Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Offshore Pogłębiarstwo i budownictwo morskie
Dołącz do nas

Pogłębiarstwo i budownictwo morskie

Pogłębiarstwo ● Budownictwo morskie i portowe ● Budowa i utrzymanie dróg wodnych

BiznesAlert.pl: morski plan PSE

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Polskie Sieci Elektroenergetyczne proponują aby zamiast nowego, naziemnego interkonektora z Litwą (LiPol Link 2) ułożyć kabel po dnie Morza Bałtyckiego, który w założeniu ma połączyć Władysławowo z Kłajpedą na Litwie. 

Siem Aimery ułożył podmorskie kable 70 dni przed terminem!

Email Drukuj

Siem Aimery (Fot.: Siem Offshore Contractors GmbH)

Podwodna instalacja na morskiej farmie wiatrowej Veja Mate, realizowana z udziałem kablowca Siem Aimery  ze stoczni Remontowa Shipbuilding SA w Gdańsku, została ukończona 10 tygodni przed terminem - informuje norweski armator Siem Offshore Contractors (SOC).

Konstrukcje z EPG w drodze na Morze Północne

Email Drukuj

Konstrukcje z EPG w drodze na Morze Północne (Fot.: MS TFI)

W piątek, 22 kwietnia w Energomontażu-Północ Gdynia odbył się załadunek wielkogabarytowych konstrukcji. Na pokładzie specjalnego statku typu heavy load carrier - Happy Rover boja i turret popłynęły na pole Martin Linge na Morzu Północnym.

Wciągarka z Energomontażu-Północ Gdynia trafi do Singapuru

Email Drukuj

Wciągarka na projekt Catcher (Fot.: P. Zabrocki)

Energomontaż-Północ Gdynia zakończył produkcję wciągarki statkowej na jednostkę FPSO (Floating Production Storage and Offloading), czyli tzw. pływającej rafinerii. Konstrukcja trafi do Singapuru, gdzie firma BW Offshore buduje jednostkę na projekt Catcher. 

Powstanie największa półzanurzalna jednostka w świecie

Email Drukuj

Jednostka będzie miała wyporność 273 700 ton, przy długości 220 m i szerokości 102 m (Fot.: Rys.: Sembcorp Marine)

Koncern Sembcorp Marine (SCM) podpisał kontrakt o wartości miliarda dolarów z holenderską grupą Heerema Offshore na budowę półzanurzalnego dźwigu pływającego. Jego budową zajmie się singapurska Sembcorp Marine Tuas Boulevard Yard.

Nie ma dodatkowych pieniędzy na pogłębienie toru wodnego

Email Drukuj

Port w Świnoujściu

Urząd Morski w Szczecinie nie dostał dodatkowych pieniędzy na pogłębienie toru wodnego, mimo iż poinformował Ministerstwo Infrastruktury o problemach z bieżącym utrzymaniem drogi wodnej do Szczecina.

Budowa terminalu jeszcze trwa, ale statki mogą już wpływać

Email Drukuj

Terminal gazu skroplonego w Świnoujściu jeszcze nie gotowy, ale port dla gazowców już mógłby przyjąć pierwsze statki. Powoli kończą się prace pogłębiarskie na torze podejściowym.

Otwarcie wrót sztormowych na kanale Jamneńskim

Email Drukuj

Prace przy budowie wrót sztormowych na kanale JamneńskimW poniedziałek odbyło się oficjalne otwarcie wrót sztormowych na kanale Jamneńskim w rejonie podkoszalińskiego Mielna i Unieścia. To zabezpieczenie, które ma zapobiegać zalewaniu, ale też stanowić turystyczną atrakcję.

Jamno dla każdego: Rozmowa ze Stanisławem Gawłowskim

Email Drukuj

Otwarcie wrót sztormowych na kanale JamneńskimRozmowa ze Stanisławem Gawłowskim, wiceministrem środowiska, posłem ziemi koszalińskiej, o przyszłości jeziora Jamno i o Koszalinie nad Bałtykiem.

Gazprom rozpocznie podbój Arktyki jesienią

Email Drukuj

 Ministerstwo Zasobów Naturalnych Rosji planuje wydać Gazpromowi pozwolenia na prace na obszarze szelfu arktycznego na przełomie października i listopada.

Strona 1 z 10PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook