Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Technika • Operacje
Dołącz do nas

Technika • Operacje

Wyposażenie portów ● Urządzenia przeładunkowe ● Eksploatacja portów i terminali

Informacja o planowanym zamknięciu śluzy w Przegalinie

Email Drukuj

Fot.: RZGW w Gdańsku

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w związku z realizacją Projektu pn. "Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław - Etap II”, w tym planowaną przebudową i remontem urządzeń hydrotechnicznych węzła wodnego w Przegalinie, w okresie od 15 maja do 30 listopada 2017 r., śluza będzie nieczynna. 

Gdańsk: Jest przetarg na nadzór modernizacji toru wodnego

Email Drukuj

Fot.: Przedsiębiorstwo Przeładunkowo-Składowe Port Północny Sp. z o.o.

Urząd Morski w Gdyni ogłosił postępowanie na nadzór robót budowlanych nad inwestycją modernizacji toru wodnego do Portu Północnego w Gdańsku. Termin składania ofert upływa 16 lutego 2017 roku.

Pierwsze bunkrowanie promu Megastar

Email Drukuj

Megastar (Fot.: Tallink)

Za nami kolejne ważne wydarzenie w historii nowoczesnego promu Megastar. W ubiegłym tygodniu w Pori odbyło się pierwsze bunkrowanie jednostki. Pierwszy rejs tego statku odbędzie się jeszcze w tym miesiącu.

Gdyńskie suwnice popłyną do USA

Email Drukuj

Fot.: T. Urbaniak / Port Gdynia

Już za dwa dni, trzynaście potężnych wozów kontenerowych zostanie załadowanych na statek holenderskiej bandery - Saimaagracht. Portem docelowym jest Newark w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Nowy projekt Energomontażu-Północ Gdynia

Email Drukuj

Nowy projekt Energomontażu-Północ Gdynia (Fot.: EPG)

W Gdyni powstaje konstrukcja do cumowania statków podczas dostawy ropy ze złoża dla norweskiego centrum cumowniczo-wydobywczego.

HTPCS Sp. z o. o. realizuje Techniczne Studium Wykonalności polskiego Port Community System

Email Drukuj

Realizując Politykę Morską RP spółka HTPCS Sp. z o. o. tworzy polski Port Community System. 

Ulicami Gdyni transportowano dźwig

Email Drukuj

Fot.: Portowy Zakład Techniczny

W sobotę w nocy ulicą Kontenerową do BCT w Gdyni transportowano dźwig. Nie byłoby w tym nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż miał on niemal 40 m długości i 8 m szerokości, i aby jego transport odbywał się bezpiecznie, wstrzymano ruch uliczny.

Zanim pogłębią tor, dokładnie sprawdzą dno

Email Drukuj

Urząd Morski w Szczecinie obawia się, że niebezpiecznych znalezisk może być sporo.

Załadunek torpedy ćwiczebnej na okręt podwodny ORP Sęp

Email Drukuj

Załadunek torpedy na ORP Sęp (Fot.: M. Kluczyński)

Dzisiaj, we wtorek 20 września, w Porcie Wojennym, odbył się załadunek torpedy ćwiczebnej na okręt podwodny ORP Sęp. Uczestniczyli w nim marynarze z okrętu, a także żołnierze z KPW Gdynia, Składu Gdynia 1. RBLog, strażacy oraz ratownicy medyczni.

Lokomotywa manewrowa z napędem hybrydowym trafiła do niemieckiego portu

Email Drukuj

Lokomotywa Prima H3 (Fot.: HHLA / René Kowollik)

Metrans, spółka zależna niemieckiego operatora terminalu Hamburger Hafen und Logistik (HHLA), reaguje na wzrost ruchu w największym w Europie porcie kolejowym i po raz pierwszy na świecie do codziennych zadań wprowadza hybrydowe lokomotywy manewrowe.

Strona 1 z 7PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook