Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wypadki • Ratownictwo • SAR
Dołącz do nas

Wypadki • Ratownictwo • SAR

Wypadki morskie ● Akcje ratunkowe ● Służby SAR (poszukiwania i ratownictwa)

Powiodła się akcja ratownicza barkowca Tide Carrier [VIDEO]

Email Drukuj

Tide Carrier (Fot.: kystverket.no)

Dwa holowniki bezpiecznie odprowadziły barkowiec, który dryfował w kierunku mielizn.

Wędkarze uwięzieni na lodzie, w akcji poduszkowiec Straży Granicznej

Email Drukuj

Fot.: MOSG

Czterech wędkarzy uwięzionych na krze lodowej podjęła wczoraj na Zalewie Wiślanym załoga poduszkowca Straży Granicznej z bazy w Starej Pasłęce. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na ląd.

Wypadek promu na Filipinach

Email Drukuj

St. Braquiel/SuperCat 32 (Fot.: Wikipedia)

49 osób zostało rannych, w tym 4 ciężko, w wyniku kolizji promu, do jakiej doszło na Filipinach. To kolejny w tym miesiącu incydent z udziałem promu w tym kraju.

Włochy: 50 nielegalnych imigrantów wywołało niepokoje i szkody na promie

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Około 50 imigrantów, którzy otrzymali nakaz opuszczenia Włoch, wywołało niepokoje i zniszczenia na promie płynącym z Cagliari na Sardynii do Neapolu - podały we wtorek włoskie media na podstawie relacji pasażerów. Opowiedzieli oni o nękaniu i kradzieżach.

W trakcie operacji Sophia uratowano na pełnym morzu 33 296 imigrantów

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Zorganizowana dzięki UE operacja Sophia, która miała zapobiec nielegalnej imigracji w basenie Morza Śródziemnego, pozwoliła w ciągu półtora roku na zatrzymanie 101 przemytników ludzi i uratowanie na pełnym morzu 33 296 imigrantów.

El Faro: Polak zeznaje przed Morską Komisją Śledczą

Email Drukuj

El Faro (Fot.: TOTE Maritime)

Morska Komisja Śledcza, badająca sprawę zatonięcia El Faro, otrzymała zeznania od członka polskiej brygady zatrudnionej na statku, który dzień przed katastrofą opuścił pokład. Mówił on o relacjach z załogą oraz ich roli na jednostce.

Down North wyciągnięty z wody

Email Drukuj

Down North (Fot.: Piotr B. Stareńczak)

Jak informuje Radio Szczecin, jacht Down North został już wyciągnięty z wody. Akcja wydobycia jednostki, która zatonęła przy kei mariny na Wyspie Grodzkiej, odbyła się dzisiaj rano.

Niebezpieczny incydent z udziałem promu na Isle of Man

Email Drukuj

Ben-my-Chree (Fot.: Wikipedia)

Jak wygląda niekontrolowane zetknięcie się wielkiego promu z infrastrukturą portową? Po niedzielnym zdarzeniu, do jakiego doszło w porcie na wyspie Man, w sieci znalazło się nagranie przedstawiające moment kolizji.

Zakończyły się poszukiwania załogi Destination

Email Drukuj

Destination

Zakończyły się poszukiwania załogi statku poławiającego kraby, który zatonął w miniony weekend na Morzu Beringa.

Incydent z udziałem luksusowego wycieczkowca w nowozelandzkim porcie [VIDEO]

Email Drukuj

Seabourn Encore

Wycieczkowiec Seabourn Encore zderzył się w nowozelandzkim porcie z innym, zacumowanym tam statkiem. Do incydentu doszło podczas bardzo złych warunków pogodowych - wiał silny wiatr, w wyniku którego zerwały się cumy wycieczkowca. 

Strona 1 z 111PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook