Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Technika • Innowacje
Dołącz do nas

Technika • Innowacje • Projekty

Nowe rozwiązania w technice okrętowej ● Patenty

Tuco Marine Group ujawnia projekt niewielkiego bazowca prac podwodnych

Email Drukuj

Wizualizacja nowych jednostek Tuco Marine GroupTuco Marine Group ujawnia projekt nowej, 15-metrowej jednostki typu ROV Support, bazy dla małego zdalnie kierowanego pojazdu podwodnego (ROV - Remotely Operated Vehicle) z serii ProZero i Daughter Craft. Służyć będzie głównie m.in. badaniom i inspekcjom podwodnym, naprawom oraz konserwacjom.

LMG Marine AS ujawnia projekt promu napędzanego LNG z przeznaczeniem na Morze Śródziemne

Email Drukuj

Wizualizacja promu projektu LMG 290-DEG (Ilustr.: LMG Marin AS)

Specjaliści z norweskiego biura LMG Marin AS zaprojektowali dwustronny prom pasażersko-samochodowy dla włoskiego operatora promowego Caronte & Tourist.

Promy elektryczne coraz bardziej opłacalne

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Zdaniem ekspertów, niewielkie promy, które poruszają się po wodach terytorialnych Danii, powinny korzystać z przyjaznych środowisku, najlepiej elektrycznych napędów. To rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale też coraz bardziej ekonomiczne.

Promy zasilane wodorem? Specjaliści już pracują nad ich wprowadzeniem

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Armatorzy chętnie spoglądają w stronę nowych technologii, które mogą wykorzystywać na promach. Coraz większą wagę przykładają też do alternatywnych sposobów zasilania swojej floty. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości furorę będą robić statki zasilane wodorem.

Statek przyszłości według projektantów Deltamarin

Email Drukuj

Projekt statku przyszłości (Wiz.: Deltamarin)

Fińskie biuro projektowo-konsultingowe Deltamarin zorganizowało konkurs wewnętrzny, którego tematem był statek przyszłości. Udział w rywalizacji wzięło łącznie siedem zespołów eksperckich, które zaprezentowały koncpecję statków pasażerskich i towarowych, a także alternatywny sposób ich zasilania.

Symulator nawigacyjno-manewrowy z nowym modelem statku

Email Drukuj

Mathematical Ship Model No. 3630 Albert Mærsk - Force Technology (Ilustr.: Wydział Nawigacyjny, AM w Gdyni)

Katedra Eksploatacji Statku zakupiła model kontenerowca (Mathematical Ship Model No. 3630 Albert Mærsk - Force Technology) o długości 397,6m, szerokości 56,4m i zanurzeniu 14,5m - statek jednośrubowy, stan pełnego załadowania.

Technologie BAE Systems w ćwiczeniach "Unmanned Warrior"

Email Drukuj

Fot.: BAE Systems

Bezzałogowe łodzie i dopasowane do potrzeb użytkownika mobilne systemy dowodzenia i kierowania opracowane przez BAE Systems odgrywają kluczową rolę w pierwszych na świecie wielkoskalowych ćwiczeniach innowacyjnych bezzałogowców morskich, których gospodarzem jest Royal Navy (królewska marynarka wojenna Wielkiej Brytanii).

Prezes DNV GL o nowym projekcie Peace Boat Ecoship [VIDEO]

Email Drukuj

O nowym projekcie Peace Boat Ecoship przedstawionym na targach SMM 2016 w Hamburgu w rozmowie z Portalem Morskim opowiada prezes zarządu DVN GL, Knut Ørbeck-Nilssen.

Bezzałogowe połączenia frachtowe na Bałtyku mogą pojawić się już wkrótce

Email Drukuj

Ilustr.: Wärtsilä

Jak może wyglądać przyszłość branży transportowej? W jaki sposób współczesne rozwiązania wpłyną na połączenia morskie? Niektóre firmy już podejmują dość śmiałe działania, które mają przyczynić się do unowocześnienia i usprawnienia przewozu towarów w ten sposób.

Projekt ekologicznego promu wodnego na wody miasta Gdańska

Email Drukuj

Projekt ekologicznego promu wodnego na wody miasta Gdańska (Ilustr.: PG)

Na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa powstał projekt ekologicznej jednostki pływającej o napędzie elektrycznym, zasilanej energią elektryczną z lądu i uzupełnianej energią słoneczną, przeznaczonej na wody śródlądowe miast jako prom/mały tramwaj wodny, a dedykowaną do obsługi połączenia promowego w Gdańsku łączącego Długie Pobrzeże z wyspą Ołowianka dla odwiedzających Narodowe Muzeum Morskie.

Strona 1 z 11PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook