Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Rybołówstwo Zachodniopomorskie rybackie grupy działania otrzymały 1,5 mln zł
Dołącz do nas
Błąd

  Zachodniopomorskie rybackie grupy działania otrzymały 1,5 mln zł

  Email Drukuj
  Największe wsparcie finansowe otrzymała Darłowska Lokalna Grupa Rybacka. Fot.: H. Bierndgarski

  Pięć zachodniopomorskich Rybackich Lokalnych Grup Działania otrzymało ponad 1,5 mln zł wsparcia w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze na lata 2014-2020”. Środki te przeznaczone są na wydatki bieżące. Pomogą w funkcjonowaniu, zwiększeniu zatrudnienia czy podnoszeniu kwalifikacji członków grup.

  Grzegorz Jóźwiak, prezes Grupy Rybackiej Pomorza Zachodniego w wywiadzie dla Radia Szczecin przekonywał, że wsparcie finansowe będą przeznaczone nie tylko dla samych rybaków, ale również będą z tego mogły skorzystać samorządy i przedsiębiorcy działający na tym terenie. Również rybacy, którzy chcą skończyć z działalnością rybacką.

  Do Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński” (liczy ponad 200 członków i funkcjonuje na terenie 4 gmin położonych nad Zalewem Szczecińskim: Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin, Stepnica) trafiło ponad 235 tys. zł. Stowarzyszenie Mieleńskiej Lokalnej Grupy Rybackiej (gminy Będzino, Białogard, Biesiekierz, Dygowo, Mielno, Tychowo oraz miasta i gminy: Karlino, Połczyn Zdrój,) otrzymało prawie 430 tys. zł. Wsparcie dla Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy Działania "Morze i Parsęta" (Kołobrzeg, Gościno, Ustronie Morskie, Rymań i Siemyśl) to niemal 280 tys. zł.

  Stowarzyszenia Rybackiej Lokalnej Grupy Działania Pomorza Zachodniego (gminy Brojce, Dziwnów, Golczewo, Karnice, Płoty, Rewal, Świerzno i Trzebiatów) otrzymało ponad 227 tys. zł. Z kolei Darłowska Lokalna Grupa Rybacka w dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści (gminy Darłowo, Malechowo, Sławno, Sianów i Polanów) otrzymała 467 tys. zł.

  Przedstawiciele Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego są przekonani, że w obecnej perspektywie unijnej wydatkowanie dotacji pójdzie równie sprawnie jak poprzednio. W najbliższym czasie rozdysponowane zostaną pieniądze na rozwój sektora rybackiego w woj. zachodniopomorskim. Łącznie będzie to ponad 18 mln euro. Jest to kwota mniejsza niż w poprzednim rozdaniu unijnym, ale przedstawiciele grup rybackich wiążą z nimi wiele nadziei.

  - Poprzednia perspektywa PO RYBY była ogromnym sukcesem na Pomorzu Zachodnim, blisko 180 mln zł wydanych środków, bardzo dużo inwestycji zrealizowanych przez samorządy, przedsiębiorców, rybaków. Grupy z zachodniopomorskiego sprawnie rozdysponowały środki i wiem, że są gotowe również w tej perspektywie, aby skutecznie to realizować - mówił wicemarszałek Jarosław Rzepa.

  Hubert Bierndgarski

  Dodaj komentarz

  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook