Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Zaplecze portów
Dołącz do nas

Zaplecze portów • Hinterland

Dostęp drogowy i kolejowy ● Inwestycje infrastrukturalne ● Inwestycje portowe na lądzie

Inwestycje kolejowe w kujawsko-pomorskim usprawnią połączenie do Portu Gdynia

Email Drukuj

Inwestycje kolejowe w kujawsko-pomorskim usprawnią połączenie do Portu Gdynia Fot. PKP PLK

Ponad 100 mln zł będzie warta modernizacja linii kolejowej pomiędzy Nową Wsią Wielką a Maksymilianowem. Głównym celem prowadzonej przez PKP PLK inwestycji ma być skrócenie podróży oraz zwiększenie bezpieczeństwa przewozu i przepustowości linii. Na całym przedsięwzięciu skorzysta także Port Gdynia.

Wzrośnie potencjał Portu Gdańskiego dzięki modernizacji torów

Email Drukuj

Nowy most kolejowy nad Martwą Wisłą Fot. PKP PLK

Sprawniejszy przewóz towarów, większe bezpieczeństwo i przepustowości linii – PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na projekt modernizacji dojazdu do Portu Gdańsk. Kontrakt o wartości 9 mln zł jest pierwszym krokiem do inwestycji wartej 600 mln zł. Realizację zarządca infrastruktury planuje rozpocząć w 2019 roku.

Gdańsk. Tunel pod Martwą Wisłą otrzymał imię abp. Gocłowskiego

Email Drukuj

Tunel pod Martwą Wisłą (Fot.: Gdańskie Inwestycje Komunalne)Otwarty w kwietniu tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku otrzymał imię zmarłego w maju b. metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Gocłowskiego – zdecydowali w czwartek gdańscy radni. Tunel jest częścią Trasy Słowackiego, która łączy gdański port lotniczy z portem morskim.

Brak pieniędzy blokuje dojazd do portu w Gdyni

Email Drukuj

Port Gdynia (Fot.: Marcin Rakowski)

Opracowane zostały trzy koncepcje budowy Drogi Czerwonej, która docelowo ma łączyć gdyński port z Obwodnicą Trójmiejską. Cała inwestycja jest jednak jeszcze daleko od realizacji. Powodem jest brak funduszy. - Na jej realizację potrzebna jest kwota między 1 a 1,5 mld zł. Miasto nie jest w stanie wyłożyć takich pieniędzy - mówi w rozmowie z portalem "RynekInfrastruktury.pl" Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.

PKP PLK: Poprawa dostępu do portów morskich

Email Drukuj

Miliardy złotych na poprawę kolejowych tras towarowych

Poprawa dostępu kolejowego do portów morskich, polepszenie warunków dla przewozu towarów na Górnym Śląsku, zmodernizowane trasy. PLK w nowej perspektywie poprawia warunki dla przewoźników towarowych. Nowe inwestycje pozwolą na podniesienie prędkości i przepustowości na szlakach oraz umożliwią rozwój transportu towarów.

Darłowo z lepszym dojazdem do portu

Email Drukuj

Darłowo z lepszym dojazdem do portu (Fot.: Skanska)

Ponad 3 km nowych dróg, ścieżki pieszo-rowerowe, nowe ronda, oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa odwadniająca jezdnię - po ponad 22 miesiącach prac budowalnych Skanska zakończyła w Darłowie już ostatni, trzeci etap prac. Celem inwestycji była poprawa dostępności do portu morskiego od strony lądu.

Wspólne oświadczenie ministerstw ds. transportu zaangażowanych w powstanie Kolejowego Korytarza Towarowego Bałtyk-Adriatyk

Email Drukuj

Od 10 listopada 2015 r. Kolejowy Korytarz Towarowy Bałtyk-Adriatyk (RFC5) łączy centra przemysłowe Europy Środkowej z głównymi europejskimi portami Bałtyku i Adriatyku.

Stocznia płaci za przeprawę, mimo że obok stoi most

Email Drukuj

Most Brdowski

Nadal pracownicy Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia korzystają z przeprawy promowej, aby dostać się do swojego zakładu pracy, mimo iż obok stoi nowy Most Brdowski. Taki stan trwa od sierpnia.

Nadal nie wiadomo czy rząd dopłaci do budowy tunelu

Email Drukuj

Nadal nie wiadomo czy rząd dopłaci do budowy tunelu

Wymijająca odpowiedź wiceministra na pytania o tunel w Świnoujściu. Nadal nie wiadomo, czy rząd dołoży do tej inwestycji. Sekretarz stanu w resorcie infrastruktury Paweł Olszewski odpisał posłowi PO Arkadiuszowi Litwińskiemu, ale nie złożył żadnej deklaracji. Wymienił jedynie potencjalne źródła finansowania z Unii Europejskiej i poinformował, że ewentualne wsparcie z budżetu państwa jest "przedmiotem analiz".

Symboliczne otwarcie Mostu Brdowskiego

Email Drukuj

Symboliczne otwarcie Mostu Brdowskiego (Fot.: Mars Most Brdowski)

W poniedziałek, 28 września podczas oficjalnej uroczystości z udziałem Marszałka Województwa oraz przedstawicieli samorządu lokalnego podsumowano inwestycję budowy mostu Brdowskiego, zrealizowaną przez spółkę celową Mars Most Brdowski. Dzięki inwestycji o wartości ponad 35 milionów złotych wyspa Gryfia została połączona z lądową częścią Szczecina.

Strona 1 z 35PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook