Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Technika • Innowacje
Dołącz do nas

Technika • Innowacje • Projekty

Nowe rozwiązania w technice okrętowej ● Patenty

Stena Line oraz Rolls-Royce pracują nad poprawą bezpieczeństwa statków

Email Drukuj

Wiz.: Rolls-Royce Marine

Stena Line oraz firma Rolls-Royce nawiązały współpracę, która ma zaowocować powstaniem systemu pozwalającego na zwiększenie bezpieczeństwa statków i wpływającego na poprawę efektywności podczas nawigowania jednostką.

Wycieczkowce z "Latającym Dywanem" [VIDEO]

Email Drukuj

Wizualizacja statku klasy Celebrity Edge

- Statki klasy Celebrity Edge należą do najbardziej innowacyjnych wycieczkowców, w projektowanie których byliśmy kiedykolwiek zaangażowani - powiedział Richard D. Fain, dyrektor generalny Royal Caribbean Cruises Ltd., przedsiębiorstwa, do którego należy Celebrity Cruises. Armator zaprezentował właśnie koncepcję nowych jednostek.

Rolls-Royce otworzy nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe

Email Drukuj

Centrum sterowania statkami bezzałogowymi (Ilustr.: Rolls-Royce)

Rolls-Royce ogłosił najnowsze plany dotyczące rozwoju bezzałogowych jednostek pływających. Jeszcze w tym roku, w Turku (Finlandia) zamierza otworzyć globalne centrum badawczo-rozwojowe. 

X-Bow - jeden z "Top 3" norweskiego designu

Email Drukuj

Island Performer (Fot.: Ulstein Group)

Kiedy gazeta Aftenposten zapytała społeczność norweską o najważniejsze, rodzime i innowacyjne produkty, oprócz przedmiotów codziennego użytku, jak krajalnica do sera, wymieniono rozwiązanie typu X-Bow Ulsteina - specyficzną i opatentowaną formę dziobu, która swoją premierę miała ponad 10 lat temu.

Prom Salish Orca oczami głównego projektanta [VIDEO]

Email Drukuj

O Salish Orca, jednym z najnowocześniejszych na świecie promów zasilanych LNG, zbudowanym w stoczni Remontowa Shipbuiding SA w Gdańsku dla BC Ferries, największego operatora żeglugi promowej w Ameryce Północnej, opowiada główny projektant promów klasy "Salish", Dariusz Jaguszewski z firmy Remontowa Marine Design & Consulting (RMDC).

SOUL - kolejny krok w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Email Drukuj

Wizualizacja platformy SOUL

Holenderska spółka SeaOwls wraz z norweską grupą Ulstein przedstawiła projekt pionierskiego statku typu HLJV (Heavy Lift Jack-up Vessel). Krzyżowy układ konstrukcji, przeznaczonej do pracy na morskich farmach wiatrowych, czyni jednostkę 10 proc. lżejszą od tradycyjnych samopodnośnych statków tego typu.

LNG - przyszłość żeglugi [VIDEO]

Email Drukuj

W Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, 2 lutego 2017 r. odbyło się seminarium techniczne "Innovative Solutions for Marine Applications", zorganizowane przez spółkę Remontowa Holding SA wspólnie z firmą Wärtsilä, jednym ze światowych liderów wśród producentów wyposażenia i systemów okrętowych.

Wspólne seminarium techniczne Remontowa Holding SA i Wärtsilä

Email Drukuj

Seminarium techniczne Wartsila i Remontowa Holding

Remontowa Holding SA jako lider polskiego przemysłu okrętowego kładzie nacisk na innowacje i nowoczesne technologie. Nic więc dziwnego, że to właśnie Remontowa Holding SA, wspólnie z firmą Wärtsilä, jednym ze światowych liderów wśród producentów wyposażenia i systemów okrętowych, a także projektowania statków, zorganizowały seminarium techniczne "Innovative Solutions for Marine Applications".

Nelton zaangażowany w prace projektowe ekologicznego katamaranu

Email Drukuj

Wizualizacja hybrydowego katamaranu (Rys.: Nelton Sp. z o.o.)

Biuro projektowo-konstrukcyjne Nelton Sp. z o.o. z Pruszcza Gdańskiego, wywodzące się z GSM Design Group, zawarło umowę z klientem ze Szwajcarii. Tym razem projekt dotyczyć będzie ekologicznego katamaranu pasażerskiego przeznaczonego na wody Jeziora Czterech Kantonów.

Tuco Marine Group ujawnia projekt niewielkiego bazowca prac podwodnych

Email Drukuj

Wizualizacja nowych jednostek Tuco Marine GroupTuco Marine Group ujawnia projekt nowej, 15-metrowej jednostki typu ROV Support, bazy dla małego zdalnie kierowanego pojazdu podwodnego (ROV - Remotely Operated Vehicle) z serii ProZero i Daughter Craft. Służyć będzie głównie m.in. badaniom i inspekcjom podwodnym, naprawom oraz konserwacjom.

Strona 1 z 12PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook