Błąd

  Spedycja i transport

  Spedycja ● Agencje celne ● Transport drogowy, kolejowy i lotniczy

  Europosłowie chcą większej integracji różnych gałęzi transportu

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  PE przegłosował w czwartek rezolucję wzywającą Komisję do ambitniejszych działań w sektorze logistyki w UE i na rzecz wzmocnienia tzw. transportu multimodalnego, czyli łączącego różne środki transportu, w obszarze Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T).

  CTL Logistics kupuje 750 wagonów

  Email Drukuj

  Jarek, Król, prezes zarządu CTL Logistics (Fot.: mat. pas.)

  Grupa CTL Logistics kupuje 750 wagonów serii Eaos. - To pierwszy etap realizacji nowej strategii inwestycyjnej naszej firmy. Kolejnym będzie zakup nowych lokomotyw elektrycznych i specjalistycznych wagonów - zapowiada Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics.

  DSV umacnia swoją pozycję w Afryce

  Email Drukuj

  Fot.: mat. pras.

  Dziewięć nowych krajów dołączyło w zeszłym roku do Grupy DSV w efekcie przejęcia przez operatora UTi Worldwide. Oddział we wschodnioafrykańskim Malawi, który funkcjonuje już od 26 lat, jest najnowszym członkiem rodziny DSV.

  Most na Wyspę Sobieszewską. Po weekendzie ruszają prace budowlane

  Email Drukuj

  Wizualizacja mostu w Gdańsku Sobieszewie

  Jak informuje portal Trójmiasto.pl, w najbliższy poniedziałek, już na dobre, mają ruszyć prace związane z budową mostu na Wyspę Sobieszewską.

  Elektryfikacja kolei na Kaszuby i dwa tory z Trójmiasta do Kościerzyny

  Email Drukuj

  Fot.: PKP PLKA SA

  PKP Polskie Linie Kolejowe SA przygotują dokumentację na projekt wart 1,6 mld zł, którego efektem będzie krótsza podróż pomiędzy Kaszubami a Trójmiastem. Poprawi się komfort komunikacji kolejowej w regionie i usprawni transport towarowy.

  Radio Szczecin: Most Cłowy zdemontowany

  Email Drukuj

  Most Cłowy (Fot.: Wikipedia)

  Jak informuje Radio Szczecin, zakończył się najważniejszy etap rozbiórki Mostu Cłowego w Szczecinie.

  PEKAES z nowym połączeniem w Niemczech

  Email Drukuj

  Marek Tkaczyk, dyrektor Drobnicy Międzynarodowej PEKAES (Fot.: mat. pras.)

  PEKAES, czołowy operator logistyczny, uruchomił kolejne codzienne połączenie z i do Niemiec. Klienci PEKAES mają teraz do dyspozycji trzy stałe, codzienne linie obsługujące przewozy pomiędzy Polską a Niemcami. Dostawy transportów drobnicowych na tej trasie są realizowane przez spółkę w ciągu 48 godzin.

  Likwidacja barier rynku transportowego UE priorytetem MIB

  Email Drukuj

  Ministrer A. Adamczyk i wiceminister J. Skrzydło podczas spotkania z ministrem transportu Chorwacji (Fot.: MIB)

  W poniedziałek, 9 stycznia 2017 r. minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk spotkał się z ministrem transportu, infrastruktury oraz spraw morskich Republiki Chorwackiej Olegiem Butkovićiem. Ministrowi Adamczykowi towarzyszyła wiceminister Justyna Skrzydło.

  Świnoujście dostało pieniądze z UE na tunel łączący wyspy Uznam i Wolin

  Email Drukuj

  Planowany przebieg trasy tunelu w Świnoujściu

  Świnoujście otrzymało dofinansowanie unijne w wysokości 775,6 mln zł na budowę tunelu łączącego wyspy Uznam i Wolin. To 85 proc. wartości całej inwestycji, pozostałe 15 proc. miasto będzie musiało pokryć z własnego budżetu.

  Najszerszy ponadgabaryt przewieziony oficjalnie drogą

  Email Drukuj

  Fot.: mat. pras.

  Dział ładunków ponadgabarytowych Scandinavian Express udowodnił, że przetransportował ładunek o szerokości 10,38 m. To najszerszy ładunek, jaki kiedykolwiek był oficjalnie transportowany drogami w Polsce.

  Strona 1 z 24  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook