Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Granice
Dołącz do nas
Błąd

  Granice

  Straż Graniczna ● Służba Celna ● Policja ● Obszary i granice morskie

  UNICEF: podwoiła się liczba dzieci-uchodźców docierających do Włoch bez opieki

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Aż 91 proc. spośród 28,2 tys. dzieci, które w minionym roku drogą morską dotarły do Włoch, podróżowało bez opieki lub było rozdzielonych z rodzinami - alarmuje UNICEF. To ponad dwa razy więcej niż w 2015 r. Organizacja apeluje o ochronę dzieci przed przemocą i wykorzystaniem.

  Niszczyciel USA oddał strzały ostrzegawcze w kierunku irańskich okrętów

  Email Drukuj

  USS Mahan (Fot.: Wikimedia Commons)

  Amerykański niszczyciel oddał w niedzielę trzy strzały ostrzegawcze w kierunku czterech irańskich okrętów Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, które z dużą prędkością wpłynęły do cieśniny Ormuz - powiedzieli w poniedziałek przedstawiciele władz USA.

  Frontex: w 2016 r. o 2/3 mniej imigrantów dotarło do UE przez morze

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  O dwie trzecie spadła w 2016 roku liczba imigrantów, którzy dotarli do UE przez morze - podała w piątek unijna agencja Frontex. To konsekwencja zawarcia przez Unię porozumienia z Turcją ws. migracji oraz uszczelnienia granic przez kraje Bałkanów Zachodnich.

  Chiński lotniskowiec wpłynął na Morze Południowochińskie

  Email Drukuj

  Liaoning w północno-wschodnim mieście Chin - Dalian, 2012 rok (Fot.: Wikimedia Commons)

  Pierwszy chiński lotniskowiec Liaoning i pięć innych okrętów wpłynęło w poniedziałek na Morze Południowochińskie - poinformowało tajwańskie ministerstwo obrony narodowej. Pekin utrzymuje, że chodzi o rutynowe manewry.

  Frontex organizuje straż przybrzeżną UE

  Email Drukuj

  Fot.: Frontex / twitter

  Agencja ds. granic UE Frontex wezwała w środę kraje członkowskie do zgłaszania marynarzy, policjantów i strażników granicznych do wielonarodowych załóg, które będą rozmieszczane od początku przyszłego roku na patrolowcach w ramach unijnej straży przybrzeżnej.

  Włochy, rekord migracyjny: w tym roku przypłynęło ponad 171 tys. ludzi

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Ponad 171 tysięcy migrantów przybyło do Włoch od początku tego roku - takie dane przedstawiło w poniedziałek MSW w Rzymie. Tym samym - zauważono - pobity został rekord z roku 2014, gdy z wybrzeży Afryki przypłynęło 170 tysięcy ludzi.

  Brytyjsko-hiszpański incydent w rejonie Gibraltaru

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  W minioną niedzielę doszło do spięcia na wodach Gibraltaru. Brytyjska jednostka patrolowa ostrzelała hiszpański statek flarami, aby zmusić do opuszczenia terytorium.

  Leggeri: nowa agencja będzie pomagać krajom w sytuacji kryzysu migracyjnego

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Nowa Agencja ds. Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej będzie pomagać krajom członkowskim w ochronie granicy zewnętrznej UE, szczególnie w sytuacji kryzysu migracyjnego - podkreślił we wtorek Fabrice Leggeri, dyrektor unijnej agencji ds. granic Frontex.

  Niemcy: MSW chce odsyłać uratowanych na morzu migrantów prosto do Afryki

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Niemieckie ministerstwo spraw wewnętrznych chce odsyłać od razu z powrotem do Afryki imigrantów uratowanych podczas prób przedostania się przez Morze Śródziemne do Europy - podał w niedzielę niemiecki dziennik "Welt am Sonntag".

  Pentagon: niszczyciel rakietowy USS Mason ponownie ostrzelany przez rebeliantów Huti

  Email Drukuj

  USS Mason (Fot.: Wikipedia)

  Niszczyciel rakietowy USS Mason znajdujący się na Morzu Czerwonym został ostrzelany niedzielę z wieloprowadnicowej wyrzutni rakietowej umiejscowionej na terytorium Jemenu pod kontrolą rebeliantów Huti - podał Pentagon. Jest to już trzeci atak na tę jednostkę.

  Strona 1 z 15  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook