Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Porty i terminale w świecie
Dołącz do nas

Porty i terminale w świecie

Porty i terminale poza Bałtykiem ● Przeładunki, statystyki ● Połączenia żeglugowe ● Inwestycje, etc.

Rekordowy rok dla portu w Helsinkach

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Władze portu w Helsinkach opublikowały dane dotyczące liczby pasażerów oraz wielkości przeładunku w 2016 r. Pod obydwoma względami udało się osiągnąć zadowalające wzrosty.

Litewski gazoport: onad 200-procentowy wzrost dostaw

Email Drukuj

Pływający terminal regazyfikacyjny FSRU Independence (Fot.: Wikipedia)

Chociaż przez Kłajpedę na Litwę dociera coraz więcej LNG, maleją przychody z użytkowania tamtejszego gazoportu. Mimo to Wilno chce płacić za bezpieczeństwo, jakie daje obiekt.

Litewski gazoport zarabia coraz mniej. Gazprom kusi

Email Drukuj

Höegh FSRU

Klaipedos Nafta, operator litewskiego gazoportu, czyli obiektu do magazynowania i regazyfikacji gazu skroplonego, który stacjonuje w Kłajpedzie, notuje straty na obiekcie.

Francja uruchamia supergazoport

Email Drukuj

Dunkerque LNG (Fot.: EDF)

Na początku 2017 roku Francuzi uruchamiają czwarty terminal LNG, tym razem w Dunkierce. Obiekt będzie mógł zabezpieczyć dostawy gazu we Francji i w Belgii w 20 proc. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie.

Litwa uruchomiła pierwszy reeksport LNG

Email Drukuj

Coral Energy (Fot.: Anthony Veder)

Pierwszy ładunek LNG wypłynął z litewskiej Kłajpedy do szwedzkiego portu Lysekil, gdzie znajduje się terminal firmy Skangass.

Dubaj: Plany budowy wielkiej przystani i latarni morskiej

Email Drukuj

Dubajska wieża Burdż Chalifa (Fot.: Pixabay)

Władca Dubaju szejk Muhammad ibn Raszid al-Maktum poinformował w poniedziałek o kolejnych wielkich inwestycjach w tym emiracie, w którym znajduje się najwyższy budynek na świecie - wybudowana zostanie nowa przystań z 1400 stanowiskami i wielka latarnia morska.

10-milionowy pasażer w porcie w Tallinie

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Rok 2016 z pewnością przejdzie do historii portu w Tallinie. W dniu 27 grudnia do estońskiego portu przybył 10 milionowy pasażer. 

Rekordowy rok portu w Antwerpii

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Z opublikowanego właśnie podsumowania 2016 roku w porcie w Antwerpii wynika, że mijający rok będzie rekordowy, jeśli chodzi o ilość przeładowanych kontenerów. 

Litwa chce kupić gazoport. Liczy na środki z Brukseli i sąsiadów

Email Drukuj

FSRU na Litwie (Fot.: Wikimedia Commons)

Rozmowy Litwy z Komisją Europejską o dofinansowaniu wykupu pływającego terminalu do regazyfikacji (FSRU - zwanego potocznie gazoportem - przyp. red.) będą zależały od Łotwy oraz Estonii - uważa nowy litewski minister energetyki Žygimantas Vaičiūnas. Według niego, jeżeli pozostałe państwa bałtyckie uznają FSRU w Kłajpedzie za regionalny terminal, to ułatwią w ten sposób pozyskanie środków na sfinansowanie wykupu.

Litewski gazoport uruchomi nową usługę

Email Drukuj

Coral Energy

Spółka Litgas zapełni pierwszy małoskalowy tankowiec LNG gazem z gazoportu w Kłajpedzie.

Strona 1 z 49PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook