Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Logistyka i magazyny
Dołącz do nas

Logistyka i magazyny

Logistyka morska ● Powierzchnie magazynowe i place składowe ● Centra logistyczne

OT Logistics SA z ofertą w przetargu na zakup udziałów przewoźnika kolejowego z Czarnogóry

Email Drukuj

Fot.: OT Logistics

OT Logistics SA stojąca na czele Grupy Kapitałowej, będącej jednym z liderów branży TSL w Europie, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 51% udziałów w spółce AD Montecargo z Czarnogóry, zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi.

OT Logistics S.A. może zainwestować 17,1 mln euro w modernizację portu w Barze

Email Drukuj

Port Luka Bar (Fot.: screenshot / google maps)

OT Logistics S.A. stojąca na czele Grupy Kapitałowej, będącej jednym z liderów branży TSL w Europie, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 30% udziałów w spółce Luka Bar AD BAR będącej operatorem portu w Barze (Czarnogóra).

Import z Chin warto powierzyć operatorowi logistycznemu

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Z Chin sprowadzono w pierwszych 9 miesiącach 2016 r. towary o wartości ponad 68 mld zł. To o ponad 10% więcej niż w tym samym okresie 2015 roku - wynika z danych GUS. 

OT Logistics może kupić największy port w Czarnogórze

Email Drukuj

Port Luka Bar (Fot.: screenshot / google maps)

Większościowym udziałem portu w Bar jest bałkańskie państwo, które chce się pozbyć swoich akcji.

Nowe centrum logistyczne DSV w Pradze

Email Drukuj

Pod koniec października br. DSV oficjalnie zainaugurowało nowy obiekt w Pradze o powierzchni 23 tys. m2, w którym rozpoczęły działalność wszystkie trzy dywizje operatora - Solutions, Road oraz Air & Sea.

Intermodal i przewozy za granicą siłą napędową PKP CARGO - wyniki Grupy po 3 kwartałach 2016 r.

Email Drukuj

Fot.: PKP Cargo

Po trzech kwartałach 2016 r. przychody Grupy PKP CARGO wyniosły 3 214 mln zł, a EBITDA 346 mln zł. Spółka od kwietnia br. sukcesywnie zwiększa udziały w rynku, znacznie poprawiła wyniki w transporcie intermodalnym i otworzyła kolejny etap perspektywicznej współpracy z partnerami chińskimi w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku.

Intensywny rozwój Dachser w regionie Azji i Pacyfiku

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Dachser, jeden z największych globalnych operatorów logistycznych, otworzył nowe biura w Wietnamie, Hongkongu i Bombaju. Intensywna ekspansja w Azji jest jednym z kluczowych założeń strategii rozwoju międzynarodowego przedsiębiorstwa.

Kuehne + Nagel zwycięzcą w kategorii usługi logistyczne

Email Drukuj

PROCON Awards 2016 (Fot.: mat. pras.)

Kuehne + Nagel wygrało PROCON Awards 2016 w kategorii usługi logistyczne. Prestiżowy tytuł "Dostawca roku" został wręczony podczas największej konferencji dla branży zakupowej w Polsce PROCON/POLZAK 2016.

IMDG Tool Dangerous Goods - aplikacja mobilna o towarach niebezpiecznych w transporcie morskim

Email Drukuj

IMDG Tool Dangerous Goods

Poruszanie się po obszarze towarów niebezpiecznych w transporcie morskim nie jest zadaniem łatwym. Zmieniające się w cyklu dwuletnim, obszerne przepisy prawne oraz trudność w ich interpretacji sprawiają, że wiedza pozostaje w rękach specjalistów. IMDG Tool to aplikacja mobilna o towarach niebezpiecznych IMO w transporcie morskim (IMDG Code 37-14).

Dachser z nowym dyrektorem zarządzającym European Logistics Germany

Email Drukuj

Alexander Tonn. Fot.: Dachser

Dachser mianował swojego dotychczasowego kierownika logistyki kontraktowej, Alexandra Tonna, nowym dyrektorem zarządzającym działu European Logistics w Niemczech.

Strona 1 z 12PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook