Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Polityka morska
Dołącz do nas
Błąd

  Polityka morska

  Polityka ● Współpraca międzynarodowa ● Unia Europejska ● Morze w polityce

  Współpraca Zachodniopomorskiego z Iranem

  Email Drukuj

  Ramin Mehmanparast (Fot.: Wikipedia)

  Cel: w tym roku osiągnąć miliard dolarów obrotu w relacjach gospodarczych Polski z Iranem - tak mówił w czwartek, w Radiu Szczecin ambasadorem Islamskiej Republiki Iranu Ramin Mehmanparast. Gościa "Rozmów pod krawatem" zapytano, m.in. o plany zacieśniania współpracy pomiędzy regionami Iranu a, na przykład, Zachodniopomorskiem. 

  Recepty .Nowoczesnej na kłopoty Polskiej Żeglugi Morskiej

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  .Nowoczesna pyta o sytuację w Polskiej Żegludze Morskiej i proponuje rozwiązanie: komercjalizację państwowego przedsiębiorstwa, zrobienie z niego spółki skarbu państwa i wprowadzenie na giełdę. Wszystko to, przeciw czemu od lat opowiadają się pracownicy szczecińskiego armatora. Dotychczas z sukcesem.

  PO: Mamy dla PiS gotowce dot. przebudowy toru wodnego Szczecin-Świnoujście

  Email Drukuj

  PiS-owski projekt ustawy dot. przebudowy toru wodnego Szczecin-Świnoujście może spowodować wstrzymanie finansowania ze środków unijnych - takie wątpliwości wyrazili we wtorek posłowie PO. Przygotowaliśmy PiS gotowca, dokumenty strategiczne i będziemy się przyglądać, czy nie zepsuje tego, co zostało wcześniej przygotowane - zapowiedzieli.

  ASEAN zaniepokojony działaniami Chin na Morzu Południowochińskim

  Email Drukuj

  Perfecto Yasay (Fot.: csis.org)

  Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) postrzega instalowanie przez Chiny systemów uzbrojenia na Morzu Południowochińskim jako "bardzo niepokojące" - oświadczył we wtorek szef dyplomacji Filipin Perfecto Yasay.

  Stowarzyszenia przemysłowe wzywają Komisję Europejską do działania

  Email Drukuj

  Ilustracja: OneEurope

  Przedstawiciele 92 największych europejskich stowarzyszeń przemysłu wezwali Komisję Europejską do przyjęcia ambitnej strategii przemysłowej Unii Europejskiej. Pod Wspólną Deklaracją podpisała się także SEA Europe (Ships & Maritime Equipment Associations), zrzeszająca stocznie oraz producentów wyposażenia okrętowego z Europy i Turcji.

  PortalMorski.pl w Radiu Gdańsk

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  W środę, 15 lutego br., gośćmi audycji Radia Gdańsk "Ludzie i Pieniądze", prowadzonej przez Artura Kiełbasińskiego, byli: Piotr Stareńczak - dziennikarz z serwisu internetowego PortalMorski.pl, Przemysław Roth - prezes zarządu Rolls-Royce Polska Sp. z o.o i Piotr Świąc - dziennikarz TVP3 Gdańsk.

  O morskiej współpracy 16. państw Europy z Chinami... [VIDEO]

  Email Drukuj

  Relacja filmowa z oficjalnego rozpoczęcia działalności Sekretariatu ds. Morskich, w formacie 16+1, 9 lutego 2017 r. w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie.

  Duda: celem Polski członkowstwo w Radzie Bezpieczeństwa ONZ i dostęp do złóż gazu

  Email Drukuj

  Fot.: Kancelaria Prezydenta RP

  Bardzo ważnym celem dla Polski w tym roku jest uzyskanie niestałego członkowstwa w Radzie Bezpieczeństwa ONZ; Polska zabiega tez o dostęp do nowych złóż gazu - powiedział w czwartek w Sejmie prezydent Andrzej Duda. Podkreślił też wagę współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

  PO krytycznie o działalności ministra gospodarki morskiej

  Email Drukuj

  Fot.: Wikipedia

  Powrót do PRL, do "Polski resortowej", wadliwa struktura resortu, słabość nadzoru nad podległymi podmiotami, "abdykowanie" na rzecz szef MON - to niektóre zarzuty posłów PO pod adresem ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka.

  Stocznia: realne plany obciążone ryzykiem

  Email Drukuj

  Fot.: Piotr B. Stareńczak

  - Plan jest ryzykowny, ale nie hurraoptymistyczny i ma spore szanse powodzenia - tak pomysł i realizację rządowego programu odbudowy przemysłu stoczniowego w Szczecinie ocenia były poseł PO Arkadiusz Litwiński.

  Strona 1 z 32  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook