Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Marynarka wojenna • Granice
Dołącz do nas
Błąd

  Marynarka wojenna • Granice

  Marynarka Wojenna wczoraj i dziś w Polsce i na świecie ● Floty, okręty i technika wojennomorska

  Akcja saperów w Gdyni

  Email Drukuj

  Fot.: K. Pietrzak

  Panzerfaust oraz pociski artyleryjskie z czasów II wojny światowej wydobyli i zabezpieczyli saperzy z 43. Batalionu Saperów z Rozewia wraz z Grupą Nurków Minerów z 13. Dywizjonu Trałowców.

  BBN: zaawansowane prace nad pozyskaniem używanych fregat z Australii

  Email Drukuj

  HMAS Melbourne (Fot.: Wikipedia)

  Bardzo zaawansowane są prace związane z pozyskaniem używanych fregat typu Adelaide z Australii – powiedział w czwartek posłom z sejmowej komisji obrony dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi BBN gen. bryg. Jarosław Kraszewski.

  Dwie bojowe miny morskie zniszczone

  Email Drukuj

  Wspólne ćwiczenie z ukraińską Marynarką Wojenną oraz wizyta w Odessie była na pewno nowym doświadczeniem dla polskich marynarzy

  Okręt dowodzenia SNMCMG2 (Standing NATO Mine Countermeasures Group 2) ORP Kontradmirał X. Czernicki wraz z podlegającymi mu trzema jednostkami z Hiszpanii, Niemiec i Turcji uczestniczył we wspólnym ćwiczeniu z ukraińską Marynarką Wojenną. Chociaż prowadzone działania przeciwminowe miały charakter ćwiczebny, okręty wykryły i zniszczyły dwie bojowe miny morskie pochodzące z czasów II wojny światowej. Trzydniowe manewry na Morzu Czarnym zakończyły się w środę, 22 marca.

  Ukraina: Grupa okrętów NATO pod polskim dowództwem wypłynęła z Odessy

  Email Drukuj

  ORP Kontradmirał Xawery Czernicki

  Grupa okrętów NATO pod dowództwem polskiego ORP Kontradmirał Xawery Czernicki po czterech dniach pobytu w Odessie opuściła w poniedziałek Ukrainę i udała się w dalszą misję, którą pełni na wodach Morza Czarnego i Śródziemnego.

  Armia rosyjska rozpoczęła manewry na Krymie

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Armia rosyjska rozpoczęła w poniedziałek manewry na poligonie Opuk na anektowanym Krymie z udziałem ponad 2,5 tys. żołnierzy wojsk desantowych. Zaangażowano pododdziały wojsk powietrznodesantowych i powietrznokosmicznych Rosji oraz siły Floty Czarnomorskiej.

  ORP Kormoran gotowy do testów kwalifikacyjnych [VIDEO]

  Email Drukuj

  ORP Kormoran zakończył właśnie etap trwających kilka miesięcy badań wstępnych. Fot.: Piotr B. Stareńczak

  Faza badań wstępnych realizowanych przez niszczyciel min ORP Kormoran dobiega końca - informuje stocznia Remontowa Shipbuilding. Okręt czeka teraz etap testów kwalifikacyjnych, których zakończenie poprzedza bezpośrednio przekazanie jednostki Marynarce Wojennej.

  Macierewicz: Dowództwo Marynarki Wojennej wróci do Gdyni

  Email Drukuj

  Uroczystości nadania imienia Lecha Kaczyńskiego bibliotece Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Fot.: MON

  Dowództwo Marynarki Wojennej wróci do Gdyni - poinformował szef MON Antoni Macierewicz podczas niedzielnej uroczystości nadania gdyńskiej Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zapowiedział też modernizację polskiej Marynarki.

  "Posejdon 2017" - okręty wyszły w morze

  Email Drukuj

  Fot.: kmdr ppor. Piotr Adamczak

  Działania sił przeciwminowych mają kluczowe znaczenie dla utrzymania drożności szlaków komunikacyjnych. Takie też zadanie czeka okręty, z polską jednostką dowodzenia Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 ORP Kontradmirał X. Czernicki, które dzisiaj wyszły w morze, w ramach międzynarodowego ćwiczenia sił morskich pod kryptonimem "Posejdon 2017".

  Marynarka wojenna Rosji ma otrzymać 60 okrętów pomocniczych

  Email Drukuj

  Jeden z nowych rosyjskich okrętów patrolowych straży granicznej Grachonok. Fot.: Defencerussia

  Ministerstwo obrony Rosji planuje zbudowanie do roku 2020 dla marynarki wojennej ponad 60 okrętów pomocniczych różnych klas - poinformował we wtorek na ministerialnej naradzie szef resortu Siergiej Szojgu.

  Nowe okręty w SNMCMG2

  Email Drukuj

  TCG Alanya (Fot.: mat. pras.)

  Dwa nowe okręty dołączyły do dowodzonego przez Polaków Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 (ang. SNMCMG2). W piątek, 3 marca Zespół zasilił turecki niszczyciel min TCG Alanya, a dwa dni później rumuński trałowiec ROS Sub Lieutenant Alexandru Axente.

  Strona 1 z 91  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook