Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Porty i terminale w świecie Port w Murmańsku notuje rekordowe wzrosty
Dołącz do nas

Port w Murmańsku notuje rekordowe wzrosty

Email Drukuj

Administracja portu w Murmańsku podała do wiadomości publicznej wyniki swojej działalności za rok 2012. Port przeładował w sumie 15,69 milionów ton ładunków. Jest to rekordowa wielkość.

Taka liczba jest 8,6 procentowym wzrostem w porównaniu do roku poprzedniego.

Port w Murmańsku jest czwartym co do wielkości portem w Rosji oraz największym w kole podbiegunowym. W północno-zachodniej części kraju tylko port w Petersburgu jest większy.

W 2012 roku przeładowano w porcie 11,63 milionów ton węgla, co jest wzrostem o 863 tys. ton. Władze portu podają, że właściwie całość ładunków przeładowanych w porcie była eksportowana.

Port mimo położenia nie zamarza przez cały rok. W 2012 roku obsłużył dokładnie 223157 wagonów kolejowych i 511 statków transportowych.

Źródło:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook