Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki
Dołącz do nas
Błąd
  

  Statki

  Silniki do statków? Cegielski gotowy na produkcję od zaraz

  Email Drukuj

  Zakłady H. Cegielski - Poznań S.A. Fot. HCP

  Zakłady Cegielskiego w Poznaniu chcą produkować silniki okrętowe. Prezes firmy Wojciech Więcławek deklaruje, że produkcje może rozpocząć od razu.

  Go LNG, czyli rozwój technologii i promocja niebieskiego paliwa

  Email Drukuj

  GoLNG

  Projekt "Go LNG - Value chain for clean shipping, green ports and Blue growth in Baltic Sea Region" jest współfinansowany przez INTERREG Baltic Sea Region Programme 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Około 180 migrantów zginęło po zatonięciu łodzi u wybrzeży Libii

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Około 180 migrantów zginęło u wybrzeży Libii na Morzu Śródziemnym w piątek, 13 stycznia - wynika z relacji czterech uratowanych osób. Rozbitkowie są na Sycylii, gdzie opowiedzieli o katastrofie łodzi psychologom i działaczom organizacji Lekarze bez Granic.

  Prom Polonia zawrócił do portu

  Email Drukuj

  Prom Polonia w Gdyni (Fot.: Jakub Bogucki)

  Jak informuje portal Świnoujskie.info, prom Polonia, niespodziewanie po 30 minutach od rozpoczęcia zgodnego z rozkładem rejsu, zawrócił do portu w Świnoujściu.

  Statek płynący ze Świnoujścia osiadł na mieliźnie

  Email Drukuj

  Fredo

  Statek Fredo osiadł na mieliźnie w Kanale Kilońskim podczas rejsu ze Świnoujścia do Bremerhaven. Incydent miał miejsce w piątek, 13 stycznia br. chwilę po godz. 14.

  Na Morzu Północnym zatonął statek. Ewakuowano załogę

  Email Drukuj

  Fot.: DEAL Nieuws / screenshot / twitter

  W minioną sobotę, 35 mil morskich na północ od Ramsgate (Wielka Brytania), zatonął statek Fluvius Tamar. Na pokładzie znajdowała się 7-osobowa załoga.

  Sezon 2017 w Szczecinie: przynajmniej trzy zawinięcia wycieczkowców

  Email Drukuj

  Braemar w Gdyni

  W sezonie 2017 wycieczkowce odwiedzą szczeciński port przynajmniej trzy razy. Nie zanosi się na rychłe powtórzenie rekordowego wyniku z roku 2010, kiedy to do Grodu Gryfa pełnomorskie statki pasażerskie zawijały aż 12 razy, ale trzy wizyty w 2017 roku, spodziewane według dostępnych obecnie informacji, to i tak nienajgorszy wynik na tle kilku ostatnich lat, na które przypadały zaledwie po jednym, dwa lub najwyżej trzy zawinięcia.

  Albatros - jedna wizyta wycieczkowca w Świnoujściu zapowiedziana na rok 2018

  Email Drukuj

  Albatros na podejściu do portu Gdańsk

  Jak dotąd znane jest jedno zawinięcie wycieczkowca do portu Świnoujście zaanonsowane na dwa najbliższe sezony. Ma do niego dojść w roku 2018 roku.

  Ok. 100 migrantów zaginęło na Morzu Śródziemnym

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia

  Ok. 100 migrantów zaginęło na Morzu Śródziemnym po tym jak ich łódź zatonęła u wybrzeży Libii - poinformowała w sobotę włoska straż przybrzeżna, która prowadzi akcję ratunkową. Dotychczas wyłowiono z wody ciała 8 osób, 4 osoby zdołano dotychczas uratować.

  Incydent z udziałem luksusowego wycieczkowca. Przerwano rejs

  Email Drukuj

  L'Austral (Fot.: Ponant)

  Luksusowy statek wycieczkowy L'Austral niespodziewanie zawinął do portu w Bluff w Nowej Zelandii po tym, jak zderzył się z dryfującym, bliżej nieokreślonym, obiektem. Na pokładzie statku znajdowało się dwustu pasażerów.

  Akcja ratownicza na Zalewie Wiślanym. Poduszkowiec Straży Granicznej odnalazł zaginionego mężczyznę

  Email Drukuj

  Fot.: MOSG

  Załoga poduszkowca Straży Granicznej odnalazła 61-letniego mężczyznę, którego bojer wpadł w czwartek w szczelinę lodową na Zalewie Wiślanym. Uratowany 61-letni mieszkaniec Elbląga trafił do szpitala.

  Cumy uwolniły statek w fińskim porcie. Doszło do kolizji

  Email Drukuj

  Finnmerchant (Fot.: Finnlines)

  Cumy jednostki typu ro-ro Finnmerchant zerwały się w czasie silnego sztormu w porcie Hanko (Finlandia) i statek zderzył się z zacumowaną w pobliżu jednostkąTrica.

  Strona 1 z 185  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook