Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Polityka morska
Dołącz do nas
Błąd

  Polityka morska

  Polityka ● Współpraca międzynarodowa ● Unia Europejska ● Morze w polityce

  USA: Tillerson: zabronić Chinom dostępu do wysp na M. Południowochińskim

  Email Drukuj

  Rex Tillerson (Fot.: Wikipedia)

  Kandydat Donalda Trumpa na szefa amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson oświadczył w środę podczas przesłuchania w komisji spraw zagranicznych Senatu USA, że Chinom powinno się zabronić dostępu do wysp, które kraj ten wybudował na Morzu Południowochińskim.

  Rozmowy o polsko-amerykańskiej współpracy

  Email Drukuj

  Fot.: MR

  Wiceminister Tadeusz Kościński spotkał się z zastępcą szefa misji Ambasady USA w Polsce Johnem C.Law. Rozmowy o polsko-amerykańskich przedsięwzięciach gospodarczych i promocyjnych, odbyły się 13 grudnia br.

  Minister Witold Waszczykowski na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli

  Email Drukuj

  Rozmowy ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli (Fot.: MSZ)

  - Jesteśmy zainteresowani tym, aby NATO i Unia Europejska potrafiły razem współpracować w odpowiedzi na wszelkiego rodzaju kroki zaczepne - mówił minister Witold Waszczykowski podczas pierwszego dnia rozmów ministrów spraw zagranicznych NATO w Brukseli.

  Włochy, szef MSZ: Morze Śródziemne nie może być morzem niczyim

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Morze Śródziemne nie może stać się “morzem niczyim”, za które nikt nie bierze odpowiedzialności - mówił szef dyplomacji Włoch Paolo Gentiloni, otwierając w czwartek w Rzymie forum MED - Dialogi Śródziemnomorskie na temat sytuacji i bezpieczeństwa w tym rejonie.

  RIA-Nowosti: w reakcji na ukraińskie ćwiczenia Rosja rozmieszcza okręty

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Okręty rosyjskiej Floty Czarnomorskiej zajęły pozycje na zachód od wybrzeży anektowanego Krymu, aby wzmocnić siły obrony przeciwlotniczej półwyspu w odpowiedzi na prowadzone w okolicy ukraińskie ćwiczenia rakietowe - podała w czwartek agencja RIA-Nowosti.

  Prezydent: współpraca wojskowa między Niemcami a Polską jest zacieśniania

  Email Drukuj

  Prezydenci Polski Andrzej Duda i Niemiec Joachim Gauck (Fot.: Krzysztof Sitkowski / KPRP)

  Współpraca wojskowa między Niemcami a Polską jest cały czas zacieśniana, nie tylko w ramach NATO - powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

  Brudziński: rok rządu PiS to dobry czas dla Pomorza Zachodniego

  Email Drukuj

  Rok rządu premier Beaty Szydło był dobrym rokiem dla Pomorza Zachodniego, ale nadal pozostają obszary, które wymagają pracy - ocenił poseł PiS Joachim Brudziński. Jak podkreślił, priorytetem dla rządu w regionie, który boryka się z niską dzietnością jest kwestia wsparcia dla rodzin.

  Bildt: Bałtyk to morze natowskie i unijne; musimy modernizować flotę

  Email Drukuj

  Fot.: screenshot/google maps

  Rosja modernizuje swoją flotę bałtycką; my powinniśmy robić to samo. Musimy mieć możliwość kontrolowania Morza Bałtyckiego pod jego powierzchnią, na powierzchni i w przestrzeni powietrznej, ponieważ Bałtyk to morze zarówno natowskie, jak i unijne - mówi PAP b. premier Szwecji Carl Bildt.

  Francja: Minister obrony o decyzji Polski ws. Caracali i wypowiedzi o Mistralach

  Email Drukuj

  Francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian (Fot.: Youtube)

  Francuski minister obrony Jean-Yves Le Drian skrytykował w środę wieczorem w parlamencie decyzję polskich władz o zakończeniu rozmów w sprawie dostaw śmigłowców Caracal i wypowiedzi strony polskiej na temat sprzedaży Rosji okrętów Mistral.

  Międzynarodowe Targi Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI w. dobiegły końca

  Email Drukuj

  Targi Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI w Guangdong. Fot.: Maritime Silk Road International Expo.

  30 października 2016 r. zakończyły się Międzynarodowe Targi Morskiego Jedwabnego Szlaku 2016 w Guangdong, osiągając rekordowy poziom współpracy handlowej i gospodarczej między regionem Guangdong, a krajami znajdującymi się wzdłuż "Pasa i Drogi".

  Strona 1 z 31  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook