Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wypadki • Ratownictwo • SAR
Dołącz do nas

Wypadki • Ratownictwo • SAR

Wypadki morskie ● Akcje ratunkowe ● Służby SAR (poszukiwania i ratownictwa)

Około 180 migrantów zginęło po zatonięciu łodzi u wybrzeży Libii

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Około 180 migrantów zginęło u wybrzeży Libii na Morzu Śródziemnym w piątek, 13 stycznia - wynika z relacji czterech uratowanych osób. Rozbitkowie są na Sycylii, gdzie opowiedzieli o katastrofie łodzi psychologom i działaczom organizacji Lekarze bez Granic.

Prom Polonia zawrócił do portu

Email Drukuj

Prom Polonia w Gdyni (Fot.: Jakub Bogucki)

Jak informuje portal Świnoujskie.info, prom Polonia, niespodziewanie po 30 minutach od rozpoczęcia zgodnego z rozkładem rejsu, zawrócił do portu w Świnoujściu.

Statek płynący ze Świnoujścia osiadł na mieliźnie

Email Drukuj

Fredo

Statek Fredo osiadł na mieliźnie w Kanale Kilońskim podczas rejsu ze Świnoujścia do Bremerhaven. Incydent miał miejsce w piątek, 13 stycznia br. chwilę po godz. 14.

Na Morzu Północnym zatonął statek. Ewakuowano załogę

Email Drukuj

Fot.: DEAL Nieuws / screenshot / twitter

W minioną sobotę, 35 mil morskich na północ od Ramsgate (Wielka Brytania), zatonął statek Fluvius Tamar. Na pokładzie znajdowała się 7-osobowa załoga.

Ok. 100 migrantów zaginęło na Morzu Śródziemnym

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia

Ok. 100 migrantów zaginęło na Morzu Śródziemnym po tym jak ich łódź zatonęła u wybrzeży Libii - poinformowała w sobotę włoska straż przybrzeżna, która prowadzi akcję ratunkową. Dotychczas wyłowiono z wody ciała 8 osób, 4 osoby zdołano dotychczas uratować.

Incydent z udziałem luksusowego wycieczkowca. Przerwano rejs

Email Drukuj

L'Austral (Fot.: Ponant)

Luksusowy statek wycieczkowy L'Austral niespodziewanie zawinął do portu w Bluff w Nowej Zelandii po tym, jak zderzył się z dryfującym, bliżej nieokreślonym, obiektem. Na pokładzie statku znajdowało się dwustu pasażerów.

Akcja ratownicza na Zalewie Wiślanym. Poduszkowiec Straży Granicznej odnalazł zaginionego mężczyznę

Email Drukuj

Fot.: MOSG

Załoga poduszkowca Straży Granicznej odnalazła 61-letniego mężczyznę, którego bojer wpadł w czwartek w szczelinę lodową na Zalewie Wiślanym. Uratowany 61-letni mieszkaniec Elbląga trafił do szpitala.

Cumy uwolniły statek w fińskim porcie. Doszło do kolizji

Email Drukuj

Finnmerchant (Fot.: Finnlines)

Cumy jednostki typu ro-ro Finnmerchant zerwały się w czasie silnego sztormu w porcie Hanko (Finlandia) i statek zderzył się z zacumowaną w pobliżu jednostkąTrica.

Zderzenie promów w jednym z greckich portów

Email Drukuj

Blue Star Patmos (Fot.: Wikimedia Commons)

Do nietypowego incydentu z udziałem promów doszło w piątek w Grecji. W kolizji, która miała miejsce w pobliżu wyspy Kalimnos, udział wzięły trzy jednostki.

Zlokalizowano dokładną pozycję wraków statków Maerska

Email Drukuj

Maersk Shipper (Fot.: Maersk Supply Service)

Portal gCaptain informuje o dokładnej lokalizacji wraków dwóch statków należących do Maerska. Zatonęły podczas holowania do tureckiej stoczni złomowej w zeszłym miesiącu.

Strona 1 z 109PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook