Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka
Dołącz do nas


Porty i Logistyka

Gaz-System: pierwszy w tym roku statek z LNG zawinął do gazoportu w Świnoujściu

Email Drukuj

Fot.: Polskie LNG

Pierwszy w tym roku metanowiec z ładunkiem gazu LNG dotarł do Terminalu LNG im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu - poinformował w poniedziałek operator gazociągów przesyłowych Gaz-System.

KE da 315 mln euro na autostradę A1 między Częstochową i Pyrzowicami

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Komisja Europejska poinformowała w poniedziałek, że przeznaczy 315 mln euro z funduszy spójności na sfinansowanie odcinka autostrady A1 między Częstochową a Pyrzowicami. Trasa należy do korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk.

Ponad 37 mln ton ładunków w Porcie Gdańsk. Podsumowanie 2016 roku

Email Drukuj

Fot.: Kacper Kowalski / Port Gdańsk

Miniony rok już od dawna zapowiadany był jako wyjątkowy dla Portu Gdańsk zarówno pod kątem prognozowanych przeładunków, jak też zrealizowanych przedsięwzięć inwestycyjnych, ale i awansu Gdańska w bałtyckim rankingu największych portów morskich.

Europosłowie chcą większej integracji różnych gałęzi transportu

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

PE przegłosował w czwartek rezolucję wzywającą Komisję do ambitniejszych działań w sektorze logistyki w UE i na rzecz wzmocnienia tzw. transportu multimodalnego, czyli łączącego różne środki transportu, w obszarze Transeuropejskiej Sieci Transportowej (TEN-T).

CTL Logistics kupuje 750 wagonów

Email Drukuj

Jarek, Król, prezes zarządu CTL Logistics (Fot.: mat. pas.)

Grupa CTL Logistics kupuje 750 wagonów serii Eaos. - To pierwszy etap realizacji nowej strategii inwestycyjnej naszej firmy. Kolejnym będzie zakup nowych lokomotyw elektrycznych i specjalistycznych wagonów - zapowiada Jarek Król, prezes zarządu CTL Logistics.

Szwedzkie porty rezygnują z umów dla Nord Stream 2

Email Drukuj

Slite (Fot.: Wikimedia Commons)

Spółka Nord Stream 2 AG, odpowiedzialna za powstanie gazociągu o tej samej nazwie, nie rezygnuje ze współpracy ze szwedzkimi portami, chociaż rząd w Sztokholmie wyraził obawy wobec wpuszczenia Rosjan na szwedzkie wybrzeże. Porty Slite oraz Karlshamn, które pierwotnie miały stać się bazą logistyczną dla budowy odmówiły Rosjanom, jednak inne gminy w Szwecji chcą wykorzystać okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy dzięki współpracy z Gazpromem.

OT Logistics SA z ofertą w przetargu na zakup udziałów przewoźnika kolejowego z Czarnogóry

Email Drukuj

Fot.: OT Logistics

OT Logistics SA stojąca na czele Grupy Kapitałowej, będącej jednym z liderów branży TSL w Europie, jako jedyna złożyła ofertę w przetargu na zakup 51% udziałów w spółce AD Montecargo z Czarnogóry, zajmującej się kolejowymi przewozami towarowymi.

Przeładunki w zespole portów Szczecin-Świnoujście - podsumowanie 2016 roku

Email Drukuj

Fot.: ZMPSiŚ

Ponad 24 mln ton towarów obsłużył w 2016 r. zespół portów Szczecin-Świnoujście. Oznacza to wzrost o 4,1 proc. w porównaniu do 2015 r.

Rekordowy rok dla portu w Helsinkach

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Władze portu w Helsinkach opublikowały dane dotyczące liczby pasażerów oraz wielkości przeładunku w 2016 r. Pod obydwoma względami udało się osiągnąć zadowalające wzrosty.

DSV umacnia swoją pozycję w Afryce

Email Drukuj

Fot.: mat. pras.

Dziewięć nowych krajów dołączyło w zeszłym roku do Grupy DSV w efekcie przejęcia przez operatora UTi Worldwide. Oddział we wschodnioafrykańskim Malawi, który funkcjonuje już od 26 lat, jest najnowszym członkiem rodziny DSV.

Przełomowy rok dla DCT Gdańsk

Email Drukuj

Statek klasy Triple-E obsługiwany przy nowym nabrzeżu T2 (Fot.: Piotr Szlawski)

Terminal kontenerowy DCT Gdańsk zakończył 2016 rok z wynikiem operacyjnym na poziomie blisko 1,3 mln TEU (kontenerów 20-stopowych). Jest to rekordowy wynik w dotychczasowej historii terminalu oraz całej polskiej konteneryzacji. Już w październiku 2016 roku ilość przeładowanych kontenerów przekroczyła ogólny wynik roku poprzedniego (1,068 mln TEU).

Most na Wyspę Sobieszewską. Po weekendzie ruszają prace budowlane

Email Drukuj

Wizualizacja mostu w Gdańsku Sobieszewie

Jak informuje portal Trójmiasto.pl, w najbliższy poniedziałek, już na dobre, mają ruszyć prace związane z budową mostu na Wyspę Sobieszewską.

Elektryfikacja kolei na Kaszuby i dwa tory z Trójmiasta do Kościerzyny

Email Drukuj

Fot.: PKP PLKA SA

PKP Polskie Linie Kolejowe SA przygotują dokumentację na projekt wart 1,6 mld zł, którego efektem będzie krótsza podróż pomiędzy Kaszubami a Trójmiastem. Poprawi się komfort komunikacji kolejowej w regionie i usprawni transport towarowy.

W Szczecinie testowano nowy terminal

Email Drukuj

BBC Atlantic przy nab. Greckim w szczecińskim porcie (Fot.: ek / Port Szczecin-Świnoujście / facebook)

Na początku tygodnia do szczecińskiego portu zawinął BBC Atlantic. Statek przetransportował minerały z Turcji dla firmy ETI Products - poinformował serwis internetowy Kuriera Szczecińskiego - 24kurier.pl.

Strona 1 z 432PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook