Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Żeglarstwo
Dołącz do nas

Żeglarstwo

Jachty żaglowe i motorowe ● Stocznie jachtowe ● Żeglarstwo sportowe i rekreacyjne ● Tall Ships

TT-Line kontynnuje współpracę z Agnieszką Skrzypulec w 2017 roku

Email Drukuj

Agnieszka Skrzypulec (Fot.: TT-Line)

Szczecińska olimpijka rozpocznie w tym roku przygotowania do Igrzysk w Tokio. Armator promowy TT-Line postanowił nie tylko podpisać umowę sponsoringową z Agnieszką na 2017 rok, ale również rozszerzyć ją na całą załogę POL11. 

Mateusz Kusznierewicz: złamaliśmy maszt, a było tak dobrze

Email Drukuj

Jacht klasy Volvo 70 Green Dragon (Fot.: Twitter)

Pechowo zakończył się debiut Mateusza Kusznierewicza w żeglarstwie morskim. Medalista olimpijski w klasie Finn miał poprowadzić na Karaibach jacht z 22-osobową załogą Yacht Club Sopot. "Na treningu złamaliśmy maszt. Szkoda, bo było tak dobrze" - poinformował PAP.

Jules Verne Trophy - załoga Joyona ustanowiła rekord opłynięcia globu

Email Drukuj

Załoga francuskiego trimarana Idec Sport (Fot.: Francis Joyon / twitter)

Załoga francuskiego trimarana Idec Sport, kierowana przez Francisa Joyona, wynikiem 40 dni 23 godziny 30 minut 30 sekund ustanowiła rekord opłynięcia kuli ziemskiej i tym samym zdobyła Jules Verne Trophy.

50 lat temu Leonid Teliga wypłynął w samotny rejs dookoła Ziemi

Email Drukuj

Leonid Teliga na pokładzie jachtu Opty

50 lat temu Leonid Teliga wyruszył z Casablanki. Powrócił tam po dwóch latach jako pierwszy Polak, który samotnie na jachcie Opty opłynął świat, walcząc z morzem i rakiem. Zmarł 11 miesięcy po zamknięciu wokółziemskiej pętli. W maju tego roku minie sto lat od jego urodzin.

Vendee Globe: Francuz Armel Le Cleac'h pierwszy na mecie z rekordem

Email Drukuj

Armel Le Cleac'h na jachcie Banque Populaire VIII (Fot.: Vendee Globe)

39-letni Francuz Armel Le Cleac'h, na jachcie Banque Populaire VIII, wygrał ósmą edycję wokółziemskich regat samotników Vendee Globe w rekordowym czasie 74 dni 3 godzin i 35 minut.

Alex Thomson pobił rekord świata 24-godzinnej żeglugi

Email Drukuj

Fot., źródło: Vendée Globe / twitter

Brytyjczyk Alex Thomson pobił rekord świata w dobowej żegludze solo jachtem jednokadłubowym. W ciągu 24 godzin w trakcie wyścigu wokółziemskiego Vendee Globe pokonał dystans 536,8 mil morskich (ok. 994,15 km).

Radio Gdańsk: Koperski przepłynął Ocean Atlantycki

Email Drukuj

Fot.: Facebook/Romuald Koperski

Jak informuje Radio Gdańśk, trójmiejski podróżnik Romuald Koperski przepłynął Ocean Atlantycki z Wysp Kanaryjskich do Wysp Karaibskich. 

Szczecinianie wybierają żeglarza i rejs roku

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Mieszkańcy miasta i regionu sami wskazują kandydatów do Międzynarodowych Nagród Żeglarskich Szczecina. W przypadku kandydatów do nagrody imienia kapitana Ludomira Mączki propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy całej Polski.

Imponujący, ciekawy projekt żeglarski

Email Drukuj

Kpt. Mariusz Koper i II oficer Hanna Leniec na pokładzie Katharsis II w marinie w Cape Town (Fot.: archiwum Katharsis II)

Kapitan Mariusz Koper, skipper Katharsis II - poinformował kilka tygodni temu o podjęciu kolejnego wyzwania - rejsu non stop wokoło kontynentu Antarktydy, wzdłuż 60 stopnia S, wstępnie przygotowywanego na sezon 2016/2017. Realizowanego zgodnie z wymaganiami Światowej Rady Rekordów Żeglarskich WSSRC/ISAF. Planowany start: Cape Town (RPA), planowana meta: Hobart (Australia).

Gutkowski w samotnym rejsie dookoła globu: pobić rekord Jaskuły

Email Drukuj

Zbigniew Gutek Gutkowski

Zbigniew Gutkowski na jachcie Globe podjął kolejne wyzwanie w swojej karierze - w samotnym żeglowaniu dookoła świata zamierza pobić historyczny rekord Henryka Jaskuły. "Rejs powinien trwać maksymalnie cztery miesiące" - zakłada 43-letni gdańszczanin.

Strona 1 z 82PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook