Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Marynarka wojenna • Granice Ogromny rosyjski plan modernizacji marynarki wojennej
Dołącz do nas
Błąd

  Ogromny rosyjski plan modernizacji marynarki wojennej

  Email Drukuj

  Rosyjska Marynarka Wojenna nabędzie 78 okrętów i wprowadzi je do swojej floty do 2020 roku, poinformował rosyjski minister obrony - Sergey Shoigu.

  Rosyjskie siły w ciągu następnych siedmiu lat przejdą restrukturyzację i modernizację floty. W sumie wcielonych ma zostać 8 strategicznie istotnych okrętów podwodnych z napędem atomowym, a także 16 zastosowania ogólnego. Nie pod wodą, a na jej powierzchni mają popłynąć aż 54 nowe okręty, różnych klas. Nie podano jednak do oficjalnej wiadomości, jakie konkretnie jednostki.

  Do 2016 roku, a więc w ciągu 3 lat rosyjska flota ma nabyć 24 okręty: 6 atomowych łodzi podwodnych oraz 18 sztuk okrętów powierzchniowych. W sumie, na cały program modernizacji Rosja ma wydać ogromna kwotę - 5 trylionów rubli.

  Źródło:

  Dodaj komentarz

  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook