Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wypadki • Ratownictwo • SAR
Dołącz do nas

Wypadki • Ratownictwo • SAR

Wypadki morskie ● Akcje ratunkowe ● Służby SAR (poszukiwania i ratownictwa)

Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

Email Drukuj

Fot.: kmdr ppor. Czesław Cichy

Dwukrotnie załoga dyżurna śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej startowała dzisiaj na pomoc osobom potrzebującym na morzu. O 10.35 ewakuowała pracownika platformy wiertniczej. Mężczyzna po upadku doznał urazu i wymagał transportu na ląd. Godzinę później ta sama załoga poleciała podjąć poszkodowanego z urazem szyi.

Na Morzu Egejskim zatonęła łódź z migrantami

Email Drukuj

Zginęło co najmniej 11 osób

Co najmniej 11 osób zginęło w wyniku zatonięcia łodzi z migrantami u wybrzeży Turcji. Cztery osoby uznaje się za zaginione - poinformowała turecka telewizja NTV. Według agencji prasowej Dogan służby zdołały uratować siedem osób. 

Załoga statku Stena Saga uratowała rybaków

Email Drukuj

Stena Saga (Fot.: Wikipedia)

Nad ranem w środę, 22 marca w okolicach duńskiego wybrzeża, jeden z członków załogi dużego promu pasażerskiego Stena Saga, kursującego na linii Oslo (Norwegia)-Fredrikshavn (Dania), zauważył wystrzeloną w powietrze alarmową racę świetlną. Kapitan statku natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji ratunkowej, a także powiadomił odpowiednie służby poszukiwania i ratownictwa.

Odnaleziono ciało jednego z dwóch zaginionych członków załogi kutra El Fairell

Email Drukuj

Port w Barcelonie (Fot.: Pixabay)

Hiszpańska służba ratownicza Salvamento Maritimo odnalazła ciało jednego z dwóch zaginionych członków załogi kutra rybackiego, który zatonął po kolizji z rosyjskim tankowcem Midvolga 2 w pobliżu hiszpańskiego portu.

NGO: na Morzu Śródziemnym mogło utonąć 240 migrantów

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Hiszpańska organizacja pozarządowa poinformowała w czwartek, że na Morzu Śródziemnym zatonęły dwie łodzie z migrantami. U wybrzeży Libii odnaleziono ciała pięciu migrantów, ale NGO obawia się, że zginąć mogło co najmniej 240 osób.

Podjęto z wody wrak promu Sewol

Email Drukuj

Fot.: twitter / The Straits Times / screenshot

Udało się podjąć z wody wrak promu Sewol, który zatonął trzy lata temu z ponad 300 osobami na pokładzie. Operacja prowadzona przez chińskie konsorcjum Shanghai Salvage rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku, ale zła pogoda i powracające problemy techniczne opóźniały projekt kilka razy.

Zjawa IV wkrótce wróci do Polski

Email Drukuj

Zjawa IV załadowana na ponton (Fot.: CWM ZHP / facebook)

W dniu 19 marca br. z portu w Gdańsku wypłynął holownik Ikar z zadaniem dostarczenia do portu Dragør w Danii pontonu, na który zostanie załadowany jacht Zjawa IV. Jak informował armator, 22 marca rozpoczął się załadunek jachtu, który zakończył się dziś w godzinach porannych. W komunikacie dodał też, że holownik zawinął do portu z ponad dobowym opóźnieniem, które spowodowały silne prądy w cieśninie Sund. 

Kolizja na Morzu Wschodniochińskim. Rosyjski statek odpłynął z miejsca wypadku

Email Drukuj

Fot.: google maps / screenshot

Rosyjski statek Anton Gurin zderzył się z łodzią rybacką na Morzu Wschodniochińskim, 30 mil morskich na południowy-wschód od Yeosu w Korei Południowej. Jednostka odpłynęła z miejsca wypadku, a kapitan nie zgłosił kolizji.

Eksplozja na zbiornikowcu. Trwają poszukiwania trzech osób

Email Drukuj

Beihaijiu 201, jeden ze statków biorących udział w akcji ratowniczej (Fot.: eng.crs.gov.cn)

Na pokładzie zbiornikowca Xing Long Zhou 569 doszło do eksplozji. W chwili zdarzenia statek znajdował się około 115 mil morskich na wschód od Qingdao w Chinach.

Hiszpania: dwie osoby zaginione po kolizja kutra i rosyjskiego tankowca

Email Drukuj

Port w Barcelonie (Fot.: Pixabay)

Trwają poszukiwania dwóch członków załogi niewielkiego kutra, który zatonął w poniedziałek po kolizji z rosyjskim tankowcem w pobliżu portu w Barcelonie. Pozostałych dwóch rybaków zostało uratowanych przez załogę rosyjskiej jednostki.

Strona 1 z 113PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook