Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Biznes • Finanse • Ubezpieczenia
Dołącz do nas

Gospodarka • Biznes • Finanse • Ubezpieczenia

Rynki ● Finanse ● WalutyOtoczenie gospodarczeUbezpieczenia morskie

Zysk netto PKN Orlen za 2016 r. na rekordowym poziomie 5,4 mld zł

Email Drukuj

Fot.: PKN Orlen

Zysk netto PKN Orlen za 2016 r. osiągnął rekordowy w historii spółki poziom 5,4 mld zł i był wyższy o 4,3 mld zł od uzyskanego w 2015 r. Spółka planuje wypłatę dywidendy za 2016 r. w wysokości 3 zł na akcję, najwięcej w historii płockiego koncernu.

Nowa strategia Grupy Kapitałowej PGNiG na lata 2017-2022

Email Drukuj

Fot.: PGNiG

34 mld zł na inwestycje, skumulowany wynik EBITDA w wysokości około 33,7 mld zł oraz ponad 680 mln zł na badania, rozwój i innowacje - to jedne z głównych założeń nowej strategii PGNiG. Grupa planuje również zwiększenie zdolności produkcyjnych w Norwegii i przyspieszenie rozwoju sieci dystrybucyjnej w kraju, a także wzrost wolumenu sprzedaży gazu na rynkach zagranicznych.

Bardzo dobry wynik Grupy Kapitałowej PGNiG: 2,35 mld zł zysku netto w 2016 roku

Email Drukuj

Fot.: PGNiG

To wynik o 10% lepszy niż rok wcześniej. EBITDA osiągnęła poziom 5,97 mld zł. Przyczynił się do niej znakomity wynik segmentu Obrót i Magazynowanie, którego udział w zysku operacyjnym wzrósł dwukrotnie. Wyraźny wzrost liczby przyłączy i większa sprzedaż ciepła przełożyły się na dobre wyniki w segmentach Dystrybucja oraz Wytwarzanie.

PGNiG w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Producentów Ropy Naftowej i Gazu (IOGP)

Email Drukuj

Fot.: PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA przystąpiło do IOGP - stowarzyszenia stanowiącego forum współpracy dla globalnej branży wydobywczej. PGNiG wstępuje do grona, do którego należą kluczowi gracze przemysłu naftowo-gazowniczego, a także narodowe i międzynarodowe organizacje. Działalność w ramach IOGP pozwoli na wzmocnienie stanowiska PGNiG w Brukseli.

GUS: sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 19,2 proc. rdr

Email Drukuj

Port Gdańsk

Sprzedaż usług w transporcie w styczniu 2017 r. była wyższa o 19,2 proc. niż w analogicznym okresie ubiegłego roku - w czwartek podał GUS.

Tchórzewski: rząd nie podjął jeszcze działań ws. połączenia Orlenu z Lotosem

Email Drukuj

Fot.: PKN Orlen

Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział w piątek, że rząd nie podjął jeszcze żadnych działań w sprawie połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos.

Strategia PGNiG przed końcem lutego

Email Drukuj

Prezes zarządu Piotr Woźniak (Fot.: PGNiG)

PGNiG przed końcem lutego przedstawi strategię - poinformował na konferencji prezes spółki Piotr Woźniak. Jak dodał, zmianie nie ulegną kierunki rozwoju, ale kwestie zakupowo-sprzedażowe.

PERN SA nabył akcje PKN ORLEN SA

Email Drukuj

Fot.: PKN Orlen

- Działania Zarządu PERN SA takie jak ostatnia decyzja o nabyciu akcji PKN Orlen SA, wpisują się w realizację polityki zapewniania bezpieczeństwa energetycznego kraju - podkreśla wiceminister energii Michał Kurtyka.

LOTOS innowatorem bezpieczeństwa technicznego

Email Drukuj

Fot.: LOTOS SA

Grupa LOTOS otrzymała nagrodę specjalną w kategorii innowacyjność w ramach rankingu Lider Bezpieczeństwa Technicznego 2016 za innowacyjne podejście do analizy ryzyka eksploatacji urządzeń technicznych. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystej gali w Warszawie. Lider Bezpieczeństwa Technicznego to inicjatywa Urzędu Dozoru Technicznego organizowana pod patronatem Ministerstwa Rozwoju.

Pomorskie: 66,5 mln zł dotacji dla firm na innowacje

Email Drukuj

Fot. Kacper Kowalski / www.portgdansk.pl

Pomorskie mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o dotacje UE, głównie na innowacyjne rozwiązania. Firma może pozyskać nawet ponad 1 mln zł wsparcia. W konkursie ogłoszonym przez Agencję Rozwoju Pomorza na dotacje przeznaczono 66,5 mln zł.

Strona 1 z 28PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook