Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Przemysł przyportowy
Dołącz do nas

Przemysł przyportowy

Zakłady produkcyjne i energetyczne w portach

Spółka Muehlhan zmienia swoją gdańską siedzibę

Email Drukuj

KOGA (Fot.: Dariusz Kula)

Muehlhan lider na światowym rynku morskim w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych zmienia swoją gdańską siedzibę.

Vistal zbuduje chwytakowe suwnice STS dla terminalu rudowego w Afryce

Email Drukuj

Chwytakowe suwnice do rozładunku statków dostarczone w przeszłości dla innego portu przez kontrahenta Vistalu

Grupa Vistal, polski, prywatny producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych, pozyskała kolejny kontrakt, w segmencie marine & offshore, tym razem - na wykonanie i montaż dwóch chwytakowych rozładunkowych dźwigów portowych (typu grab unloader). 

Załadunek elementów suwnic dla portowego terminalu kontenerowego w Kanadzie

Email Drukuj

Ciężarowiec konwencjonalny Regine z elementami suwnic dla Kanady

We wtorek, 14 czerwca, z Gdyni wypłynął ciężarowiec konwencjonalny Regine z floty niemieckiego operatora SAL Heavy Lift (od 2011 r. należącego do japońskiego "K" Line) z dużymi, ciężkimi, jak i drobnymi elementami suwnic dla portowego terminalu kontenerowego w Vancouver, w Kanadzie. Powinny one dotrzeć do celu za kilka dni. Dzisiaj Regine z ładunkiem z Gdyni przechodzi przez Kanał Panamski lub oczekuje na wejście do niego.

Nowa chłodnia w Porcie Gdańsk

Email Drukuj

Najnowszy obiekt magazynowy w Porcie Gdańsk, tj. chłodnia spółki PAGO (Fot.: Port Gdańsk)

Zaledwie kilka dni temu, 15 stycznia 2016 roku najnowszy obiekt magazynowy w Porcie Gdańsk, tj. chłodnia spółki PAGO, uzyskała pozwolenie na użytkowanie.

Rozwiązania dla przemysłu ciężkiego – wszechstronne przekładnie przemysłowe o dużej mocy

Email Drukuj

 

W dobie wszechobecnej mechanizacji przemysłu oraz specjalizacji rozwiązań technicznych wymagania rynku ciągle rosną. Priorytetem stała się nieprzerwana i wydajna praca systemów napędowych oraz zapewnienie ich niezawodności w każdych, nawet najbardziej wymagających warunkach pracy.

Bogata oferta przekładni przemysłowych SEW-Eurodrive dostosowana jest do nowoczesnych aplikacji przemysłowych i zbudowana została w oparciu o wieloletnie doświadczenia.

Most z gdyńskiego Vistalu zaprojektowany przez Polaka dotarł do Kopenhagi

Email Drukuj

Zestaw holowniczy z mostem z Vistalu - wyjście z portu Gdynia

W piątek, 31 lipca odbył się załadunek sekcji kładki pieszo-rowerowej dla Kopenhagi z nabrzeża Indyjskiego w gdyńskim porcie na barko-ponton. Następnego dnia, około południa, zestaw holowniczy wyruszył do Kopenhagi, gdzie dotarł w poniedziałek, 3 sierpnia późnym wieczorem. Zasadnicze, ruchome, stalowe części kładki, dostarczonej w dwóch sekcjach o łącznej masie ok. 450 ton oraz długości 53 metrów i szerokości 7,8 metrów - każda, zbudowane zostały przez gdyński Vistal.

Wielka fabryka w Skolwinie rozpoczęła produkcję

Email Drukuj

W czwartek, na szczecińskim Skolwinie, produkcję rozpoczęła największa na Pomorzu Zachodnim fabryka konstrukcji stalowych o powierzchni 12 tys. m2. Należy ona do belgijskiej firmy Teleyard. 

Nowy elewator zbożowy powstaje w Stepnicy

Email Drukuj

Port przeładunkowy w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim (Fot. Paweł Palica)

Elewatora zbożowego, który ma znacznie zwiększyć ruch handlowy, doczeka się port przeładunkowy w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim.

Bardzo ciężki ładunek w Porcie Gdynia

Email Drukuj

Reaktor chemiczny już na nab. Polskim w trakcie przygotowań do zestawienia z platform wielokołowych

W niedzielę, 23 listopada rano, na terenie Portu Gdynia miało miejsce niecodzienne wydarzenie - transport NAO-Reaktora o długości prawie 45 metrów, średnicy 4,5 metra i wadze niemal 540 ton.

Bilfinger Crist Offshore kładzie fundamenty

Email Drukuj

Rozpoczęcie budowy fabryki fundamentów dla morskich siłowni wiatrowychSpółka Bilfinger Crist Offshore rozpoczęła w Szczecinie budowę fabryki fundamentów dla morskich siłowni wiatrowych. Zakład ma ruszyć za dwa lata i produkować rocznie ok. 50 fundamentów rocznie.

Strona 1 z 4PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook