Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Granice
Dołącz do nas
Błąd

  Granice

  Straż Graniczna ● Służba Celna ● Policja ● Obszary i granice morskie

  Frontex: Włochy czeka nowa wielka fala migracyjna

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Włochy czeka nowa wielka fala migracyjna, podobna do tej z 2016 roku, gdy do kraju przybyło ponad 180 tysięcy osób - taką tezę postawił w środę w rozmowie z Ansą dyrektor wykonawczy unijnej agencji ds. granic Frontex Fabrice Leggeri.

  UE, Frontex: Szajki przemytników migrantów wykorzystują misje ratunkowe

  Email Drukuj

  Fot.: Frontex

  W 2016 roku do UE przybyło o 72 proc. mniej nielegalnych imigrantów niż rok wcześniej - podała w środę unijna agencja Frontex. Według jej raportu szajki przemytników ludzi wykorzystują operacje ratunkowe na Morzu Śródziemnym, aby szmuglować migrantów do Włoch.

  Tusk: Czas zamknąć szlak migracyjny z Libii do UE

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Czas zamknąć szlak migracyjny, prowadzący z Libii przez Morze Śródziemne do Włoch; jest to w naszym zasięgu - oświadczył w czwartek szef Rady Europejskiej Donald Tusk po spotkaniu z libijskim premierem Fajezem al-Sarrajem w Brukseli.

  UNICEF: podwoiła się liczba dzieci-uchodźców docierających do Włoch bez opieki

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  Aż 91 proc. spośród 28,2 tys. dzieci, które w minionym roku drogą morską dotarły do Włoch, podróżowało bez opieki lub było rozdzielonych z rodzinami - alarmuje UNICEF. To ponad dwa razy więcej niż w 2015 r. Organizacja apeluje o ochronę dzieci przed przemocą i wykorzystaniem.

  Niszczyciel USA oddał strzały ostrzegawcze w kierunku irańskich okrętów

  Email Drukuj

  USS Mahan (Fot.: Wikimedia Commons)

  Amerykański niszczyciel oddał w niedzielę trzy strzały ostrzegawcze w kierunku czterech irańskich okrętów Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, które z dużą prędkością wpłynęły do cieśniny Ormuz - powiedzieli w poniedziałek przedstawiciele władz USA.

  Frontex: w 2016 r. o 2/3 mniej imigrantów dotarło do UE przez morze

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  O dwie trzecie spadła w 2016 roku liczba imigrantów, którzy dotarli do UE przez morze - podała w piątek unijna agencja Frontex. To konsekwencja zawarcia przez Unię porozumienia z Turcją ws. migracji oraz uszczelnienia granic przez kraje Bałkanów Zachodnich.

  Chiński lotniskowiec wpłynął na Morze Południowochińskie

  Email Drukuj

  Liaoning w północno-wschodnim mieście Chin - Dalian, 2012 rok (Fot.: Wikimedia Commons)

  Pierwszy chiński lotniskowiec Liaoning i pięć innych okrętów wpłynęło w poniedziałek na Morze Południowochińskie - poinformowało tajwańskie ministerstwo obrony narodowej. Pekin utrzymuje, że chodzi o rutynowe manewry.

  Frontex organizuje straż przybrzeżną UE

  Email Drukuj

  Fot.: Frontex / twitter

  Agencja ds. granic UE Frontex wezwała w środę kraje członkowskie do zgłaszania marynarzy, policjantów i strażników granicznych do wielonarodowych załóg, które będą rozmieszczane od początku przyszłego roku na patrolowcach w ramach unijnej straży przybrzeżnej.

  Włochy, rekord migracyjny: w tym roku przypłynęło ponad 171 tys. ludzi

  Email Drukuj

  Fot.: Wikimedia Commons

  Ponad 171 tysięcy migrantów przybyło do Włoch od początku tego roku - takie dane przedstawiło w poniedziałek MSW w Rzymie. Tym samym - zauważono - pobity został rekord z roku 2014, gdy z wybrzeży Afryki przypłynęło 170 tysięcy ludzi.

  Brytyjsko-hiszpański incydent w rejonie Gibraltaru

  Email Drukuj

  Fot.: Pixabay

  W minioną niedzielę doszło do spięcia na wodach Gibraltaru. Brytyjska jednostka patrolowa ostrzelała hiszpański statek flarami, aby zmusić do opuszczenia terytorium.

  Strona 1 z 15  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook