Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Przepisy • Klasyfikacja
Dołącz do nas

Przepisy i klasyfikacja

Przepisy ● Regulacje ● Konwencje ● Towarzystwa klasyfikacyjne

Nowe przepisy dotyczące monitorowania emisji CO2

Email Drukuj

Fot.: DFDS Seaways / facebook

Armatorzy już wkrótce będą musieli stawić czoła nowemu wyzwaniu. Zgodnie z przepisami, które zaczną obowiązywać od przyszłego roku, będą musieli gromadzić szczegółowe informacje dotyczące przebiegu oraz specyfiki każdego rejsu. Jak zauważają przedstawiciele DFDS, nowe regulacje wiązać się będą z dodatkowymi kosztami.

"Przewodnik dla żeglarzy i armatorów jachtów"

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opublikowało na stronie internetowej materiał dla żeglarzy, właścicieli i armatorów jachtów o długości do 24 m. Przewodnik zawiera informacje dotyczące wymogów formalno-prawnych oraz rekomendacje MGMiŻŚ w zakresie bezpieczeństwa.

Plan utrzymania wód dla regionu wodnego Dolnej Wisły przyjęty

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Plan utrzymania wód zawiera prace utrzymaniowe przewidziane do realizacji w okresie najbliższych 6 lat przez RZGW Gdańsk oraz marszałków województw.

Najważniejsze postanowienia z 97. sesji Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego (MSC)

Email Drukuj

Fot., źródło: PRS SA

97 sesja Komitetu Bezpieczeństwa Morskiego (MSC) Międzynarodowej Organizacji Morskiej odbyła się w Londynie w dniach 21-25 listopada 2016 roku. Polskę reprezentowali przedstawiciele Administracji: Wojciech Zdanowicz - przewodniczący delegacji, Wacław Bielawski - stały przedstawiciel RP przy IMO, Tadeusz Wojtasik - przewodniczący sekcji MSC, Przemysław Lenard i Aleksandra Karbownik - członkowie delegacji.

Ośrodek ds. IMO przy PRS przekazuje wykaz nowych wymagań wchodzących w życie w 2017 roku

Email Drukuj

Fot.: PRS

Ośrodek ds. IMO przy Polskim Rejestrze Statków S.A. przekazuje instytucjom gospodarki morskiej wykaz wymagań uchwalonych przez Międzynarodową Organizację Morską, które zaczną obowiązywać w roku 2017.

Nowe regulacje portowe

Email Drukuj

Rada Unii Europejskiej przyjęła ustalenia tzw. III pakietu portowego. Przepisy, które właśnie wchodzą w życie mają zapewnić łatwiejszy dostęp do usług portowych w UE oraz przejrzystość finansową portów. 

Od 2017 r. - przepisy ułatwiające działalność przemysłu stoczniowego

Email Drukuj

1 stycznia 2017 r. zacznie obowiązywać Ustawa o aktywizacji przemysłu okrętowego i przemysłów komplementarnych, której celem jest stworzenie dogodniejszych warunków dla rozwoju przemysłu stoczniowego. M.in. w życie wejdą przepisy dot. zerowej stawki VAT.

Najważniejsze postanowienia 70 sesji Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPC)

Email Drukuj

Fot.: pixabay

W Londynie, w dniach 24-28 października b.r. odbyła się 70-ta sesja Komitetu Ochrony Środowiska Morskiego (MEPC) Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Polskę reprezentowali przedstawiciele Administracji: Wacław Bielawski - przewodniczący delegacji, Magdalena Wesołowska, Paweł Banaś, Leszek Czerwiński, Przemysław Lenard oraz eksperci: Krzysztof Kołwzan - przewodniczący krajowej Sekcji MEPC (PRS SA), Marta Barańska (AM Szczecin); Magdalena Klopott (AM Gdynia); Bogdan Pojawa (AMW Gdynia).

UE na rzecz bezpieczeństwa, ochrony i czystości oceanów

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Szacuje się, że wartość produkcji światowej gospodarki związanej z oceanami wynosi 1,3 biliona euro. Zmiana klimatu, ubóstwo i bezpieczeństwo żywnościowe należą do globalnych wyzwań, z którymi można się skutecznie zmierzyć, jeśli oceany będą lepiej chronione, a zarządzanie nimi będzie miało zrównoważony charakter.

DFDS wyciąga wnioski po nieszczęśliwym incydencie

Email Drukuj

Fot.: DFDS Seaways

Niewykluczone, że DFDS zrewiduje przepisy dotyczące przewozu zwierząt na pokładach swoich promów. To efekt incydentu, do jakiego doszło we wrześniu na pokładzie jednego ze statków duńskiego armatora.

Strona 1 z 12PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook