Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka
Dołącz do nas


Porty i Logistyka

Gazprom podpisał kontrakt na budowę 2. nitki odcinka Tureckiego Potoku

Email Drukuj

Turkish Stream (Ilustr.: Gazprom)

Rosyjski Gazprom poinformował w poniedziałek o podpisaniu w Amsterdamie kontraktu na budowę drugiej nitki morskiego odcinka gazociągu Turecki Potok; kontrakt podpisała spółka córka Gazpromu South Stream Transport B.V. ze spółką Allseas Group.

Informacja o planowanym zamknięciu śluzy w Przegalinie

Email Drukuj

Fot.: RZGW w Gdańsku

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku informuje, że w związku z realizacją Projektu pn. "Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław - Etap II”, w tym planowaną przebudową i remontem urządzeń hydrotechnicznych węzła wodnego w Przegalinie, w okresie od 15 maja do 30 listopada 2017 r., śluza będzie nieczynna. 

PKP LHS i PKP CARGO zacieśniają współpracę na Nowym Jedwabnym Szlaku

Email Drukuj

Fot.: PKP Cargo

Wspólny międzynarodowy list przewozowy oraz zwiększenie przeładunków w Euroterminalu w Sławkowie to główne cele PKP LHS i PKP CARGO, które pozwolą lepiej wykorzystać potencjał Nowego Jedwabnego Szlaku. Przedstawiciele spółek pozytywnie ocenili dotychczasową współpracę oraz podjęli działania, które pozwolą zwiększyć obopólne korzyści.

Budowa kładki na Ołowiankę. Kiedy przyjadą do Gdańska elementy przęsła zwodzonego?

Email Drukuj

Budowa zwodzonej kładki przez Motławę

Na placu budowy nowego gdańskiego mostu praca wre. W budynku sterowni trwają właśnie prace związane z wykonaniem ścian i stropów pomieszczeń. W tym samym czasie, przy drugim brzegu Motławy, powstaje konstrukcja żelbetowa przęsła stałego, czyli stała część kładki.

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

Email Drukuj

Fot.: PEKAES SA

PEKAES, czołowy operator logistyczny, wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to kolejny kraj w Europie, z którym PEKAES wzmocnił swoją sieć połączeń.

W Porcie Gdańsk przybywa zmodernizowanych magazynów i budynków

Email Drukuj

Fot.: Port Gdańsk SA

Nabrzeże Oliwskie, dzięki zakończonemu przed kilkoma tygodniami przedsięwzięciu obejmującemu gruntowną modernizację budynku administracyjnego na Nabrzeżu Oliwskim, zyskał nowoczesną powierzchnię kubaturową z przeznaczeniem na biura dla interesariuszy portu.

Gdańsk.pl: Będzie punkt widokowy w Porcie Gdańsk

Email Drukuj

Punkt widokowy - widok od strony plaży w Brzeźnie (Wiz.: Restudio, Studio R, Midi)

Jak informuje portal Gdańsk.pl, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk zaprezentował ostateczną koncepcję inwestycji na falochronie zachodnim, której autorem jest zespół architektoniczny z pracowni: Restudio, Studio R oraz Midi.

PB: Rail Baltica pod lupą PKN Orlen

Email Drukuj

Ilustr.: Wikipedia

Budowa trasy kolejowej Rail Baltica może pokrzyżować plany należącej do polskiego koncernu firmy Orlen Lietuva - pisze Puls Biznesu.

SLD o terminalu kontenerowym: Stoimy po stronie mieszkańców...

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Radni SLD nie chcą terminalu kontenerowego w Świnoujściu. Twierdzą, że będą bronić Świnoujścia przed tą inwestycją. 

Most na Wyspę Sobieszewską. Na jakim etapie jest realizacja budowy?

Email Drukuj

Fot.: DRMG

Ruszyły prace związane z budową mostu na Wyspę Sobieszewską. Pod koniec stycznia, od strony Gminy Pruszcz Gdański, wykonawca robót most zwodzonego na Wyspę Sobieszewską w Gdańsku przystąpił do wykonywania ścianki szczelnej. 

Rekordowy rok dla gdyńskiego portu - konferencja wynikowa w ZMPG-a SA

Email Drukuj

Konferencja wynikowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA

W dniu 14 lutego, w siedzibie Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA, odbyła się konferencja wynikowa portu. Przedstawiono na niej m.in. najważniejsze wydarzenia dla portu, omówiono dane finansowe za rok miniony, a także podsumowano przeładunki.

Indeks Logistyczny Rynków Wschodzących Agility na 2017

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Populizm i stagnacja w światowym handlu mogą wpłynąć na sytuację rynków wschodzących w 2017 roku - to jeden z głównych wniosków wynikających z ankiety przeprowadzonej wśród 800 menadżerów z branży logistycznej w ramach Indeksu Logistycznego Rynków Wschodzących Agility na rok 2017 (Agility Emerging Market Logistics Index 2017).

Otwarto nowy magazyn w porcie Gdynia

Email Drukuj

Na zdjęciu od lewej: Marek Stępa - wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju, Dorota Arciszewska-Mielewczyk - przewodnicząca Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Adam Meller - prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia SA

W poniedziałek, 13 lutego, odbyło się oficjalne otwarcie nowego magazynu w gdyńskim porcie. Jest to nowoczesny magazyn wysokiego składowania przy ulicy Polskiej.

Lotos Kolej nie trafi na giełdę

Email Drukuj

Fot.: LOTOS Kolej

Zarząd Lotosu nie planuje debiutu giełdowego Lotosu Kolej. Lotos Kolej w 2016 r. przewiózł ok. 12,7 mln ton produktów, co oznacza niewielki wzrost rok do roku. Prezes tej firmy szacuje, że poprawa na rynku przewozów kolejowych możliwa będzie za kilka lat, po zakończeniu prac na liniach kolejowych.

Strona 1 z 435PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook