Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Prawo i administracja
Dołącz do nas

Prawo i administracja

Administracja morska ● Prawodawstwo ● Egzekwowanie prawa ● Przestępczość i wykroczenia

"Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap IIIA"

Email Drukuj

Podpisanie umowy na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu

W siedzibie Urzędu Morskiego w Gdyni, w dniu 15 marca br. podpisano umowę na pełnienie funkcji inżyniera kontraktu na projekcie "Modernizacja wejścia do portu wewnętrznego (w Gdańsku). Etap IIIA.".

Wyposażenie morskie - nowe regulacje prawne

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni informuje, że w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowane zostało Rozporządzenie Wykonawcze Komisji (UE) 2017/306 z dnia 6 lutego 2017 r. określające wymagania w zakresie projektu, budowy i działania oraz normy badań dla wyposażenia morskiego.

Premierzy Państw Grupy Wyszehradzkiej podpisali Deklarację Warszawską

Email Drukuj

Premierzy Państw Grupy Wyszehradzkiej

Premierzy Państw Grupy Wyszehradzkiej podpisali Deklarację Warszawską. Podczas swojego wystąpienia premier Beata Szydło podkreśliła, że Deklaracja to nowa, wspólna droga dla przyszłości Grupy Wyszehradzkiej.

Kuter nie mógł wyjść w morze - szyper nietrzeźwy

Email Drukuj

Fot.: MOSG

Straż Graniczna nie zezwoliła w dniu 28 marca na wyjście w morze z władysławowskiego portu łotewskiego kutra. 51-letni szyper miał przeszło 1,7 prom. alkoholu.

MGMiŻŚ: zła sytuacja PŻM przez zamówienie 20 statków

Email Drukuj

Fot.: PŻM

Powodem złej sytuacji Polskiej Żeglugi Morskiej jest zamówienie przez tego armatora 20 statków – powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski.

Ministerstwo Środowiska proponuje obniżenie podatku dennego

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Stawka opłaty za użytkowanie gruntów pokrytych wodami ma wynieść 89 groszy, a nie jak wcześniej zapowiadano 8,90 zł, czyli 10-krotnie mniej - proponuje Ministerstwo Środowiska. Chodzi tzn. podatek denny, który mają wnosić prowadzący porty, przystanie i mariny śródlądowe.

Sejm RP po drugim czytaniu ustawy o czasie pracy na statkach żeglugi śródlądowej

Email Drukuj

Fot.: Piotr B. Stareńczak

W Sejmie RP odbyło się drugie czytanie projektu ustawy o czasie pracy na statkach żeglugi śródlądowej. Przewiduje się, że jeszcze w kwietniu ustawa zostanie podpisana przez Prezydenta RP.

Państwa UE stawiają kropkę nad i w sprawie kontroli umów energetycznych przez KE

Email Drukuj

Fot.: Gaz-System SA

Przedstawiciele państw UE zatwierdzili we wtorek nowe przepisy, na mocy których kraje członkowskie będą miały obowiązek informować Komisję Europejską o planach zawarcia umów dotyczących dostaw ropy i gazu z krajami trzecimi.

Komisja w Szczecinie. O problemach rybaków rewalskich, sytuacji PŻM i branży stoczniowej

Email Drukuj

Wyjazdowe posiedzenie sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej

Zagrożenia funkcjonowania przystani rybackiej w Rewalu były pierwszym z tematów wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, która odbyła się w Szczecinie, w siedzibie Urzędu Morskiego.

Gróbarczyk: zarząd komisaryczny w PŻM z powodu niezwykle trudnej sytuacji

Email Drukuj

Fot.: PŻM

Zarząd komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej (PŻM) wprowadzono z powodu niezwykle trudnej sytuacji przedsiębiorstwa - powiedział w poniedziałek w Szczecinie minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

Strona 1 z 45PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook