Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Bezpieczeństwo • Środowisko
Dołącz do nas

Bezpieczeństwo i środowisko

Bezpieczeństwo ludzi, statków i ładunków ● Ochrona środowiska przed zanieczyszczeniami

Wpłynęły oferty dostawców zaproszonych do negocjacji ws. śmigłowców

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON. Jak dodano, rozpoczęła się analiz ofert, liczących po kilkanaście tysięcy stron.

Niemal 27 mln złotych dotacji na czystą Odrę w Szczecinie

Email Drukuj

Umowę w siedzibie Narodowego Funduszu podpisali: Kazimierz Kujda - prezes zarządu NFOŚiGW oraz Waldemar Gill - prezes zarządu i Ryszard Wójcik - członek zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie

Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie podpisał umowę na dofinansowanie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacowany koszt realizacji tej części programu wyniesie ponad 62 mln złotych, z czego blisko 27 mln (26 557 234,46 zł) wynosi unijne dofinansowanie. Umowę w siedzibie Narodowego Funduszu podpisali: Kazimierz Kujda - prezes zarządu NFOŚiGW oraz Waldemar Gill - prezes zarządu i Ryszard Wójcik - członek zarządu Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

Jeszcze przez tydzień MON czeka na oferty w przetargu na śmigłowce. Nasza jest gotowa - zapewnia PZL-Świdnik

Email Drukuj

Śmigłowiec typu AW101 (Fot.: Wikimedia Commons)

Do 27 marca, a nie jak wcześniej deklarowano do 13 marca, Inspektorat Uzbrojenia czeka na oferty wstępne do przetargu na śmigłowce dla polskiej armii. Przesunięcie terminu nastąpiło m.in. ze względu na wniosek jednego z wykonawców. Jesteśmy gotowi, nasza oferta czeka przygotowana – zapewnia Krzysztof Krystowski, wiceprezes Leonardo Helicopters, właściciela PZL-Świdnik.

Termin składania ofert na śmigłowce dla wojska przełożony na 27 marca

Email Drukuj

S-70i Black Hawk (Fot.: Wikipedia)

Firmy, które chcą dostarczyć wojsku 16 śmigłowców dla sił specjalnych i morskich, mogą składać oferty do 27 marca - poinformował PAP Inspektorat Uzbrojenia MON. Pierwotnie termin składania ofert miał upłynąć w poniedziałek.

Wisła najpopularniejszą rzeką wśród Polaków

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Trwa coroczna kampania WWF "Godzina dla Ziemi", w tym roku poświęcona Królowej Polskich Rzek - Wiśle. Fundacja WWF sprawdziła jaki jest stosunek Polek i Polaków do rzek, a przede wszystkim do Wisły.

Modernizacja zbiornika w Nysie na ukończeniu

Email Drukuj

Fot.: Metrostav

Metrostav - partner w konsorcjum, którego liderem była firma PORR Polska Infrastructure - sfinalizował prace budowlane na zbiorniku wodnym w Nysie - jednej z najważniejszych inwestycji w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w południowo-zachodniej Polsce. Koszt trwającej niemal trzy lata inwestycji wyniósł ponad 220 mln zł.

Żołnierze 16 PDZ pomagają w usuwaniu zatorów lodowych

Email Drukuj

Fot.: archiwum 15. BZ

Ostatnie mrozy spowodowały powstanie na rzekach zatorów lodowych, a co za tym idzie zagrożenie dla okolicznej ludności.

Agility i Maersk wspólnie ograniczą emisję CO2

Email Drukuj

Przedstawiciele Maersk i Agility w dniu podpisania porozumienia w sprawie Carbon Pact Challenge. Fot.: Maersk

Jak poinformowała 26 bm. spółka Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, firma ta przystąpiła do proekologicznej inicjatywy Carbon Pact Challenge, realizowanej przez Maersk Line, największego na świecie armatora kontenerowego. Podpisane porozumienie przewiduje do 2020 roku ograniczenie emisji CO2 o 15 proc. dla każdego przetransportowanego kontenera, zawierającego przesyłki Agility.

The Ocean Cleanup: Boyan Slat coraz bliżej realizacji swojego planu

Email Drukuj

Prototyp tzw. ograniczników na Morzu Północnym

W ubiegłym roku na łamach Portalu Morskiego informowaliśmy o młodym Holenderze, który wynalazł innowacyjny sposób, aby oczyścić ocean z zalegających w nim śmieci. Na jakim etapie znajdują się obecnie działania 22-latka?

Stena Line przypomina o karach za wyciek paliwa na pokładzie

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Stena Line, w związku z powtarzającymi się przypadkami rozlewu paliwa na pokładzie promu lub na placu manewrowym, przypomina kierowcom instrukcję postępowania.

Strona 1 z 48PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook