Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Offshore Nafta i gaz offshore
Dołącz do nas

Nafta i gaz offshore

Poszukiwanie i wydobycie ● Ropa, gaz, inne kopaliny ● Obiekty i jednostki pływające ● OSV

Naimski: KE reprezentuje interesy Gazpromu, instytucje UE muszą się z tym zmierzyć

Email Drukuj

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski (Fot.: Wikipedia)

Komisja Europejska reprezentuje interesy Gazpromu i to jest jej polityczne obciążenie. Instytucje UE muszą się z tym zmierzyć - powiedział w piątek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

OPAL: Gazprom chce ingerować w spór Polski z Komisją

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

W Luksemburgu, Trybunał Sprawiedliwości ma wkrótce wydać orzeczenie w sprawie skargi złożonej przez PGNiG i polski rząd na Komisję Europejską ws. zwiększenia rezerwacji przepustowości na gazociągu OPAL - lądowej odnogi Nord Stream z 50 do 80 proc. 

Pierwsza koncesja wydobywcza dla PGNiG w Pakistanie

Email Drukuj

Prace na koncesji Kirthar w Pakistanie (Fot.: PGNiG)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownicto otrzymało koncesję wydobywczą w Pakistanie. Koncesja wydobywcza na złoże Rehman została wydana na 25 lat z możliwością przedłużenia. Po pełnym zagospodarowaniu złóż Rehman i Rizq produkcja gazu ziemnego w tych lokalizacjach może wynieść łącznie 2,5 mln m³ na dobę.

Australia zaleje świat LNG. Skok o 63 proc. w 2017 roku

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

Miesięczny raport publikowany przez firmę, EnergyQuest przewiduje, że Australia w bieżącym roku wyeksportuje prawie 60 mln ton LNG, czyli o 63 proc. więcej rok do roku. Tak duży wzrost jest możliwy dzięki pełnej realizacji projektów produkcyjnych Australia Pacific LNG oraz Gorgon LNG, a także rozpoczęciu produkcji przez Wheatstone’a i Ichthys.

PGNIG ma udziały w dwóch nowych koncesjach na Norweskim Szelfie Kontynentalnym

Email Drukuj

Fot.: PGNiG

PGNiG Upstream International, spółka córka PGNiG otrzymała udziały w dwóch koncesjach poszukiwawczo-wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym - poinformowała w środę spółka.

Turkish Stream czeka na zgodę Rosji

Email Drukuj

Turkish Stream (Fot.: Gazprom)

Projekt Turkish Stream dalej czeka na ratyfikację umowy międzyrządowej Rosja-Turcja w sprawie jego realizacji. Zajmie się nim rosyjska Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej.

Spadają zyski Gazpromu z eksportu gazu

Email Drukuj

Fot.: Gazprom

Gazprom śle za granicę coraz więcej gazu, ale zyskuje na eksporcie coraz mniej.

Powstanie 168 km nowego gazociągu

Email Drukuj

Fot.: Gaz-System

Do końca 2018 roku w kilkunastu gminach województw wielkopolskiego i dolnośląskiego powstanie 168 km gazociągu Lwówek-Odolanów - poinformował w poniedziałek w komunikacie Gaz-System.

Sejmowa komisja energii jeszcze w styczniu o Opalu

Email Drukuj

Ilustr.: Wikipedia

Jeszcze w styczniu sejmowa komisja energii i skarbu zajmie się wpływem na bezpieczeństwo energetyczne Polski zwiększonego wykorzystywania przepustowości gazociągu Opal przez rosyjski Gazprom - postanowili posłowie.

Ropa może jeszcze zdrożeć. Zwłaszcza jeśli kraje OPEC dotrzymają umowy o cięciu dostaw

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Kraje zrzeszone w OPEC i inni producenci ropy, którzy w grudniu porozumieli się w sprawie ograniczenia dostaw na rynek, zapewniają, że zamierzają dotrzymać umów. W paradę może wejść im Libia, która zwiększa dostawy. Zdaniem Michała Stajniaka z domu maklerskiego X-Trade Brokers niepewna jest także postawa Iraku, który na porozumieniu może stracić podwójnie. Dla Polski wyższy koszt ropy przy słabym złotym oznacza przede wszystkim inflację.

Strona 1 z 61PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook