Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Technika • Innowacje
Dołącz do nas

Technika • Innowacje • Projekty

Nowe rozwiązania w technice okrętowej ● Patenty

Prom Salish Orca oczami głównego projektanta [VIDEO]

Email Drukuj

O Salish Orca, jednym z najnowocześniejszych na świecie promów zasilanych LNG, zbudowanym w stoczni Remontowa Shipbuiding SA w Gdańsku dla BC Ferries, największego operatora żeglugi promowej w Ameryce Północnej, opowiada główny projektant promów klasy "Salish", Dariusz Jaguszewski z firmy Remontowa Marine Design & Consulting (RMDC).

SOUL - kolejny krok w rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

Email Drukuj

Wizualizacja platformy SOUL

Holenderska spółka SeaOwls wraz z norweską grupą Ulstein przedstawiła projekt pionierskiego statku typu HLJV (Heavy Lift Jack-up Vessel). Krzyżowy układ konstrukcji, przeznaczonej do pracy na morskich farmach wiatrowych, czyni jednostkę 10 proc. lżejszą od tradycyjnych samopodnośnych statków tego typu.

LNG - przyszłość żeglugi [VIDEO]

Email Drukuj

W Gdańskiej Stoczni Remontowa SA, 2 lutego 2017 r. odbyło się seminarium techniczne "Innovative Solutions for Marine Applications", zorganizowane przez spółkę Remontowa Holding SA wspólnie z firmą Wärtsilä, jednym ze światowych liderów wśród producentów wyposażenia i systemów okrętowych.

Wspólne seminarium techniczne Remontowa Holding SA i Wärtsilä

Email Drukuj

Seminarium techniczne Wartsila i Remontowa Holding

Remontowa Holding SA jako lider polskiego przemysłu okrętowego kładzie nacisk na innowacje i nowoczesne technologie. Nic więc dziwnego, że to właśnie Remontowa Holding SA, wspólnie z firmą Wärtsilä, jednym ze światowych liderów wśród producentów wyposażenia i systemów okrętowych, a także projektowania statków, zorganizowały seminarium techniczne "Innovative Solutions for Marine Applications".

Nelton zaangażowany w prace projektowe ekologicznego katamaranu

Email Drukuj

Wizualizacja hybrydowego katamaranu (Rys.: Nelton Sp. z o.o.)

Biuro projektowo-konstrukcyjne Nelton Sp. z o.o. z Pruszcza Gdańskiego, wywodzące się z GSM Design Group, zawarło umowę z klientem ze Szwajcarii. Tym razem projekt dotyczyć będzie ekologicznego katamaranu pasażerskiego przeznaczonego na wody Jeziora Czterech Kantonów.

Tuco Marine Group ujawnia projekt niewielkiego bazowca prac podwodnych

Email Drukuj

Wizualizacja nowych jednostek Tuco Marine GroupTuco Marine Group ujawnia projekt nowej, 15-metrowej jednostki typu ROV Support, bazy dla małego zdalnie kierowanego pojazdu podwodnego (ROV - Remotely Operated Vehicle) z serii ProZero i Daughter Craft. Służyć będzie głównie m.in. badaniom i inspekcjom podwodnym, naprawom oraz konserwacjom.

LMG Marine AS ujawnia projekt promu napędzanego LNG z przeznaczeniem na Morze Śródziemne

Email Drukuj

Wizualizacja promu projektu LMG 290-DEG (Ilustr.: LMG Marin AS)

Specjaliści z norweskiego biura LMG Marin AS zaprojektowali dwustronny prom pasażersko-samochodowy dla włoskiego operatora promowego Caronte & Tourist.

Promy elektryczne coraz bardziej opłacalne

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Zdaniem ekspertów, niewielkie promy, które poruszają się po wodach terytorialnych Danii, powinny korzystać z przyjaznych środowisku, najlepiej elektrycznych napędów. To rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale też coraz bardziej ekonomiczne.

Promy zasilane wodorem? Specjaliści już pracują nad ich wprowadzeniem

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Armatorzy chętnie spoglądają w stronę nowych technologii, które mogą wykorzystywać na promach. Coraz większą wagę przykładają też do alternatywnych sposobów zasilania swojej floty. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości furorę będą robić statki zasilane wodorem.

Statek przyszłości według projektantów Deltamarin

Email Drukuj

Projekt statku przyszłości (Wiz.: Deltamarin)

Fińskie biuro projektowo-konsultingowe Deltamarin zorganizowało konkurs wewnętrzny, którego tematem był statek przyszłości. Udział w rywalizacji wzięło łącznie siedem zespołów eksperckich, które zaprezentowały koncpecję statków pasażerskich i towarowych, a także alternatywny sposób ich zasilania.

Strona 1 z 12PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook