Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki S&P • Renamings
Dołącz do nas

S&P • Renamings

Sprzedaż i kupno statków ● Złomowanie ● Rynek statków używanych ● Zmiany nazw i właścicieli

Zamiast sprzedawać Strażaka 25, trzeba go przekazać miastu. Inicjatywa Grupy Morskiej

Email Drukuj

Strażak-25 (Fot.: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA)

W 2016 r. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wystawił na sprzedaż statek pożarniczy Strażak 25. Do tej pory jednostka nie znalazła nabywcy, a cena wywoławcza spadła do 440 tys. zł.

Radio Gdańsk: Prom z Sobieszewa wystawiony na sprzedaż

Email Drukuj

Przeprawa promowa w Sobieszewie (Fot.: Wikimedia Commons)

Jak informuje Radio Gdańsk, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wystawił na sprzedaż prom obsługujący niegdyś przeprawę na Wyspę Sobieszewską.

Zakaz złomowania tankowców

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Urzędnicy wstrzymali złomowanie tankowców w stoczni złomowej w Gadani (Pakistan) - jednej z największych stoczni złomowych w Azji Południowej. To wynik ciągu wypadków, jakie miały miejsce w ostatnim czasie.

Dwa statki Maerska zatonęły podczas holowania

Email Drukuj

Maersk Shipper (Fot.: Maersk Supply Service)

Dwa statki należące do Maerska zatonęły 60 mil morskich od wybrzeży Francji. Do incydentu doszło w czwartek, 22 grudnia.

Prom Leonora Christina sprzedany

Email Drukuj

Leonora Christina (Fot.: Faergen)

Szybki prom Leonora Christina, który wykonuje połączenia w barwach BornholmerFærgen, został sprzedany do Hiszpanii. Nie oznacza to jednak, że już teraz zniknie z wód Bałtyku.

Śmiertelny wypadek podczas złomowania kontenerowca

Email Drukuj

Złomowanie statku w Chittagong (Fot.: Wikipedia)

W dniu 4 grudnia br., w stoczni złomowej Arefin w Bangladeszu zginął pracownik. Jak informują media, do wypadku doszło podczas rozbiórki jednostki Viktoria Wulff - kontenerowca, który w chwili sprzedaży na złom, był najmłodszym kontenerowcem skierowanym do recyklingu.

Pomerania trafiła do stoczni złomowej w Indiach

Email Drukuj

Pomerania

Na plażę stoczni złomowej trafił jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych promów eksploatowanych dotąd przez polskich operatorów - Pomerania

Armia Krajowa złomowana w Indiach

Email Drukuj

Armia Krajowa podczas remontu w Gdańsku

Masowiec Armia Krajowa (zbudowany dla Polskiej Żeglugi Morskiej w 1991 roku w stoczni B&W Skibsvaerft w Kopenhadze) wprowadzony został 28 maja 2014 roku około południa polskiego czasu na plażę w Alangu, co rozpoczęło kilkunastotygodniowy proces złomowania statku.

Wiekowy gazowiec LNG idzie na złom

Email Drukuj

LNG Leo - jeden z bliźniaków złomowanego właśnie LNG Aries

Zbiornikowce LNG należą do najbardziej zaawansowanych technicznie, najdroższych w budowie i ze względów konstrukcyjno-projektowych oraz z powodu reżimów eksploatacyjnych - także do najbezpieczniejszych statków. A jak żywotne są gazowce LNG? Jak długo pracują?...

HSS Stena Discovery płynie w ostatnią podróż

Email Drukuj

Ponad 15 lat temu były one dla transportu morskiego tym czym było przejście lotnictwa z samolotów śmigłowych na odrzutowe. Mowa o promach High Speed Service - HSS wykonanych dla firmy Stena. Teraz czynione są przygotowania do ostatniej podróży statku HSS Stena Voyager. Zostanie on zezłomowany.

Strona 1 z 8PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook