Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Nowe jednostki
Dołącz do nas
Błąd

  Nowe jednostki

  PSV Sylur - nowy nabytek we flocie Lotos Petrobaltic

  Email Drukuj

  Sylur - nowy PSV we flocie pracującej dla Lotos Petrobaltic

  22 grudnia 2016 r., wysłużony, 37-letni serwisowiec Granit, eksploatowany przez Lotos Petrobaltic, wyruszył w swą ostatnią, drogę - do stoczni złomowej w Lipawie (Liepaja) na Łotwie, gdzie dotarł dzień później. Zastąpi go młodszy - 14-letni, nowocześniejszy serwisowiec Sylur, zbudowany w 2003 roku.

  Wodowanie statku L'Astrolabe w Gdyni [VIDEO]

  Email Drukuj

  22 grudnia 2016 r. w suchym doku stoczni Crist SA w Gdyni przeprowadzono wodowanie częściowo wyposażonego kadłuba polarnego statku logistycznego L'Astrolabe.

  Ekologiczna Motława 2 - nowy prom dla Narodowego Muzeum Morskiego

  Email Drukuj

  Liczący niemal 30 lat prom Motława zostanie w najbliższych latach wycofany z eksploatacji. Za kilka lat do siedziby Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku będzie można dotrzeć nowym środkiem komunikacji. Na wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej powstał projekt ekologicznego promu, który połączy Długie Pobrzeże z wyspą Ołowianka.

  Paderewski - nowy statek Chipolbroku

  Email Drukuj

  Paderewski

  W dniu 15 grudnia br w Szanghaju odbyła sie uroczystość oddania do eksploatacji przez Shanghai Shipyard czwartego z serii nowobudowanych statków dla Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okretowego SA (Chipolbrok) przystosowanych do przewozu sztuk ciężkich. 

  Pierwsze pogłębiarki z napędem LNG

  Email Drukuj

  Wodowanie pogłębiarki Minerva

  W Holandii budowane są pierwsze w świecie pogłębiarki z napędem LNG. W dniu 3 grudnia, w stoczni Royal IHC's w Kinderdijk, zwodowano przeznaczoną dla belgijskiego armatora DEME pogłębiarkę nasiębierną (trailing suction hopper dredger - TSHD) o ładowności 3500 m³.

  Kapitan o PSV Siem Thiima: Ten statek jest sexy! [VIDEO]

  Email Drukuj

  Przed wypłynięciem 28 listopada br. do Australii statku typu PSV Siem Thiima, zbudowanego dla norweskiego odbiorcy w stoczni Remontowa Shipbuiding, rozmawiamy z jego kapitanem - Theo van der Merwe.

  Luksusowy wycieczkowiec Seabourn Encore przekazany armatorowi

  Email Drukuj

  Seabourn Encore

  Seabourn Encore, pierwszy z dwóch ultra-luskusowych statków wycieczkowych, budowanych przez włoską stocznię Fincantieri dla amerykańskiej linii Seabourn Cruise Line, został oficjalnie przekazany armatorowi w środę, 30 listopada.

  Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie otrzyma dotację na dwa lodołamacze

  Email Drukuj

  Zbiornik Włocławski (Fot.: Wikipedia)

  Umowę na dofinansowanie budowy dwóch lodołamaczy na potrzeby zimowej osłony przeciwpowodziowej Włocławskiego Zbiornika Wodnego na Wiśle podpisano w siedzibie Narodowego Funduszu 30 listopada br. Dotację w wysokości 35,7 mln zł w ramach POIiŚ (Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko) 2014-2020 otrzyma Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie.

  Specjalistyczna jednostka hydrograficzna - najnowsze zamówienie Urzędu Morskiego w Gdyni

  Email Drukuj

  Motorówka hydrograficzna typu Wildcat-40 dla sił 12. Dywizjonu Trałowców 8. Flotylli Obrony Wybrzeża (Fot.: M. Purman)

  Urząd Morski w Gdyni przetarg na "zaprojektowanie, budowę i dostawę specjalistycznej jednostki hydrograficznej wraz z wyposażeniem w postaci nowego systemu gromadzenia i obróbki danych hydrograficznych dla Urzędu Morskiego w Gdyni".

  Podniesienie bandery na holowniku Herkules [VIDEO]

  Email Drukuj

  Relacja filmowa z uroczystości podniesienia bandery na Herkulesie, najnowszym i najsilniejszym holowniku gdańskiego WUŻ, która odbyła się na Nabrzeżu Ziółkowskiego, przed budynkiem Kapitanatu Portu w Gdańsku 17 listopada 2016 r.

  Wiemy, kiedy prom Megastar wyruszy w swój pierwszy rejs

  Email Drukuj

  Megastar

  Wejście promu Megastar do floty Tallink zbliża się wielkimi krokami. Armator na ten moment przygotowuje się od dawna. Tymczasem poznaliśmy dzień, w którym supernowoczesny prom wyruszy w swoją dziewiczą podróż.

  Tuco Marine Group dostarczy łodzie dla norweskich farm rybnych

  Email Drukuj

  Wizualizacja łodzi HPC Boats

  Dwie, 15-metrowe jednostki z serii ProZero - High Pressure Cleaning Boats (HPC Boats), zostaną dostarczone norweskiemu odbiorcy AKVA Group przez duńską firmę Tuco Marine Group.

  Strona 1 z 31  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook