Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Porty i terminale w Polsce
Dołącz do nas

Porty i terminale w Polsce

Polskie porty i terminale ● Przeładunki, statystyki ● Połączenia żeglugowe ● Inwestycje, etc.

Gazprom podpisał kontrakt na budowę 2. nitki odcinka Tureckiego Potoku

Email Drukuj

Turkish Stream (Ilustr.: Gazprom)

Rosyjski Gazprom poinformował w poniedziałek o podpisaniu w Amsterdamie kontraktu na budowę drugiej nitki morskiego odcinka gazociągu Turecki Potok; kontrakt podpisała spółka córka Gazpromu South Stream Transport B.V. ze spółką Allseas Group.

W Porcie Gdańsk przybywa zmodernizowanych magazynów i budynków

Email Drukuj

Fot.: Port Gdańsk SA

Nabrzeże Oliwskie, dzięki zakończonemu przed kilkoma tygodniami przedsięwzięciu obejmującemu gruntowną modernizację budynku administracyjnego na Nabrzeżu Oliwskim, zyskał nowoczesną powierzchnię kubaturową z przeznaczeniem na biura dla interesariuszy portu.

Gdańsk.pl: Będzie punkt widokowy w Porcie Gdańsk

Email Drukuj

Punkt widokowy - widok od strony plaży w Brzeźnie (Wiz.: Restudio, Studio R, Midi)

Jak informuje portal Gdańsk.pl, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk zaprezentował ostateczną koncepcję inwestycji na falochronie zachodnim, której autorem jest zespół architektoniczny z pracowni: Restudio, Studio R oraz Midi.

SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców...

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Radni SLD nie chcą terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Twierdzą, że będą bronić Świnoujścia przed tą inwestycją. 

Rekordowy rok dla gdyńskiego portu - konferencja wynikowa w ZMPG-a SA

Email Drukuj

Konferencja wynikowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA

W dniu 14 lutego, w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA, odbyła się konferencja wynikowa portu. Przedstawiono na niej m.in. najważniejsze wydarzenia dla portu, omówiono dane finansowe za rok miniony, a także podsumowano przeładunki.

Cameron Thorpe: Zwiększone możliwości DCT Gdańsk otwierają przed nami nowe drzwi

Email Drukuj

Fot.: DCT Gdańsk

W rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl Cameron Thorpe - nowy prezes zarządu terminalu kontenerowego DCT Gdańsk odpowiada m.in. na pytania jak będzie wykorzystywana zdolność terminalu oraz czy zostanie rozwiązany problem dostępności lądowej do DCT Gdańsk.

Radio Gdańsk: Strategia rozwoju portów w Polsce

Email Drukuj

Port w Ustce

W środę, 8 lutego br., gośćmi audycji Radia Gdańsk "Ludzie i Pieniądze, prowadzonej przez Artura Kiełbasińskiego, byli: Krzysztof Szymborski - prezes Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, Władysław Jaszowski - publicysta zajmujący się tematyką morską oraz Maciej Karaś - prezes portu w Ustce. Eksperci rozmawiali o strategii rozwoju polskich portów, a także poruszali kwestię tych mniejszych - zazwyczaj pomijanych.

Cameron Thorpe: Rozwój DCT Gdańsk to rozwój Polski

Email Drukuj

Cameron Thorpe (Fot.: Twitter / Lloyd’s List)

W rozmowie z portalem RynekInfrastruktury.pl Cameron Thorpe - nowy prezes zarządu terminalu kontenerowego DCT Gdańsk informuje, jakie są główne priorytety w rozwoju terminalu. Wymienia najważniejsze inwestycje, a także ocenia, jaki był rozwój DCT Gdańsk do chwili obecnej.

Polskie LNG zapłaci niemal 40 mln zł podatku od gazoportu

Email Drukuj

Fot.: Polskie LNG

Polskie LNG SA, firma należąca do grupy kapitałowej Gaz-System, zapłaci niemal 40 mln zł podatku od nieruchomości dla budynków i budowli, stanowiących składniki majątku trwałego Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Gaz-System: pierwszy w tym roku statek z LNG zawinął do gazoportu w Świnoujściu

Email Drukuj

Fot.: Polskie LNG

Pierwszy w tym roku metanowiec z ładunkiem gazu LNG dotarł do Terminalu LNG im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu - poinformował w poniedziałek operator gazociągów przesyłowych Gaz-System.

Strona 1 z 172PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook