkcją kompensacji nurzania - active heave compensated (AHC) crane. Zamówiony żuraw przeznaczony był do instalacji na statku Vestland Cygnus. Zarówno budowę żurawia, jak i jego instalację na statku i rozruch zrealizowano w Polsce. Żuraw zmontowano w zakładzie Palfinger Dreggen Poland Sp. z o.o. w Gdyni.

  SmartWire-DT Eaton uzyskuje certyfikat DNV GL

  Email Drukuj

  Przedstawiciele spółki Eaton z certyfikatem DNV GL na targach SMM w Hamburgu

  Eaton poszerza swoją ofertę produktów dla przemysłu morskiego i okrętowego o technologię SmartWire-DT, opatrzoną certyfikatem DNV GL.

  Iran: Prezydent zleca budowę napędu nuklearnego dla transportu morskiego

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Prezydent Iranu Hasan Rowhani polecił we wtorek szefowi krajowej Organizacji Energii Atomowej przystąpienie do planowania budowy napędu nuklearnego dla transportu morskiego w reakcji na - jak to określił - naruszenie przez USA porozumienia nuklearnego.

  Navdec na pokładach promów Polferries

  Email Drukuj

  Na zdjęciu od lewej: Piotr Wołejsza, prezes Sup4Nav oraz Jakub Komers, dyrektor ds. technicznych PŻB SA (Fot.: mat. pras.)

  Innowacyjny system autorstwa naukowców Akademii Morskiej w Szczecinie trafi na pokłady wszystkich promów Polferries. Umowa pomiędzy Polską Żeglugą Bałtycką a spółką Sup4Nav - operatorem systemu Navdec - została podpisana w czwartek, 8 grudnia w Kołobrzegu.

  Strona 1 z 18  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook