Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Offshore Energia odnawialna
Dołącz do nas

Energia odnawialna

Morskie elektrownie wiatrowe, pływowe i falowe ● Jednostki do budowy i obsługi farm wiatrowych, etc.

Sztuczna wyspa jako morska elektrownia. Ma powstać na Morzu Północnym

Email Drukuj

Projekt elektrowni morskiej

Sztuczna wyspa pełniąca funkcję morskiej elektrowni - to śmiały projekt, który ma powstać do 2050 roku na Morzu Północnym. Według zamysłu miałaby wytwarzać energię dzięki panelom słonecznym i turbinom wiatrowym, i dostarczać ją do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Danii i Belgii.

Demontaż pierwszej w historii morskiej farmy wiatrowej

Email Drukuj

Demontaż morskiej farmy wiatrowej (Fot.: Dong Energy)

Duński koncern energetyczny Dong Energy podjął decyzję o likwidacji Vindeby - pierwszej na świecie morskiej farmy wiatrowej.

PSE gotowe do sfinansowania przyłączeń morskich wiatraków

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Jak na razie pierwsze projekty morskich farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego są na etapie zdobywania pozwoleń, a ponadto brakuje jasnych deklaracji rządu w zakresie wsparcia, na które mogliby liczyć inwestorzy. 

Na Bałtyku można zainstalować farmy wiatrowe o mocy 6 gigawatów

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Zgodnie z wytycznymi UE do końca tej dekady jedna piąta produkowanej w Polsce energii ma pochodzić z odnawialnych źródeł. Rząd powinien stworzyć kompleksową strategię rozwoju OZE i wskazać technologie, na których powinien się opierać miks energetyczny. Eksperci zauważają, że należy w nim uwzględnić morską energetykę wiatrową, która stwarza duże możliwości rozwoju gospodarczego oraz może przyczynić się do wzrostu w przemyśle stoczniowym.

Czysta energia z morskiego wiatru - kiedy w Polsce? [VIDEO]

Email Drukuj

Na konferencji "Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki”, która odbywała się w Warszawie w dniach 27 i 28 lutego 2017 r., o perspektywach rozwoju polskiej energetyki wiatrowej na morzu mówią: Mariusz Witoński z Polskiego Towarzystwa Morskiej Energetyki Wiatrowej, Jan Hambura z firmy ST3 Offshore sp. z o.o. oraz Wojciech Kowalski, przedstawiciel Morskiej Agencji Gdynia Sp. z o.o.

Pływająca farma fotowoltaiczna powstała w Portugalii

Email Drukuj

Pływająca farma fotowoltaiczna na zbiorniku Alto Rabagão w Portugalii (Fot.: Ciel & Terre)

Portugalczycy testują efektywność rozwiązania mającego na celu produkcję energii z instalacji fotowoltaicznych położonych na zbiornikach wodnych. W Europie podobne instalacje zrealizowano jak dotąd w Wielkiej Brytanii, a największe tego rodzaju systemy powstają w Japonii.

Morska energetyka wiatrowa szansą dla polskiej gospodarki

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Morska energetyka wiatrowa w Polsce mogłaby się przyczynić do rozwoju naszego przemysłu stoczniowego, portów, czy pomóc w realizacji unijnych celów klimatycznych - mówili w poniedziałek w Warszawie uczestnicy konferencji "Morska energetyka wiatrowa kołem zamachowym polskiej gospodarki”.

Platformy na farmę Arkona wypłynęły z EPG

Email Drukuj

 Załadunek na statek Rix Pacific (Fot.: D. Sychowski)

Energomontaż-Północ Gdynia zakończył kolejny etap projektu związanego z budową platform zewnętrznych na farmę wiatrową Arkona. Dziś odbył się załadunek dziesięciu platform dla Bladt Industries. 

Pierwsza turbina na ogromnej farmie wiatrowej na Bałtyku

Email Drukuj

Fot.: Adwen

Zainstalowano pierwszą turbinę na budowanej na Bałtyku farmie wiatrowej Wikinger o docelowej mocy 350 MW. W trakcie realizacji jest jeszcze większa farma wiatrowa, która również stanie w niemieckiej części Morza Bałtyckiego.

Jak rozwija się morska energetyka wiatrowa w Europie?

Email Drukuj

Fot.: Statoil

W ubiegłym roku Europa umocniła pozycję globalnego lidera w budowie farm wiatrowych na morzu. Jak podaje europejskie stowarzyszenie branży wiatrowej WindEurope, w 2016 roku w Europie uruchomiono morskie farmy wiatrowe o łącznej mocy 1,558 GW, a ich łączny potencjał wzrósł do 12,631 GW.

Strona 1 z 17PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook