Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Offshore Oceanotechnika i głębiny
Dołącz do nas

Oceanotechnika i głębiny

Oceanotechnika ● Subsea Technology (Technika głębinowa)
● Sea Technology (Technika morska) ● Badania

Konstrukcja z EPG w drodze na Morze Północne

Email Drukuj

Symboliczne pierwsze ciecie blach na budowę konstrukcji na pole Johan Sverdrup (Fot.: MS TFI)

W dniu 1 lutego w Energomontażu-Północ Gdynia odbył się załadunek części modułu mieszkalnego przeznaczonego na pole Johan Sverdrup. Na pokładzie statku Meri, służącego do transportu wielkogabarytowych elementów, konstrukcja popłynęła do klienta.

Vistal buduje lądowisko dla śmigłowców na platformę offshore BP

Email Drukuj

Helideck dla platformy Mahogany B

Vistal Gdynia SA rozpoczął pracę nad nowym projektem: budową i dostawą (w jednej części) kompletnego, pomalowanego i częściowo wyposażonego pokładu śmigłowcowego (lądowiska dla śmigłowców). Helideck (pokład dla śmigłowców) został zaprojektowany dla nowego bloku mieszkalnego budowanego przez Apply Emtunga w Szwecji.

EPG Pierwsze cięcie blach na projekt Johan Sverdrup

Email Drukuj

Energomontaż-Północ Gdynia zainaugurował realizację budowy konstrukcji na pole Johan Sverdrup (Fot.: Tomasz Kmit)

Energomontaż-Północ Gdynia zainaugurował realizację budowy konstrukcji na pole Johan Sverdrup. Pod koniec minionego tygodnia odbyło się symboliczne pierwsze ciecie blach.

Vistal rozpoczął produkcję dla projektu Johan Sverdrup

Email Drukuj

Symboliczne pierwsze cięcie blach w Vistalu w ramach projektu Johan Sverdrup

W zakładzie produkcyjnym Vistal Gdynia SA przy ulicy Hutniczej w Gdyni miało dzisiaj miejsce oficjalne rozpoczęcie prac produkcyjnych przy budowie platformy Statoil na polu Johan Sverdrup  (na norweskim szelfie Morza Północnego), jednego z największych na świecie obecnie prowadzonych projektów w obszarze offshore oil & gas.

Naukowcy przywieźli do Polski rudy metali z dna Pacyfiku

Email Drukuj

Dwie tony prób z dna Pacyfiku, z których w ciągu dwóch lat pozyskane zostaną metale, przywieźli do Polski specjaliści z Interoceanmetal. Organizacja, do której oprócz Polski należy także kilka innych państw, dzierżawi kawałek dna oceanu w pobliżu Ameryki Środkowej.

Mega platforma Maerska ze stoczni Keppel FELS

Email Drukuj

platforma Maersk Intrepid Fot. Maersk DrillingW piątek 21 marca br. w singapurskiej stoczni Keppel FELS odbyła się uroczystość chrztu największej w świecie platformy samopodnośnej Maersk Intrepid.

Oficjalne otwarcie nowej hali produkcyjnej Vistalu

Email Drukuj

Wnętrze nowej hali Vistalu

Vistal Gdynia S.A. (spółka dominująca Grupy Vistal), wiodący producent wielkogabarytowych, specjalistycznych konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych, rozpoczął produkcję na terenie nowej hali produkcyjnej na Nabrzeżu Indyjskim. Obecnie w hali spółka realizuje 4 kontrakty na rynki zagraniczne, z segmentu offshore-marine i infrastruktury portowej. 

Kolejna konstrukcja na jednostkę offshore z EPG

Email Drukuj

Ciężarowiec Wiebke z wieżą National Oilwell Varco zbudowaną w EPG na platformę Q5000

W czwartek, 19 grudnia, krótko przed południem gdyński port opuścił ciężarowiec Wiebke z wieżą do interwencji w odwiertach, która zostanie zainstalowana w singapurskiej stoczni na specjalistycznej jednostce półzanurzalnej.

Heerema otworzyła nową fabrykę w Polsce

Email Drukuj

Pieter Heerema29 listopada br. Heerema Fabrication Group (HFG), światowy lider na rynku wykonawców specjalizujących się w projektowaniu i produkcji wielkogabarytowych i złożonych konstrukcji stalowych dla przemysłu energetycznego, ogłosił otwarcie nowej fabryki w Opolu. Oficjalnego otwarcia nowego zakładu dokonał Pieter Heerema.

Umowy w sprawie South Streamu niezgodne z prawem UE

Email Drukuj

Gazociąg South Stream Fot. San Jose/Patrol110/wikimedia/CCKE zaleciła sześciu krajom UE renegocjację międzyrządowych umów z Rosją ws. gazociągu South Stream, uznając je za niezgodne z prawem UE. Choć Rosja może odmówić renegocjacji, KE przestrzega, że wpłynęłoby to na decyzje banków ws. inwestycji w South Stream.

Strona 1 z 3PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook