Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka
Dołącz do nas


Porty i Logistyka

Spółka Muehlhan zmienia swoją gdańską siedzibę

Email Drukuj

KOGA (Fot.: Dariusz Kula)

Muehlhan lider na światowym rynku morskim w zakresie zabezpieczeń antykorozyjnych zmienia swoją gdańską siedzibę.

Zobacz film z realizacji robót przy budowie mostu nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie

Email Drukuj

Budowa mostu zwodzonego przez Martwą Wisłę w Gdańsku Sobieszewie (Fot.: DRMG)

Trwają prace związane z budową mostu na Wyspę Sobieszewską. Aktualnie wykonywane są prace palowe, pogrążania rur osłonowych pali na podporach. Równolegle wykonywane są ścianki szczelne po stronie Wiślinki do istniejącego mostu pontonowego.

Do terminalu trafiło już 2,5 mln metrów sześciennych LNG

Email Drukuj

Al Shamal w Terminalu LNG w Świnoujściu

W środę, 22 marca br. do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego przypłynął kolejny statek ze skroplonym gazem ziemnym. W sumie do kraju - drogą morską - od pierwszej dostawy w grudniu 2015 roku trafiło już ponad 2,5 mln metrów sześciennych LNG.

Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy ws. budowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Email Drukuj

Sejmowa komisja przyjęła projekt ustawy ws. budowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Sejmowa komisja gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przyjęła w środę projekt ustawy ws. budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 m.

Nielegalne sieci w portowym kanale

Email Drukuj

Fot.: MOSG

Blisko ćwierć kilometra nieoznakowanych sieci wraz z rybami wydobyli 21 marca z kanału portowego w Świnoujściu funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej, pełniący służbę patrolową na jednostce pływającej SG-214.

PGNiG odbierze kolejną dostawę LNG z Kataru

Email Drukuj

Terminal LNG w Świnoujściu (Fot.: Polskie LNG)

Jak informuje Zarząd Portów w Szczecin i Świnoujście, w środę we wczesnych godzinach porannych w świnoujskim Gazoporcie spodziewana jest kolejna dostawa gazu skroplonego. Będzie to już druga dostawa LNG w tym roku dla PGNiG w ramach kontraktu katarskiego.

OT Logistics SA kończy negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie przejęcia udziałów w Luka Bar i AD Montecargo

Email Drukuj

OT Logistics

Spółka OT Logistics SA zakończyła negocjacje ze Skarbem Państwa w Czarnogórze w sprawie nabycia udziałów w spółce AD Montecargo (przewoźnik kolejowy) i Luka Bar AD BAR (operator portu morskiego). Zakończenie negocjacji otwiera drogę do formalnej akceptacji umowy przez odpowiednie instytucje Czarnogóry, w tym parlament.

Grupa Kapitałowa OT Logistics: 712,1 mln zł przychodów i 10,0 mln zł zysku netto w 2016 r.

Email Drukuj

OT Logistics

Grupa Kapitałowa OT Logistics, największy operator portowy w Polsce i lider w obszarze żeglugi śródlądowej w Europie Środkowo-Wschodniej, publikuje wyniki za 2016 r. Grupa wypracowała 712,1 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 10 mln zł.

Robert Karelus o budowie tunelu: Realny koszt inwestycji poznamy dopiero po zakończeniu przetargu

Email Drukuj

Planowany przebieg trasy tunelu w Świnoujściu

Decyzję o przyznaniu środków unijnych na tunel zatwierdzili również minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister rozwoju i finansów, wicepremier Mateusz Morawiecki. Umowa o przekazaniu środków zostanie podpisana na koniec marca.

Wynik netto PKP Cargo w IV kw. 2016 to 66,5 mln; analitycy spodziewali się straty

Email Drukuj

Fot.: PKP Cargo

Zysk netto PKP Cargo w czwartym kwartale 2016 r. wyniósł 66,5 mln zł - poinformowała spółka w piątkowym raporcie. Konsensus ankietowanych przez PAP Biznes analityków zakładał tymczasem, że spółka zanotuje w tym okresie stratę netto na poziomie 0,5 mln zł.

Unifeeder - nowe połączenie z Gdańskiem

Email Drukuj

Nowe połączenia Unifeedera (Ilustr.: Unifeeder)Duński operator Unifeeder, od 13 maja br., rozbudowuje swoją sieć zawinięć o nowe połączenie short sea w relacji Gdańsk - Kotka - Petersburg - Gdańsk. 

Samskip otwiera biuro logistyczne w Gdańsku

Email Drukuj

Pojemnikowiec Samskip na podejściu do portu w Islandii

Samskip, globalna firma logistyczna z główną siedzibą w Rotterdamie, otwiera biuro w Gdańsku. Trójmiejski oddział będzie obsługiwał procesy z zakresu zarządzania frachtem morskim, odprawami celnymi, obsługą agencyjną statków, przechowywaniem ładunków w warunkach chłodniczych. Głównym przedmiotem działań Samskip Gdańsk będą ryby.

Zachodniopomorskie: Rusza rozbudowa portów turystycznych

Email Drukuj

Port jachtowy w Trzebieży (Fot.: Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski)

Zachodniopomorski Szlak Żeglarski, czyli sieć turystycznych portów Pomorza Zachodniego zostanie rozbudowany. We wtorek w Szczecinie podpisano umowy na dofinansowanie z UE infrastruktury żeglarskiej w portach w Szczecinie, Trzebieży i Dziwnowie.

Coraz bliżej budowy S7 koło Skarżyska-Kamiennej

Email Drukuj

Wiceminister Jerzy Szmit podczas ogłoszenia II etap przetargu na realizację S7 na odcinku granica województwa mazowieckiego - Skarżysko-Kamienna (Fot.: MIB)

13 marca 2017 r. w Kielcach wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit wziął udział w konferencji, podczas której ogłoszono II etap przetargu na realizację drogi ekspresowej S7 na odcinku granica województwa mazowieckiego - Skarżysko-Kamienna.

Strona 1 z 438PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook