Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Prawo i administracja
Dołącz do nas

Prawo i administracja

Administracja morska ● Prawodawstwo ● Egzekwowanie prawa ● Przestępczość i wykroczenia

Sejm przyjął ustawę o budowie kanału przez Mierzeję Wiślaną

Email Drukuj

Wizualizacja kanału przez Mierzeję Wiślaną

Budowę nowej drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym poprzez wykonanie przekopu przez Mierzeję Wiślaną zakłada przyjęta w piątek przez Sejm ustawa. Za głosowało 401 posłów, przeciw było dziewięciu, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz zajmie się nią Senat.

Sejm za zapobieganiem zanieczyszczaniu morza przez statki

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Zmiany przepisów dot. m.in. emisji dwutlenku węgla w transporcie morskim oraz recyklingu statków zakłada przyjęta w piątek przez Sejm nowela ustawy o zapobieganiu zanieczyszczaniu morza przez statki.

Strategia: wsparcie publiczne nakierowane na większe wykorzystanie kolei

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju zakłada, że wsparcie publiczne będzie w najbliższych latach nakierowane m.in. na większe wykorzystanie potencjału transportu kolejowego. Chodzi o transport międzynarodowy, regionalny, między- i wewnątrz aglomeracyjnego.

Szczecin: Geblewicz prosi rząd o współpracę z Niemcami ws. Nord Stream 2

Email Drukuj

Fot.: Nord Stream AG

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz prosi rząd o współpracę ze stroną niemiecką w związku z planowanym poszerzeniem gazociągu Nord Stream 2. Pismo w tej sprawie skierowano do wicepremiera Mateusza Morawieckiego – podał Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

W Komisji o praktykach studenckich dla marynarzy i finasowaniu Akademii Morskich

Email Drukuj

Fot.: M. Stobierski / Akademia Morska w Gdyni

Problem finansowania praktyk studenckich przyszłych marynarzy był jednym z głównych tematów posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Omawiano też kwestie finansowania wyższych uczelni morskich.

Urzędy Skarbowe wzywają marynarzy

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Aparat skarbowy zarówno w Polsce jak i zagranicą dysponuje coraz to nowszymi i bardziej skutecznymi instrumentami pozyskiwania informacji o podatnikach pracujących zagranicą. Co więcej, postępująca fiskalizacja polskiego sytemu podatkowego prowadzi do coraz uważniejszego weryfikowania informacji dotyczących podatników, które napływają do urzędów skarbowych w całej Polsce np. w związku z nabyciem nieruchomości.

Rząd przyjął projekt ustawy usprawniającej modernizację toru wodnego Świnoujście-Szczecin

Email Drukuj

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Ministrów zaakceptowała "Projekt ustawy o inwestycjach w zakresie budowy lub przebudowy toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5 metra".

Wiceminister Witkowski: Brzezicki jako komisarz PŻM gwarantuje reformy

Email Drukuj

Fot.: PŻM

Paweł Brzezicki jako komisarz gwarantuje przeprowadzenie niezbędnych reform w Polskiej Żegludze Morskiej - poinformował PAP wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Grzegorz Witkowski. Resort podał w poniedziałek, że w PŻM wprowadzono zarząd komisaryczny.

Zarząd Komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej

Email Drukuj

Fot.: Wikipedia

Trudna sytuacja największego narodowego armatora - Polskiej Żeglugi Morskiej, ciągły brak symptomów poprawy koniunktury na światowym rynku shippingowym, a także brak odpowiednich działań dotychczasowego kierownictwa Grupy PŻM, spowodowały że Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister finansów w porozumieniu z Markiem Gróbarczykiem, ministrem gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wprowadzili w przedsiębiorstwie państwowym zarząd komisaryczny.

Przymusowy powrót z morza

Email Drukuj

Fot.: MOSG

W dniu 18 lutego Straż Graniczna zawróciła z morza do portu w Łebie kuter rybacki i łódź sportowo-żeglarską. Jednostki nie spełniały podstawowych wymogów, naruszając przepisy ustaw: o bezpieczeństwie morskim oraz o rybołówstwie morskim.

Strona 1 z 42PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook