Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki
Dołącz do nas
Błąd
  

  Statki

  Powiodła się akcja ratownicza barkowca Tide Carrier [VIDEO]

  Email Drukuj

  Tide Carrier (Fot.: kystverket.no)

  Dwa holowniki bezpiecznie odprowadziły barkowiec, który dryfował w kierunku mielizn.

  Wędkarze uwięzieni na lodzie, w akcji poduszkowiec Straży Granicznej

  Email Drukuj

  Fot.: MOSG

  Czterech wędkarzy uwięzionych na krze lodowej podjęła wczoraj na Zalewie Wiślanym załoga poduszkowca Straży Granicznej z bazy w Starej Pasłęce. Wszyscy zostali bezpiecznie przetransportowani na ląd.

  Wypadek promu na Filipinach

  Email Drukuj

  St. Braquiel/SuperCat 32 (Fot.: Wikipedia)

  49 osób zostało rannych, w tym 4 ciężko, w wyniku kolizji promu, do jakiej doszło na Filipinach. To kolejny w tym miesiącu incydent z udziałem promu w tym kraju.

  Włochy: 50 nielegalnych imigrantów wywołało niepokoje i szkody na promie

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Około 50 imigrantów, którzy otrzymali nakaz opuszczenia Włoch, wywołało niepokoje i zniszczenia na promie płynącym z Cagliari na Sardynii do Neapolu - podały we wtorek włoskie media na podstawie relacji pasażerów. Opowiedzieli oni o nękaniu i kradzieżach.

  Dwa nowe lodołamacze zabezpieczą wiślany Zbiornik Włocławski

  Email Drukuj

  Zbiornik Włocławski (Fot.: Wikipedia)

  Do 2019 r. powstaną dwa nowoczesne lodołamacze z sondą do monitorowania dna rzeki i panelami fotowoltaicznymi, które zimą będą zabezpieczały Zbiornik Włocławski, największy sztuczny akwen w Polsce, rozciągający się na Wiśle od Płocka do Włocławka.

  ORP Gen. Kościuszko powrócił z arktycznych manewrów

  Email Drukuj

  Fot.: M. Kluczyński

  We współpracy z lotnictwem morskim, w tym śmigłowcem pokładowym fregaty rakietowej OHP ORP Gen. T. Kościuszko, okręty uczestniczące w tegorocznym międzynarodowym ćwiczeniu Task Group-17 (TG-17) doskonaliły elementy defensywnej operacji morskiej.

  Kolejna dostawa LNG do polskiego gazoportu

  Email Drukuj

  Fot.: Polskie LNG

  Według danych Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście dzisiaj o godz. 6.00 do terminalu w Świnoujściu wpłynął metanowiec Al Gharrafa.

  Prom Salish Orca oczami głównego projektanta [VIDEO]

  Email Drukuj

  O Salish Orca, jednym z najnowocześniejszych na świecie promów zasilanych LNG, zbudowanym w stoczni Remontowa Shipbuiding SA w Gdańsku dla BC Ferries, największego operatora żeglugi promowej w Ameryce Północnej, opowiada główny projektant promów klasy "Salish", Dariusz Jaguszewski z firmy Remontowa Marine Design & Consulting (RMDC).

  W trakcie operacji Sophia uratowano na pełnym morzu 33 296 imigrantów

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Zorganizowana dzięki UE operacja Sophia, która miała zapobiec nielegalnej imigracji w basenie Morza Śródziemnego, pozwoliła w ciągu półtora roku na zatrzymanie 101 przemytników ludzi i uratowanie na pełnym morzu 33 296 imigrantów.

  El Faro: Polak zeznaje przed Morską Komisją Śledczą

  Email Drukuj

  El Faro (Fot.: TOTE Maritime)

  Morska Komisja Śledcza, badająca sprawę zatonięcia El Faro, otrzymała zeznania od członka polskiej brygady zatrudnionej na statku, który dzień przed katastrofą opuścił pokład. Mówił on o relacjach z załogą oraz ich roli na jednostce.

  Down North wyciągnięty z wody

  Email Drukuj

  Down North (Fot.: Piotr B. Stareńczak)

  Jak informuje Radio Szczecin, jacht Down North został już wyciągnięty z wody. Akcja wydobycia jednostki, która zatonęła przy kei mariny na Wyspie Grodzkiej, odbyła się dzisiaj rano.

  Pierwszy arktyczny gazowiec LNG pojawił się w Murmańsku

  Email Drukuj

  Projekt Jamał LNG - wizualizacja

  Według informacji Rosmorportu gazowiec przybił do portu w Murmańsku z małym testowym ładunkiem LNG. Statek był testowany w Zeebrugge pod koniec stycznia br. Obecnie będzie testowany w warunkach morskich Arktyki.

  Strona 1 z 188  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook