Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Porty i terminale w Polsce
Dołącz do nas

Porty i terminale w Polsce

Polskie porty i terminale ● Przeładunki, statystyki ● Połączenia żeglugowe ● Inwestycje, etc.

Gaz-System: pierwszy w tym roku statek z LNG zawinął do gazoportu w Świnoujściu

Email Drukuj

Fot.: Polskie LNG

Pierwszy w tym roku metanowiec z ładunkiem gazu LNG dotarł do Terminalu LNG im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu - poinformował w poniedziałek operator gazociągów przesyłowych Gaz-System.

Ponad 37 mln ton ładunków w Porcie Gdańsk. Podsumowanie 2016 roku

Email Drukuj

Fot.: Kacper Kowalski / Port Gdańsk

Miniony rok już od dawna zapowiadany był jako wyjątkowy dla Portu Gdańsk zarówno pod kątem prognozowanych przeładunków, jak też zrealizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych, ale i awansu Gdańska w bałtyckim rankingu największych portów morskich.

Szwedzkie porty rezygnują z umów dla Nord Stream 2

Email Drukuj

Slite (Fot.: Wikimedia Commons)

Spółka Nord Stream 2 AG, odpowiedzialna za powstanie gazociągu o tej samej nazwie, nie rezygnuje ze współpracy ze szwedzkimi portami, chociaż rząd w Sztokholmie wyraził obawy wobec wpuszczenia Rosjan na szwedzkie wybrzeże. Porty Slite oraz Karlshamn, które pierwotnie miały stać się bazą logistyczną dla budowy odmówiły Rosjanom, jednak inne gminy w Szwecji chcą wykorzystać okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy dzięki współpracy z Gazpromem.

Przeładunki w zespole portów Szczecin-Świnoujście - podsumowanie 2016 roku

Email Drukuj

Fot.: ZMPSiŚ

Ponad 24 mln ton towarów obsłużył w 2016 r. zespół portów Szczecin-Świnoujście. Oznacza to wzrost o 4,1 proc. w porównaniu do 2015 r.

Przełomowy rok dla DCT Gdańsk

Email Drukuj

Statek klasy Triple-E obsługiwany przy nowym nabrzeżu T2 (Fot.: Piotr Szlawski)

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk zakończył 2016 rok z wynikiem operacyjnym na poziomie blisko 1,3 mln TEU (kontenerów 20-stopowych). Jest to rekordowy wynik w dotychczasowej historii terminalu oraz całej polskiej konteneryzacji. Już w październiku 2016 roku ilość przeładowanych kontenerów przekroczyła ogólny wynik roku poprzedniego (1,068 mln TEU).

W Szczecinie testowano nowy terminal

Email Drukuj

BBC Atlantic przy nab. Greckim w szczecińskim porcie (Fot.: ek / Port Szczecin-Świnoujście / facebook)

Na początku tygodnia do szczecińskiego portu zawinął BBC Atlantic. Statek przetransportował minerały z Turcji dla firmy ETI Products - poinformował serwis internetowy Kuriera Szczecińskiego - 24kurier.pl.

Radio Gdańsk: Czy wspólna strategia dla polskich portów to dobry krok rządu?

Email Drukuj

BCT Gdynia (Fot.: Wikipedia)

W środę, 11 stycznia, goście audycji Radia Gdańsk, prowadzonej przez Artura Kiełbasińskiego, rozmawiali m.in. na temat rządowych planów rozwoju polskich portów.

Rekordowy załadunek koksu popłynie do Indii

Email Drukuj

Fot.: Tadeusz Urbaniak / Port Gdynia

Największy w historii Portu Gdynia przeładunek koksu na eksport rozpocznie się w piątek,13 stycznia przy Nabrzeżu Szwedzkim. Prawie 70 tysięcy ton koksu zostanie załadowanych na statek Cielo D' Italia i przetransportowanych do Indii. Cumowanie statku spodziewane jest około godz. 11:00.

Wizyta Ambasadora Republiki Południowej Afryki w Porcie Gdynia

Email Drukuj

Fot.: H. Sagan / Port Gdynia

Zarząd ZMPG-a SA reprezentowany przez Adama Mellera - prezesa zarządu oraz Piotra Nowaka - wiceprezesa zarządu spotkał się w siedzibie spółki z przedstawicielami misji dyplomatycznej Republiki Południowej Afryki w Polsce: ambasadorem Simon’em Jabulani Ntombela oraz konsulem generalnym RPA Chris'em Botha.

Port Gdańsk odbudowuje swoją pozycję na mapie logistycznej branży motoryzacyjnej

Email Drukuj

Załadunek statku EMS Highway

W dniu 5 stycznia wraz z zawinięciem i pierwszym załadunkiem statku EMS Highway zainicjowany został nowy regularny serwis żeglugowy typu ro-ro na trasie Gdańsk-Tilbury, który odtąd raz w tygodniu zawijać będzie do Gdańska po samochody marki Hyundai. Serwis obsługiwany będzie przez statki japońskiej globalnej firmy żeglugowo-logistycznej Kawasaki Kisen Kaisha, znanej na rynku jako K-Line.

Strona 1 z 171PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook