Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki S&P • Renamings
Dołącz do nas

S&P • Renamings

Sprzedaż i kupno statków ● Złomowanie ● Rynek statków używanych ● Zmiany nazw i właścicieli

Zakaz złomowania tankowców

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Urzędnicy wstrzymali złomowanie tankowców w stoczni złomowej w Gadani (Pakistan) - jednej z największych stoczni złomowych w Azji Południowej. To wynik ciągu wypadków, jakie miały miejsce w ostatnim czasie.

Dwa statki Maerska zatonęły podczas holowania

Email Drukuj

Maersk Shipper (Fot.: Maersk Supply Service)

Dwa statki należące do Maerska zatonęły 60 mil morskich od wybrzeży Francji. Do incydentu doszło w czwartek, 22 grudnia.

Prom Leonora Christina sprzedany

Email Drukuj

Leonora Christina (Fot.: Faergen)

Szybki prom Leonora Christina, który wykonuje połączenia w barwach BornholmerFærgen, został sprzedany do Hiszpanii. Nie oznacza to jednak, że już teraz zniknie z wód Bałtyku.

Śmiertelny wypadek podczas złomowania kontenerowca

Email Drukuj

Złomowanie statku w Chittagong (Fot.: Wikipedia)

W dniu 4 grudnia br., w stoczni złomowej Arefin w Bangladeszu zginął pracownik. Jak informują media, do wypadku doszło podczas rozbiórki jednostki Viktoria Wulff - kontenerowca, który w chwili sprzedaży na złom, był najmłodszym kontenerowcem skierowanym do recyklingu.

Pomerania trafiła do stoczni złomowej w Indiach

Email Drukuj

Pomerania

Na plażę stoczni złomowej trafił jeden z najbardziej znanych i najpopularniejszych promów eksploatowanych dotąd przez polskich operatorów - Pomerania

Armia Krajowa złomowana w Indiach

Email Drukuj

Armia Krajowa podczas remontu w Gdańsku

Masowiec Armia Krajowa (zbudowany dla Polskiej Żeglugi Morskiej w 1991 roku w stoczni B&W Skibsvaerft w Kopenhadze) wprowadzony został 28 maja 2014 roku około południa polskiego czasu na plażę w Alangu, co rozpoczęło kilkunastotygodniowy proces złomowania statku.

Wiekowy gazowiec LNG idzie na złom

Email Drukuj

LNG Leo - jeden z bliźniaków złomowanego właśnie LNG Aries

Zbiornikowce LNG należą do najbardziej zaawansowanych technicznie, najdroższych w budowie i ze względów konstrukcyjno-projektowych oraz z powodu reżimów eksploatacyjnych - także do najbezpieczniejszych statków. A jak żywotne są gazowce LNG? Jak długo pracują?...

HSS Stena Discovery płynie w ostatnią podróż

Email Drukuj

Ponad 15 lat temu były one dla transportu morskiego tym czym było przejście lotnictwa z samolotów śmigłowych na odrzutowe. Mowa o promach High Speed Service - HSS wykonanych dla firmy Stena. Teraz czynione są przygotowania do ostatniej podróży statku HSS Stena Voyager. Zostanie on zezłomowany.

Decyzje zapadły. Najstarsze masowce idą na złom

Email Drukuj

Polska Żegluga Morska pozbywa się masowców Major Hubal i Maciej Rataj. Blisko 30 lat temu wybudowała je Stocznia Szczecińska.

PRS radzi armatorom jak złomować statki zgodnie z przepisami IMO

Email Drukuj

Obowiązujące obecnie na szczeblu międzynarodowym i europejskim przepisy okazały się nieskuteczne i nie ukróciły niebezpiecznych dla zdrowia i środowiska metod recyklingu statków – stwierdza Polski Rejestr Statków, instytucja nadzorująca wykonanie przepisów dotyczących klasyfikacji i budowy statków.

Strona 1 z 8PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook