Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Porty i terminale w Polsce
Dołącz do nas

Porty i terminale w Polsce

Polskie porty i terminale ● Przeładunki, statystyki ● Połączenia żeglugowe ● Inwestycje, etc.

Do terminalu trafiło już 2,5 mln metrów sześciennych LNG

Email Drukuj

Al Shamal w Terminalu LNG w Świnoujściu

W środę, 22 marca br. do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przypłynął kolejny statek ze skroplonym gazem ziemnym. W sumie do kraju - drogą morską - od pierwszej dostawy w grudniu 2015 roku trafiło już ponad 2,5 mln metrów sześciennych LNG.

Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy ws. budowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Email Drukuj

Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy ws. budowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Sejmowa komisja gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przyjęła w środę projekt ustawy ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m.

Nielegalne sieci w portowym kanale

Email Drukuj

Fot.: MOSG

Blisko ćwierć kilometra nieoznakowanych sieci wraz z rybami wydobyli 21 marca z kanału portowego w Świnoujściu funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, pełniący służbę patrolową na jednostce pływającej SG-214.

PGNiG odbierze kolejną dostawę LNG z Kataru

Email Drukuj

Terminal LNG w Świnoujściu (Fot.: Polskie LNG)

Jak informuje Zarząd Portów w Szczecin i Świnoujście, w środę we wczesnych godzinach porannych w świnoujskim Gazoporcie spodziewana jest kolejna dostawa gazu skroplonego. Będzie to już druga dostawa LNG w tym roku dla PGNiG w ramach kontraktu katarskiego.

Unifeeder - nowe połączenie z Gdańskiem

Email Drukuj

Nowe połączenia Unifeedera (Ilustr.: Unifeeder)Duński operator Unifeeder, od 13 maja br., rozbudowuje swoją sieć zawinięć o nowe połączenie short sea w relacji Gdańsk - Kotka - Petersburg - Gdańsk. 

Zachodniopomorskie: Rusza rozbudowa portów turystycznych

Email Drukuj

Port jachtowy w Trzebieży (Fot.: Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski)

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, czyli sieć turystycznych portów Pomorza Zachodniego zostanie rozbudowany. We wtorek w Szczecinie podpisano umowy na dofinansowanie z UE infrastruktury żeglarskiej w portach w Szczecinie, Trzebieży i Dziwnowie.

Nowa zasobnia na terenie Morskiego Terminalu Masowego Gdynia

Email Drukuj

Nowa zasobnia na terenie Morskiego Terminalu Masowego Gdynia

Dnia 10 marca 2017 roku na terenie MTMG - Morskiego Terminalu Masowego Gdynia Sp. z o.o. oddano do użytku nową zasobnię zlokalizowaną przy Nabrzeżu Francuskim, w sąsiedztwie Dworca Morskiego. 

Kolejny kontrakt motoryzacyjny w gdańskim porcie

Email Drukuj

Fot.: Port Gdańsk

Od 1 kwietnia 2017 roku rusza trzyletni kontrakt na transport przez Port Gdańsk samochodów marki Nissan należących do Renault Nissan Alliance. Samochody transportowane będą do Portu Gdańsk z przeznaczeniem na rynek Polski, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Czech, Słowacji oraz Węgier.

Ekspert: port w Szczecinie zyska na pogłębionym torze wodnym Świnoujście-Szczecin

Email Drukuj

Fot.: ZMPSiŚ

Pogłębiony do 12,5 m głębokości tor wodny Świnoujście-Szczecin to większe statki w szczecińskim porcie i większy zysk – powiedział PAP prof. Stanisław Gucma z Akademii Morskiej w Szczecinie.

Pogłębienie toru wodnego Szczecin-Świnoujście - kolejny etap

Email Drukuj

Port z lotu ptaka (Fot.: Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście)

Do Sejmu trafiła ustawa o pogłębieniu toru wodnego ze Świnoujścia do Szczecina. 

Strona 1 z 174PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook