Błąd

  Spedycja i transport

  Spedycja ● Agencje celne ● Transport drogowy, kolejowy i lotniczy

  Wyniki przewozowe Grupy PKP CARGO w lutym 2017 roku - dane GUS

  Email Drukuj

  Fot.: PKP Cargo

  Grupa PKP CARGO w lutym 2017 roku uzyskała 52,61 proc. udziału w rynku pod względem pracy przewozowej i 44,63 proc. pod względem masy towarowej - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W tym samym okresie Grupa przewiozła o 4,7 proc. więcej ładunków i wykonała pracę przewozową o 1,4 proc. większą niż w lutym 2016 roku.

  Grupa ORLEN modernizuje aktywa kolejowe

  Email Drukuj

  Lokomotywy elektryczne grupy Orlen KolTrans (Fot.: Orlen KolTrans)

  ORLEN KolTrans i Euronaft Trzebinia, zarządzające głównymi aktywami kolejowymi Grupy ORLEN, rozpoczęły realizację programu inwestycyjnego, którego celem jest, poza poprawą bezpieczeństwa i warunków pracy, znaczące zwiększenie dostępności technicznej i efektywności posiadanego taboru lokomotyw. Program podzielony jest na etapy i dotyczy zarówno floty lokomotyw bocznicowych jak i przewozowych obu spółek. Obejmuje zarówno modernizacje jak i zakup nowego taboru. Łącznie do 2020 r wydatki inwestycyjne w ramach tych zadań sięgnąć mogą 300 mln zł.

  Zobacz film z realizacji robót przy budowie mostu nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie

  Email Drukuj

  Budowa mostu zwodzonego przez Martwą Wisłę w Gdańsku Sobieszewie (Fot.: DRMG)

  Trwają prace związane z budową mostu na Wyspę Sobieszewską. Aktualnie wykonywane są prace palowe, pogrążania rur osłonowych pali na podporach. Równolegle wykonywane są ścianki szczelne po stronie Wiślinki do istniejącego mostu pontonowego.

  OT Logistics SA kończy negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie przejęcia udziałów w Luka Bar i AD Montecargo

  Email Drukuj

  OT Logistics

  Spółka OT Logistics SA zakończyła negocjacje ze Skarbem Państwa w Czarnogórze w sprawie nabycia udziałów w spółce AD Montecargo (przewoźnik kolejowy) i Luka Bar AD BAR (operator portu morskiego). Zakończenie negocjacji otwiera drogę do formalnej akceptacji umowy przez odpowiednie instytucje Czarnogóry, w tym parlament.

  Grupa Kapitałowa OT Logistics: 712,1 mln zł przychodów i 10,0 mln zł zysku netto w 2016 r.

  Email Drukuj

  OT Logistics

  Grupa Kapitałowa OT Logistics, największy operator portowy w Polsce i lider w obszarze żeglugi śródlądowej w Europie Środkowo-Wschodniej, publikuje wyniki za 2016 r. Grupa wypracowała 712,1 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 10 mln zł.

  Robert Karelus o budowie tunelu: Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu

  Email Drukuj

  Planowany przebieg trasy tunelu w Świnoujściu

  Decyzję o przyznaniu środków unijnych na tunel zatwierdzili również minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki. Umowa o przekazaniu środków zostanie podpisana na koniec marca.

  Wynik netto PKP Cargo w IV kw. 2016 to 66,5 mln; analitycy spodziewali się straty

  Email Drukuj

  Fot.: PKP Cargo

  Zysk netto PKP Cargo w czwartym kwartale 2016 r. wyniósł 66,5 mln zł - poinformowała spółka w piątkowym raporcie. Konsensus ankietowanych przez PAP Biznes analityków zakładał tymczasem, że spółka zanotuje w tym okresie stratę netto na poziomie 0,5 mln zł.

  Coraz bliżej budowy S7 koło Skarżyska-Kamiennej

  Email Drukuj

  Wiceminister Jerzy Szmit podczas ogłoszenia II etap przetargu na realizację S7 na odcinku granica województwa mazowieckiego - Skarżysko-Kamienna (Fot.: MIB)

  13 marca 2017 r. w Kielcach wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit wziął udział w konferencji, podczas której ogłoszono II etap przetargu na realizację drogi ekspresowej S7 na odcinku granica województwa mazowieckiego - Skarżysko-Kamienna.

  Via Baltica: 5 konsorcjów i firm chce budować drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna

  Email Drukuj

  Fot.: Łukasz Jóźwiak / GDDKiA

  Pięć konsorcjów i firm chce budować tzw. drugą nitkę obwodnicy Szczuczyna na trasie S61 Via Baltica. Firmy zaproponowały ceny od 75 mln zł do ponad 99,5 mln zł. W poniedziałek otwarto oferty przetargowe - podała GDDKiA.

  PEKAES - dalszy rozwój transportu na Jedwabnym Szlaku

  Email Drukuj

  Terminal SPEDCONT w Łodzi (Fot.: mat. pras.)

  PEKAES, czołowy operator logistyczny, intensywnie rozwija współpracę w zakresie drobnicy na trasie Chiny-Europa-Chiny. Jeszcze 3 lata temu terminal SPEDCONT w Łodzi, spółki należącej do Grupy PEKAES, obsługiwał jeden taki transport kolejowy tygodniowo. Dziś pociągi do i z chińskiego Chengdu wyjeżdżają codziennie i wszystko wskazuje na to, że ich liczba będzie rosła.

  Strona 1 z 29  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook