Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Polityka morska
Dołącz do nas
Błąd

  Polityka morska

  Polityka ● Współpraca międzynarodowa ● Unia Europejska ● Morze w polityce

  Stowarzyszenia przemysłowe wzywają Komisję Europejską do działania

  Email Drukuj

  Ilustracja: OneEurope

  Przedstawiciele 92 największych europejskich stowarzyszeń przemysłu wezwali Komisję Europejską do przyjęcia ambitnej strategii przemysłowej Unii Europejskiej. Pod Wspólną Deklaracją podpisała się także SEA Europe (Ships & Maritime Equipment Associations), zrzeszająca stocznie oraz producentów wyposażenia okrętowego z Europy i Turcji.

  PortalMorski.pl w Radiu Gdańsk

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  W środę, 15 lutego br., gośćmi audycji Radia Gdańsk "Ludzie i Pieniądze", prowadzonej przez Artura Kiełbasińskiego, byli: Piotr Stareńczak - dziennikarz z serwisu internetowego PortalMorski.pl, Przemysław Roth - prezes zarządu Rolls-Royce Polska Sp. z o.o i Piotr Świąc - dziennikarz TVP3 Gdańsk.

  O morskiej współpracy 16. państw Europy z Chinami... [VIDEO]

  Email Drukuj

  Relacja filmowa z oficjalnego rozpoczęcia działalności Sekretariatu ds. Morskich, w formacie 16+1, 9 lutego 2017 r. w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie.

  Duda: celem Polski członkowstwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i dostęp do złóż gazu

  Email Drukuj

  Fot.: Kancelaria Prezydenta RP

  Bardzo ważnym celem dla Polski w tym roku jest uzyskanie niestałego członkowstwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ; Polska zabiega tez o dostęp do nowych złóż gazu - powiedział w czwartek w Sejmie prezydent Andrzej Duda. Podkreślił też wagę współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

  PO krytycznie o działalności ministra gospodarki morskiej

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Powrót do PRL, do "Polski resortowej", wadliwa struktura resortu, słabość nadzoru nad podległymi podmiotami, "abdykowanie" na rzecz szef MON - to niektóre zarzuty posłów PO pod adresem ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka.

  Stocznia: realne plany obciążone ryzykiem

  Email Drukuj

  Fot.: Piotr B. Stareńczak

  - Plan jest ryzykowny, ale nie hurraoptymistyczny i ma spore szanse powodzenia - tak pomysł i realizację rządowego programu odbudowy przemysłu stoczniowego w Szczecinie ocenia były poseł PO Arkadiusz Litwiński.

  Konwent Morski rozpoczął pracę [VIDEO]

  Email Drukuj

  2 lutego 2017 r. w Sopocie odbyło się pierwsze posiedzenie Konwentu Morskiego, utworzonego z inicjatywy ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka.

  Jarosław Wałęsa wiceprzewodniczącym Komisji Rybołówstwa

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  - Bardzo dziękuję moim koleżankom i kolegom z Komisji za zaufanie. Pracuje w tej Komisji już ponad 7 lat i jestem dumny, że mogę na jej forum, jako wiceprzewodniczący, reprezentować Polskich rybaków. Praca w tej Komisji jest żmudna i wymagająca zaangażowania, często niewdzięczna, ale dająca dużo satysfakcji. Cieszę się, że mogę pozytywnie wpływać na losy rybaków i społeczności nadmorskich nie tylko z regionu Bałtyku, ale i innych akwenów i obiecuję, że będę dalej sumiennie wykonywał swoje obowiązki - powiedział poseł Jarosław Wałęsa.

  Polityk .N: Stocznia musi mieć pakiet zamówień, by dobrze funkcjonować

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Stocznia musi mieć cały pakiet zamówień, żeby dobrze funkcjonować - tak obietnice rządu dotyczące reaktywacji przemysłu stoczniowego w Szczecinie oceniał działacz .Nowoczesnej Tomasz Szybowski.

  USA: Tillerson: zabronić Chinom dostępu do wysp na M. Południowochińskim

  Email Drukuj

  Rex Tillerson (Fot.: Wikipedia)

  Kandydat Donalda Trumpa na szefa amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson oświadczył w środę podczas przesłuchania w komisji spraw zagranicznych Senatu USA, że Chinom powinno się zabronić dostępu do wysp, które kraj ten wybudował na Morzu Południowochińskim.

  Strona 1 z 32  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook