Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Prawo i administracja
Dołącz do nas

Prawo i administracja

Administracja morska ● Prawodawstwo ● Egzekwowanie prawa ● Przestępczość i wykroczenia

Przymusowy powrót do portu

Email Drukuj

Fot.: MOSG

Helski kuter musiał zawrócić do portu po kontroli, którą przeprowadzili na Bałtyku funkcjonariusze z patrolowca SG-311 Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej. Powodem były stwierdzone uwagi związane z naruszeniem bezpieczeństwa morskiego.

Ważne: Ulga abolicyjna dla marynarzy - radykalna zmiana linii orzeczniczej

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Dnia 18 stycznia 2017 roku w sprawach prowadzonych przez Kancelarię doszło do wydania kilku bardzo ważnych wyroków dotyczących prawa do ulgi abolicyjnej w odniesieniu do marynarzy. Jeden wyrok zapadł przed Naczelnym Sądem Administracyjnym, a pozostałe przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Gdańsku.

Szef MON: modernizacja techniczna i rozmieszczenie wojsk sojuszniczych

Email Drukuj

Szef MON Antoni Macierewicz (Fot.: MON)

Modernizacja techniczna wojska ma skupić się na obronie przeciwrakietowej, cybernetycznej i na Bałtyku, priorytetem jest też realizacja decyzji ws. rozmieszczania wojsk sojuszniczych w Polsce - powiedział w środę szef MON Antoni Macierewicz.

Sytuacja podatkowa polskiego marynarza pracującego u amerykańskiego armatora w 2017 roku

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W dalszym ciągu nie doszło do ratyfikacji przez USA (ostatnia informacja z Ministerstwa Finansów koniec listopada 2016 roku) nowej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania pomiędzy Polską, a USA, która to umowa została podpisana przez ww. państwa dnia 13 lutego 2013 roku. Wszystko wskazuje na to, iż ten akt prawny nie zostanie ratyfikowany przez USA w najbliższych miesiącach.

Błaszczak: zależy nam na tym, by utrzymać siedzibę Fronteksu w Warszawie

Email Drukuj

Fot.: frontex.europa.eu

Zależy nam na tym, by utrzymać siedzibę Fronteksu w Warszawie - powiedział w piątek w Polsat News minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak. Dodał, że trwają negocjacje w tej sprawie.

"Rybactwo i Morze". Posiedzenie Komitetu Monitorującego

Email Drukuj

Spotkaniu przewodniczył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej (Fot.: MGMiŻŚ)

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej przewodniczył III posiedzeniu Komitetu Monitorującego Program Operacyjny "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020. Spotkanie odbyło się w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Senat bez poprawek do ustawy o ratyfikacji konwencji AGN

Email Drukuj

Fot.: MGMiŻŚ

Ustawa ws. ratyfikacji konwencji AGN ma umożliwić skorzystanie z unijnych środków na inwestycje służące poprawie żeglowności na rzekach. Senat nie zaproponował do niej w środę poprawek.

Ulga abolicyjna w 2017 roku?

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Na samym wstępie należy podkreślić, iż żadne przepisy dotyczące ulgi abolicyjnej nie uległy zmianie w 2017 roku, tak więc w dalszym ciągu marynarze oraz osoby pracujące poza granicami Polski, którzy są polskimi rezydentami podatkowymi, powinni zweryfikować swoją sytuację podatkową pod kątem powstania po ich stronie obowiązku podatkowego w Polsce i możliwości skorzystania z ulgi abolicyjnej w roku 2017.

Straty z powodu ostatnich sztormów na Bałtyku - co najmniej 50 mln zł

Email Drukuj

Zniszczenia na Pomorzu (Fot.: MGMiŻŚ)

Na co najmniej 50 mln zł szacowane są wstępne straty spowodowane przez ostatnie sztormy na Bałtyku - podają Urzędy Morskie w Słupsku i w Gdyni. Ostateczna kwota może być znana jeszcze w tym tygodniu.

Poseł PiS: Udało się uchwalić budżet, są pieniądze na tunel

Email Drukuj

Planowany przebieg trasy tunelu w Świnoujściu

Są pieniądze na budowę tunelu w Świnoujściu, także dlatego, że mimo sejmowego rokoszu opozycji, udało się uchwalić budżet państwa - mówił w Radiu Szczecin poseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński.

Strona 1 z 38PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook