Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Biznes • Finanse • Ubezpieczenia
Dołącz do nas

Gospodarka • Biznes • Finanse • Ubezpieczenia

Rynki ● Finanse ● WalutyOtoczenie gospodarczeUbezpieczenia morskie

Tchórzewski: rząd nie podjął jeszcze działań ws. połączenia Orlenu z Lotosem

Email Drukuj

Fot.: PKN Orlen

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział w piątek, że rząd nie podjął jeszcze żadnych działań w sprawie połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos.

Strategia PGNiG przed końcem lutego

Email Drukuj

Prezes zarządu Piotr Woźniak (Fot.: PGNiG)

PGNiG przed końcem lutego przedstawi strategię - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Woźniak. Jak dodał, zmianie nie ulegną kierunki rozwoju, ale kwestie zakupowo-sprzedażowe.

PERN SA nabył akcje PKN ORLEN SA

Email Drukuj

Fot.: PKN Orlen

- Działania Zarządu PERN SA takie jak ostatnia decyzja o nabyciu akcji PKN Orlen SA, wpisują się w realizację polityki zapewniania bezpieczeństwa energetycznego kraju - podkreśla wiceminister energii Michał Kurtyka.

LOTOS innowatorem bezpieczeństwa technicznego

Email Drukuj

Fot.: LOTOS SA

Grupa LOTOS otrzymała nagrodę specjalną w kategorii innowacyjność w ramach rankingu Lider Bezpieczeństwa Technicznego 2016 za innowacyjne podejście do analizy ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Warszawie. Lider Bezpieczeństwa Technicznego to inicjatywa Urzędu Dozoru Technicznego organizowana pod patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Pomorskie: 66,5 mln zł dotacji dla firm na innowacje

Email Drukuj

Fot. Kacper Kowalski / www.portgdansk.pl

Pomorskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dotacje UE, głównie na innowacyjne rozwiązania. Firma może pozyskać nawet ponad 1 mln zł wsparcia. W konkursie ogłoszonym przez Agencję Rozwoju Pomorza na dotacje przeznaczono 66,5 mln zł.

Ministerstwo Skarbu Państwa podwyższa kapitał zakładowy Polskiej Grupy Zbrojeniowej SA

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

29 grudnia br. została podpisana umowa pomiędzy Ministerstwem Skarbu Państwa oraz Polską Grupą Zbrojeniową SA, dotycząca podwyższenia kapitału zakładowego PGZ SA w związku z realizacją projektu zwiększającego potencjał produkcyjny i remontowy spółek z Grupy PGZ w zakresie specjalistycznych okrętów i innych urządzeń wojskowych.

Radio Gdańsk: Eksperci podsumowują rok w gospodarce morskiej

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W środę, 28 grudnia na antenie Radia Gdańsk w audycji "Ludzie i Pieniądze" eksperci przeanalizowali 2016 rok i wybrali najważniejsze wydarzenia dotyczące gospodarki morskiej.

Lotos podpisał umowę na dostawy ropy z Azerbejdżanu

Email Drukuj

Infografika © copyright BiznesAlert.pl

- SOCAR Trading oraz Grupa LOTOS osiągnęły porozumienie w sprawie dostaw ropy, produkcji LPG oraz LNG - informuje agencja Trend powołując się na oświadczenie ambasady Azerbejdżanu w Polsce.

GUS: oceny koniunktury w gospodarce gorsze niż przed miesiącem

Email Drukuj

Dyrektorzy przedsiębiorstw działających w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach oceniają w grudniu koniunkturę gorzej niż przed miesiącem - wynika z komunikatu GUS.

PERN chce wydać na inwestycje w 2017 r. ok. 150 mln zł

Email Drukuj

Fot.: Kacper Kowalski / Port Gdańsk

W 2017 r. PERN planuje zwiększyć środki na inwestycje, przeznaczając na ten cel ok. 150 mln zł. W mijającym 2016 r. spółka zrealizowała plan inwestycji o wartości ok. 90 mln zł – poinformował PAP prezes PERN Igor Wasilewski.

Strona 1 z 27PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook