Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Bezpieczeństwo • Środowisko
Dołącz do nas

Bezpieczeństwo i środowisko

Bezpieczeństwo ludzi, statków i ładunków ● Ochrona środowiska przed zanieczyszczeniami

Modernizacja zbiornika w Nysie na ukończeniu

Email Drukuj

Fot.: Metrostav

Metrostav - partner w konsorcjum, którego liderem była firma PORR Polska Infrastructure - sfinalizował prace budowlane na zbiorniku wodnym w Nysie - jednej z najważniejszych inwestycji w zakresie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w południowo-zachodniej Polsce. Koszt trwającej niemal trzy lata inwestycji wyniósł ponad 220 mln zł.

Żołnierze 16 PDZ pomagają w usuwaniu zatorów lodowych

Email Drukuj

Fot.: archiwum 15. BZ

Ostatnie mrozy spowodowały powstanie na rzekach zatorów lodowych, a co za tym idzie zagrożenie dla okolicznej ludności.

Agility i Maersk wspólnie ograniczą emisję CO2

Email Drukuj

Przedstawiciele Maersk i Agility w dniu podpisania porozumienia w sprawie Carbon Pact Challenge. Fot.: Maersk

Jak poinformowała 26 bm. spółka Agility, globalny dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych i spedycyjnych, firma ta przystąpiła do proekologicznej inicjatywy Carbon Pact Challenge, realizowanej przez Maersk Line, największego na świecie armatora kontenerowego. Podpisane porozumienie przewiduje do 2020 roku ograniczenie emisji CO2 o 15 proc. dla każdego przetransportowanego kontenera, zawierającego przesyłki Agility.

The Ocean Cleanup: Boyan Slat coraz bliżej realizacji swojego planu

Email Drukuj

Prototyp tzw. ograniczników na Morzu Północnym

W ubiegłym roku na łamach Portalu Morskiego informowaliśmy o młodym Holenderze, który wynalazł innowacyjny sposób, aby oczyścić ocean z zalegających w nim śmieci. Na jakim etapie znajdują się obecnie działania 22-latka?

Stena Line przypomina o karach za wyciek paliwa na pokładzie

Email Drukuj

Fot.: Wikimedia Commons

Stena Line, w związku z powtarzającymi się przypadkami rozlewu paliwa na pokładzie promu lub na placu manewrowym, przypomina kierowcom instrukcję postępowania.

16 ton niebezpiecznych chemikaliów

Email Drukuj

Fot.: pixabay

Ponad 16 ton środków ochrony roślin zatrzymali funkcjonariusze Oddziału Celnego "Terminal Kontenerowy" w Gdańsku. Wartość nielegalnej przesyłki wyniosła prawie 8,5 mln zł. 

II etap "Laboratorium Wydmowego" w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG

Email Drukuj

Fot.: Stacja Biologiczna Wydziału Biologicznego UG

W czwartek, 13 października odbyło się uroczyste otwarcie II etapu "Laboratorium Wydmowego". Celem projektu było utworzenie sztucznej wydmy, która ma służyć ochronie gatunków wydmowych, w tym gatunków chronionych, badaniom nad możliwościami przetrwania i rozwojem roślin występujących na podłożu piaszczystym (psammofitów) oraz celom edukacyjnym. 

Zachodniopomorskie/ Rusza budowa wałów przeciwpowodziowych na Odrze

Email Drukuj

Fot.: pixabay

150 mln zł otrzymało Pomorze Zachodnie od Banku Światowego na prace melioracyjne na Odrze. W październiku rozpocznie się budowa wałów chroniących mieszkańców Chlewic i Porzecza oraz modernizacja polderu Marwickiego. W planach jest także rewitalizacji Międzyodrza.

Regionalne dyrekcje ochrony środowiska, parki narodowe i urzędy morskie z szansą na dofinansowanie

Email Drukuj

Zalew Szczeciński (Fot.: NFOSiGW)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłasza kolejny nabór konkursowy w ramach PO IiŚ 2014-2020, tym razem dla Działania 2.4 "Ochrona przyrody i edukacja ekologiczna". Przedmiotem konkursu jest dofinansowanie projektów dotyczących opracowania planów ochrony dla obszarów Natura 2000 i parków narodowych.

Greenpeace blokuje transport oleju palmowego w Rotterdamie

Email Drukuj

Esperanza (Fot.; Wikimedia Commons)

Działacze Greenpeace'u zablokowali wczoraj transport oleju palmowego malezyjskiego przedsiębiorcy IOI Group w porcie w Rotterdamie oskarżając go o niszczenie lasów i zmuszanie do pracy nieletnich.

Strona 1 z 48PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook