Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Porty i terminale w świecie
Dołącz do nas

Porty i terminale w świecie

Porty i terminale poza Bałtykiem ● Przeładunki, statystyki ● Połączenia żeglugowe ● Inwestycje, etc.

Innowacyjny system zautomatyzowanego cumowania w porcie w Helsinkach

Email Drukuj

Cavotec - MoorMaster (Fot.: Port of Helsinki)

27 lutego w Helsinkach udostępniony został nowy terminal. Wśród nowości, które się tam pojawiły, znajduje się system umożliwiający automatyczne cumowanie jednostki.

W poniedziałek Tallink zamelduje się w Helsinkach przy nowym terminalu

Email Drukuj

Megastar (Fot.: Tallink/Jussi Ovaskainen)

Już w najbliższy poniedziałek w Helsinkach zostanie uruchomiony nowy terminal. Oznacza to, że w rozkładzie rejsów Tallink pojawią się pewne zmiany.

Tor wodny Łaby zostanie zmodernizowany dla potrzeb portu w Hamburgu

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

- Federalny Sąd Administracyjny w Lipsku swoją dzisiejszą decyzją wyraźnie podkreślił konieczność korekty kanału nawigacyjnego - mówi Jens Meier CEO Hamburg Port Authority komentując orzeczenie Federalnego Sądu Administracyjnego w sprawie pogłębienia toru wodnego dolnej i zewnętrznej Łaby.

Rekordowe wyniki portów

Email Drukuj

Port w Ystad (Fot.: Wikipedia)

W ubiegłym roku nie tylko wielu armatorów osiągnęło rekordowe wyniki przewozów. Doskonałe rezultaty siłą rzeczy odnotowywały również porty. Świetnie wypadły m.in. porty w Ystad i Kilonii.

Rekordowy rok dla portu w Helsinkach

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Władze portu w Helsinkach opublikowały dane dotyczące liczby pasażerów oraz wielkości przeładunku w 2016 r. Pod obydwoma względami udało się osiągnąć zadowalające wzrosty.

Litewski gazoport: onad 200-procentowy wzrost dostaw

Email Drukuj

Pływający terminal regazyfikacyjny FSRU Independence (Fot.: Wikipedia)

Chociaż przez Kłajpedę na Litwę dociera coraz więcej LNG, maleją przychody z użytkowania tamtejszego gazoportu. Mimo to Wilno chce płacić za bezpieczeństwo, jakie daje obiekt.

Litewski gazoport zarabia coraz mniej. Gazprom kusi

Email Drukuj

Höegh FSRU

Klaipedos Nafta, operator litewskiego gazoportu, czyli obiektu do magazynowania i regazyfikacji gazu skroplonego, który stacjonuje w Kłajpedzie, notuje straty na obiekcie.

Francja uruchamia supergazoport

Email Drukuj

Dunkerque LNG (Fot.: EDF)

Na początku 2017 roku Francuzi uruchamiają czwarty terminal LNG, tym razem w Dunkierce. Obiekt będzie mógł zabezpieczyć dostawy gazu we Francji i w Belgii w 20 proc. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie.

Litwa uruchomiła pierwszy reeksport LNG

Email Drukuj

Coral Energy (Fot.: Anthony Veder)

Pierwszy ładunek LNG wypłynął z litewskiej Kłajpedy do szwedzkiego portu Lysekil, gdzie znajduje się terminal firmy Skangass.

Dubaj: Plany budowy wielkiej przystani i latarni morskiej

Email Drukuj

Dubajska wieża Burdż Chalifa (Fot.: Pixabay)

Władca Dubaju szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum poinformował w poniedziałek o kolejnych wielkich inwestycjach w tym emiracie, w którym znajduje się najwyższy budynek na świecie - wybudowana zostanie nowa przystań z 1400 stanowiskami i wielka latarnia morska.

Strona 1 z 49PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook