Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Marynarka wojenna • Granice
Dołącz do nas
Błąd

  Marynarka wojenna • Granice

  Marynarka Wojenna wczoraj i dziś w Polsce i na świecie ● Floty, okręty i technika wojennomorska

  Okręty Korei Płd., Japonii i USA ćwiczą przechwytywanie rakiet

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Korea Południowa, Japonia i Stany Zjednoczone rozpoczęły w piątek trzydniowe manewry morskie. Marynarki wojenne tych państw będą ćwiczyć m.in. wykrywanie i zwalczanie nadlatujących pocisków rakietowych - poinformował przedstawiciel Seulu.

  ORP Czernicki w rejonie operacji

  Email Drukuj

  Fot.: P. Adamaczak

  Wczoraj, około godziny 17:00 okręt dowodzenia ORP Kontradmirał X. Czernicki przeszedł przez Cieśninę Gibraltarską osiągając tym samym wyznaczony rejon działania.

  Śródziemnomorska Tarcza Przeciwminowa pod polskim dowództwem aktywowana

  Email Drukuj

  Fot.: M. Purman

  We wtorek, 17 stycznia, dowodzenie nad jednym z czterech stałych Zespołów okrętów NATO –Stałym Zespołem Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 objął polski oficer.

  Chiński lotniskowiec na wodach Cieśniny Tajwańskiej

  Email Drukuj

  Liaoning (Fot.: Wikipedia)

  W związku z pojawieniem się na wodach Cieśniny Tajwańskiej grupy chińskich okrętów wojennych, na której czele stoi lotniskowiec Liaoning, Tajwan poderwał dziś samoloty i zaalarmował okręty marynarki wojennej. Mają one monitorować chińskie jednostki.

  Amerykańscy żołnierze są już na Pomorzu Zachodnim

  Email Drukuj

  Sprzęt wojskowy w porcie Beaumont przed załadunkiem na samochodowiec ARC

  W nocy, z niedzieli na poniedziałek, polską granicę z Niemcami przekroczył pierwszy transport ciężkiego sprzętu wojskowego US Army.

  Świnoujście: Polski okręt rozpoczął służbę w ramach Sił Odpowiedzi NATO [VIDEO]

  Email Drukuj

  Uroczystość pożegnania ORP Kontradmirał Xawery Czernicki (Fot.: DGRSZ)

  ORP Kontradmirał Xawery Czernicki opuścił w czwartek Port Wojenny w Świnoujściu i ruszył na Morze Śródziemne, gdzie rozpocznie półroczną misję. Dowódca jednostki kmdr por. Aleksander Urbanowicz, jako pierwszy polski oficer, będzie dowodził zespołem okrętów przeciwminowych NATO.

  Chiny potwierdziły ćwiczenia lotniskowca na Morzu Południowochińskim

  Email Drukuj

  Liaoning w północno-wschodnim mieście Chin - Dalian, 2012 rok (Fot.: Wikimedia Commons)

  Chiny potwierdziły we wtorek, że ich lotniskowiec po raz pierwszy wziął udział w ćwiczeniach na Morzu Południowochińskim wraz z formacją innych okrętów wojennych i samolotów myśliwskich, co może wywołać zaniepokojenie sąsiednich państw.

  Krótki materiał filmowy Marynarki Wojennej RP - podsumowanie 2016 roku

  Email Drukuj

  Fot.: Marynarka Wojenna RP / screenshot

  Marynarka Wojenna RP na jednym z portali społecznościowych opublikowała krótki materiał filmowy podsumowujący miniony rok. 

  Polski okręt rusza na misję na Morzu Śródziemnym

  Email Drukuj

  Fot.: mat. pras.

  W najbliższy czwartek, 5 stycznia, okręt dowodzenia siłami obrony przeciwminowej ORP Kontradmirał Xawery Czernicki opuści Port Wojenny w Świnoujściu i skieruje się na Morze Śródziemne. Tym samym polscy marynarze rozpoczną półroczną misję związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa żeglugi na kluczowym dla gospodarki europejskiej akwenie.

  Radio Gdańsk: Ważna misja ORP Xawery Czernicki

  Email Drukuj

  ORP Kontradmirał Xawery Czernicki (Fot.: M. Purman)

  Żołnierze polskiej marynarki wojennej niedługo po nowym roku wypłyną na pokładzie okrętu ORP Xawery Czernicki w kierunku Morza Śródziemnego - czytamy na stronie Radia Gdańsk. Będą tam dowodzić zespołem okrętów NATO (SNMG 2), którego celem jest niszczenie min podwodnych.

  Strona 1 z 88  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook