Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Przepisy • Klasyfikacja
Dołącz do nas

Przepisy i klasyfikacja

Przepisy ● Regulacje ● Konwencje ● Towarzystwa klasyfikacyjne

"Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów"

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało na stronie internetowej materiał dla żeglarzy, właścicieli i armatorów jachtów o długości do 24 m. Przewodnik zawiera informacje dotyczące wymogów formalno-prawnych oraz rekomendacje MGMiŻŚ w zakresie bezpieczeństwa.

Plan utrzymania wód dla regionu wodnego Dolnej Wisły przyjęty

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Plan utrzymania wód zawiera prace utrzymaniowe przewidziane do realizacji w okresie najbliższych 6 lat przez RZGW Gdańsk oraz marszałków województw.

Najważniejsze postanowienia z 97. sesji Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego (MSC)

Email Drukuj

Fot., źródło: PRS SA

97 sesja Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego (MSC) Międzynarodowej Organizacji Morskiej odbyła się w Londynie w dniach 21-25 listopada 2016 roku. Polskę reprezentowali przedstawiciele Administracji: Wojciech Zdanowicz - przewodniczący delegacji, Wacław Bielawski - stały przedstawiciel RP przy IMO, Tadeusz Wojtasik - przewodniczący sekcji MSC, Przemysław Lenard i Aleksandra Karbownik - członkowie delegacji.

Ośrodek ds. IMO przy PRS przekazuje wykaz nowych wymagań wchodzących w życie w 2017 roku

Email Drukuj

Fot.: PRS

Ośrodek ds. IMO przy Polskim Rejestrze Statków S.A. przekazuje instytucjom gospodarki morskiej wykaz wymagań uchwalonych przez Międzynarodową Organizację Morską, które zaczną obowiązywać w roku 2017.

Nowe regulacje portowe

Email Drukuj

Rada Unii Europejskiej przyjęła ustalenia tzw. III pakietu portowego. Przepisy, które właśnie wchodzą w życie mają zapewnić łatwiejszy dostęp do usług portowych w UE oraz przejrzystość finansową portów. 

Od 2017 r. - przepisy ułatwiające działalność przemysłu stoczniowego

Email Drukuj

1 stycznia 2017 r. zacznie obowiązywać Ustawa o aktywizacji przemysłu okrętowego i przemysłów komplementarnych, której celem jest stworzenie dogodniejszych warunków dla rozwoju przemysłu stoczniowego. M.in. w życie wejdą przepisy dot. zerowej stawki VAT.

Najważniejsze postanowienia 70 sesji Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPC)

Email Drukuj

Fot.: pixabay

W Londynie, w dniach 24-28 października b.r. odbyła się 70-ta sesja Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPC) Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Polskę reprezentowali przedstawiciele Administracji: Wacław Bielawski - przewodniczący delegacji, Magdalena Wesołowska, Paweł Banaś, Leszek Czerwiński, Przemysław Lenard oraz eksperci: Krzysztof Kołwzan - przewodniczący krajowej Sekcji MEPC (PRS SA), Marta Barańska (AM Szczecin); Magdalena Klopott (AM Gdynia); Bogdan Pojawa (AMW Gdynia).

UE na rzecz bezpieczeństwa, ochrony i czystości oceanów

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Szacuje się, że wartość produkcji światowej gospodarki związanej z oceanami wynosi 1,3 biliona euro. Zmiana klimatu, ubóstwo i bezpieczeństwo żywnościowe należą do globalnych wyzwań, z którymi można się skutecznie zmierzyć, jeśli oceany będą lepiej chronione, a zarządzanie nimi będzie miało zrównoważony charakter.

DFDS wyciąga wnioski po nieszczęśliwym incydencie

Email Drukuj

Fot.: DFDS Seaways

Niewykluczone, że DFDS zrewiduje przepisy dotyczące przewozu zwierząt na pokładach swoich promów. To efekt incydentu, do jakiego doszło we wrześniu na pokładzie jednego ze statków duńskiego armatora.

IMO włącza Morze Północne i Morze Bałtyckie w obszar NECA

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) włączyła Morze Północne i Morze Bałtyckie w obszar kontroli emisji tlenku azotu - NO Emission Control Area, NECA. Ustalenia mają wejść w życie wraz z początkiem 2021 roku.

Strona 1 z 12PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook