Błąd

  Spedycja i transport

  Spedycja ● Agencje celne ● Transport drogowy, kolejowy i lotniczy

  Inwestycje na kolei - dla większego komfortu podróży

  Email Drukuj

  Fot.: PKP PLK

  Znacząca poprawa ruchu kolejowego w aglomeracjach, podniesienie standardu podróży na trasach regionalnych oraz polepszenie warunków dla przewozu towarów - to cele PKP PLK nie tylko na 2017 r. Nowe inwestycje pozwolą na lepsze podróże i transport towarów - zwiększą prędkości i przepustowość ważnych szlaków kolejowych.

  Wyniki przewozowe Grupy PKP CARGO w styczniu 2017 roku - dane GUS

  Email Drukuj

  Fot.: PKP Cargo

  Grupa PKP CARGO w styczniu 2017 roku uzyskała 53,64 proc. udziału w rynku pod względem pracy przewozowej i 45,07 proc. pod względem masy towarowej - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. W tym samym okresie Grupa przewiozła o 7,8 proc. więcej ładunków i wykonała pracę przewozową o 11,3 proc. większą niż w styczniu 2016 roku.

  STH Cargo zmienia nazwę na Go Logis

  Email Drukuj

  Fot.: Go Logis

  STH Cargo, polska firma spedycyjna o zasięgu międzynarodowym zmieniła nazwę na Go Logis. Jednocześnie rozpoczęła wdrażanie nowej strategii rozwoju, ukierunkowanej na rozszerzenie zakresu usług logistycznych i znaczące wzmocnienie pozycji na polskim i międzynarodowym rynku spedycyjno - transportowym.

  Rekordowy rok Grupy DSV

  Email Drukuj

  Fot.: Grupa DSV

  Grupa DSV opublikowała wyniki finansowe za 2016 r. Przejęcie UTi Worldwide w połączeniu ze wzrostem organicznym pozwoliło DSV odnotować wzrost obrotów o jedną trzecią i zamknąć rok 2016 z 3,4 mld DKK zysku operacyjnego.

  Pierwsze elementy kładki na Ołowiankę dotarły do Gdańska

  Email Drukuj

  Zdjęcia z fabryki w Zawierciu - wytwarzanie konstrukcji stalowej kładki (Fot.: DRMG)

  Z fabryki w Zawierciu wyruszył wczoraj pierwszy transport dwóch, dwudziestometrowych i ważących po ok. 10 ton każdy, elementów kładki na Ołowiankę. Jak informuje portal Gdańsk.pl, dzisiaj, około godz. 4 w nocy dotarł do Gdańska.

  PKP LHS i PKP CARGO zacieśniają współpracę na Nowym Jedwabnym Szlaku

  Email Drukuj

  Fot.: PKP Cargo

  Wspólny międzynarodowy list przewozowy oraz zwiększenie przeładunków w Euroterminalu w Sławkowie to główne cele PKP LHS i PKP CARGO, które pozwolą lepiej wykorzystać potencjał Nowego Jedwabnego Szlaku. Przedstawiciele spółek pozytywnie ocenili dotychczasową współpracę oraz podjęli działania, które pozwolą zwiększyć obopólne korzyści.

  Budowa kładki na Ołowiankę. Kiedy przyjadą do Gdańska elementy przęsła zwodzonego?

  Email Drukuj

  Budowa zwodzonej kładki przez Motławę

  Na placu budowy nowego gdańskiego mostu praca wre. W budynku sterowni trwają właśnie prace związane z wykonaniem ścian i stropów pomieszczeń. W tym samym czasie, przy drugim brzegu Motławy, powstaje konstrukcja żelbetowa przęsła stałego, czyli stała część kładki.

  PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

  Email Drukuj

  Fot.: PEKAES SA

  PEKAES, czołowy operator logistyczny, wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to kolejny kraj w Europie, z którym PEKAES wzmocnił swoją sieć połączeń.

  PB: Rail Baltica pod lupą PKN Orlen

  Email Drukuj

  Ilustr.: Wikipedia

  Budowa trasy kolejowej Rail Baltica może pokrzyżować plany należącej do polskiego koncernu firmy Orlen Lietuva - pisze Puls Biznesu.

  Most na Wyspę Sobieszewską. Na jakim etapie jest realizacja budowy?

  Email Drukuj

  Fot.: DRMG

  Ruszyły prace związane z budową mostu na Wyspę Sobieszewską. Pod koniec stycznia, od strony Gminy Pruszcz Gdański, wykonawca robót most zwodzonego na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku przystąpił do wykonywania ścianki szczelnej. 

  Strona 1 z 27  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook