Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Przemysł przyportowy
Dołącz do nas

Przemysł przyportowy

Zakłady produkcyjne i energetyczne w portach

Vistal zbuduje chwytakowe suwnice STS dla terminalu rudowego w Afryce

Email Drukuj

Chwytakowe suwnice do rozładunku statków dostarczone w przeszłości dla innego portu przez kontrahenta Vistalu

Grupa Vistal, polski, prywatny producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych, pozyskała kolejny kontrakt, w segmencie marine & offshore, tym razem - na wykonanie i montaż dwóch chwytakowych rozładunkowych dźwigów portowych (typu grab unloader). 

Załadunek elementów suwnic dla portowego terminalu kontenerowego w Kanadzie

Email Drukuj

Ciężarowiec konwencjonalny Regine z elementami suwnic dla Kanady

We wtorek, 14 czerwca, z Gdyni wypłynął ciężarowiec konwencjonalny Regine z floty niemieckiego operatora SAL Heavy Lift (od 2011 r. należącego do japońskiego "K" Line) z dużymi, ciężkimi, jak i drobnymi elementami suwnic dla portowego terminalu kontenerowego w Vancouver, w Kanadzie. Powinny one dotrzeć do celu za kilka dni. Dzisiaj Regine z ładunkiem z Gdyni przechodzi przez Kanał Panamski lub oczekuje na wejście do niego.

Nowa chłodnia w Porcie Gdańsk

Email Drukuj

Najnowszy obiekt magazynowy w Porcie Gdańsk, tj. chłodnia spółki PAGO (Fot.: Port Gdańsk)

Zaledwie kilka dni temu, 15 stycznia 2016 roku najnowszy obiekt magazynowy w Porcie Gdańsk, tj. chłodnia spółki PAGO, uzyskała pozwolenie na użytkowanie.

Rozwiązania dla przemysłu ciężkiego – wszechstronne przekładnie przemysłowe o dużej mocy

Email Drukuj

 

W dobie wszechobecnej mechanizacji przemysłu oraz specjalizacji rozwiązań technicznych wymagania rynku ciągle rosną. Priorytetem stała się nieprzerwana i wydajna praca systemów napędowych oraz zapewnienie ich niezawodności w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach pracy.

Bogata oferta przekładni przemysłowych SEW-Eurodrive dostosowana jest do nowoczesnych aplikacji przemysłowych i zbudowana została w oparciu o wieloletnie doświadczenia.

Most z gdyńskiego Vistalu zaprojektowany przez Polaka dotarł do Kopenhagi

Email Drukuj

Zestaw holowniczy z mostem z Vistalu - wyjście z portu Gdynia

W piątek, 31 lipca odbył się załadunek sekcji kładki pieszo-rowerowej dla Kopenhagi z nabrzeża Indyjskiego w gdyńskim porcie na barko-ponton. Następnego dnia, około południa, zestaw holowniczy wyruszył do Kopenhagi, gdzie dotarł w poniedziałek, 3 sierpnia późnym wieczorem. Zasadnicze, ruchome, stalowe części kładki, dostarczonej w dwóch sekcjach o łącznej masie ok. 450 ton oraz długości 53 metrów i szerokości 7,8 metrów - każda, zbudowane zostały przez gdyński Vistal.

Wielka fabryka w Skolwinie rozpoczęła produkcję

Email Drukuj

W czwartek, na szczecińskim Skolwinie, produkcję rozpoczęła największa na Pomorzu Zachodnim fabryka konstrukcji stalowych o powierzchni 12 tys. m2. Należy ona do belgijskiej firmy Teleyard. 

Nowy elewator zbożowy powstaje w Stepnicy

Email Drukuj

Port przeładunkowy w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim (Fot. Paweł Palica)

Elewatora zbożowego, który ma znacznie zwiększyć ruch handlowy, doczeka się port przeładunkowy w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim.

Bardzo ciężki ładunek w Porcie Gdynia

Email Drukuj

Reaktor chemiczny już na nab. Polskim w trakcie przygotowań do zestawienia z platform wielokołowych

W niedzielę, 23 listopada rano, na terenie Portu Gdynia miało miejsce niecodzienne wydarzenie - transport NAO-Reaktora o długości prawie 45 metrów, średnicy 4,5 metra i wadze niemal 540 ton.

Bilfinger Crist Offshore kładzie fundamenty

Email Drukuj

Rozpoczęcie budowy fabryki fundamentów dla morskich siłowni wiatrowychSpółka Bilfinger Crist Offshore rozpoczęła w Szczecinie budowę fabryki fundamentów dla morskich siłowni wiatrowych. Zakład ma ruszyć za dwa lata i produkować rocznie ok. 50 fundamentów rocznie.

Afera Port Service. Wyniki kontroli WIOŚ: spalarnia nie zatruwa powietrza

Email Drukuj

W spalarni Port Service'u zmienić ma się cały proces utylizacji szkodliwych odpadów. Już dziś na terenie zakładu uruchomiono chłodnię, która pozwala bezpiecznie przechowywać niektóre ich rodzaje. Co jeszcze stwierdziła kontrola Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Środowiska?

Strona 1 z 4PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook