Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki
Dołącz do nas
Błąd
  

  Statki

  Zamiast sprzedawać Strażaka 25, trzeba go przekazać miastu. Inicjatywa Grupy Morskiej

  Email Drukuj

  Strażak-25 (Fot.: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA)

  W 2016 r. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wystawił na sprzedaż statek pożarniczy Strażak 25. Do tej pory jednostka nie znalazła nabywcy, a cena wywoławcza spadła do 440 tys. zł.

  Dwie akcje ratownicze na Bałtyku

  Email Drukuj

  Fot.: kmdr ppor. Czesław Cichy

  Dwukrotnie załoga dyżurna śmigłowca ratowniczego Mi-14PŁ/R z Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej startowała dzisiaj na pomoc osobom potrzebującym na morzu. O 10.35 ewakuowała pracownika platformy wiertniczej. Mężczyzna po upadku doznał urazu i wymagał transportu na ląd. Godzinę później ta sama załoga poleciała podjąć poszkodowanego z urazem szyi.

  Na Morzu Egejskim zatonęła łódź z migrantami

  Email Drukuj

  Zginęło co najmniej 11 osób

  Co najmniej 11 osób zginęło w wyniku zatonięcia łodzi z migrantami u wybrzeży Turcji. Cztery osoby uznaje się za zaginione - poinformowała turecka telewizja NTV. Według agencji prasowej Dogan służby zdołały uratować siedem osób. 

  Załoga statku Stena Saga uratowała rybaków

  Email Drukuj

  Stena Saga (Fot.: Wikipedia)

  Nad ranem w środę, 22 marca w okolicach duńskiego wybrzeża, jeden z członków załogi dużego promu pasażerskiego Stena Saga, kursującego na linii Oslo (Norwegia)-Fredrikshavn (Dania), zauważył wystrzeloną w powietrze alarmową racę świetlną. Kapitan statku natychmiast podjął decyzję o przeprowadzeniu akcji ratunkowej, a także powiadomił odpowiednie służby poszukiwania i ratownictwa.

  Odnaleziono ciało jednego z dwóch zaginionych członków załogi kutra El Fairell

  Email Drukuj

  Port w Barcelonie (Fot.: Pixabay)

  Hiszpańska służba ratownicza Salvamento Maritimo odnalazła ciało jednego z dwóch zaginionych członków załogi kutra rybackiego, który zatonął po kolizji z rosyjskim tankowcem Midvolga 2 w pobliżu hiszpańskiego portu.

  NGO: na Morzu Śródziemnym mogło utonąć 240 migrantów

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Hiszpańska organizacja pozarządowa poinformowała w czwartek, że na Morzu Śródziemnym zatonęły dwie łodzie z migrantami. U wybrzeży Libii odnaleziono ciała pięciu migrantów, ale NGO obawia się, że zginąć mogło co najmniej 240 osób.

  Jeden z największych statków wycieczkowych świata już w czerwcu w Porcie Gdynia

  Email Drukuj

  Norwegian Getaway (Fot.: Norwegian Cruise Line)

  Zbliża się kolejny sezon turystyczny w gdyńskim porcie. Wraz z jego rozpoczęciem, do Gdyni, jak co roku, zawitają statki wycieczkowe z całego świata. 7 maja w południe do gdyńskich nabrzeży przybędzie pływający pod panamską banderą wycieczkowiec MSC Opera - inaugurując tegoroczny sezon.

  Stena Line oraz Rolls-Royce pracują nad poprawą bezpieczeństwa statków

  Email Drukuj

  Wiz.: Rolls-Royce Marine

  Stena Line oraz firma Rolls-Royce nawiązały współpracę, która ma zaowocować powstaniem systemu pozwalającego na zwiększenie bezpieczeństwa statków i wpływającego na poprawę efektywności podczas nawigowania jednostką.

  Podjęto z wody wrak promu Sewol

  Email Drukuj

  Fot.: twitter / The Straits Times / screenshot

  Udało się podjąć z wody wrak promu Sewol, który zatonął trzy lata temu z ponad 300 osobami na pokładzie. Operacja prowadzona przez chińskie konsorcjum Shanghai Salvage rozpoczęła się w czerwcu 2016 roku, ale zła pogoda i powracające problemy techniczne opóźniały projekt kilka razy.

  Zjawa IV wkrótce wróci do Polski

  Email Drukuj

  Zjawa IV załadowana na ponton (Fot.: CWM ZHP / facebook)

  W dniu 19 marca br. z portu w Gdańsku wypłynął holownik Ikar z zadaniem dostarczenia do portu Dragør w Danii pontonu, na który zostanie załadowany jacht Zjawa IV. Jak informował armator, 22 marca rozpoczął się załadunek jachtu, który zakończył się dziś w godzinach porannych. W komunikacie dodał też, że holownik zawinął do portu z ponad dobowym opóźnieniem, które spowodowały silne prądy w cieśninie Sund. 

  Kolizja na Morzu Wschodniochińskim. Rosyjski statek odpłynął z miejsca wypadku

  Email Drukuj

  Fot.: google maps / screenshot

  Rosyjski statek Anton Gurin zderzył się z łodzią rybacką na Morzu Wschodniochińskim, 30 mil morskich na południowy-wschód od Yeosu w Korei Południowej. Jednostka odpłynęła z miejsca wypadku, a kapitan nie zgłosił kolizji.

  Eksplozja na zbiornikowcu. Trwają poszukiwania trzech osób

  Email Drukuj

  Beihaijiu 201, jeden ze statków biorących udział w akcji ratowniczej (Fot.: eng.crs.gov.cn)

  Na pokładzie zbiornikowca Xing Long Zhou 569 doszło do eksplozji. W chwili zdarzenia statek znajdował się około 115 mil morskich na wschód od Qingdao w Chinach.

  Strona 1 z 192  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook