Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Logistyka i magazyny
Dołącz do nas

Logistyka i magazyny

Logistyka morska ● Powierzchnie magazynowe i place składowe ● Centra logistyczne

Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility na 2017

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Populizm i stagnacja w światowym handlu mogą wpłynąć na sytuację rynków wschodzących w 2017 roku - to jeden z głównych wniosków wynikających z ankiety przeprowadzonej wśród 800 menadżerów z branży logistycznej w ramach Indeksu Logistycznego Rynków Wschodzących Agility na rok 2017 (Agility Emerging Market Logistics Index 2017).

Otwarto nowy magazyn w porcie Gdynia

Email Drukuj

Na zdjęciu od lewej: Marek Stępa - wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Dorota Arciszewska-Mielewczyk - przewodnicząca Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Adam Meller - prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA

W poniedziałek, 13 lutego, odbyło się oficjalne otwarcie nowego magazynu w gdyńskim porcie. Jest to nowoczesny magazyn wysokiego składowania przy ulicy Polskiej.

Konsorcjum banków zapewnia finansowanie OT Logistics SA

Email Drukuj

OT Logistics

OT Logistics SA stojąca na czele Grupy Kapitałowej, będącej jednym z liderów branży TSL w Europie, ma umowę z konsorcjum banków na kredyt w łącznej wysokości 50 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na wykup obligacji zapadających w lutym br.

OT Logistics SA z ofertą w przetargu na zakup udziałów przewoźnika kolejowego z Czarnogóry

Email Drukuj

Fot.: OT Logistics

OT Logistics SA stojąca na czele Grupy Kapitałowej, będącej jednym z liderów branży TSL w Europie, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 51% udziałów w spółce AD Montecargo z Czarnogóry, zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi.

OT Logistics S.A. może zainwestować 17,1 mln euro w modernizację portu w Barze

Email Drukuj

Port Luka Bar (Fot.: screenshot / google maps)

OT Logistics S.A. stojąca na czele Grupy Kapitałowej, będącej jednym z liderów branży TSL w Europie, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 30% udziałów w spółce Luka Bar AD BAR będącej operatorem portu w Barze (Czarnogóra).

Import z Chin warto powierzyć operatorowi logistycznemu

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Z Chin sprowadzono w pierwszych 9 miesiącach 2016 r. towary o wartości ponad 68 mld zł. To o ponad 10% więcej niż w tym samym okresie 2015 roku - wynika z danych GUS. 

OT Logistics może kupić największy port w Czarnogórze

Email Drukuj

Port Luka Bar (Fot.: screenshot / google maps)

Większościowym udziałem portu w Bar jest bałkańskie państwo, które chce się pozbyć swoich akcji.

Nowe centrum logistyczne DSV w Pradze

Email Drukuj

Pod koniec października br. DSV oficjalnie zainaugurowało nowy obiekt w Pradze o powierzchni 23 tys. m2, w którym rozpoczęły działalność wszystkie trzy dywizje operatora - Solutions, Road oraz Air & Sea.

Intermodal i przewozy za granicą siłą napędową PKP CARGO - wyniki Grupy po 3 kwartałach 2016 r.

Email Drukuj

Fot.: PKP Cargo

Po trzech kwartałach 2016 r. przychody Grupy PKP CARGO wyniosły 3 214 mln zł, a EBITDA 346 mln zł. Spółka od kwietnia br. sukcesywnie zwiększa udziały w rynku, znacznie poprawiła wyniki w transporcie intermodalnym i otworzyła kolejny etap perspektywicznej współpracy z partnerami chińskimi w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.

Intensywny rozwój Dachser w regionie Azji i Pacyfiku

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, otworzył nowe biura w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju. Intensywna ekspansja w Azji jest jednym z kluczowych założeń strategii rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwa.

Strona 1 z 12PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook