Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Rybołówstwo • Akwakultura
Dołącz do nas
Błąd

  Rybołówstwo • Akwakultura

  Rybołówstwo i hodowle morskie

  Niezadowalające kwoty połowowe dla polskich rybaków

  Email Drukuj

  Według analityków z fundacji New Economics Foundation rząd RP nie radzi sobie z zarządzaniem rybołówstwem. Fot.: H. Bierndgarski

  22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Tego samego dnia wypadał również Dzień Ochrony Morza Bałtyckiego, w tym jego zasobów naturalnych. Warto z tej okazji przytoczyć ostatni raport brytyjskiej organizacji społecznej New Economics Foundation (NEF), z którego wynika, że Polska nie radzi sobie z zarządzaniem rybołówstwem w publicznym interesie.

  Program Operacyjny "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Wdrażaniu Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 poświęcone zostało sympozjum zorganizowane w Centrum Konferencyjnym w Ożarowie Mazowieckim. Konferencję otworzył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

  Rybacy śródlądowi pikietowali przed siedzibą ministra gospodarki morskiej

  Email Drukuj

  Zdaniem Rybackiego Sztabu Kryzysowego wycofanie dopłat zabije rybactwo śródlądowe. Fot.: H. Bierndgarski

  Plan wycofania ponad 400 mln zł dla rybaków śródlądowych z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze to powód pikiety, która 16 marca odbyła się przed siedzibą Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie. Pikietujący rybacy domagali się przywrócenia dofinansowania i konsultacji ewentualnych zmian w projekcie unijnym.

  W Ustce i Darłowie powstaną Targi Rybne

  Email Drukuj

  Targ Rybny w Kopenhadze. Fot.: H. Bierndgarski

  W porcie morskim w Ustce i Darłowie już w 2018 roku powstaną miejsca, gdzie będzie można kupić świeżą rybę prosto z kutra.

  MSC pierwszym programem certyfikacji ryb i owoców morza uznanym przez GSSI

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Marine Stewardship Council (MSC) jest pierwszym na świecie programem certyfikacji ryb i owoców morza, który został uznany przez Global Sustainable Seafood Initiative (GSSI) jako spełniający międzynarodowe wymogi w zakresie wiarygodności i rygoru.

  MRiRW: nabór uzupełniający do Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Ryb

  Email Drukuj

  Nabór uzupełniający do Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Ryb

  W ramach prowadzonego przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi naboru kandydatów na członków Komisji Zarządzającej Funduszu Promocji Ryb, nie zgłoszono kandydatów reprezentujących zakłady przetwórcze oraz niebędące zakładami przetwórczymi podmioty skupujące ryby.

  Rybacy bez wymaganych świadectw

  Email Drukuj

  SG-112 (Fot.: A. Ciejpa)

  Brak świadectw u rybaków pracujących na trzech skontrolowanych w czwartek na Bałtyku kutrach stwierdziła grupa kontrolna z jednostki pływającej SG-112 Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

  Sejmowe komisje za sprawozdaniem o pomocy w sektorze rolnictwa lub rybołówstwa w 2015 r.

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Sejmowe komisje gospodarki morskiej i rolnictwa na wspólnym posiedzeniu przyjęły w czwartek sprawozdanie o pomocy publicznej udzielanej w sektorze rolnictwa lub rybołówstwa w 2015 r.

  Łódź rybacka z nieoznakowanymi sieciami

  Email Drukuj

  Poduszkowiec SG-411 (Fot.: MOSG)

  Nieoznakowane sieci na pokładzie, ryby i brak jakichkolwiek dokumentów - to nieprawidłowości stwierdzone przez załogę poduszkowca SG-411 Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej na skontrolowanej 8 marca, na Zalewie Wiślanym łodzi rybackiej.

  Rząd wprowadza zakaz handlu limitami połowowymi. Rybacy są za

  Email Drukuj

  Nowe przepisy uniemożliwią handel limitami połowowymi między armatorami różnych jednostek. Fot.: H. Bierndgarski

  Rada Ministrów na ostatnim posiedzeniu przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o rybołówstwie morskim. Zgodnie z zapowiedziami w projekcie pojawiły się przepisy, które zabraniają rybakom przekazywania kwot połowowych między armatorami.

  Strona 1 z 170  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook